TEMAT: Ogrodowy misz masz kattki

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 08 Mar 2012 18:27 #5442

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Kattko piękny miłek amurski ,spora kępa , ja swój co roku dzielę to w tym ma tylko 2 kwiatki ,

próbuję zdobyć inne odmiany , nawet już złożyłam zamówienie ale nie dostałam potwierdzenia .

Genia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 08 Mar 2012 18:29 #5448

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Kasiu moje miłki trzeci rok w tym miejscu ...niegrzebane myślałam że sam się wysieje i nic nie ma ...ale w zeszłym roku też nie było najlepiej tylko one zaczęły kwitnąc dopiero koło 10 marca a tu proszę 8 i już prawie po .
Nasion floksów nigdy nie zbierałam ale za to mam kilka różnych siewek w tym roku powinny zakwitnąć .
Jakoś tak nigdy nie zbierałam nasion dopiero w zeszłym roku zebrałam z sasanek strzępiastych i mam kilka sadzonek ...ale raczej w tym roku nie zakwitną za małe ale może coś być ciekawego .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 08 Mar 2012 19:50 #5594

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Grzesiu Brdziej kolorowo tu :) Tylko w ogrodzie mozolnie wszystko idzie przez te mrozy znów nic nowego się nie dzieje.

Małgosiu siałam je w grudniu, wystawiłam na trzy tygodnie na dwór, w styczniu przyniosłam do domu. Jestem niecierpliwa i chciałam dorobić się kwiatów w tym roku, dlatego tak szybko :)

Gieniu witaj :) Jak widać da się dzielić miłka, ja boję się ruszać swojego, a przydałoby się rozsadzić na nowe stanowisko, do nowej ziemi, bo trzeci rok z rzędu kępa jest taka sama. Ale to mój trzeci miłek, dwa pierwsze się nieudały i stąd ten mój strach. Ja bym chciała jeszcze pomarańczowego, kiedyś chyba się skuszę :)

Ewoprzez pierwsze lata też czekałam na te siewki, nigdy same się nie pokazały, dlatego wzięłam sparawy w swoje ręce...znów jestem zła na swoją sklerozę. Tam było z 8 siewek to i miłku).
U mnie floksy wysiewają się, sporadycznie, stwierdziłam, że jednak ogromna większość nasion się marnuje, a jak pooglądałam rezultaty siewu u niektórych postanowiłam zrobić to samo. Ciekawa jestem co wyjdzie, kilka fajnych odmian u mnie rośnie, liczę na jakieś ciekawostki. Chciałam sama pozapylać kwiaty, ale w końcu podziękowałam nie jestem stoikiem :P
Nie lubię siać nasion, bo zawsze jakieś zgorzele je dopadają, a i nadmiar siewek też denerwuje, nie wiadomo gdzie upchać, żal wyrzucać :) W tym roku zrobiłam wyjątek, nawet trochę jednorocznych mam :)

Ranniki




Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2012 19:55 przez kattka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 08 Mar 2012 20:07 #5631

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Fajne te ranniki u mnie tylko jeden i odmianowy ale te zwykłe też mam tylko że nie kwitnące :(
Co do siania to ja też tak delikatnie ...zawsze ten brak miejsca ...a jednorocznych to tylko do gruntu , kiedyś to miałam ich sporo ale zawsze z rozsady ...jakoś tak mi się już nie chce bawić . Ale ciągle czekam na przylaszczki wysiane jesienią i w lutym wysiałam troszkę rożnych bylin tylko że nasionka z eBaya ...zobaczymy co się tam urodzi no i cała kuweta omszonych , chyba przyniosę je już do domu może wreszcie wzejdą .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 12:13 #6335

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Kasiu ja swojego w całości nie wykopuje tylko odcinałam zawsze odstający od reszty kawałek milka , do tej pory się udawało , u mnie przetrwał mimo że nie był okryty na zimę .

Genia
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2012 12:14 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 13:08 #6388

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
A ja się właśnie ucieszyłam. Okazało się, że jednak nie wyrzuciłam doniczki z miłkami siewkami, stała sobie w kącie i wychodzą małe miłeczki :D W ubiegłym roku miały tylko liścienie, teraz puszczają właściwe listki, za sto lat będę miała kilka kęp :D
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 13:13 #6391

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Kasiu zajrzałam z ciekawością i będę zaglądać :)
Wiele ciekawostek u Ciebie, jak ja lubię takie ogrody ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2012 13:13 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 13:53 #6443

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ja też lubię ciekawostki i rarytasy, a tych u Ciebie dostatek :) To bardzo inspirujące!
Podziwiam za sukcesy w sianiu, u mnie porażka... Pozdrowienia, A.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 14:01 #6447

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Ja do miłka podchodziłam już 2 razy i klapa, ale widzę że i u ciebie było do 3 razy sztuka :)
Niewątpliwie są piękne i warte kolejnej próby :whistle:
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 09 Mar 2012 17:23 #6614

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ciekawe, co napisałaś o miłkach (dobrze, że się znalazły :) ). Zamówiłam sobie jednego, na pewno nie będzie w tym roku kwitł, ale w przyszłym pozbieram nasiona-też się dorobię łanu za sto lat.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 18:20 #7715

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Witaj Kasiu :) tak sobie spaceruję i wpadłam do Ciebie,chciałabym powiedzieć coś o oczarze,sama go nie mam ale czytałam gdzieś,że nie lubi blisko siebie towarzystwa,toleruje cebulowe,ewentualnie okrywowe.nie wiem,czy tak jest faktycznie,ale mam nadzieję,że się nie gniewasz,że się wtrącam :)
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kattka

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 19:30 #7786

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Ładne te ranniki masz :)
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 20:06 #7830

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajnie ,ze już zakwitły również ranniki . U mnie po zeszłorocznych przenosinach nawet nie wiem gdzie zakwitną i czy
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 20:17 #7840

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Przybyłam do ciebie za cienistymi roslinami i od razu trafiłam na wiosnę. Oczar pieknie wygląda, ale zniechęca mnie ten jego powolny wzrost. A z kolei taki wiekszy krzew kosztuje krocie :dry:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 20:46 #7877

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Kasiu,melduję się w Twoim ogródku...już nie mogę się doczekać na Twoje rarytaski :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 22:24 #7981

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Zaniedbałam się trochę :)
Jolu zatem zapraszam, mam nadzieję, że zaraz wątek się rozkręci :)
Agunia jedna jaskółka wiosny nie czyni. Z sianiem u mnie cienko, nie chce mi się wyparzyć ziemi, potem zapominam, rzadko kończy się to u mnie sukcesem, miłki to wyjątek podkreślający regułę. Lubię gdy rośliny wysiewają się same, tam gdzie chcą :)
Tulipanko warto próbować trzeci raz, jak już sie przyjmą, to cieszą długo. I się tym wstrętnym mrozom nie dają tak łatwo.
Ewo będziemy podziawać sobie nawzajem kiedyś łany :)
Zocha bardzo, bardzo dziękuję, że to napisałaś. Już podjęłam decyzję i przesadzę je, postaram się by nie miały towarzystwa. Jakbym chciała, żeby to się udało i sprawdziło :)
Pawle ranniki jak ranniki :) Nie moja zasługa, same sobie rosną i się sieją :)
Jadziu a na starym miejscu siewki się nie pokazują?
Dorotko niestety, te jego wady rzeczywiście potrafią zniechęcić. Szkoda, ze to takie drogie krzewy, żeby choć sprawowały się przyzwoicie.
Marzenkorarytaski są u Ciebie, ja mam mydło i powidło, ale też je lubię, bo dużo się dzieje :)

Pierwsze krokusy


ranniki rozwinęły się
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 10 Mar 2012 23:41 #8069

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Cieszę się,że mogłam pomóc :cheer:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.

Odp: Ogrodowy misz masz kattki 11 Mar 2012 16:30 #8501

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kasiu starałam sie je wszystkie na łopacie przenieść w inne miejsce . Teraz nie pamietam gdzie :whistle: a spod płyt betonowych wyjść to raczej będa miały ciężką przeprawę .Poczekam u mnie zawsze kwitły dopiero w połowie marca to muszę chyba jakieś 2 tygodnie dołozyć
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.468 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum