TEMAT: Przy ścieżce

Przy ścieżce 18 Sie 2013 13:35 #186666

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
marzenaF wrote:
No i słówko muszę wtrącić o perovskii mgiełka bardzo piękna ,ja posiadam jedną ,której drugi rok nie widać ,przestała rosnąć ,trzeba nad nią popracować ;)

A może własnie przestać nad nią pracować ?

Vita - czy Twoje cudne perowskie dostają jakieś specjalne zabiegi?
Ja posadziłam jedną w tym roku.

I z tego co czytałam ,roślina ta nie lubi nawozów ,podlewania itp. Najlepiej służy jej jałowa i sucha gleba. Czy to potwierdza się
w Twoim ogrodzie?

Biało zielona rabata bardzo szlachetna w wyglądaie :)

Dziękuję za rady trawkowe - hakonechloa Aureola na razie "wyszła" i nie udało mi się kupić razem z innymi trawami,
ale jeszcze przyjdzie czas na nią :)
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2013 13:36 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Przy ścieżce 18 Sie 2013 18:51 #186699

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Vitusiu, po dłuższej przerwie podziwiałam Twój ogród. Pięknie jest!
Napisałaś, że zaczynasz się zastanawiać, czy dasz radę utrzymać ogród w nienagannym stanie...Powiem Ci, że ja mam podobne wątpliwości i czasami wydaje mi się, że nie ogarnę całości :( Sił nie przybywa, roślin coraz więcej, rabaty coraz obszerniejsze...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 28 Gru 2013 19:45 #211062

  • peonia
  • peonia's Avatar
Witaj Vita,
odkryłam dziś twój wątek, zostawiam sobie go na obejrzenie jutro,
urocze zakątki,
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 00:20 #211103

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Hej Peonio, "trafił swój na swego", dubeltowo :rotfl1:
Dzięki, że mnie wyciągnęłaś z czeluści wątków, zastanawiałam się już, jakby tu powrócić, niepostrzeżenie...
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 08:32 #211107

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ale cuda :woohoo: ,piękne rabaty - tylko szkoda ze tak mało fotek z lata :cry3: .Tajemniczy ogród-tak się czuję zwiedzając twój zielony raj...Ogród w stylu angielskim , czy RokoKo :think: .
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 10:33 #211118

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
dodad wrote:
Vita, perovskie przy ścieżce wyglądają wspaniale, to był strzał w 10. Mgiełka jak sie patrzy :) Dosadziłaś tam te fale?
Hortensje to ty masz olbrzymie, z reszta cała biała zachwycajaca. U mnie Anabelle w tym roku robi z gwiazdę i juz się zastanawiam gdzie by ją jeszcze dosadzić.
Czekam na cieniste widoki :whistle:

Fale z czyśca dosadzone i mam nadzieję na szybkie rozrastanie. Martwię się jednak o perovskie tej zimy. Śniegu nie ma, jak ściśnie mróz, może być z nimi kiepsko.

Kiedyś obiecałam cieniste widoki? No tak :)Tylko czy ja to potrafię jeszcze robić?







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, empuzka, andrzejek, piku, chester633, waldek727

Przy ścieżce 29 Gru 2013 10:54 #211120

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
Vitalisku dla mnie ogród robi się za duży w połowie lipca, na szczęście w okolicach października odzyskuje normalne rozmiary. To jest jakiś cud przestrzenny :dazed: :supr: czyli oby do października. :wink4: :happy3:

Coś jest z tym cudem przestrzennym, po letnich majakach trawy jeszcze nie zasiałam, ale temat wróci. Bliżej wiosny.
Terapię grupową mamy zaplanowaną na koniec stycznia. Dziewczyny z Zamościa obiecały dołączyć. Może się dziać!
Przetacznikowce skrzętnie upycham na rozsadniku, z rady skorzystam :silly:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 11:06 #211124

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
magdala wrote:
Vita - czy Twoje cudne perowskie dostają jakieś specjalne zabiegi?
Ja posadziłam jedną w tym roku. I z tego co czytałam ,roślina ta nie lubi nawozów ,podlewania itp. Najlepiej służy jej jałowa i sucha gleba. Czy to potwierdza się w Twoim ogrodzie?

Nic specjalnego przy nich nie robię, ale ziemia w ogrodzie jest dosyć żyzna. Perovskie są u mnie od maleńkiej sieweczki,ze dwa sezony spędziły na rozsadniku, teraz to już krzaczory. Zimą ładnie bieleją im pędy.

Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 11:23 #211128

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
dala wrote:
Vitusiu, po dłuższej przerwie podziwiałam Twój ogród. Pięknie jest!
Napisałaś, że zaczynasz się zastanawiać, czy dasz radę utrzymać ogród w nienagannym stanie...Powiem Ci, że ja mam podobne wątpliwości i czasami wydaje mi się, że nie ogarnę całości :( Sił nie przybywa, roślin coraz więcej, rabaty coraz obszerniejsze...

Dzięki Dalu :) Żeby tak jeszcze mieć koncepcję na przestawienie naszego ogrodowania na: "ogrodowanie łatwe w pielęgnacji". Czasy się zmieniają, jeszcze trzy lata temu miałam wystarczająco dużo wolnego czasu,który mogłam poświęcić dla ogrodu. W tej chwili jest bardzo nieciekawie: praca, praca, praca! Marzę o emeryturze...ale wówczas i łatwy w pielęgnacji ogród może okazać się za trudny.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 11:27 #211130

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Zainspirowałam się Twoim widoczkiem z hortensjami przy płocie :thanks:
Do tej pory nie miałam pojęcia jak i gdzie je wykorzystać :silly: Może teraz chętniej dokupię kilka egzemplarzy :whistle:
Ta biała przy płocie, najwyższa, nie różowieje? Jak się nazywa?
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 11:57 #211139

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Siberia wrote:
Zainspirowałam się Twoim widoczkiem z hortensjami przy płocie :thanks:
Do tej pory nie miałam pojęcia jak i gdzie je wykorzystać :silly: Może teraz chętniej dokupię kilka egzemplarzy :whistle: Ta biała przy płocie, najwyższa, nie różowieje? Jak się nazywa?

Przez nasze szkółkingi to ja cierpię na nadmiar hortensji bukietowych. One w tym miejscu mają wyjątkowo dobrze i rozrastają się niemal ekspansywnie, jesienią część z nich przesadziłam. Ta, o którą pytasz to prawdopodobnie 'Vanille Fraise', mam straszny bałagan, nie ogarniam już, niestety. Oczywiście różowieje, bardzo ładnie różowieje.

Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 12:01 #211141

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
To tę jedyną akurat mam :happy:

Ja, niestety, nie mam z kim szkółkingować. Ani szkółek, ani pasjonatów :jeez:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 12:08 #211142

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Siberia wrote:
To tę jedyną akurat mam :happy: Ja, niestety, nie mam z kim szkółkingować. Ani szkółek, ani pasjonatów :jeez:

A u nas w nadmiarze i szkółek i pasjonatów, nie wiem tylko, czy jest się z czego cieszyć?
Pasjonaci są w porządku, tylko te szkółki...
O 'Vanille Fraise' zadbaj, to wyjątkowo ładna bukietówka, zabrałam ją do przeogródka, aby uhonorować jej atuty.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 12:20 #211144

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
chester633 wrote:
Ale cuda :woohoo: ,piękne rabaty - tylko szkoda ze tak mało fotek z lata :cry3: .Tajemniczy ogród-tak się czuję zwiedzając twój zielony raj...Ogród w stylu angielskim , czy RokoKo :think: .

Witaj Chester :) Dzięki za miłe słowa. Ze mnie to taka ogrodniczka- prymitywistka. Coś tam czuję, coś podejdzie mi pod zmysły i uczepię się tego na długo, działam trochę intuicyjnie, co nie wychodzi na dobre ogródkowi.
Z ogrodnikami nie pogadam, mylę nazwy, gatunki, ale to akurat średnio jest mi potrzebne.
Odpowiadając na Twoje pytanie, ogród bardziej w stylu angielskim, rokoko zdecydowanie nie!
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 12:26 #211147

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
pamelka wrote:
Vituś słuchaj Tabci :hug: mądrze napisała , nic dodać nic ująć :teach:
Uwielbiam wieczory i poranki w Twoim ogrodzie :woohoo: za duży z pewnoscia nie jest :happy4:

Tabcia jest dla mnie autorytetem niekwestionowanym, słucham, słucham.
Szykuje nam się Jola i wieczór i poranek w moim ogródku, wprawdzie styczniowy, ale dobre i to, na tę porę.
Czy zechciałabyś zaszczycić? I czemu w Twoim wątku cisza taka?
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 13:39 #211163

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
W ogródku pojawił się element fauny, "Faunus – bóg trzód i pasterzy"
Taki, od pilnowania trzód, Borys, gości u mnie dosyć często. Jest psem córki, ale odwiedza mnie przy okazji bytności w psim przedszkolu. Sporo się dzieje, nawet daję się wciągać w psie sprawy. Moje biedne stopy! Tudzież łydki i spodnie na nich!



Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 18:48 #211232

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
vita wrote:
Pasjonaci są w porządku, tylko te szkółki...
A co z naszymi szkółkami nie w porządku? ;) No dobrze, że choć pasjonaci w porządku! :rotfl1:
Jak zwykle piękne zdjęcia, tajemnicze i nastrojowe...
Vituś, Tobie już to marudzenie w krew weszło? ;) Ty, Ty z ogrodnikami nie pogadasz? Fałszywa skromność! :hammer:
A Borys uroczy! Aż szkoda, że tylko gościem w Twoim ogrodzie! ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 29 Gru 2013 19:22 #211243

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Chyba weszło...taka już będę maruda :rotfl1:
A co do naszych szkółek, to sama wiesz, co nas do nich gna. Instynk łowczo-zbieracki? Sporo roślin kupiłam tylko dlatego. Poza tym nie mogę się doczekać kiedy znowu ruszą!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.511 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum