TEMAT: Przy ścieżce

Przy ścieżce 31 Lip 2013 22:55 #183403

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta :P
Bardzo jestem Ci wdzięczna za trawkę miłą ;) Zapisana.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Przy ścieżce 01 Sie 2013 01:14 #183435

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Jak się trochę skupię to pewnie więcej niż cztery posty jednego dnia potrafię napisać, ale ręki za to uciąć nie dam.
Bardzo mi Marta na przeciw wyszła z tą odpowiedzią dla Magdy. Miła i przyjemna to bardzo trafione określenie dla hakonechloa. Najbardziej przyjemna jest w dotyku, podczas plewienia, te jej źdźbła opływają ręce jak woda. Imperata już tak przyjemna w dotyku nie jest.
Magda, jak jej nie masz, to koniecznie kup. Nie wiem ile lat rośnie u mnie, ale przyrasta całkiem zadowalająco.
Marzena, może powinnaś jej zmienić miejsce na bardziej cieniste, u mnie takie ma. Bo chyba trawy nie wymagają jakiś specjalnie żyznej gleby?
Nasienniki astilboidesa są rzeczywiście ciekawe, ale co kto lubi.
Jola do soboty też już dni odliczam i wiele sobie po tym spotkaniu obiecuję, nie zapomnij jeno katalogu i aparatu.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 01 Sie 2013 10:20 #183492

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Ma właśnie takie miejsce ,gdzie słońce nie operuje cały czas. Myslałam o bardziej słonecznym miejscu dla odmiany :think: Cóz może one tak jak ludzie ,każda ma inne upodobania .. :rotfl1: Bardzo bym chciała ,żeby zaczęła współpracować ,bo jak na razie z reszty traw, a jest ich ohohooo w moim ogrodzie ,jestem bardzo zadowolona porosły mi przez rok w zacne kępy :dance:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2013 10:21 przez marzenaF.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 12 Sie 2013 23:07 #185816

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie ta trawa rośnie na pełnym słońcu. Ale jakoś daje radę. Może nie ma zbyt dużych przyrostów, ale co roku gęstsza
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 13 Sie 2013 09:27 #185847

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To ja się też dopiszę w sprawie trawek ;) . Wszystkie hakonechloa wola cień i w takich warunkach lepiej przyrastają. W słońcu to raczej turzyce, molinie lub prosa :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 14 Sie 2013 12:00 #186023

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Można wziąć poprawkę na wilgotność gleby, jak wilgoci dostatek, to haconechlone i w słońcu daje sobie znakomicie radę. Bo mam dwie inne, posadzone w zasięgu systemu korzeniowego brzozy, bardzo nędznie rosną, niestety.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 14 Sie 2013 21:25 #186116

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
A już myślałam, że jakieś zdjęcia będą...
Mnie ostatnio ten widok przy ścieżce zauroczył....

DSC_1577.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF

Przy ścieżce 14 Sie 2013 23:46 #186167

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Gospodyni z dużą precyzją buduje napięcie... A tym czasem ... Nasz reporter na tropie białej rabaty :kiss3:
Roślinka pierwsza po lewej, u stóp miskanta, wyglądająca jak meksykańskie zielone kapelusze to jakaś jeżówka?
Uroczy kawałek, taki... świeży, soczysty i... czysty.
Pozdrowienia Vito :)
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 15 Sie 2013 00:26 #186174

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Osz! Moja biało zielona rabata :woohoo: To ona już gdzieś jest? No i po co tak ukrywać? Pokazuj światu te cuda :bravo:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 15 Sie 2013 11:04 #186193

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
A już myślałam, że jakieś zdjęcia będą...
Mnie ostatnio ten widok przy ścieżce zauroczył....

DSC_1577.JPG

Co ja bym bez Ciebie Marta, poczęła? Na szkółking wyciągniesz, dzielżanami zarazisz, zdjęcia w wątku wstawisz...żyć, nie umierać! Ale tak sobie myślę, to co powiedziała Stylowa, grupa funkcjonuje i ciągle się coś dzieje, jeśli komuś się tę grupę chce mobilizować. I Ty tę misję wypełniasz, za co jesteśmy Ci wdzięczni. Oraz wdzięczni Cześkowi, mobilizacja i mobilność idą w parze :rotfl1:
Iza, to zielone z meksykańskimi kapeluszami to jeżówka (nazwy odmianowej nie pomnę), w towarzystwie naszych bliźniaczych jeżówek. Marta może potwierdzić, że ten kawałek akurat świeży, soczysty i czysty nie był. Brawo Marta!
Pozdrowienia z wdzięcznością odwzajemniam :)
Marzenka, pewnie już wiesz, że towarzyszyłaś nam wieczorem podczas wizyty Ewy? Najpierw na Martowym a potem u mnie, kiedy Ewa wspominała o nagrodzie, którą zgarnęłaś bezkonkurencyjnie. Biało zielona spina już kilka ogródków, ciekawe co będzie następnie? Obstawiam dzielżany i trawy, plus hosty :silly:
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 15 Sie 2013 13:47 #186220

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Można powiedzieć, że życie ogródka skupia się właśnie przy scieżce. Wystarczy doczyścić ją z chwastów wyrastających w szczelinach kostki i ogród jak spod igły :rotfl1:
Dochodzę do smutnych wniosków, że ogród jest za duży jak na moje możliwości pielęgnacyjne. Przyjdzie mi posiać trawę a rośliny rozdać. Ale jeszcze nie w tym roku.

To wspomniana biało zielona rabata





A to pomysł sprzed roku, wzdłuż scieżki posadziłam perovskie, coś koło dwudziestu sztuk, ma robić niebieską mgiełkę.
Pierwsze efekty, z jednej strony ścieżki...



...i z drugiej strony



chyba limit na zdjęcia zadziałał, cienistego na razie nie pokażę.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 15 Sie 2013 19:54 #186257

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
vita wrote:
Dochodzę do smutnych wniosków, że ogród jest za duży jak na moje możliwości pielęgnacyjne. Przyjdzie mi posiać trawę a rośliny rozdać.
Dochodzę do podobnych wniosków, ale posianie trawy to nie rozwiązanie dla mnie, ja sobie nawet z trawą nie radzę! :rotfl1: Oj, przesadzasz, przesadzasz, wystarczy przecież oczyścić ścieżkę! :lol: A poza tym, jak rośliny ładne, to się na chwasty nie zwraca uwagi! Ja tam u Ciebie nigdy ich nie widzę!
Bardzo dziękuję za tak pozytywną ocenę mojej przydatności ;) , nawet w połowie niezasłużoną, ale czasem się jednak przydaję ;) , bo mogę jakąś nazwę podrzucić...Zielona jeżówka to Green Jewel :)
Mgiełka z perowskii już jest! Malownicza bardzo! Ale ja wolę te biało-zielone zakątki... Twoje hortensje bukietowe przeogromne! Ja tam bym więcej host nawtykała i byłoby pięknie! :)
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 15 Sie 2013 23:28 #186326

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No bo ja bardzo towarzyska jestem z natury i towarzyszę nawet jak mnie nie ma :rotfl1: Tia zgarnęłam ,sami dali tfu dadzą dopiero :ouch: W sobotę ,tylko ciekawe komu,ja znowu w pracy? :silly: :unsure:
Co do biało / zielonej to a i owszem widzę coraz szersze kręgi zatacza ... Można powiedzieć ,że ustalacie nowe trendy! :bravo: No te dzielżany to... dalej myślę ,a trawy i hosty posiadam :dance: Prawie nadążam :funnyface: No i słówko muszę wtrącić o perovskii mgiełka bardzo piękna ,ja posiadam jedną ,której drugi rok nie widać ,przestała rosnąć ,trzeba nad nią popracować ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 17 Sie 2013 07:45 #186455

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękna ta rabata z jeżówkami,hortensjami :P
perovskie ślicznie sie prezentują :) ,chyba i ja musze zaprosić je do ogrodu,bo jeszcze ich nie mam :(
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 17 Sie 2013 10:49 #186473

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Cudne fotki Vituś :hearts: a mówiłam :hug:
Z chęcią obajrzałabym Twoją hortensjową rabatę :woohoo: jak wiesz zainspirowała mnie do wymiany moich hortusiów na większe :happy4:
Czy podjęłaś już decyzję co za murkiem sadzisz :think: jestem bardzo ciekawa :silly:
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2013 10:49 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 17 Sie 2013 12:06 #186501

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Vita, perovskie przy ścieżce wyglądają wspaniale, to był strzał w 10. Mgiełka jak sie patrzy :) Dosadziłaś tam te fale?
Hortensje to ty masz olbrzymie, z reszta cała biała zachwycajaca. U mnie Anabelle w tym roku robi z gwiazdę i juz się zastanawiam gdzie by ją jeszcze dosadzić.
Czekam na cieniste widoki :whistle:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 18 Sie 2013 11:27 #186648

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Vitalisku dla mnie ogród robi się za duży w połowie lipca, na szczęście w okolicach października odzyskuje normalne rozmiary. To jest jakiś cud przestrzenny :dazed: :supr: czyli oby do października. :wink4: :happy3: Uznaję słówka "przyjdzie mi trawę posiać" za majaczenia wywołane upałami bo inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć chęci posiadania Tyrawnika ( podlewanie, przycinanie, odchwaszczanie, areatorowanie, nawożenie, czesanie i tak w kółko :happy3: :happy2: ). No i do tego Twoje tuje - jak to basowała Amy Winehouse - "No, no, no!". Brakuje tylko dziury w Tyrawniku i posadzonej w tej dziurze czerwonej różyczki ( pojedynczego egzemplarza, rzecz jasna :evil: ). :wink4: :happy3: W razie dalszych majaczeń zalecana jest kolejna terapia grupowa z intensywnym szkółkingiem. Krzacz, zadrzewiaj, żwiruj - tylko nie tyrawnikuj! :cry3: Perowskie cool, na białej fajnie by wyglądały białe przetacznikowce ( Veronicastrum ), też takie chmurkowate jak perowskia.
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Przy ścieżce 18 Sie 2013 11:43 #186652

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Vituś słuchaj Tabci :hug: mądrze napisała , nic dodać nic ująć :teach:
Uwielbiam wieczory i poranki w Twoim ogrodzie :woohoo: za duży z pewnoscia nie jest :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.495 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum