TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 09:28 #91982

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ja mam młodziutki ogródek i w związku z tym nie ma co osłaniać kloników :cry3: Drzewa dopiero rosną ;)
Niestety jeszcze jakiś czas trzeba będzie okrywać :think:
Najbardziej wrażliwymi na słońce są jednak żółte klony Shirasawy 'Aureum' i 'Autumn Moon' ;) te zupełnie nie mają szans na słońcu, raczej w świetlistym cieniu :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 09:36 #91984

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Danielo bardzo dziękuję za spełnienie życzenia. U mnie też uwijają się sikorki, ale jakoś nie mam nastroju je sfotografować...
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 11:26 #92030

  • tulipan363
  • tulipan363's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 30
Danielo bardzo podoba mi się twój ogród!
Rośliny tak ładnie dopasowane do ogrodu!
BARDZO ŁADNIE!

KASIA
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 18:55 #92165

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Daniela wrote:
Merghen,
no nie wiem jak się mógł ukryć, tym bardziej że miałam napisany i obfocony artykulik z poszczególnymi etapami budowy takiego wodnika (jak i grilla). Oczywiście archiwa mam zasobne. ;) Jeśli będzie zainteresowanie tematem mogę poszperać.

Danielo.

W tym temacie na trzeciej stronie powstał niedawno z inicjatywy Pawła (rispetto) bardzo ciekawy moim zdaniem wątek. Mianowicie ,,Mała architektura w naszych ogrodach". Jak nie sprawiłoby Ci to kłopotu, to poprosiłbym Ciebie abyś zamieściła tam parę fotek ze swojego ogrodu. Myślę też aby poprosić Alinkę o przeniesienie tego wątku w inne bardziej zauważalne miejsce na forum.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 19:05 #92173

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Danielo nie znałam wcześniej twojego ogrodu a szkoda. Bardzo mi sie podoba.
Lubię kamienie w ogrodzie a w twoim sa doskonale wkomponowane w otoczenie.
Na temat wodnika padło tu wiele pochwał i ja musze się do nich przyłączyć. Wspaniale to wymisliliście, i te błekitne luksfery! cos pięknego.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 19:41 #92210

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Kasiu i Doroto, dziękuję za odwiedziny i pochlebne opinie.

Waldku, zawsze mogę pokazać tam Tadziowe realizacje, tylko nie wszystko na raz. Szybko "zwijałam" swoje zasoby, teraz potrzeba czasu na odtworzenie. A jest tego, uwierz mi. :lev:

Dzisiaj działka w odsłonie jesiennej (3 tyg. temu), jeszcze nie taka goła jak obecnie. Nie chcę szokować oazowiczów przeskokami termicznymi. ;) No i przed sprzątaniem.


Liście perukowca


jw.


Borówka


Magnolia gwiaździsta


Widok z góry na część japońską. Z przodu rabata liliowcowa z klonikami palmowymi


Widok na nasze ROD z łąki


Klonik Arthropurpureum (najstarszy u mnie, aczkolwiek jego wielkość o tym nie świadczy)


A to sąsiedni klonik - normalnie zielony. Szybciej wytraca liście niż jego kolega czerwony


Zielony klonik po zmianie koloru i ma już liście zeschnięte


Widok z grillem (po sezonie, bez rusztu) w kierunku rabaty trawiastej, po lewej magnolia, za nią jabłonka purpurowa ozdobna


...i w prawo
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 19:43 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 19:57 #92226

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nim zacznę robić to co wszyscy a mianowicie chwalić Twoje królestwo, a jest co :thanks: to upomnę się o skrzata Szamroka.
Jest to tak interesujący ludzik,że nie powinien przebywać w ukryciu. :( Jeśli moja prośba nie odniesie skutku, postaram się skutecznie zatruć Ci życie, wszelkimi możliwymi sposobami :devil1: :wink4: :hammer: :club2: :teach:
Widok z góry jest fascynujący, aż się boję, że znowu wiosną zacznie się u mnie rewolucja :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 20:52 #92260

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Piękne jesienne obrazki Danielo - szczególnie lubię pomarańczowe liście perukowców ;) a grill :drink1:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 22:36 #92359

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romo,
nawet czasem nie należy robić tego co inni... :P
Upominanie o Szamroka może być mało skuteczne, zresztą kto by czytał opowiadania o działkowym skrzacie...? :laugh1: Jak pobędzie w ukryciu, to może w końcu napiszę opowiadania do końca. :comp:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 22:51 #92380

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
No proszę - w dodatku pisarka :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 11:35 #92501

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Alez pieknie w dwoch ogrodach

Kurcze widzialem "tysiace" awatarow,ale Twoj Dani kasuje wszystkie (Upss dostane na golizne od forumowiczow) coz wiedza ze jestem nadszczery :)
Moze bedzie kiedys konkurs na najladniejszy awatar,bede glosowal na dwie rece za porzykladem... :)
Jednak zastrzegę sobie takie prawo-dwa glosy wazne i juz

Merytoryki wiecej bedzie jak czasu wiecej bede mial...chociaz awatar stanowi integralną czesc watku ogrodowego,czyli w temacie prawda ? :)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 11:50 #92505

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Markus,
bardzo mnie cieszy, że tak doceniłeś mój awatar. :) Ten nie jest przypadkowy...

Jestem na nim ja w Parku w Oliwie, gdy miałam ok. 3 latek. Zdjęcie zrobił mój tata, ja "wycięłam" ten kadr z większego ujęcia. Na zdjęciu wącham różę, co "pasuje" do mojej do nich miłości, jak wynika ze starości zdjęcia - około półwiecznej już. :oops: No i - na koniec - mieszkam w Oliwie nieopodal Parku od 30 lat.

Miałam napisać o awatarze na początku, ale ciągle mi to umykało. :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 12:53 #92513

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, jak to się stało, że nie znałam wcześniej Twojego ogrodu?
Na szczęście w końcu tu trafiłam i tak szybko mnie nie wygonisz!
Na początek pooglądałam sobie śliczne, kolorowe, jesienne fotki, ale z pewnością wrócę do początku wątku; no i mam nadzieję na retrospekcyjną prezentację ogrodu B)
Awatarek bardzo fajny; widać, że Twoja miłość do roślinek dała o sobie znać dość wcześnie...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 20:58 #92668

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Danielo :bye:
Ja również nie bywałam wcześniej w Twoich ogrodach , cieszę się ,że będę mogła to nadrobić :P

Tym bardziej ,że mieszkam w tym samym mieście :) ,a w dodatku również opisuję dwa ogrody -działkę (którą dopiero
co przekazaliśmy nowym użytkownikom )i nowy -przyszły ogród :)

Masz pięknie utrzymane ogrody ,będę zaglądać ,jeśli pozwolisz :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 21:32 #92687

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Pięknie sobie poczynasz :) Najbardziej podobają mi się dróżki i wykończenia rabat, bo mnie najbardziej tego brakuje we własnym ogrodzie ;) Zamierzam do Ciebie zaglądać :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 21:49 #92701

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Danielo , zawsze chętnie zaglądałam do Twoich ogrodów i nadal to czynię z przyjemnością. Nie ma zakątku , którym bym się nie zachwyciła.Zresztą chyba wiesz... :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Lis 2012 22:34 #92734

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moje drogie - magdalo i dalu,
nie mogłyście ich znać, bo jestem w Oazie od zaledwie paru dni. Zatem zapraszam na dłuższy pobyt. W żadnym razie nikogo nie wyganiam - czujcie się jak u siebie! :)

Magdalo, bardzo miło spotkać ziomalkę. :) Zajrzałam do Twojego wątku i zobaczyłam, że jesteś WIELKA! A to dlatego, że pozostawiasz za sobą wspaniały, piękny i dojrzały ogród, by zaczynać tworzenie kolejnego. Wielkie to poświęcenie i z tego powodu Cię podziwiam. :thanks:

Dalu,
czasem będę sięgać do archiwów, które są przepastne, bo pokazanie zdjęć daje świetne porównanie i wlewa nadzieje w serca tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Poza tym czasem warto krytycznie się przyjrzeć swoim nieporadnym początkom... :)

Ewamaj66,
to czego brakuje zawsze można uzupełnić, więc wszystko przed Tobą. Akurat u mnie wszelkie sprawy architektury i nawierzchnie są domeną Tadeusza, który bardzo lubi gdy wszystko jest uporządkowane i solidne. To on wykonywał wszystkie dróżki i schodki. Ich projekty są wypadkową naszych pomysłów, wizji, sporów i zdrowego rozsądku. Główna ścieżka na działce miała być wijąca się jak rzeka, ale potem zdobyliśmy kostkę brukową z rozbiórki w Gdańsku i wizja się "wyprostowała". :rotfl1: Przyznam, że czasem ustępuję, choć Ci którzy mnie znają w to bardzo wątpią. ;)

Elu,
Bardzo miło Cię witam w moim wątku i cieszy mnie to, że po tylu latach naszej forumowej znajomości i współpracy ciągle jeszcze możesz patrzeć na mój ogród. Ba, w dodatku jeszcze się podoba. Czuj się tu jak u siebie w ogrodzie. Nawet nie wiesz jak ważna jest dla mnie Twoja tu obecność. :thanks: :hug:

Trochę portretów róż.



















Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2012 23:05 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 25 Lis 2012 00:36 #92786

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Danielo te trochę ;) i jeszcze więcej różanych portretów to by się nam w różanych wątkach przydało :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.589 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum