TEMAT: Dwa ogródki

Dwa ogródki 20 Paź 2013 19:02 #199300

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Danielo, piękny jesienny ogród. Pomysł na kulki bukszpanowe super, a klon :thanks:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 20 Paź 2013 21:25 #199343

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cudowne,jesienne kolory.Jaką trzeba mieć wiedzę i wyobraźnię ażeby tak urządzić ogród aby zachwyca przez cały rok.Chylę czoła przed architektem :thanks:
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2013 21:40 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Paź 2013 20:17 #199927

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :)
dziękuję.

Romko, :hug:
przeczytałam Twoje słowa i aż się :oops: zawstydziłam. Bardziej nazwałabym to fuksem niż myślą uczesaną architekta. Widoki mnie bardzo cieszą tak czy owak. Dziękuję Ci!
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Paź 2013 21:26 #199976

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Danielo , powiem tylko tyle , że mają się na co patrzeć i czym zachwycać mieszkańcy tych okolicznych bloków.Ja bym cały czas siedziała w oknie i podglądała , tak cudnie u Ciebie :search:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Paź 2013 22:22 #200000

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Te kulki bukszpanowe to z jednej rośliny???

Klony palmowe w obu ogrodach :think: Jak okrywałaś w pierwszych latach? Pytam, bo mam maluchy :whistle:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Paź 2013 23:10 #200008

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu, :hug:
bardzo bym chciała mieć Ciebie po sąsiedzku, bo pewnie gdybyś miała tu ogródek, to Oliwa by sporo zyskała. :)

Siberio, :hug:
te kulki bukszpanowe to z jednej rośliny. Bukszpan był kiedyś strzyżony na spłaszczoną kulę i po zimie się środek wyłamał. Od dwóch lat używając drutu do bonsai, podzieliłam go i powyginałam oraz postrzygłam takie kuliste chmurki. Przypomina trochę bonsai, tyle że sporo poodrastał w tym sezonie, a i sąsiadująca hortensja go nieco przysłania. Hortensja na wiosnę zajmie miejsce obok, by się tak nie ściskały. Będzie go wtedy lepiej widać. :)

Co do kloników, to tego w Oliwie nigdy nie osłaniałam, ale troszkę pomagają mu te wielkie iglaki i zasłaniają od nadmiaru słońca i wiatrów. Dwa kloniki są na działce i artropurpureum prze pierwsze dwie zimy osłaniałam (w bardzo wietrznym, odkrytym miejscu) w ten sposób, że: wbijaliśmy 3 tyczki wokół niego, do tyczek mocowaliśmy agrowłókninę, a w ten trójkątny, pionowy tunel wsypywałam suche liście. Obecnie na działce są posadzone ok. 1,5 m od zachodniej ściany domku i on osłania od silnych wiatrów, a także daje lepsze warunki świetlne, tzn. słońce po 12-13tej. Widzę, że jeśli kloniki mają zaciszne miejsce dają radę bez żadnych opakowań. Jeśli masz młodziutkie egzemplarze, to dla pewności możesz osłonić przez pierwsze lata.
U nas w ROD moje kloniki wzbudzają zdziwienie, sporo osób straciło te drzewka. Zimą u mnie mrozy -28 st. C nie są rzadkością. :think:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Paź 2013 09:39 #200038

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Daniela wrote:
Elu, :hug:
bardzo bym chciała mieć Ciebie po sąsiedzku, bo pewnie gdybyś miała tu ogródek, to Oliwa by sporo zyskała. :)
Danielo , wywołałaś uśmiech na mojej twarzy - co do tego , że Oliwa by zyskała , miałabym nieco wątpliwości , natomiast ja z pewnością zyskałabym pokrewną duszę :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Paź 2013 09:47 #200043

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-napisałam co czułam :hug: Nie ukrywam,że liczę na to iż w przyszłym roku znajdziesz troczę wolnego czasu i wybierzesz się bardziej na południe w celu (powiedzmy) wymiany doświadczeń :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Paź 2013 10:41 #200056

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Barwy w Twoim ogrodzie urzekają, jest przepięknie :P
Kloniki,hortensje cuudne :wink2:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Paź 2013 10:42 #200057

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja również przyłączam się do zachwytów nad klonem :hearts: .
A kiedy oglądam Twoje zdjęcia Danielu, to umacniam się w postanowieniu zawalczenia z nożycami przy moich iglakach :garden: . Ale to już wiosną :P .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Paź 2013 21:05 #200286

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu,
tak czy inaczej korzyści by były, a uśmiechać się należy. Ważne, że ogrodnicze duszyczki za nic sobie mają odległości i w każdej chwili mogą się znaleźć w tej Oazie (i nie tylko). :hug:

Romko, :hug:
ja to się wybieram do Ciebie trochę jak ta sójka za przysłowiowe morze. Miałam nadzieję, że w tym sezonie się spotkamy, ale nie wyszło. Postaramy się w kolejnym koniecznie do Ciebie zajrzeć, a wtedy możesz mnie wykorzystać jak chcesz - daję Ci carte blanche. ;)

Aniu :hug: ;)

Edytko,
dziękuję. A co do sekatora i strzyżenia iglaków to polecam, jak wiadomo lubię to bardzo. W zasadzie to tnę od dawna (jeszcze nie miałam działki, tylko ogródek przydomowy), jakoś nigdy nie bałam się, że coś nie wyjdzie. Rośliny odwdzięczały mi się za to i pięknie wypełniały kształt, który im starałam się nadawać.
Kiedyś miałam taką thuję, która rosła blisko domu, teraz jest tam przybudówka, była to jakaś złotawa odmiana "Rain-coś tam". Urosła w zwarty, dość szeroki stożek. Po kilku latach postanowiłam ją podkrzesać i uformowałam kulę na górze. Po dwóch latach ładnie się rozkrzewiła i śladu po mojej ingerencji nie było.

Pewnego razu gdy pracowałam w ogródku przechodziła jakaś kobieta, wskazując drzewko zapytała:
- Proszę Pani, jaka to odmiana thuji, ta kulista?
Podałam nazwę, ale zaznaczyłam, że nie rośnie oryginalnie na kulkę. Niestety nie ucieszyło to mojej rozmówczyni, bo - jak powiedziała - musiałaby umieć taką kształtować. :unsure:
Nie wiem dlaczego niektórzy się tak bardzo boją? :think: Inna sprawa, że ja potrafię też strzyc włosy i wcześniej trenowałam na swoich bliskich (i nie tylko). To z pewnością dobry trening w kształtowaniu iglaków. :rotfl1: ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 25 Paź 2013 09:38 #200386

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
:rotfl1: Od lat strzygę swojego M i nie narzeka, ale iglaste nie bardzo są zadowolone ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 27 Paź 2013 18:51 #200912

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wiesiu, :hug:
małżonek jak kocha potrafi wiele znieść ;) , a iglaki niekoniecznie odwzajemniają nasze uczucia. :wink4:

Dzisiaj dwa zdjęcia, jakoś wszystko wydaje się burawe. Brakowało dziś słonka, bo choć je zapowiadali, to było deszczowato.


Perukowiec podolski zachwyca czerwieniami.


Wigwam z miskanta olbrzymiego wygląda dość egzotycznie. Mam nadzieję, że tym sposobem mniej będzie śmiecił wokół siebie. :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 27 Paź 2013 20:03 #200923

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja jeszcze traw nie wiązałam. Ten jednak wygląda super :bravo: .Daniela wrote:


Wigwam z miskanta olbrzymiego wygląda dość egzotycznie. Mam nadzieję, że tym sposobem mniej będzie śmiecił wokół siebie. :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 27 Paź 2013 22:46 #200970

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danielo, jesień zdecydowanie należy do traw i klonów. U mnie z palmowych liście już opadły.
Miskantowy chochoł prezentuje się nader okazale i śnieg zimą nie rozłoży kępy na boki.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 19 Lis 2013 22:04 #205361

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Zadbane te Twoje ogródki, że można się kompleksów nabawić ;) Super kompozycje, spodobałmi się bardzo m.in. formowany bukszpan w sąsiedztwie hortensji no i trawy urokliwe :bravo:
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 19 Lis 2013 22:47 #205378

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Maju, :)
w konkurencji "zadbany ogródek" vs "zgrabna fotka" zdecydowanie u mnie wygrywa to drugie. ;) Ja nie wiem gdzie to zadbanie tak widać, ja widzę ciągle niedoróbki. :search: Nie masz co mieć kompleksów!
Co do bukszpanu to na wiosnę planuję go nieco odsłonić, hortensja dostanie więcej miejsca. Bukszpan będzie wtedy lepiej widoczny (mam nadzieję).

Co będzie na wiosnę z ogródkiem w Oliwie to jeszcze nie wiem do końca, bo czeka nas poważny remont - wymiana dachu. Domyślam się, że straty mogą być, jak to zawsze bywa. Choć w samej bliskości domu nie ma aż tak wielu roślin. Bedą też roboty ziemne, no ale wtedy będę "latać" z roślinnością z jednego miejsca w drugie.

A tak swoją drogą to myślałam, że do wiosny moje ogródki na forum pajęczynką zarosną. :jeez: ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 20 Lis 2013 10:00 #205419

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Danielo, nie pozwól zarastać pajęczyną bo jesień jeszcze niezłą mamy, a zima w ogrodzie też potrafi być piękna :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.405 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum