TEMAT: Dwa ogródki

Dwa ogródki 09 Sty 2014 19:34 #213862

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Puk, puk, Danielo :bye: co tam u ciebie słychać :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 16 Sty 2014 09:06 #215639

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Moj pierwszy wpis w tym roku w Twoim watku Dani
Zycze Zdrowia i jeszcze raz Zdrowia,niech sie darzy w dwoch ogrodkach pieknie
I częstszych kontaktow z forum (wiadomo mysle o sobie :P ;)
Widzialem na zdjeciu ławkę,sniegiem obsypana nie widac wzoru,łudząco podobna do mojej trofiejnej,musze ja odrestaurowac,ma fajne ornamenty.
Pokazesz w pelnej gali jej wyglad . Fotke z ogrodu chociaz na ząb prosze :)

Pozdrawiam Markus
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2014 09:06 przez markussch01.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 16 Sty 2014 18:21 #215740

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
No! ładnie się rozpoczyna dla mnie 2014 rok w moich ogródkach - zaczynają panowie! :oops:
Miło mi Was powitać. :) :flower2:

Piotrze,
Nie pisuję u siebie, bo jakoś nie mam za bardzo o czym, zapadłam w swojej gawrze w sen zimowy. :silly:
Zbieram siły na kolejny sezon. Mam już kilka pomysłów, oby zdrowia starczyło. Teraz latam po różnych magikach - znawcach schorzeń kręgosłupa i na luty czeka mnie fizjoterapia. Mam nadzieję, że wyjdę w końcu z bólu, który trwa od lipca. Jak mi się wszystko uda, to w mniejszym natężeniu postaram się coś podziałać ogrodowo. No bo na Tadzia liczyć nie mogę, w Oliwie planujemy od maja poważny remont domu, wymianę dachu i re-budowę całego piętra. Na działkę też będzie przez to mniej czasu. Najwyżej będę tylko podtrzymywać "ogrodowy stan dotychczasowy". :think: :)

Markus,
moja ławeczka nie jest jakoś cudnie obfocona, bo ja głównie widoki i kwiecie fotografuję. Znalazłam jakieś zbliżenie oparcia - do porównania. Ławeczka będzie niedługo wymagała wymiany deseczek (mają już kilka lat, a stoi toto pod gołym niebem cały rok), bo samo żeliwo jest nie do zdarcia.


Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej. :comp:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 21 Sty 2014 11:11 #216661

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Danielo doskonale Cię rozumiem, walczyłam z rwą kulszową od listopada 2012. Teraz jest już lepiej, a najbardziej pomogły kuracje sanatoryjne no i basen. Życzę zdrówka :flower2:
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 21 Sty 2014 23:43 #216816

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dzieki Dani za ten kawaleczek ławki,pieknie musi sie prezentowac,musze swoja cyknąć.Wiesz ?! nie pamietam wzoru :oops:
Swietne zdjecie,masz smak estetyczny :bravo:

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 08:01 #216827

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Maju, :)
dziękuję za wsparcie, też mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży i będę miała siły na swoje ogrodnicze pasje. Tym bardziej, że rehabilitację będę miała w bardzo dobrym (chyba najlepszym w okolicy) ośrodku.

Markus, :hug:
koniecznie cyknij swoją, porównamy. Hi, hi ten smak to rzeczywiście... szczególnie te rękawice ogrodnicze (brudne) w kącie. :laugh1:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 12:10 #216858

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-życzę Ci powrotu do dobrej kondycji.Jeszcze jest trochę czasu do wiosny aby być w dobrej kondycji :) Wiem co to rwa kulszowa :evil: i najgorszemu wrogowi jej nie życzę.Przytrafia mi się co najmniej dwa razy do roku :cry2:
Czy śnieg u Ciebie zabezpieczył roślinki?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 12:52 #216865

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Danielo, życzę zdrowia. Do wiosny na pewno rehabilitacja odniesie pożądany skutek i znów będziesz mogła poszaleć
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 13:48 #216876

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romko i Elu, :hug:
dziękuję Wam za wsparcie. Należę do optymistów ZAWSZE.
Co prawda nie jest to rwa kulszowa, zmiany dotyczą kręgosłupa szyjnego i taka rwa, tyle że promieniująca do prawej ręki, dodatkowo (całkiem, ja niewinna :oops: ) jeszcze ZBB czyli zespół bolesnego barku (też prawego). Ten potrafi trzymać wg różnych teorii zbliżonych do znawców kataru (że nieleczony tydzień, leczony 7 dni :laugh1: ) - 2 do 3 lat lub trzy do dwóch. :devil1: Fizjoterapeuta powiedział, że doprowadzą mnie do porządku i na to liczę. :think:

Romko,
u mnie pierzynka przykryła roślinność. Nie mam okrytych żadnych roślin, bo było za ciepło. Teraz z powodu mrozu tylko Tadziu zabezpieczył kryptomerię, na dole karton, u góry agrowłóknina żeby światło docierało też.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 16:05 #216892

  • Roma
  • Roma's Avatar
Moje róże historyczne, posadzone jesienią również nie mają żadnej osłony,chcę je jutro lekko przykryć stroiszem i nasypać dodatkowo śniegu.
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2014 16:06 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 22:08 #216973

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Daniela wrote:
Tym bardziej, że rehabilitację będę miała w bardzo dobrym (chyba najlepszym w okolicy) ośrodku.

Danielko ,a który ośrodek masz na myśli ,jeśli można wiedzieć (bo ja też mam pewne typy :) ).
Ja mam problemy z dolnymi kręgami i powinnam regularnie ćwiczyć i pływać, ale też chciałabym
trochę zasięgnąć fachowej rady . Kręgosłupy będą nam jeszcze na długo potrzebne. :)

Zima nas dopieściła ,że tak powiem ...Mam nadzieję ,że jednak zmieści się w wyznaczonym dla siebie czasie i w marcu będziemy mogły zaczynać pierwsze prace polowe ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 22 Sty 2014 23:14 #216998

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danielo, w końcu i na południe zawitała wczoraj zima. Co prawda śniegu nasypało tylko kilka cm ale dobre i to.
Zabiegi powinny przynieść znaczną poprawę, a przy takim remoncie pełnia sił niezbędna.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Sty 2014 08:45 #217031

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Magdo, :)
mam na myśli Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie. Mam nadzieję do wiosny się wyremontować na tyle by cieszyć się pracą w ogrodzie.

Romku, :)
dobrze, że macie pierzynkę śniegu, bo to zawsze trochę chroni rośliny. Może zima nie będzie taka bardzo mroźna i nie będzie dużych strat - mam taką nadzieję.
Co do remontu, to będzie go wykonywała jakaś firma - jeszcze nie wybraliśmy, obecnie trwa "przetarg" cenowo-technologiczny. Przyznam, że wobec tego jak się czuję od paru miesięcy, wcale nie zamierzam się włączać, bo podejrzewam że nawet nie dałabym rady. No ale zawsze to zamieszanie, tak czy owak. :think:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 23 Sty 2014 09:27 #217041

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Danielo, wstawiłam u siebie fotki wodnika - który został zmałpowany z Twojego. Wciąż jest niedokończony, ale mam nadzieję, że w tym roku uda nam się zakończyc prace. Wprawdzie Twój jest wspaniały, a mój .... :tongue2: ale i tak cieszę się, że go mam, a Tobie bardzo dziękuję za inspirację :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 24 Sty 2014 19:07 #217513

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
chyba kojarzę twoją sosną z innego forum, pisałaś o sposób wyginania do pana Bogusława? :) tak? bo w tym samym czasie chyba ja też do niego pisałam:) ślicznie u Ciebie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 24 Sty 2014 19:41 #217527

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Kasiu, :)
zajrzałam do Twojego wątku i bardzo mi się spodobał Twój wodnik. Ma bardzo ładną wielkość, skalę, no i ten efekt ze zmieszania dwóch kolorów kostki tworzy nienachalną ozdobę. :bravo:
Jesteśmy z Tadziem dumni, że nasze pomysły są dla innych inspiracją. Pozwoliłam sobie zdjęcia z Twojego wątku z wodnikiem skopiować do oddzielnego tematu, by ktoś inny także mógł się zainspirować Waszym dziełem. Oczywiście jak go skończycie możesz dodać kolejne zdjęcia w nowym wątku.
:flower2:

Nati, :)
z pewnością mogłaś ją tam zobaczyć. Inspiracją i moim guru stał się pan Bogusław, to pod wpływem lektury jego wątku odważyłam się robić takie poważne cięcia mojej sośnie. Cieszę, że podoba Ci się w naszych ogródkach. :flower2:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 30 Sty 2014 12:29 #220056

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Przyszłam do Ciebie Danielo w nowym roku ,a tu piękne , kolorowe powitanie na ławeczce . :) Co to za piękność białożółta ? Jakaś begonia ?

Danielo , życzę Ci szybkiego odzyskania formy , bo przecież Twoje iglaki czekają na wiosenne strzyżenie.Kto im zrobi piękne fryzurki ? A tak swoją drogą, te bóle kręgosłupa to taki "bonusik" do ogrodnictwa. Też należę do tego klubu. :happy4:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 30 Sty 2014 12:48 #220059

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, jak piszą dziewczyny wyżej, większość ogrodników, niestety, boryka się z różnymi bólami - kręgosłupa i nie tylko. Do tego dochodzi wiek (nie wiem, czy u Ciebie ;) ) i problemy gotowe!
Miałam i ja zespół bolesnego barku, ale trafiłam na świetnego lekarza, który bardzo szybko mnie z tego wyprowadził. A ponieważ ból temu schorzeniu towarzyszy niesamowity, byłam mu b. wdzięczna. Najpierw zaaplikował mi blokadę tego ramienia, a później codziennie przez 10 dni zastrzyki i ...przeszło. I wcale nie trwało 2, 3 lat, tylko kilka dni :) Czego i Tobie serdecznie życzę!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum