TEMAT: Dwa ogródki

Dwa ogródki 11 Paź 2013 20:58 #197832

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Co do gigantusa, to raczej małe szanse by jakiekolwiek ogranicznik dały mu radę, po prostu potrzebuje miejsca i wtedy pokaże swą klasę :lol:
Tak jak i inne miskanty, trzy piórka na krzyż nigdy nie dadzą takiego efektu jak dorodna kępa, a 'Purple fall', prześliczny. Właśnie poszukiwałam miskanta o takich jasnych pióropuszach i już wiem :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 11 Paź 2013 21:23 #197844

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Giganteus i ogranicznik - jak i Pikutek sądzę że będzie cienko. :tongue2: Ta metoda z odkopywaniem wiosną jest całkiem cool ale rzeczywiście najlepiej gadzinie zostawić sporo miejsca. Duże trawsko żeby się mogło zaprezentować musi mieć naprawdę dużo miejsca. Co do odmian miskancików to ja wysiadam, Sylwik zdawała nam relację z wizyty w Radkowie i pogaduch z Tomkiem i ja w tamtej chwili osiągnęłam stan umysłu Sokratesa - wiem że nic nie wiem! :evil:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 13 Paź 2013 19:02 #198193

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Danielo pozwolę sobie wstawić u Ciebie Purple Fall z mojego ogrodu dziesiejsza fotka
tojad011.jpg


Ja nie ograniczałabym traw,o Giganteusie mogę powiedzieć,że im większa kepa tym bardziej urokliwy,po prostu nabiera wtedy właściwych proporcji zachwycajac nawet zawistnych sasiadów :rotfl1: :rotfl1: ,mój ma kilkanaście juz chyba m obwodu,mimo,że rosnie na "bylejakiejglebie".

Tomek Grochowski to fachowiec z najwyzszej półki,w jego ogrodzie mozna zatracic sie bez reszty :hearts:
:
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2013 19:06 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Dwa ogródki 13 Paź 2013 22:17 #198277

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Tabciu, :hug:
Doszliśmy do wniosku z Tadziem, że bariery olbrzymiemu nie będziemy wstawiać, bo to pewnie daremne. Odsunie się tylko inne trawy od niego, zyskaliśmy nowe miejsce na ten cel, po wykarczowaniu derenia białego. Był jednym z najstarszych krzewów na działce, zostawiliśmy variegatę, bo nie jest taki wielki.

Ewo, :hug:
dziękuję za zdjęcia trawy. Poniżej wstawiam swoje dzisiejsze. U mnie się nie czerwieni, przynajmniej teraz. Na wybrzeżu może to być później, bo jesień zawsze późniejsza, wiadomo.
Racja z gigantusem, że on im większy tym lepiej wygląda. Ma coś w sobie takiego, że wielu zazdrości, masz rację. Skutecznie też zaparawania sąsiadów, bo choć fajni, to się czasem chce trochę intymności.


Karczowanie derenia


Za trawami zrobiło się więcej miejsca dla traw (Adagio i Krater, mikro Hakonechloa)


Miskant Africa


jw


NN z bliska


i jeszcze bliżej
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 13 Paź 2013 22:43 #198282

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Daniela wrote:


i jeszcze bliżej
Po tej ostatniej fotce, to już sama nie wiem :think: .

Piku, PURPLE FALL w czasie kwitnienia ma ciemne kłosy. Dopiero później jaśnieje. Jeśli szukasz miskanta kwitnącego na biało, to polecam Memory. Mam go od zeszłego roku i stwierdzam, że jest cudowny :hearts: . Jeśli Danielo pozwolisz to wstawię fotkę :unsure: .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 14 Paź 2013 08:48 #198309

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Wszędzie gdzie nie zajrzę to trawy,,ładne są :)
Ale ja na nich się ani nie znam,,ani nie mam :dry:
Temat został zablokowany.

Czerwienie, kloniki i nie tylko 14 Paź 2013 19:25 #198370

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu, :hug:
nie trzeba się znać na trawach by je mieć. Są niewymagające, polecam. :)

Edytko, :hug:
piękny ten Memory - wpisuję na listę. ;)

Dzisiaj dalszy ciąg zdjęć z niedzieli:


Krzewuszka, za nią szpalerek berberysowy






Dwa kloniki palmowej - ten po lewej był zielony, a z prawej bordowy Artropurpureum


Irga










Pęcherznice


Perukowiec


Borówka


Borówka








Listki aronii


Krzewuszka


Na krzewie Westerlanda też jesienna czerwień
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 14 Paź 2013 23:33 #198435

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Ależ malownicza jesień u Ciebie , Danielo. No ale to Twoja zasługa , tak skomponowałaś nasadzenia , a teraz tak umiałaś uchwycić je w obiektywie , że oczu nie można oderwać od tych pięknych obrazków.Klony palmowe cudne , niestety u mnie miejsca dla nich nie udało się znaleźć.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 15 Paź 2013 14:56 #198464

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Edyto, Memory już mam na liście po ostatnie wizycie w Wojsławicach :woohoo: , to piękna trawa :)
Natomiast po ostatnich fotkach Danieli mam niedosyt klonów ;) , jednak nie ma to jak klony dla jesiennego ubarwienia ogrodu :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 15 Paź 2013 22:35 #198520

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ekhem, ekhem tak a propos zachwytów nad 'Memory'. Czy ten luby miskanik nie ma czasem wśród przodków niejakiego miskanta cukrowego? Pytam bo coś mi się obiło o uszy a nie wiem czy dobrze kojarzę ( chyba była mowa o dwóch miskantach 'Memory' i 'Indian Summer' jako tych z "niewłaściwym" przodkiem ). Lepiej znać możliwości traweczki którą się posadzi, cukrowego do dzisiaj wydłubuję w nieprawdopodobnych miejscach, daaaaaleko od "byłej" kępy. :evil: Wolałabym wiedzieć czy te konkretne odmiany nie odziedziczyły żywotności po cukrzaku. :dry: Ktoś jest bardziej kumaty w temacie? Pikutku kloniki są super, Daniela wie co dobre. :wink4: :rotfl1:
Pozdrówka trawowo totalnie ciemne
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 15 Paź 2013 23:55 #198525

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
Ekhem, ekhem tak a propos zachwytów nad 'Memory'. Czy ten luby miskanik nie ma czasem wśród przodków niejakiego miskanta cukrowego? Pytam bo coś mi się obiło o uszy a nie wiem czy dobrze kojarzę ( chyba była mowa o dwóch miskantach 'Memory' i 'Indian Summer' jako tych z "niewłaściwym" przodkiem ). Lepiej znać możliwości traweczki którą się posadzi, cukrowego do dzisiaj wydłubuję w nieprawdopodobnych miejscach, daaaaaleko od "byłej" kępy. :evil: Wolałabym wiedzieć czy te konkretne odmiany nie odziedziczyły żywotności po cukrzaku. :dry: Ktoś jest bardziej kumaty w temacie?
K. :woohoo:
Słyszałam, że Memory ma rzeczywiście cukrowego rodzica. Podobno jednak pokrój zachowała po drugim z nich. Ja tą trawę mam w ogrodzie od zeszłego roku i u mnie ma nieco luźniejszą kępę niż pozostałe miskanty, ale na dzień dzisiejszy nie puszcza rozłogów. Szczerze mówiąc, to nie miałam cukrówki i nie wiem ile czasu potrzeba, żeby pokazała swój wredny :evil: charakter.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 16 Paź 2013 00:23 #198529

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pozwolisz Edytko że bezczelnie przetestuję 'Memory' w Twoim ogrodzie. :oops: :woohoo: Ja mam po cukrowym bardzo niemiłe wspomnienia, "byłej" kępy nie ma już pięć lat a wspomnienia wychodzą nadal. :mad2: Będę na nasłuchu jeśli chodzi o rozrost Twojej 'Memory'. Odmiana, qrczę, piękna tylko mnie ten rodzić martwi! :unsure:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 16 Paź 2013 08:19 #198539

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piekne jesienne kolorki,,,które tak cieszą oczy :)
Szkoda,że pózniej robi się szaro i buro i ,,,zimno,,,a wcale tego nie lubię :angry:
No cóż,,,cieszmy się jeszcze ładna jesienią póki ją mamy :wink2:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 16 Paź 2013 09:59 #198552

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wspomnienia o cukrowym u mnie pojawiają się juą lat 10 :supr: , ale 'Memory' w Wojsławiacach rosło w ładnej kępie, chyba, że to nowe nasadzenia :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 16 Paź 2013 10:32 #198559

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
To ja taką dygresyjkę może...
jak to widzicie ważne jest pochodzenie. :P :oops:
"Daleko pada jabłko od tej jabłoni" skonstatował ksiądz na wizycie kolędniczej w mieszkaniu moich rodziców, gdy podsumował ich uczestnictwo w życiu parafii. A czasy były "wojenne",a rodzice właśnie powrócili po kilkumiesięcznej podróży zagranicznej. Mama panicznie bała się, że ministrant ma pod komżą ukryty magnetofon i bardzo ważyła słowa, ksiądz niekoniecznie. He, he, ależ to były czasy! :jeez:
I to widać nikt nie chce być synem czy córą "cukrzaka". Niektórzy to ukrywają nawet swoje pochodzenie. ;)

No to i ja ostrożnie się poprzyglądam cechom dziedziczonym lub nie u tego Memory.

Ściskam wszystkich czytających :hug:

Aniu,
cieszmy się, cieszmy! Do wiosny już niedaleko. :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 17 Paź 2013 20:24 #198808

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Jest taka roślinność, która nie poddaje się jesieni, w każdym razie nie tak łatwo.


Krzew kruszyny


Niwaki z kitkami


Sosna himalajska


Wierzba sachalińska - 'klonowanie' pędów na całego
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 18 Paź 2013 14:21 #198889

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Witaj ! Pooglądałam sobie Twoje ogrodowe zakątki w pięknych barwach kolorowej jeszcze jesieni. Ładnie...
Podziwiam trawy, bo u mnie ich prawie nie ma. Twoje rozrośnięte kępy prezentują się wspaniale !
Operacja "karczowania derenia" usiała być trudna , bo widać ,że krzaczor to był okazały i solidne miał korzenie. Boje się takich akcji , bo zawsze z nimi sporo kłopotu, a niejednokrotnie przy okazji jakieś szkody powstają...Ale jak trzeba , to trudno.

Pozdrawiam Cię cieplutko , choć już bardzo jesiennie ( w Poznaniu dziś wieje paskudne wietrzysko...)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 19 Paź 2013 14:08 #199095

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ewelino, :hug:
dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Co do traw, to skoro ich nie masz, to może warto troszkę lekkości i u siebie wprowadzić. :think: Wczoraj też u nas wiało i było brzydko, dzisiaj słonecznie, ale chłodno. Zgrzałam się przy pracy, bo karczowałam miętę :flower: , której dałam swobodę, na swoją szkodę - niestety.
Co do karczowania derenia białego, to okazało się, że on ma system korzeniowy płaski i potężne konary korzeni szły na parę metrów pod darnią. Tadziu usunął tylko część, żeby nie niszczyć trawnika, ale wiosną trzeba będzie to uporządkować. Te boczne korzenie mają bardzo liczne kępki drobnych korzonków, które skutecznie trzymają się w ziemi.

Dzisiaj czas na drugi ogródek. I właściwie zaraz zobaczycie, że głównym aktorem, ba primabaleriną jesiennego widoku jest klonik palmowy, który po chłodnych nocach otrzymał piękną rubinową barwę. Pewnie długo się tak nie utrzyma, ale tymczasem cieszy oczy i zachwyca przechodniów.




Widok ze śmietnikiem. Ach ta ustawa śmieciowa... Już Tadziu przekłada to pomarańczowe cudo do samego kąta, ale i tak razi w oczy. W przyszłym roku wymyślę jakieś maskowanie. Ta rabata z hortensją jest w trakcie przeróbki, już wyprowadziłam stamtąd wiele roślin. Ciąg dalszy pewnie wiosną.








Hortensja ogrodowa niebieska zróżowiała.


Widok ogólny


To nowa rabatka - fragment z trawami, rozplenicę Tadziu kupił niedawno (niby taki wróg kupowania roślin!) Spodobała mu się, ale nie wiem czy przezimuje. Mniejsza trawa to jakaś nowozelandzka, zimowała już w Oliwie z powodzeniem.

Co do traw i Tadzia, to ostatnio szczęka mi opadła z wrażenia. :supr3: Rozmawialiśmy na działce nt. przeróbki rabaty trawiastej, no i rzuciłam, że "paskowanego" przesuniemy w inne miejsce. Na to Tadziu z oburzeniem:
- Kochanie, Zebrinusa! a nie paskowanego! :pinch:
Rozłożyło mnie na łopatki. :rotfl1: Widzę, że moje gadanie o roślinności nie idzie na marne. :teach:


Nowa fryzurka, formowanie odrostów na kolejne piętra i rozgałęzienia.


Hortensja krzewiasta Renhy vanille


jw. w innym odcieniu




Formowany bukszpan z hortensją, na wiosnę hortensja dostanie lepsze miejsce.




Ciągle kwitnie Bonica


i Jubilee du Prince de Monaco


No i klonik widziany z ławeczki przed domem
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.497 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum