TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Ogród spełniających się marzeń 26 Maj 2013 19:24 #161516

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Pamelko bardzo zimno u Was 20C* :supr3: :supr3: , myślała ,że wszędzie taka zimnica i suchota :bye:
Bozi troszeczkę już rośnie ten skalniak , strasznie przerasta mi roślinkami i do tego mam strasznie dużo na nim podogarecznika nie ma na niego jakiegoś sposobu? , nie mogę go wypielić bo dalej odrasta i jeszcze jest go po pieleniu co raz więcej :angry:.
Jagódko to biedronkowe zdobycze bez nazwy :(
Margolciu szkoda ,że tak zimno, bo jarzynki rosną okropnie marnie z tego powodu u mnie, u mnie jest bardzo sucho do tego , wiatry okropnie wysuszyły ziemię, momentami aż pęka.
Liluś u mnie chwaściory nawet spasowały, nie rosną tak mocno, za to trawa bije rekordy w rośnięciu, wiem jak to jest z tą pracą i domem, wszystko trzeba dopasować ,żeby jeszcze nam na działeczkę starczyło czasu :sad2:
Dorociu, bardzo się zmieniło, staram się wszystko doprowadzić pomału do porządku, ograniczamy rabaty kostką, dachówką, zresztą czym się da bo trwa okropnie mi wchodziła wszędzie, dokupiłam sporo nowych roślinek, ale tak u nas zimno, że nie wiem jak się przyjmą i do tego sucho.
Wiatr taki wieje zimny jakby śniegiem miało sypnąć, we Francji nasypało boję się żeby do nas nie doszło bo byłaby to katastrofa, nie wiem co to się dzieje z tą pogodą, jest co raz zimniej, nawet w zimie zużywam więcej opału. :jeez: :jeez:
Jeszcze się pochwalę , bo pierwszy raz zakwitnie mi krzewuszka czerwona o żółtych liściach, którą kupiłam dwa lata temu, zakwitł jeszcze jeden irysek miniaturowy i pięknie kwitną czosnki. :)
nowy irysek

czosnki

krzewuszka o czerwonych kwiatach i żółtych listkach ma pączki
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2013 19:39 przez Małgorzata124.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród spełniających się marzeń 26 Maj 2013 21:35 #161581

  • Roma
  • Roma's Avatar
W ubiegłym tygodniu u mnie też odbywała się praca w kamieniach.Mam do wyłożenia ze 40 mb ścieżek na hostowisku. Połowę już mam zrobioną :) tylko,że u mnie to ja jestem tą układającą a Skrzat tylko mi kamloty dowozi :P
Twoje Rh są przepiękne,nie wiem czy będę miała odwagę u siebie posadzić,tym bardziej,że podobno bardzo wolno rosną no i potrzebują dużo doświadczenia.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2013 21:42 przez Roma.

Ogród spełniających się marzeń 27 Maj 2013 21:49 #162000

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Romciu sporo pracy :supr3: :supr3: , Rh zależy jakie się kupuje, jak miniaturowe to wolno rosną po 10 latach osiągają jakieś konkretne rozmiary.
A te zwykłe rosną szybko, tylko nie wszędzie dobrze rosną- stanowisko, ja wyrzuciłam trzy zanim spodobało się miejsce jednemu- kupiłam wtedy cztery.
Ten różowy olbrzymi to miniaturka po 10 latach wygląda tak jak widać na którymś z wcześniejszych zdjęć, reszta jest nowsza i z tych chyba większych, są kapryśne , ale trzeba spróbować. :bye:

Ogród spełniających się marzeń 27 Maj 2013 21:56 #162006

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Małgosiu, hostowisko wygląda wspaniale! Pomyśl, jak hostom taka pogoda sprzyja i od razu Ci ochota na narzekanie przejdzie! ;)
Wiedziałam, że w porze kwitnienia floksów szydlastych będzie u Ciebie pięknie! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 27 Maj 2013 22:10 #162020

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Małgosiu,
z Twojego powodu - sadzonek host (i nie tylko), które mi wysłałaś powstał zaczątek rabaty cienistej. Po świątecznym weekendzie będzie pewnie już coś do pokazania. :) :hug:

Ogród spełniających się marzeń 27 Maj 2013 22:20 #162031

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Krzewuszka bardzo ładna, Rh śliczne. Zachorowałam na klona, którego masz Brilliantissimum i zastanawiam się gdzie kupiłaś, bo tam gdzie szukałam ceny obłędne. ;)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2013 09:41 przez Martina.

Ogród spełniających się marzeń 27 Maj 2013 22:56 #162058

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu już podaję szkółka Knieczko, ja kupiłam po 30.00zł, pod spodem adres strony, jest tam cała różnorodność.
www.drzewa.com.pl/search.php?orderby=pos...query=Acer&x=55&y=19, wszystko tam jest superaśne ceny niskie, szkółka bardzo fajna, bardzo dobry materiał. :)
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2013 23:12 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 28 Maj 2013 10:01 #162167

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Bardzo dziękuję.Szkółka rzeczywiście rewelacja.Na razie klona Brilliantissimum brakuje, możne bliżej jesieni spróbuję. :kiss3:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2013 10:02 przez Martina.

Ogród spełniających się marzeń 29 Maj 2013 10:35 #162556

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
rododendrony piękne :bravo:
Hostowisko też pięknie się prezentuje :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 30 Maj 2013 14:18 #162965

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie :hug:
Martusiu tam są też inne ciekawostki, tylko trzeba troszeczkę pobuszować :rotfl1: :rotfl1:
Aniu dziękuję :)
U nas pada już drugi dzień pogoda barowa , ale cieszy mnie to bo roślinki dostają sporo wody, która na wiosnę szczególnie jest potrzebna, co prawda ogródek z tego powodu mam okropnie zarośnięty. :think:
porobiłam troszeczkę fotek między kroplami deszczu, zachwyciła mnie hosta , która na jednej roślince, ma inny kolor liścia, są dwa kolory. :dance:

Wczoraj dokupiłam dwie nowe hosty, kurcze trochę drogo ale się napaliłam bo takich nie miałam. :devil1:


A to są z wysyłki, nie wszystkie bo reszta marnawa.



Hostowisko nie mogę się napatrzeć na te wiosenne kolory, wciąż robię zdjęcia hostom :rotfl1: :rotfl1:

Mąż zrobił mi niespodziankę, wystrzygł mi z bukszpanu kotka, pod tym kotkiem znajduje się kominek z oczyszczalni wcale go nie widać.

Bluszcz pnie się w górę, po przycięciu dolnych gałęzi sośnie.

Na koniec oczko wodne, będą za parę dni kwitły w nim irysy żółte. :dance: :dance: :bye:
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2013 14:28 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 04 Cze 2013 19:09 #165021

  • hanka
  • hanka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • przede wszystkim optymistka
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 1
Największą przyjemnością jest buszowanie po szkółce z P. Konieczko :wink2: ,bardzo miły człowiek , z chęcią oprowadza po swojej szkółce i doradzi gdy się poprosi,3 lata temu kupowałam u niego trochę bylin i iglaków , Małgosiu a Ciebie chciałam spytać jak rosną Tobie drzewka owocowe kupione u niego ,nie mają żadnych chorób? bo te które kupiłam w dużej szkółce koło Tarnowskich Gór to sama porażka :mad2: Hosty masz urocze ,wcale nie dziwię się że nie może napatrzyć się na nie :)
Pozdrawiam. Hanka
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2013 19:15 przez hanka.

Ogród spełniających się marzeń 04 Cze 2013 22:41 #165166

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Małgosiu z przyjemnościa pospacerowałam po Twoim ogrodzie, jak zawsze śliczny :supr3: u mnie niestety porażka po ostatnich ulewach cała działka opod wodą :(
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

Ogród spełniających się marzeń 09 Cze 2013 16:37 #166785

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Haniu bardzo dziękuję, liluś bardzo mi przykro :placze:
Szkółka jest bardzo fajna i co ważne niedroga , wszystkie drzewka owocowe są w bardzo dobrej kondycji, wszystkie się przyjęły, nawet część z nich kwitła, będę stałą klientką szkółki Konieczko, bardzo mili ludzie doradzili mi właśnie klony, które mogą u mnie rosnąć.
U mnie wciąż pada , ale zrobiło się ciepło :dance: , do niedawna było przenikliwe zimno i mokro.
Zaczęłam zagospodarowywać pomału mój rozpoczęty lasek, kwitną rododendrony, orliki i iryski nie wszystkie w tym roku mają pąki kwiatowe i jakby przebarwiły się prawie wszystkie na jeden kolor fioletowy :think:
Rozpoczęły kwitnięcie pierwsze krzewuszki, są cudne jeden kwiatek. :dance:



lasek


:flower1:
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2013 16:46 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 09 Cze 2013 17:35 #166803

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Krzewuszka rzeczywiście kwitnie rekordowo :eek3:
Rh jeszcze kwitną? :ohmy: . U mnie już dawno wspomnienie tylko zostało ;)

Ogród spełniających się marzeń 09 Cze 2013 23:22 #167053

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
W krzewuszkach zakochałam się po tym, jak zobaczyłam je w Twoim ogrodzie. Ja aktualnie mam ich 5 odmian ;) .
Rh też prezentują się wspaniale :lol: .

Ogród spełniających się marzeń 10 Cze 2013 08:14 #167092

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
pięknie się prezentują wszystkie hosty :hearts:

Ogród spełniających się marzeń 10 Cze 2013 08:23 #167096

  • Joasiaasia
  • Joasiaasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 230
  • Otrzymane dziękuję: 45
Hosty pięknie :bravo: i jak sie tu nie zakochać w tych roślinkach :teach:
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę, upij się jeśli na dłużej zakochaj się – jeśli zawsze - zacznij uprawiać ogród...

Ogród spełniających się marzeń 14 Cze 2013 12:59 #169072

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bardzo dziękuję :hug:
Dzisiaj troszeczkę pokosiłam trawa prawie po kolana po tych deszczach, kosiarka stawała co chwileczka bo nie dawała rady z tą trawą ale jakoś się udało. :dance:
Nie wiem jak u was ale u mnie zimno jak diabli :mad2:
Zrobiłam nową rabatę nawet sama ułożyłam sobie kostkę granitową , jeszcze muszę dokupić trzy szmaragdy na tą rabatę ,żeby było tło dla reszty roślinek, zakwitł paskowany irysek.
nowa rabata wykonana w całości przeze mnie

hosty się rozrastają

puste miejsce po różach przekopałam je w inne miejsce

irysek paskowany

dosadziłam host, żeby trawa nie rosła

malutkie krzewuszki sadzonkowane przeze mnie


kwitnie następna krzewuszka

:bye:
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.234 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum