TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Ogród spełniających się marzeń 24 Cze 2013 19:04 #172381

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Piękne ostróżki, szczególnie ta pierwsza. Jak na razie mam dwa kolory, szkoda że nie biały właśnie. Chętnie zobaczę białą. :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród spełniających się marzeń 30 Cze 2013 15:02 #174269

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Pamelko padało i było wietrznie po Twoim wpisie, troszeczkę się wyłożyły ale je podwiązałam jakoś sobie pomalutku rosną. :think: :hearts:
Marlolciu one są piękne , można sobie wyhodować z nasion ,ja tak to zrobiłam jest wiele taniej i jaka przyjemność ,że z nasionek. :hearts:
Martusiu czekam na białą może będzie w tej partii nasionek co wysiałam i już mam spore sadzonki zakwitną na pewno później. :hearts:
U mnie nadal królują krzewuszki, ostróżki, goździki skalne i inne co dzień nowsza partia przyjemnych doznań w postaci oglądania cudnych kolorów lata, tylko żeby jeszcze było ciepło ;)
Nadal mam remont w domu zimno i nie mogę napalić w centralnym ,żeby dogrzać troszeczkę dom, dlatego czekam na ciepełko które mogłabym wpuścić do domu. :mad2:
I troszeczkę nowości, zakwitł pierwszy liliowiec z wysyłki , o dziwo reszta starszych i nowszych jeszcze nie kwitnie.

berberysy

żylistek

goździki skalne

wiciokrzew pomorski

iryski

głowienka

:bye:
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2013 15:04 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 04 Lip 2013 19:13 #175638

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Coś z dzisiaj mało tu przebywam , nadal mam remont, chyba jeszcze troszeczkę potrwa :jeez:
zakwitł pierwszy powojnik

głowienki


dzwonek biały niziutki





:flower1:
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2013 20:33 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 04 Lip 2013 21:18 #175680

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Powojnik zakwitł i to jak! A kolejne kwitnienia też tak obficie się zapowiadają?
Nie wszystkie jednak obfite kwitnienia równie cieszą... ;) Ja już pozbyłam się głowienki, za obficie swe uroki roztaczała...
Trytomy już... A moje nic...

Ogród spełniających się marzeń 04 Lip 2013 21:20 #175681

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Wiciokrzew pomorski to ładna sztuka.

Ogród spełniających się marzeń 04 Lip 2013 21:53 #175706

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu z tymi powojnikami to bywa różnie, ten zawsze kwitnie pięknie i długa natomiast reszta czeka , ta piękniejsza część, nawet nie wiem czy zakwitną w tym roku, tak dziwnie wyglądają, jeden chyba załapał uwiąd klematisów :think: , zobaczę co będzie się działo dalej. :think:
Podoba mi się głowienka chociaż tak mocno rozłazi się, przerywam ją mocno, tworzy piękne kobierce pod krzewami lub drzewami na nodze, może być rośliną okrywową. :)
Bożenko, wiciokrzewy są ładne, bardzo je lubię ten akurat sprawiał mi w innym miejscu sporo kłopotów, miał co roku mnóstwo mszyc, był już bardzo duży, przycięłam go do ziemi i przesadziłam teraz bidak dopiero zaczyna pokazywać swoje wdzięki, po co najmniej trzech latach i nie ma mszyc, mam jeszcze jeden pomarańczowy ale tamten jest bezproblemowy zero mszyc od początku i szybko rośnie.
Tylko nie pachnie tak pięknie jak ten różowy, stwierdziłam ,ze lubi słońce, bo przedtem rósł po ścianą budynku i słońce miał po południu może to było przyczyną chorób jakie łapał, mszyce i jeszcze miał białe naloty na liściach. :jeez:

Ogród spełniających się marzeń 05 Lip 2013 12:39 #175855

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu piękności, :)
Trytoma,ostrózkigożdziki kamienne,tawułki to lubię ;)
Powojnik taki sam kolorek jak mój :) wiciokrzew pomorski ładniutki u mnie tez rośnie,,,nawet nie wiedziałam,że on tak cuudnie pachnie :flower2:

Ogród spełniających się marzeń 05 Lip 2013 13:50 #175886

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Malgos a moje trytomy odeszły ubiegłej zimy :cry3: Nasadzenia ubiegłoroczne chyba nie zakwitną :blink:
Twoje obficie i pięknie pokazały kwiatostany :bravo: a clematis zjawiskowy :woohoo:

Ogród spełniających się marzeń 06 Lip 2013 20:22 #176173

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bardzo dziękuję :)
U nas sucho nie pada już długo, ale chwastom to nie przeszkadza mają siłę rosnąć i to jaką :mad2:
Nadal jest kolorowo a każdy dzień przynosi niespodzianki, tylko żeby troszeczkę deszczyku napadało było by fajnie, bo nie mam już sił nosić deszczówki z beczki. :mad2:








Dla Wszystkich zaglądających :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Ogród spełniających się marzeń 06 Lip 2013 20:33 #176174

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu pieknie i kolorowo jest na Twoich rabatach :bravo: ,takie cośik lubię :P
a co to jest obok ostrózki takie rózowe,kłosowate??

Ogród spełniających się marzeń 06 Lip 2013 20:38 #176176

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U nas też sucho :jeez: , w dodatku ja już zużyłam całą deszczówkę i został tylko wodociąg :dry: , a prognozy niekorzystne :unsure:
Chciałam zapytać o tą samą roślinkę co Ania, wysoką, różową pod siatką :P

Ogród spełniających się marzeń 06 Lip 2013 23:53 #176257

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ja też takie kolorki uwielbiam - mistrzowsko skomponowane rabatki :bravo:

Ogród spełniających się marzeń 07 Lip 2013 11:21 #176296

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Wydaje mi się że to świecznica, ale nie jestem pewna, przyniosłam ją z pobliskiego ugoru, rosła sobie tam, wiem ,że też ją sprzedają bo moja bratowa kupiła sobie tylko w jaśniejszym kolorze. :)
Margolciu bardzo dziękuję :hearts:
Korzystając z okazji pokarze jeszcze moje hortensje ogrodowe , które zimowały w domu, bo na dworze przez parę lat nie kwitły po mimo okrywania, zakątek leśny też się rozrasta na ostatnim zdjęciu ciekawa roślinka dla rabat cienistych , ale nie znam nazwy , dostałam ją od koleżanki. :think:
To ta roślinka taka wysoka rosnąca zaraz przy pniu drzewa. :hearts:




:hearts:
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2013 12:18 przez Małgorzata124.

Ogród spełniających się marzeń 07 Lip 2013 11:27 #176303

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Małgosiu - czy na tym ostatnim zdjęciu to kępa maklei? Co o niej sądzisz - podobno rozrasta się mocno ale dla mnie to akurat zaleta. Czy wykłada się po deszczach czy trzyma fason .Mam ją na liście ;)

Ogród spełniających się marzeń 07 Lip 2013 12:25 #176326

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Margolciu tak to makleia , rośnie bardzo ładnie nie wykłada się nawet po bardzo mocnych deszczach, rośnie u mnie na bardzo ciężkiej bo gliniastej ziemi, w dodatku zaraz przy drzewie więc w korzeniach jego, daje sobie radę doskonale u mnie, bardzo pomału się rozrasta
w zasadzie prawie wcale dlatego ,że ziemia ciężka, mam ją już parę lat w prawie nie zmienionej formie. :)
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2013 12:25 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Ogród spełniających się marzeń 07 Lip 2013 13:23 #176335

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu,piekne hortensja :P
Ja makleji nie mam,ale rośnie u siostry i tam jest wielgachna,na ponad 2,5 cm i szekoda na 1,5 :P

Ogród spełniających się marzeń 08 Lip 2013 16:46 #176715

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Małgosiu uwiodła mnie ta fotka imageshack.us/a/img33/9686/u85w.jpg coś pięknego dobrana feria barw .Hortensje czarują u mnie też tylko ,że te zwykłe ogrodowe ,ale bardzo je lubię ,bo nigdy mnie nie zawiodły
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Ogród spełniających się marzeń 08 Lip 2013 22:38 #176818

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Aniu to spora :eek3: :eek3: :hug:
Jadziu bardzo dziękuję, bardzo lubię różne kolory w ogrodzie, staram się tak dobierać roślinki, żeby było kolorowo, chociaż mówiąc szczerze nie w każdym zakątku mi się to udaje, jesteśmy w sumie "laikami" uczymy się na własnych błędach. :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.371 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum