TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Ogród spełniających się marzeń 28 Lip 2013 21:46 #182519

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Przykre, bardzo przykre :( Ale ja nie do końca zgadzam się z poprzednimi wpisami. Po pierwsze, to będzie zawsze(?) twój sąsiad i może jeszcze wiele krwi ci napsuć, jeśli go bardzo zezłościsz. Moja siostra odpuściła takiemu typowi przebite wszystkie opony z obawy, aby coś gorszego i głupszego nie przyszło mu do głowy :crazy: Lepiej spróbuj się dogadać - niech odkupi co zniszczył, siatkę, drzewka, krzewy - najlepiej wszystko co do joty, w naturze. A sąd - po wielu latach rozpraw pewnie uzna, że to była mała szkodliwość i umorzy :(
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród spełniających się marzeń 29 Lip 2013 09:30 #182594

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgoiu :bye:
strasznie mi przykro,,,tyle człowiek stara sie ,dba ,pracuje ,a tu taki bezmózg :mad2: :mad2: zniszczy i jeszcze nie poczuwa sie do niczego,okropności :angry:
Ja tak jak dziewczyny ,nie popuściłabym,,,może faktrycznie jakieś pismo go wystraszy,bo tak czuł będzie się bezkarny i znowu może Ci to zrobić :dry:
Dla mnie powinien odkupic krzewy i jeszcze głeboko przeprosić :jeez:

Ogród spełniających się marzeń 29 Lip 2013 12:03 #182640

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Podziwiam Twój ogród i Twoje zaangażowanie i współczuję serdeczne tak głupiego sąsiada :evil: . Nie potrafię nic poradzić bo sama nie wiem jak w takie sytuacji bym postąpiła. Ale uważam, że żądać odszkodowania należy, bo staty są ogromne i niepowetowane. Każdy normalny człowiek wie jak długo trzeba czekać na dorodne drzewa.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród spełniających się marzeń 05 Sie 2013 11:32 #184214

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bardzo dziękuję za porady i sugestie :thanks: :thanks: :thanks: :kiss3: :kiss3:
Na dzień dzisiejszy umówiona jestem z adwokatem na środę, będziemy się starali załatwić tą dla mnie trudną sprawę ugodowo, bo z panem nadal nie idzie się dogadać, próbuje nas zastraszyć, wynajął nowego geodetę,próbuje nam coś udowodnić jest bardzo podstępny, argumenty a to za blisko siatki tuje szmaragdy, są jakieś 40 cm od granicy, a to śliwki gałęzie wchodzą na jego działkę, w sobotę przycięliśmy gałęzie żeby nie miał powodu do dalszych wykrętów.
Moi sąsiedzi są oburzeni tą postawą tego pana i pomagają nam jak tylko mogą, doradzając jak panu można utrzeć nosa.
Na razie nie wstawiam foteczek bo nie mam energii i chęci do czegokolwiek, ja nadal powstrzymuję się o doniesieniu do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, bo uważam ,że to ostateczność, jeśli nie poskutkuje ugoda , to wtedy będę zmuszona, żeby dochodzić szkody przed sądem.
Napiszę co się będzie działo dalej w tej sprawie po spotkaniu z adwokatem, myślę ,że ta trudna sprawa, może być pomocna innym poszkodowanym. :(

Ogród spełniających się marzeń 05 Sie 2013 11:58 #184216

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Trzymam kciuk Małgosiu za pomyślne załatwienie tej trudnej sprawy :hug:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 05 Sie 2013 12:11 #184218

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Małgosiu :hug: trzymaj się kochana. Naprawdę słów brak .Mam nadzieję , że sąsiad się opamięta i będzie umiał się zachować .W końcu jesteście skazani na siebie .
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 05 Sie 2013 13:46 #184235

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No co za szuja :mad2: :mad2: . I jeszcze próbuje Was, poszkodowanych, zastraszać :eek3: :eek3:
Nawet gdybyście coś za blisko płotu posadzili, to jego metody udowadniania swojej słuszności są karalne :hammer: . Bo nawet gdyby, to powinien przyjść i zgłosić swoje pretensje, bo sam nie ma prawa Waszych roślin w żaden sposób ograniczać. Zresztą wszyscy wiedzą, że to tylko wykręty i prawnicy też to zobaczą.
Trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 06 Sie 2013 08:59 #184378

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No to sie niezłe sąsiedztwo trafiło ,wyrazy współczucia! :(
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 12:31 #192584

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie, bardzo dziękuję za miłe odwiedzinki :hug:
Sprawa jest w prokuraturze, pan nie chciał się dogadać, pomaga nam w tej sprawie sąsiad policjant, który doradza nam i pomaga jak tylko może, bo widzi jak ten pan zachowuje się, po prostu uważa ,że nic się nie stało i że nie musi nic naprawić.
Ja staram się po mimo wszystko jakoś funkcjonować ,bardzo pomaga nam syn i jego narzeczona i sąsiedzi też nas wspierają.
Odwiedziłam nasze piękne góry Międzygórze, tam jest cudnie tylko okropnie trzeba się uchodzić,ukończyłam remont i próbuję coś zrobić w ogrodzie, a to relacja.
wycieczka do Międzygórza

wykładam czarnym płótnem pomiędzy szmaragdami


żywopłot z pęcherznic, moich ukorzenionych

wrzosowisko

hortensje


lasek

rozplenica, troszeczkę nie wyszło zdjęcie taka zgniła pogoda
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2013 12:32 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, waldek727

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 17:06 #192602

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dodam jeszcze troszeczkę bo dawno już nic nie wklejałam,zdjęcia są wszystkie z dzisiaj. :flower1:
zakwitł hibiskus błotny

kolejna hortensja jeszcze się nie wybarwiło trzy sztuki

rozchodniki


kawałeczek ogrodu

ukorzeniłam czarny bez , będę miała dwie sztuki, jeden mam starszy

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 21:10 #192715

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Życzę Ci pomyślnego zakończenia sprawy z wrednym sąsiadem :) Całe szczęście, że pozostało Ci jeszcze wiele pięknych roślin :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 21:51 #192727

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Może nawet to nie było potrzebne, ale pan nas zastrasza, stąd znajomy policjant doradził nam ,żeby sprawą zajęła się prokuratura, oni na pewno wyjaśnia tą sprawę. :(

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 23:35 #192755

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu-mimo przeciwnością Twój ogród nadal jest śliczny a posadzone rośliny szybko urosną i pozwolą Ci zapomnieć o głupocie i bezduszności "sąsiada"

Ogród spełniających się marzeń 15 Wrz 2013 23:47 #192760

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Małgosiu, ogród jest piękny nadal, ale dobrze, że skierowaliście sprawę do sądu, skoro to taki okropny człowiek :mad2: . Nie może czuć się bezkarnie i nie ma przecież przepisu regulującego odległości roślin od granicy.
Napisz koniecznie jak coś się ruszy w Waszej sprawie.
Ładna jest ta rozplenica. Czy pamiętasz nazwę odmiany?

Ogród spełniających się marzeń 16 Wrz 2013 09:00 #192778

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę że prace w ogrodzie postępują :) Ładne kwitnienie hortensji.
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 16 Wrz 2013 09:10 #192780

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Małgosiu :hug: hortensje masz bajeczne :woohoo:
Fajnie,że znów jesteś :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Ogród spełniających się marzeń 16 Wrz 2013 10:11 #192788

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Małgosiu, :hug:
przepiękne zdjęcia, takie jak Twój ogród. Śliczne hortensje, dorodne i pięknie kwitną. Podoba mi się też ten hibiskus błotny. :flower2:

Trzymam kciuki w sprawie ze sąsiadem, mam nadzieję, że prawda zwycięży głupotę. :teach:

Ogród spełniających się marzeń 16 Wrz 2013 16:15 #192864

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Małgorzata124 wrote:

Bardzo proszę o pomoc
, otóż sprawa ma się tak : sąsiad który obok naszej działki kupił grunt pod budowę, w głupocie wczoraj podpalił skoszoną trawę, spalił mi na 40 m drzewka paroletnie, konkretnie świerka, który był cięty na żywopłot, ogień rozlał się na następne pole,opalił mi siatkę powlekaną na odcinku 30 m,powiedział ,że to można wyczyścić, ja się uparłam ,żeby nam odkupił, a tą zabrał,za ogrodzeniem, opalił mi agrest, czerwoną porzeczkę , jeżyny , paroletnią brzoskwinię , która w tym roku pierwszy raz owocowała.
Sami nie byli w stanie ugasić ognia w akcji brała udział straż pożarna.
Ja domagam się odkupienia spalonych krzewów, pan twierdzi ,że można obciąć i odrosną , ale ile lat to będzie trwało, prosiłam też o zapłatę za zniszczony żywopłot , ze świerka, strasznie mi go szkoda bo będę miała przewiewy teraz przez siatkę stanowiło to rodzaj ochrony przed wiatrem.
Kręci a to niedopałek papierosa, a to samo się zapaliło a wiem ,że to oni zrobili bo to już nie pierwszy raz.
Czy powinnam wystąpić na drogę sądową w razie niedogadania się.
Strasznie mi szkoda wszystkiego musiał się napracować z mężem ,żeby coś tam rosło i owocowało, zresztą wiecie jak to jest, zapomniałam napisać ,że jeszcze opalił mi nową w tamtym roku sadzoną czereśnię techlovan, bardzo dobra odmiana jakby co gorąco polecam.
Jesienią będę musiała uporządkować pogorzelisko , bo dosłownie tak jest sterczą tylko kikuty drzew, strasznie mi przykro z tego powodu, i jeszcze sporo pracy nas czeka.



Małgosiu aż gotuje się we mnie wszystko , jak się czyta jacy bezczelni są ludzie , zamiast szybko wszystkie szkody naprawić

to myśli że mu się upiecze, tak czy siak zapłaci , sąd już na nim wymusi , tylko to troszkę potrwa a tak można by było robić porządki .

Oglądałam Twoją pomarańczową trytomę , jest śliczna, u mnie trytomy słabo zimują.
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.319 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum