TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Odp: Ogród spełniających się marzeń 02 Gru 2012 22:35 #96270

  • Roma
  • Roma's Avatar
Coraz ciekawiej się robi :bravo: Jak te hosty Ci się rozrosną to dopiero będzie busz :) Gosiu,co Ty masz pomiędzy hostami wysypane? czy to kora ma taki kolor?


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród spełniających się marzeń 02 Gru 2012 22:48 #96284

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bardzo mi się podoba ten formowany iglaczek na 1-szym zdjęciu. Hosty też ładnie na rabatce utworzą prawdziwy dywan. :) Podpisik :bravo:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 03 Gru 2012 21:11 #96760

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dnielo bardzo dziękuję, Romciu to jest ziemia u mnie jest taka czerwona górska. :flower2:
Teraz już prawie Znacie mój ogród, wstawię jeszcze kolejne foteczki ,żeby pokazać dalsze jego części,nie wszystko jest uporządkowane, na wiosnę czekają dalsze prace porządkowe.
Ogród jest dosyć duży i nie mogę go opanować, mam jeszcze sporo rabat do obłożenia kamieniem lub kostką, na wiosnę czeka do uporządkowania w pierwszej kolejności rabata z rododendronami które rosną w tej chwili w trawie.
Mam jeszcze sad ale muszę zrobić aktualne zdjęcie ponieważ, powycinaliśmy stare drzewa które już nie owocowały takie jak wiśnie, chorą śliwę, i nie smaczne jabłka w to miejsce posadzone są już młode drzewka. :)
oczko wodne wiosną


Uploaded with ImageShack.us
rabatka z kamienia


Uploaded with ImageShack.us
początek wiosny


Uploaded with ImageShack.us
uryweczek z rododendronami, rabatka do uporządkowania na drugi rok


Uploaded with ImageShack.us
pod siatką


Uploaded with ImageShack.us
rozplenice


Uploaded with ImageShack.us
trawki


Uploaded with ImageShack.us
lato


Uploaded with ImageShack.us
pod płotem


Uploaded with ImageShack.us
dalsza część płotu-cynie uwielbiam je


Uploaded with ImageShack.us :bye:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 03 Gru 2012 21:29 #96779

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Małgosiu, służę swoją pamięcią ;) , akurat pamiętam, że to różowe to ostrogowiec :) Kolejne zdjęcia i kolejne odsłony ogrodu bardzo zachęcają do zaglądania do Ciebie! Jakie hostowisko odsłoniłaś przed nami! :woohoo: Oj, trzeba będzie je niedługo powiększyć! ;)
Pięknie przystrzyżony cyprysik... Jeśli jałowiec, to też pięknie! ;)
Ale najbardziej podobają mi się te wszystkie murki, słupki z kamienia... Zazdroszczę dostępności tak ładnego czerwonego kamienia!
No i zapał Twój mi się bardzo podoba! Jeszcze niejedno piękne miejsce powstanie! :bravo: :bravo:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 03 Gru 2012 23:13 #96877

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
bardzo mi sie podoba ta podwyższona rabata obłożona kamieniami. Podpatrzyłabym chętnie , ale nie mam gdzie takiej wkomponować :happy4: A na rozplenicę choruję

Odp: Ogród spełniających się marzeń 04 Gru 2012 18:20 #97247

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu bardzo dziękuję, u nas jest sporo takiego kamienia około 3 km od mnie jest kamieniołom czerwonego kamienia, poza tym góry nasze są z takiego zbudowane , znajduję go na polach a przede wszystkim w lesie jest go bardzo dużo.
Mało osób u nas go wykorzystuje w sumie osobiście takich nie znam , bardziej popularne są materiały kupione, wiadomo ,że z takimi polnymi lub leśnymi kamolkami jest trudniej trzeba się sporo napracować ,żeby go przytachać, na jakimś wózku lub ręcznie, czasami własny samochód też pomaga.
Elu zobaczymy co na tym podwyższeniu rabatki urośnie na drugi rok, posadziłam sporo małych własnych sasanek.
Mi też miejsca brakuje, zanim coś kupię nowego to długo rozmyślam gdzie to posadzę. :rotfl1: :rotfl1: , ale jakimś trafem zawsze znajduję to miejsce a później przekopuję bo okazuje się,że jest go za mało dla tej roślinki, bo oczywiście kupuję czy jest mało miejsca czy dużo. :hammer:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 05 Gru 2012 22:23 #97848

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie troszeczkę wiosny, bo jakieś smutki mnie dopadły :jeez:
urywek skalniaczka


Uploaded with ImageShack.us
kwitnąca magnolia


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
koło oczka


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
mini skalniaczek


Uploaded with ImageShack.us :bye:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 05 Gru 2012 22:57 #97875

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Smutki? jakie smutki? Z takim ogródkiem?? Fiu fiu fiuuuuuuu!!! :funnyface:
Tak kolorowo, że "zasilania" wystarczy do wiosny. :garden:
Hulali po polu i pili kakao... :dance:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 05 Gru 2012 23:10 #97883

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ten skalniaczek z ostatniej fotki - miodzio :woohoo:
Też właśnie dostałam kiepską wiadomość :unsure: , a u Ciebie ukojenie :hearts:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 06 Gru 2012 18:18 #98188

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Danielo właśnie przygnębiło mnie to zimno i brak światła :jeez: ,a może to jakieś przemęczenie.
Martusiu bardzo dziękuję, przykro mi ,że Dostałaś nie miłą wiadomość o takie to nawet nie trzeba się prosić same do nas jakoś lgną.
Danielo :hug:
Martusiu ,żeby Ci nie było smutno tak jak mi.


Uploaded with ImageShack.us :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Odp: Ogród spełniających się marzeń 07 Gru 2012 09:38 #98480

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Małgosiu przy Twoich fotkach smucić się nie da bo takie jasne, kolorowe i ciepłe, a jeszcze przy tym jak Daniela z kakao hula, to nijak smucić się nie godzi :lol: :happy: .
Ta magnolia pięknie Ci kwitnie Małgosiu. Mam u siebie wreszcie upragnioną "Susan", posadziłam ją w tym roku i bardzo się o nią martwię żeby mi zimę przetrwała. Widziałam teraz pączki na niej, Akurat jej nie chciałabym stracić. Rośnie może nawet w trochę niefortunnym miejscu bo może mieć tam przeciągi, zrobiłam jej kokon wokół pieńka ale i tak się o nią boję :(
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2012 09:39 przez JaDorka.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 07 Gru 2012 18:25 #98676

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Masz Małgosiu piękny ogród, te kolory super , ale najbardziej zaciekawił mnie ten rokitnik. Czy to jakaś określona odmiana? Kiedyś wykopałam sobie zwykłe drzewko gdzieś z przydrożnego rowu i próbowałam formować i nic z tego nie wyszło, a u ciebie jest już super kulka.
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Odp: Ogród spełniających się marzeń 07 Gru 2012 19:55 #98718

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bardzo dziękuję za odwiedzinki :flower1: , u nas siarczysty mróz, w dzień dopadało śniegu, jest bardzo zimno, musiałam ubrać do pracy puchową kurtkę, bo wczoraj w takiej cieńszej bardzo zmarzłam.

Dorotko nie Musisz się martwić jak ją okryłaś, na pewno przetrwa , właśnie przez pierwsze dwa lata trzeba okrywać całą koronę i
podstawę , ja okręcam górę włókniną a spód przykrywam liśćmi , w tym roku też tak zrobiłam, tym bardziej ,że u nas są spore spadki temperatury u Ciebie jest znacznie cieplej.
Martusiu ja rokitnika hodowałam bardzo długo właśnie z takiej malutkiej sadzonki , też wyrwanej tak po chamsku z jakiegoś rowu, posadziłam go w ogrodzie przez pierwsze lata rósł jako krzaczek, później z biegiem lat usuwałam dolne gałązki i przycinałam czuprynkę i tak pomalutku pień powiększył objętość a korona się uformowała.
Co roku formuję rokitnika przycinając za bardzo wybujałą koronę i uschnięte gałązki, jest to roślinka , która chyba ma jeszcze jakieś odmiany , bo u mojej kuzynki ma większe listeczki,u mnie wygląda jakby była zdziczała, co prawda ja mam roślinkę z naszej ziemi wyrwaną , ona przywiozła z nad morza z piasków. :)
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2012 19:57 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): Martina

Odp: Ogród spełniających się marzeń 07 Gru 2012 20:29 #98730

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Prześliczne wiosenne kolory, ale ...jak długo znowu trzeba czekać na powtórkę!

Odp: Ogród spełniających się marzeń 07 Gru 2012 20:40 #98738

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Imienniczko :flower1: Z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogrodzie.Jest co oglądać! :bravo:
A Bary wygląda na grzecznego słodziaka- to wspaniałe,że umie zachowywać się w ogrodzie w przeciwieństwie do mojej Dianki,/owczarek niemiecki/ która jest na razie ogrodowym oszołomem
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2012 20:44 przez Margolka.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 08 Gru 2012 21:48 #99239

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witaj Małgosiu :flower1: dużo nas tutaj chyba to imię było kiedyś bardzo popularne :rotfl1:
Elu już po świętach będzie lepiej, zacznę rozglądać się za roślinkami do siania, to przybliży troszeczkę wiosnę. :dance:
Portrety moich roślinek.
ostróżki


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
miniaturka dzwonka


Uploaded with ImageShack.us
trytomy


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 21:51 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 08 Gru 2012 22:49 #99285

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu-masz bardzo ładne ostróżki,ilu już się dorobiłaś odmian?

Odp: Ogród spełniających się marzeń 08 Gru 2012 23:00 #99290

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Romciu ze zdjęcia policzyłam ,że siedem, ale jeszcze mam jakieś , które w tamtym roku mi nie zakwitły, zobaczę co w przyszłym jeszcze zakwitnie.
W sumie wysiewane są z nasionek może jeszcze będzie jakaś niespodzianka :think: :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.300 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum