TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 11:15 #100837

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jest nas tu coraz więcej :dance:
A z trytomy to już się cieszę :hug: :thanks:
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 11:36 #100847

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Małgosiu piękne te TWoje samodzielnie wyhodowane ostróżki :bravo: Bardzo ciekawe kolory :)
Moją uwagę zwróciła ponadto bardzo ciekawa kompozycja clemków, rewelacyjnie wygladają takie przeplecione ze sobą kwiaty.
Mam jeszcze pytanko odnośnie budlei, masz wielki krzak :woohoo: Czy ona nie podmarza Ci zimą?

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 11:46 #100850

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ciepło,wiosennie,kolorowo.Jednak ja również kocham zimę i lubię oglądać zimowe scenerie. Widziałam,że Piotr dołączył do nas, mam nadzieję,że niebawem zobaczymy wątek z jego ogrodem.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 13:51 #100895

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Witaj Gosiu! Ja jakoś ostatnio eksmituje z ogrodu wszystko co żółte, ale ten kroplik bardzo mi się podoba. No i ta kompozycja z klemków :hearts:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 16:34 #100939

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Małgosiu stworzyłaś cudowny :hearts: ogród łącznie z małą architekturą .Kolejny ogród równie piękny . :thanks: Clematisy i mnie zauroczyły, a także te olbrzymie ostróżki
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Ogród spełniających się marzeń 12 Gru 2012 18:48 #100996

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Małgorzata124 wrote:
Dorotko to do wysyłki na drugi rok dokładam trytomę , tylko żeby przeżyły. :)
Dokładnie jeszcze wczoraj dosypało śniegu.
Może Zauważyłyście :think: Piotr do nas dołączył. :)
[/quote]
Widziałam , że Piotr jest , ale sie na razie nie odzywa :) Małgosiu , związujesz trytomy? Ja miałam mnóstwo i też obiecywałam znajomym , a one niestety zeszłej zimy nie przetrwały

Odp: Ogród spełniających się marzeń 13 Gru 2012 11:58 #101248

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Bardzo dziękuję :)
Pamelko u mnie budleje bardzo ładnie zimują, nie wiem dlaczego w porównaniu do innych roślinek potrafią zmarznąć :blink: , mam jeszcze inne kolory ale krzaczki mniejsze.
Cała część nadziemna przemarza,przycinam bardzo mocno na wiosnę i wyrastają nowe gałązki.
Elu wszystkie związuję i przykrywam, chociaż w tym roku nie zdążyłam, mam nadzieję ,że nie przemarzną. :jeez:
Jagódko witam i bardzo dziękuję :)
Romciu bardzo się cieszę,że Piotr do nas dołączył , ma zawsze tyle fajnych pomysłów, będzie co podpatrzeć. :rotfl1:
Celinko, żółty kolor można fajnie wkomponować w tło , tylko zależy co, ten kropilk jest wyjątkowy ma ładne listeczki na wiosnę i dwa razy kwitnie, pierwszy na wiosnę i później po przycięciu drugi raz, czasami też jesienią, dostałam go od kogoś z naszych terenów prawdziwy skarb, ma swoje upodobania nie wszędzie rośnie, miałam go w wielu miejscach przetrwał tylko na jednej rabacie. :jeez:
Dorotko tylko niech mi przetrwa bo Ela już mnie nastraszyła. :think:
Danielo dziękuję :hug:
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 11:59 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 13 Gru 2012 14:28 #101303

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Małgorzata124 wrote:
Dorotko tylko niech mi przetrwa bo Ela już mnie nastraszyła. :think:
Nie chcę straszyć , Małgosiu. :hug: Może trytomom nic nie być , moje jednoroczne przetrwały zimę bez żadnych zabiegów , bo nie wiedziałam , że cos trzeba robić , a rok starsze ( tzn te same w następnym roku)- okryte i związane - padły :angry:
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 14:29 przez Elżbieta.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 13 Gru 2012 15:05 #101312

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Czyli nie ma reguły na trytomę. Ale jeśli u Ciebie Małgosiu tyle wytrzymały i to jeszcze w takich warunkach pogodowych to bądźmy dobrej myśli. U mnie wszystkie poszły, rosły w kilku miejscach i wszystkie wymarzły ale też i sama się do tego mogłam przyczynić bo niczym ich nie zabezpieczyłam. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że są takie delikatne, no a potem to już była musztarda po obiedzie.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Ogród spełniających się marzeń 13 Gru 2012 19:21 #101429

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
U mnie w poprzednią zimę dostały popalić, ale ich nie wyciągałam wiosną, usunęłam tylko zmarznięte resztki i potem z samego środeczka wyszło żywe, nawet kwitły. Po usunięciu obumarłych części widziałam, że tli się tam jakieś życie. :) W tym roku nawet po kwitnieniu podzieliłam się trytomami z koleżanką. Lepiej przetrwały tę ostatnią zimę młode osobniki.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 16 Gru 2012 19:52 #102607

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
1_2012-12-16.jpg


Tradycyjnie jak co roku sypią się życzenia wokół,
większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy.
Może cicho bez hałasu iść na spacer gdzieś do lasu?
Może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z jednej miski?
Może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju? Ważne,
aby w te święta, Był ktoś, kto o nas pamięta.
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2012 19:54 przez Małgorzata124.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, sd-a, r-xxta, piku, Elżbieta

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 15:13 #104495

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Czas wrócić do codzienności mamy prawie po świętach a przed nami kolejne Sylwester i Nowy Rok, mam nadzieję ,że w Nowym Roku spełnią się nasze wszystkie marzenia związane z ogrodem i nie tylko.
Sobie osobiście i innym najbardziej na świecie życzyłabym dużo zdrowia, bo z nim jesteśmy spełnić wszystko co tylko chcemy, bo jak będzie zdrowie to będzie praca, pieniądze i szczęście. :flower2:
No cóż pomalutku zaczynam planować przyszły rok w ogrodzie i w domu, czekam na możliwość zakupu nasionek, to pierwsze zakupy jakie dokonuję po Nowym Roku.
Ogród jest moją największą pasją, więc do otwarcia nowego sezonu starannie się przygotowuję, łącznie z planami zakupowymi, w przyszłym roku chciałabym zakończyć jesienne poczynania, czyli dokończyć bukszpanową rabatkę, dokończyć rabatkę z klematisem ze zrobionym stojaczkiem i pomalować oraz osadzić na rabatach zrobioną kostkę, dokupić drzewek szmaragdów i zrobić typowo jesienną rabatę na tle tych szmaragdów.
kostka


Uploaded with ImageShack.us
stojaczek przy którym ma rosnąć klematis , całość będzie wykończone kostką, stojaczek jest zrobiony z domowego stojaka na kwiaty, który kiedyś osadzało się na podłodze i zamontowany był do sufitu , po bokach były zawieszki na kwiaty.


Uploaded with ImageShack.us
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 17:12 #104505

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Małgosiu , to życzę spełnienia tych planów, realizacji marzeń :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 17:31 #104512

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Małgosiu dużo planów do realizacji, życzę więc by wszystkie udało się zrealizować a może nawet więcej... :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 20:27 #104539

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Małgosiu, ja też Ci życzę realizacji tych planów i tych, które się jeszcze urodzą ;) , ale powiedz, co jest na tym pierwszym zdjęciu i po co? :lol: Widzę, że kostka, widzę folię i coś na niej...Cegły, doniczki? Czemu, po co?
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 20:42 #104545

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Gosiu ,Elu i Martusiu również życzę spełnienia wszystkich marzeń,dziękuję. :)
Martusiu to kostka którą robiliśmy z mężem jesienią , o niej pisałam ,że musi być pomalowana i wykorzystam ją , na rabaty już rozpoczęte jesienią :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 20:49 #104549

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Malgosiu, ja doprecyzować chciałam... Jak to robiliście kostkę? Tak w sensie robienia? :rotfl1: Bo jak ja słyszę, że ktoś robił kostkę, to rozumiem, że ułożył...A kostkę się kupuje... ;) Małgosiu, jak się domowym sposobem robi kostkę?

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 21:12 #104559

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu , muszą być na tą ilość kostki, 9 łopat piachu i 3 łopaty cementu plus woda ,żeby utworzyła się gęsta masa , nie lejąca się , tzw.kit.
My wykorzystaliśmy pudełka po maśle roślinnym i po serkach wiejskich - białych, po nalaniu masy do pudełka, kładziemy pojedynczo na deskę i trzeba tłuc młotkiem w deskę, żeby z wibrowało i nie było pustych miejsc w pudełku i powietrza, wyrównujemy powierzchnię masy w pudełku i zostawiamy do wyschnięcia , w lecie trzeba jeszcze często polewać wodą ,żeby wzmocnił się cement.
Ta zaprawa mieszana była w taczce a można w małych ilościach w wiaderku 10 litrowym , proporcja jest jeden do trzech. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): artam


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum