TEMAT: Ogród spełniających się marzeń

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 22:13 #104587

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Małgosiu, widzisz, bo ja w cemencie dużo robię ;) :rotfl1: , a i o robieniu kostki kiedyś myślałam, tylko że właśnie coś wibracyjnego do tego jest potrzebne, tyle zapamiętałam... Ale co? Prasa? Nie pamiętam...
A tu proszę deska i młotek! Małgoś, jak przyjdzie mi ochota na kostkę, to mogę Cię bardziej nękać o szczegóły, ale to tak bliżej lata... Już ostrzegam! ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 22:20 #104591

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Przydatny by był stół wibracyjny, ale jak widać można się obyć bez tego. Chyba, że firmę założycie? ;) Bo na większą skalę mógłby być przydatny. :rotfl1:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 22:20 #104592

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu nie ma sprawy , coś poradzimy na to nękanie :rotfl1: ,a co takiego Robisz w cemencie, to też ciekawe :think:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 22:25 #104596

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Przepiękny masz ogród. Z przyjemnością połaziłam sobie po Twoim wątku. Kostka nooo i mnie zaciekawia:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Odp: Ogród spełniających się marzeń 26 Gru 2012 22:32 #104601

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Uleńko bardzo dziękuję za wizytę, myślę ,że my "słaba" płeć spokojnie same byśmy sobie poradziły z tą kostką, ja po prostu wykorzystałam męża do mieszania i stukania w tą deskę :) , ma więcej sił, ale mniejsze ilości można wymieszać mniejszym nakładem siły. :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 09:49 #104644

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
My z M też w tym roku rozpoczęliśmy produkcję kostki brukowej na własne potrzeby, ale w wykorzystaniem gotowych form do kostki i stołu wibracyjnego. Nie wyobrażam sobie walenia młotkiem w deskę przy tej ilości jaką potrzebujemy. Żadna deska nie wytrzymałaby takiego walenia. :rotfl1: Ale przy małej ilości pomysł Małgosi wydaje mi się całkiem ciekawy. Jednak Polak potrafi... :wink4: :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 11:23 #104671

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Gosiu to fakt my potrafimy z niczego zrobić coś :rotfl1: , ale właśnie to jest świetne.
Gosiu ile kosztuje taki stół do produkcji kostki , strasznie jestem ciekawa :think:
I troszeczkę wiosny zamiast szarości :)

sasanka i pierwiosnki


Uploaded with ImageShack.us
skalniaczek

pani wiosna



Uploaded with ImageShack.us
miniaturowe iryski


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2012 11:30 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 12:18 #104687

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Tymi zdjęciami Pani wiosny mnie powaliłaś. I utwierdziłam się w zamiarze poszukiwań nowych pierwiosnków, mam niestety tylko 1 rodzaj, jakąś starą odmianę.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 23:01 #104904

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Ula wystarczy ,że sobie Wysiejesz , ja przed dwa lata wysiewałam wiosną do skrzyneczki różne mieszanki pierwiosnków a później, jak podrosły sadziłam do gruntu , na drugi rok już miałam swoje pierwiosnki, mam sporo kolorków z wysianych nasionek. :)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 23:26 #104912

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ależ u Ciebie pięknie :supr3: :eek3: :supr3:
Będę zaglądać i podpatrywać, bo to też moje klimaty :-)

Przez Nową Rudę kiedyś przejeżdżałam z wycieczką :-) Zapamiętałam, bo przewodnik opowiadał o pochodzeniu nazwy miejscowości i na dodatek przytoczył powiedzonko, że ponoć lepsza nowa ruda niż stara blondynka :happy:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 27 Gru 2012 23:31 #104915

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No tylko musze pierw poszukać nasionek a potem pamietac o wysianiu na czas:)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Gru 2012 08:45 #104952

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Małgosiu ale wiosennie u Ciebie, chciałoby się już za oknem takie obrazki podziwiać. :lol:
Nasz stół wibracyjny nabyliśmy używany kilka lat temu, ale ceny niestety nie pamiętam. Natomiast na allegro znalazłam taki stół w cenie 749 zł. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Gru 2012 09:03 #104957

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Małgorzata124 wrote:
pani wiosna

Oj wiosennie Gosiu, piękne soczyste kolorki :lol: humor znacznie lepszy dzięki koloroterapii ;)

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Gru 2012 22:28 #105238

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witajcie :flower2:
Bardzo się ucieszyłam jak zauważyłam miłe panie z Lubelskiego :dance: , aż tyle jest ich tutaj :dance: , ponieważ mój tato pochodzi z Lubelszczyzny a konkretnie z Lubartowa , tam mieszkają jego siostry i ich dzieci a właściwie jedna, bo jedna zmarła w tym roku :( .
Czuję ogromny sentyment do tamtych stron. :hug:
Pamelko też lubię oglądać u innych kolorki, jak to humor poprawia i zmęczenie przechodzi od razu, dziękuję za odwiedzinki. :kiss3:
Gosiu bardzo dziękuję, jak Będziesz robiła tą kostkę to się pochwal do czego ją zużyjesz. :kiss3:
Uleńko po Nowym Roku szukaj nasionek, jak Wysiejesz w lutym to też będzie dobrze ,na wiosnę posadzisz spore sadzonki do gruntu, rozrosną się i na drugi rok będziesz miała ładne kępki. :flower2:
Siberio mamy coś wspólnego bieguny zimna, ja mieszkam po za miastem na sporej górze i zawsze u mnie jest najzimniej, w miasteczku już dawno nie ma śniegu a u mnie jeszcze długo zalega i najwięcej napada, w miasteczku czarne drogi a u mnie jeszcze śniegu po kolana, mam też okropną ziemię glina, jedyna zaleta ,że szybciej obsycha teren na wiosnę , bo wszystko spływa w dół, ale za to mam jezioro w ogrodzie co roku.
Straciłam sporo drzew i krzewów przez wiosenne podtopienia, może nie było by tak źle ale , napastują mnie krety i ich korytarze świetnie przechowują wodę w gruncie dlatego tak myślę wszystkie te straty. :angry:
A to powiedzonko o Nowej Rudzie jest bardzo nam znane i już Wam :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: , super ,że miasteczko jest znane dzięki takim dowcipnym opowieścią :)
Z nasionek też mam te orliki, wystarczy wysiać nawet w lutym , ja tak zwykle wysiewam,albo na wiosnę, dużą część roślinek mam z własnego wysiewania, bardzo to lubię ,czasami mam niepowodzenia ale się nie zrażam i próbuję aż do skutku. :)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us :bye:
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2012 23:29 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Gru 2012 23:06 #105254

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Orliki wysiewasz w domu? Bo ja mam masę nasion :crazy:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 28 Gru 2012 23:10 #105256

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Tak w domu do skrzyneczki, jak troszeczkę podrosną , to je przepikowuję pojedynczo i na wiosnę do gruntu, moja ziemia jest bardzo ciężka , więc wsiewanie czegokolwiek oprócz aksamitek nie ma sensu , bo nie urośnie już przeszłam takie próby, a w domu się udają. :)
Z nasionek swoich Będziesz miała bardzo dużo roślinek :eek3: , ja wysiewałam z kupowanych jest po parę sadzonek. :)
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2012 23:13 przez Małgorzata124.

Odp: Ogród spełniających się marzeń 29 Gru 2012 16:17 #105422

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Małgosiu hehe może odsprzedaj mi łyżeczkę? :rotfl1:

Odp: Ogród spełniających się marzeń 05 Sty 2013 17:34 #107966

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Uleńko nie ma sprawy :happy4:
Troszeczkę mało czasu mam ostatnio praca, praca , praca dobrze ,że jest. :)
W sobotę pojadę kupić jakieś nasionka do wysiania, zobaczę co będzie nowego lub ciekawego, bo już mi nudno bez moich zieloności :crazy: , brak śniegu sprawia wrażenie , jakby była wiosna a nie zima i czas się dłuży, po mimo obowiązków domowych i doły dopadają mnie :angry:.
troszeczkę kolorków na te szare dni


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.332 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum