TEMAT: Tam gdzie czas płynie inaczej

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 17:01 #95283

  • Roma
  • Roma's Avatar
Boję się,że stworzę jakiegoś knota architektonicznego, który w żaden sposób nie będzie pasował do otoczenia.Pracy nie boję się w żaden sposób.Teren na umiejscowienie skalniaka mam idealny,cały dzień słońce,lekkie naturalne pochylenie na południe,bardzo przepuszczalna gleba(piasek)Tylko odwagi brak :oops: Chyba jednak wiosną zmierzę się z tym tematem :ouch:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 17:48 #95296

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Przyszłam przywitać się z nową działkowiczką w naszej Oazie ...znam te odkupowane działki ..z moją było podobnie ...prawdę mówisz że na działce czas płynie inaczej....podpisuję się obydwoma rękami...ślicznie teraz tu...

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 18:41 #95310

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dorotko czytam, oglądam i myślę sobie, przecież znam ten ogród, no wiele razy go odwiedzałam, wirtualnie wprawdzie, ale jednak odwiedzałam, a czuję się tak jakbym pierwszy raz go widziała. Może inne ujęcia tu pokazujesz, ale nie mogę uwierzyć, że tak szybko takie zmiany w nim zaszły. Masz talent do ogrodowania dziewczyno. Pięknie u Ciebie, nie wiem czy już Ci mówiłam, że cieszę się, że tu jesteś... :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 19:28 #95337

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dorotko , ogród pięknieje , nasadzeń przybywa i jeszcze marzy Ci sie powiększanie skalniaka - a co na to Twój synuś?Niedługo mu trawnika będzie brakować :happy4:
Dziewczyny , czego boicie się skalniaków? Tak jak Dorotka pisze - najmniej pracy wymaga skalniak w porównaniu z innymi rabatami. Ja nawet tęsknię ze plewieniem w tym miejscu :happy2:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 21:12 #95397

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No to i ja zawitałem do twojego raju na ziemi , bardzo mi się podoba cała działeczka , skalniaczki i cała reszta . Fajny masz kącik wypoczynkowy bez przepychu i bardzo przytulny . Super ..... :dance:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 30 Lis 2012 23:16 #95469

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dorotko ogródeczek jest bardzo ładny i tyle fajnych miejsc urządzonych, tylko podziwiać zapał. :dance:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 01 Gru 2012 23:07 #95826

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Dziękuję za tak liczne odwiedziny.
Romo, myślę że nie masz się czego obawiać, znając Twoje ogrodowe możliwości w tego knota po prostu nie wierzę. Poza tym tyle jest skalniakomaniaków na Oazie, że z pewnością sama ze swoimi wątpliwościami nie zostaniesz. Ja pierwsza będę Ci szczerze kibicować :)
Alinko dziękuję za miłe słowa. Masz rację, te RODowskie działki mają to do siebie, że takie mieszczuchy jak ja cenią je szczególnie.
Gosiu ja także się cieszę, że tyle znajomych jest tu ze mną. Dziękuję za uznanie, tym bardziej mi miło, gdyż zakładając ten wątek i przeglądając swoje zdjęcia miałam wielki kłopot z wyborem zdjęć przedstawiających moją działkę w szerszej perspektywie. Większość zdjęć to portrety. W tym roku jednak to zmienię. Nie mniej jednak bardzo mnie ucieszyły Twoje słowa, to balsam dla takiego amatora jeszcze jak ja :)
Elu Mikołaj chyba nie będzie miał nic przeciwko, jeśli mu powiem że jego działkowi przyjaciele (rodzina Skaldzióbów) potrzebować będą większej przestrzeni. To małe skrzaty, które mieszkają na naszym skalniaku, może kiedyś o nich jeszcze napiszę, póki co bajkę o nich pisaną przeze mnie na razie słucha tylko mój syn, to był jedyny sposób by zachęcić go do działkowania wraz ze mną :) . Poza tym trawnika u mnie wciąż jest za dużo.
Tomku dziękuję. Cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Zaglądaj kiedy chcesz, chętnie ugoszczę Cie w tym moim kąciku wypoczynkowym, teraz jest tam jeszcze fajniej :)
Małgosiu dzięki wielkie. Daleko mi jednak do Ciebie, nie dorównam Ci jeszcze długo jeśli chodzi o urok Twojego ogrodu, o metrażu nie wspomnę.

Tym razem moja rabata trawiasta, trochę ucierpiała w ubiegłą zimę ale zregenerowała swoje siły. Pod koniec sezonu do niej została "doklejona" rabata z iglakami, magnolią i trzmieliną. W ten sposób pozbywam się pomału trawnika.



I już z "doklejką" i moim ogrodowym małym pomocnikiem w tle :)

Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2012 23:20 przez JaDorka.

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 01:16 #95860

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Doba u Ciebie ma chyba trochę więcej godzin, niż w innych regionach :happy: Taki porządek wśród roślin, wszystko skomponowane, dopasowane, tylko podziwiać :supr3: :supr3: Sposób na perz chyba wykorzystam, bo coraz śmielej gadzina mi się wdziera między liliowce :evil:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 09:35 #95877

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Super tą dokładkę zrobiłaś - bardzo mi sie podoba. Poprzednia rabata trawiasta podobała mi się , ale teraz - notowania jeszcze poszły w górę!

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 12:39 #95915

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Hiacynto, dziękuję :) W tym jednym przypadku czuję żal, że doba jest często za krótka bo kiedy jestem na działce to nie chcę z niej wychodzić :)Miło mi, że chwalisz porządek wśród roślin ale nijak nie mogę się takowego u mnie doszukać :search: . W niektórych miejscach może faktycznie jest mniej pracy i chwastów bo staram się tak tworzyć rabaty, by z powodu stanu swojego zdrowia do minimum ograniczyć własną pracę, choć i tak jej nie jestem w stanie "przerobić".
Elu dziękuję, no wiesz, podpatruję innych na forum a potem wymyślam ;) ;) ;)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 14:48 #95946

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dorko,
jeszcze lepiej! :)
Takie połączone rabaty, tworzące większą całość zawsze lepiej wyglądają niż "placuszki" rzucone tu i ówdzie. U mnie też się rabaty rozrastają, ale wbrew pozorom dobrze utkane roślinnością nie są aż tak kłopotliwe w utrzymaniu. Też muszę uważać na swoje ograniczenia, a największym kontrolerem mojego wkładu pracy na działce jest Tadziu. On już pilnuje mnie i ogranicza, każdą przeróbkę muszę wynegocjować (a to uparciuch!). :wink4:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 15:00 #95951

  • Roma
  • Roma's Avatar
Chyba już prawie jestem przekonana co do skalniaka :) Liczę na Twoje wsparcie :)

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 02 Gru 2012 19:24 #96107

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Danielo od zawsze Ci Twojego Tadzia zazdrościłam ;) Mimo tego, iż wcale go nie znam to śledząc Wasze wspólne poczynania działkowe i wzajemną pomoc utwierdzałam się w przekonaniu, że jesteście dla siebie nawzajem skarbami.
Romuś, oczywiście że tak. Masz to jak w banku :) Obym tylko Cię nie zwiodła ;)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2012 09:34 przez JaDorka.

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 03 Gru 2012 22:35 #96838

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
JaDorka wrote:
Elu dziękuję, no wiesz, podpatruję innych na forum a potem wymyślam ;) ;) ;)

Dorotko , to ja podpatrzę to u Ciebie :happy3: Moja rabata azaliowa( również - jak u Ciebie - wysypana korą) ma w jednym miejscu wgłębienie i do tego właśnie łuku dorobiłabym trawiastą :fly: A już się martwiłam , że nic wiecej dosadzić nie mogę. Znowu uszczknę kawałek trawnika :funnyface:

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 03 Gru 2012 22:39 #96843

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Elu co my byśmy zrobiły bez takiego forum? Ja co rusz coś wypatrzę a potem kombinuję, jakby też coś podobnego zrobić u siebie :lol:
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2012 11:25 przez JaDorka.

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 04 Gru 2012 21:49 #97359

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Trochę więcej z mojego azylu. Tym razem mój kącik recyklingowy :) Tak go nazywam, ponieważ klombiki zrobione są z rur używanych w budownictwie (nawet nie wiem, jak się one nazywają). Niedaleko naszych działek budowana była obwodnica i jak to zazwyczaj bywa, panowie budowlańcy zostawili po sobie pełno śmieci, więc wpadłam na pomysł, by wykorzystać te rury. Są wkopane w ziemi i sadzę tam zazwyczaj kwiatuszki jednoroczne.
Fotka niestety z fotosika więc trochę mały rozmiar.

Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 04 Gru 2012 22:17 #97373

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Rozmiar może i mały , ale pomysł ciekawy

Odp: Tam gdzie czas płynie inaczej 04 Gru 2012 22:28 #97383

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dorotko pomysł świetny. :bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.413 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum