TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 03 Sty 2015 19:38 #325143

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie w Nowym Roku!
Dziękuję wszystkim za życzenia i z serca odwzajemniam, niech się Wam darzy! :drink1:

Pogoda za oknem przypomina raczej listopad niż styczeń, ale pierwsze przebiśniegi wyłażą, dzień coraz dłuższy..jak nic zaraz zaczniemy odliczać dni do wiosny!
Tymczasem pozostaję w nastroju noworocznego lenistwa przy dźwiękach ulubionej muzyki, z dobrym winem, przy tlącym się kominku i świecach... :lev:

Dla chętnych zostawiam drożdżowe rogaliki z nadzieniem z płatków róż ;)
Miłego wieczoru kochani!

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 03 Sty 2015 19:44 #325147

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek witam noworocznie :flower1:
Porywam rogalika i pędzę dalej buszować po Oazie :comp:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sty 2015 20:12 #325166

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ależ smakołyki!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sty 2015 20:17 #325168

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
alphax wrote:
Mam jeszcze 3 dni dyspensy a wiec skusze się na rogalika ;)
Ten przedłużający się okres świąteczny jest zabójczy dla... paska w spodniach :silly: niedługo przyjdzie go zastąpić nowym! :P

Kasiu... u Ciebie listopad, a u mnie za oknem znów opad śniegu... a tak się cieszyłam rano z tego, że znikł poprzedni :mad2:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 16:41 #325534

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Aurę mamy dzisiaj zmienną jak w kalejdoskopie - od bezchmurnego nieba rano, do śnieżycy z silnym wiatrem po południu.
Zanim się rozpadało, wybrałam się na krótki spacer z aparatem po ogrodzie, ale wiało okrutnie, więc szybko uciekłam :P
Coś jednak udało się uchwycić, między innymi kiełkujące przebiśniegi!





Bardzo chciałam je mieć i posadziłam sporo cebulek jesienią, głównie dzięki szczodrym Forumowiczom, którzy podzielili się ze mną nadwyżkami :dance:
Nie obiecywałam sobie zbyt wiele w pierwszym sezonie, bo ponoć przebiśniegi bywaj kapryśne na początku i niełatwo się przyjmują w postaci cebulek, raczej zaleca się podział roślin zielonych wiosną. Spotkała mnie jednak miła niespodzianka, bo większość kiełkuje i widać nawet pierwsze pączki kwiatowe :woohoo:














Witaj Majutku! Ty nadrabiasz forumowe zaległości, a ja dopiero przecieram szlaki, mam sporo do nadrobienia! Zaczęłam od odkurzenia z pajęczyn mojego wątku :wink4:
Januszu, noworoczne uściski! :kiss3: Częstuj się proszę, rogaliki są malutkie, lekkie i puszyste, a do kawki latte smakują wybornie!
Dzięki Aguś, to moje nieśmiałe początki z pieczeniem, bo nigdy nie było moją mocną stroną :oops: Ale zaczęłam i to na razie bez spektakularnych porażek ;-)
Upiekłam juz kilka rodzajów bułeczek, bagietki, chleb, rogaliki ...i chąłeczkę, ooo taką:



Wiem, że Ty kulinarnie brylujesz nie od dziś i piekłaś różne apetyczne chlebki, może podzielisz się jakimś przepisem?
Pierwszy chlebek robiłam z przepisu na mojewypieki.pl, wyszedł pyszny i chrupiący. Aa, pochwalę się :wink4:



Gorzatko, ja za słodkim nie przepadam, ale taki malutki, puchaty rogaliczek z różą, czemu nie? A może wolisz z nadzieniem z konfiturą z pomarańczy z nutką lawendy? :whistle:

Śniegu u nas w tym roku dotychczas jak na lekarstwo, może ze dwa dni leżał i to zaledwie odrobina. Po dzisiejszej śnieżycy śladów też już nie ma, bo temperatura na plusie..ale nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, póki dużych mrozów nie widać w prognozach.
Do świata szaro-burego już trochę przywykłam, ale nie jest tak całkiem listopadowo, bo nieprzerwanie kwitną urocze ciemierniki!













Miłego :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 16:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 16:57 #325542

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gratuluję sukcesu przebiśniegowego :bravo: , ja wielokrotnie sadziłam jesienią cebulki, nigdy nawet jednego szczypiorku się nie doczekałam :dry: . No i dałam sobie spokój.

Chciałam Ci powiedzieć, że jesteś prawdziwą kobietą renesansu :woohoo: , czego się nie tkniesz wychodzi ci genialnie, czy to ogród, czy dekorowanie, czy jak teraz - pieczenie :bravo: :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 17:04 #325546

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kobieto renesansu, brawo!
Piękna chałka i apetyczny chleb!
Mojewypieki.com to świetne źródło, jednak ja chleby piekę głównie z przepisów Liśki: pracowniawypiekow.blogspot.com/

Mnie też dzisiaj wywiało... okropna jest ta aura, zimno i niepokojąco!

Wyczekuję już wiosny... pojutrze rozbieram choinkę i zaczynam stawiać hiacynty :)

Miłego wieczoru!

PS. Ja też sięgnę po czerwone :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 17:11 #325549

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, dzięki!
Tym bardziej doceniam te kiełkujące przebiśniegi, nie sądziłam, że aż tak kiepsko się przyjmują.. Może sukces zawdzięczam temu, że nie zdążyły zbytnio przeschnąć? Dostałam od Forumek świeżo wykopane we wrześniu i od razu sadziłam. Do ziemii dodałam też trochę kompostu i kory dla rozluźnienia i wilgoci, to chyba był dobry pomysł. Posadziłam je przy ścieżce po drewno, którą widzę z kuchennego okna i mogę je podziwiać zza szyby :)

Kobieta renesansu powiadasz? Jak tak dalej bedę piec bułeczki to wymiary też zyskam "renesansowe" :rotfl1:

A wracając do dekoracji, to sprawiły mi mnóstwo frajdy! Nie miałam okazji obfocić zewnętrznej girlandy, a dzisiaj przy okazji cyknęłam parę fotek.
Już trochę przeterminowane, ale co tam:



Jemioła



Wianek na drzwiach:



I girlanda:













Wianek na pergoli w ogrodzie, obskubany już nieco przez kosy ;-)





W donicach golterie, hedery i ciemiernik:



Aguś, Ty rozbierasz choinkę, a ja tu z girlandą wyjeżdżam... :rotfl1:
U nas choinki nie było, a dekoracje jeszcze zostawię przez kilka dni, bo większość jest typowo zimowa, a tylko dodatki świąteczne, więc mogą chwilowo wypełniać puste okno i kominek.
Po hiacynty już sięgnęłam, kwitną i pachną upojnie, a wkrótce będą następne! Potem żonkile z giełdy i inne cudeńka :dance:
W połowie stycznia planuję wypad na giełde i zacznę powoli czarować wiosnę dekoracjami wiosennymi! :lol:
Dzięki za info, chętnie poczytam przepisy z tego bloga!
Miłego wieczoru :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 17:19 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, waldek727, Amarant

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 17:40 #325571

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasieńko- ledwie wróciłaś, a dużo się u Ciebie dzieje! Ogród udekorowałaś niezwykle gustownie- fajna girlanda przy słupie :hearts:

Pełna wrażenia jestem dla Twojej domowej piekarni :woohoo: Nawet słodkie rogaliki wyszły przepiękne- każdy taki równiutki, nadzienie się boczkami nie wylewa.. Ja robiłam ostatnio z powidłami- kulfony mi wyszły straszne, każdy inny.. :oops: Dobrze, że nie robiłam zdjęć :silly:

Pozdrawiam serdecznie i czaruj wiosnę.. czaruj.. Niech przychodzi jak najszybciej!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 17:56 #325588

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękne dekoracje. Jeszcze tylko biel śniegu....
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 17:58 #325589

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie ciemierniki nie kwitną ale drobne cebulowe wyrastają.
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 17:58 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 18:26 #325610

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, witaj!
Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba! W ubiegłym roku girlanda też zdobiła wejście, ale nieskromnie powiem, że ta bardziej mi się podoba :oops:
Rogaliki robiłam pierwszy raz w życiu i szczerze, nie sądziłam, że się uda! Przepis mam stąd. Na utube zobaczyłam jak się zwija rogaliki i wyszło! Nadzienia trzeba dawać mało, dosłownie pół łyżeczki, żeby nie wypłynęło, a konfitura musi być gęsta. To chyba klucz do sukcesu, mi w każdym razie te wskazówki pomogły. A mówię to jako kulinarny neofita! Muszę mieć napisany przepis łopatalogicznie, bo inaczej zawsze coś schrzanię :tongue2:
Polecam do wypróbowania!
Ula, nie tęskno mi do zimy, ale odrobina śniegu by nie zaszkodziła ;-)
Bozi, u mnie też widać pierwsze, kiełkujące krokusy i tulipany, oby się nie pospieszyły!

Jeszcze kilka dzisiejszych fotek:















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Alina-277, Isia, waldek727, Bozi, Amarant

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 19:31 #325654

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ładnie kwitną ci ciemierniki :) super zdjęcia z poziomu gruntu :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 19:40 #325660

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
U ciebie ogród wyglada jakby u ciebie przyszła wiosna, tylko świąteczne przybrania przypominają jaka pora roku jest :) U nas zawierucha śnieżna i nasypało sporo śniegu :)
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 19:43 przez Kondzio.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 20:05 #325675

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dobry wieczór !

Kasiek, Twój ogród wcale nie wygląda listopadowo B) Bardzo mi się podobają łany kwitnących ciemierników,a fotki z mchem, iglastymi gałązkami, korzeniami są przecudne. Te mchowe kompozycje uwielbiam, wiosną z krokusami, a zimą z ciemiernikami :hearts:
Ja choinki jeszcze nie rozbieram, jeszcze mam nastrój zimowo-noworoczny i mimo wychodzących cebulowych nie czuję jeszcze wiosny w sercu :think: Ale nasiona kobei już kupiłam :wink4:
Girlanda, wianki, jemioła piękne i gustowne, ale bez śniegu i w otoczeniu liści zimozielonych i np.New Dawn, wyglądają, jak nie z tej bajki, jakbyś zapomniała je zdjąc, he, he. U mnie podobnie, a już przy dzisiejszym słońcu :jeez:
Trzeba było robić fotki tuż po śnieżycy :happy3: Może ten śnieg do nas przywieje?

A jeśli chodzi o wypieki, to sama widzisz i wiesz, no pychaaa ! Brawooo !
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 20:08 #325676

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Trawy w kokardy powiązane, ja nie wytrzymam :supr3: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 20:34 #325691

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Kasia, uwielbiam oglądać Twoje bladoróżowe rabaty, przepiękny masz ogród :supr: , pisałam Ci to setki razy na tamtym forum , a tu znowu mogę go podziwiać i posyłać komplementy :tongue1: , i tak też będę robić . Kasia, a ile Ty masz krzaków Pashminy? Cudnie wygląda księżniczka różana. Pozdrawiam w nowym roku i spodziewaj się mnie tu często :bravo: :search:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 21:00 #325721

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, Ty masz jeszcze liście na różach? To ta Twoja słynna pergola z New Dawn? (mogłam coś pokręcić, róże przestały mnie interesować ;) ) Poznań prawie jak Szczecin, nie wie, co to zima?
Bardzo malownicze to igliwie w ciemiernikach, rzeczywiście, trochę sypią Ci te sosny, których nie widać ;)
Podziwiam nieustająco zapędy i talenta dekoratorskie!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum