TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 20:28 #326608

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Co Ty opowiadasz :hammer: nie doceniasz swoich umiejętności. Dla mnie są bardzo dobre.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 20:34 #326619

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguś, ano wzięło :oops: Sami nie jesteśmy w stanie przerobić takiej ilości wypieków, ale na szczęście sąsiedzi mają dużą rodzinę... :rotfl1:
Pieczesz na zakwasie czy na drożdżach? Wskażesz przepis?
Jak dotąd razowe piekłam tylko bułeczki, ale wyszły super, więc chętnie spróbuję chlebka.



Iwonko, dziękuję kochana, ale to ie kokieteria. Widzę postęp w tej materii, ale do takich zdjęć, jak Twoje, Aguni czy Constancji daleeeekoooo..
Ale głównie o radość z fotografowania chodzi, a tą mam nieprzerwanie, więc jest dobrze! :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 21:54 #326692

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
O, widzę, że z pogodą idziemy łeb w łeb B) Wprawdzie Twoja przedwczorajsza śnieżyca (u nas w stanie ciekłym cha, cha, cha) doszła do nas dopiero wczoraj rano, ale potem zaświeciło słońce. I świeciło prawie cały dzisiejszy dzień. Szron też był piękny :cool3:

Śliczne zdjęcia.
Ślimaczek wyglądający zza "krzaczka" cudny po prostu :) Ten nosek :lev: A swoją drogą od kiedy ślimaki mają noski :think: :happy3:

Miałam piec chałkę, ale nie upiekłam. W zamian popełniłam lekko słodkie bułeczki z migdałową posypką ... :yummi:
Pyszne ! A ta kruszonka ... :lev: Jutro do śniadanka w sam raz ! Spróbuj kiedyś.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 22:17 #326710

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Juliet!
Pogoda nas rozpieszcza, prawda? W Innych rejonach kraju zimniej i śnieżno..mi pasuje taka taryfa ulgowa ;)
julieta wrote:
(...)

Miałam piec chałkę, ale nie upiekłam. W zamian popełniłam lekko słodkie bułeczki z migdałową posypką ... :yummi:
Pyszne ! A ta kruszonka ... :lev: Jutro do śniadanka w sam raz ! Spróbuj kiedyś.

Próbowałam! :funnyface:
Chałka jest super, ale bułeczki też niczego sobie. Teraz przymierzam się do babeczek z jagodami B)
Musisz w końcu przyjechać, żebym miała okazję do testowania kolejnych przepisów :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 22:20 #326712

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, Twoje zdjęcia są naprawdę świetne, a to z ptaszkami, które kiedyś pokazywałaś - coś fantastycznego!

Piekę i na zakwasie i na drożdżach... moje ulubione wypieki to chleby orkiszowe.
Nie potrafię naprawdę wskazać jednego genialnego przepisu... próbuję różnych :)

Super, że się zabrałaś za wypieki! To bardzo przyjemna aktywność w zimowe wieczory :)
Ja idę po jeszcze ciepłą kromkę z masłem :)

Spokojnej nocy!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 23:04 #326734

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
A czego jeszcze nie piekłaś hm ? :devil1:

Ok,sprawdzę chałkę by porównać. Ja kiedyś piekłam przez cztery lata chleb żytni na zakwasie, bo musiałam być na diecie bez drożdżowej. Uwielbiałam zapach pieczonego chleba. Teraz z chęcią porwę się na orkiszowy.
Przyjadę, przyjadę :hug: Ale wtedy, wiesz, poproszę o ciepłe, razowe/orkiszowe bułeczki na śniadanie, a rogaliki z różą i pomarańczową konfiturą na podwieczorek. To co, nadal mam przyjeżdżać :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 23:23 #326741

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- uwielbiam jagody i aż ślinka pociekła na widok serniczka.. Szybko rzuciłam okiem, przepis wygląda na taki "do ogarnięcia" jednak mam mocno naiwne pytanie- co to znaczy "cukier drobny do wypieków".. Jest jakiś specjalny :think: ? Z drobnych to ja kojarzę cukier puder i cukier brązowy drobno mielony. To ma być jakiś drobno mielony ale zwykły biały cukier- czytam..czytam- i nie kapuję :paper:
Ja do ciasta dodaję zwykły w kryształkach, albo puder, jeśli tak podane jest w przepisie.. z takim określeniem jeszcze sie nie spotkałam- wytłumaczysz koleżance łopatologicznie :oops:

Kiedyś chciałam zająć się pieczeniem chleba na zakwasie- pomijam fakt zamordowania zakwasu ;) ale też nie chciało mi się wpadać w regularny rytm pieczenia- tylko tak w miarę fantazji, od czasu do czasu.. A tu drożdżowe wydają się byc idealne- robisz, gdy masz ochotę.
Chlebki wyglądają super- skórka chrupiąca, kolorek śliczny.. Musi pięknie pachnieć u Was w trakcie wypiekania- a sąsiedzi jacy szczęśliwi :woohoo:

Ślimaczki na mrozie super- jakby im futerko wyrosło :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Sty 2015 10:43 #327427

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Kasiu ,ależ to wszystko apetyczne .Śmiem twierdzić żeś osobą wielu talentów :) Z tego co widzę ,to za co byś się nie wzięła ,to wszystko pięknie Ci wychodzi .Ale ja osobiście wolałabym obejrzeć kwiaty w Twoim ogrodzie (czytaj róże ).Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 07:01 #327675

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiek...jakie ślimorki są swietne w zimie....normalnie mnie rozśmieszyły no :happy4: Rewelacyjny ten zakatek.. :hearts: .po prostu bossko Ci to wyszło...o każdej porze roku ślicznie ,bo przypuszczam,że na wiosnę jakieś cuda wylezą z ziemi i znowu mnie przyplaśnie do monitora :wink2: ściskam porannie z kawusia w dłoni :drink1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 13:18 #327750

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Od samego patrzenia na wypieki rośnie mi obwód w biodrach :) Pokaż róże, może się trochę odchudzę ;)
Ciemierniki mają u mnie pąki, nie ma mowy o kwitnieniu w ciągu najbliższych tygodni. Wietrzę w tym jakiś spisek B) Kraj ten sam, roślina ta sama, a u Ciebie szaleństwo kwitnienia :)
Po świętach i u mnie wystąpił przymrozek. Było -22 stopnie. Nie należy więc się dziwić temu, że ciemierniki nie kwitną, ale temu, że im nic nie zaszkodziło :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 15:21 #327776

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Niezbyt chętnie patrzę na wypieki, bo oponka poswiąteczna spędza mi sen z powiek :)
Nie mogę się doczekać już wiosny w Twoim ogrodzie i tych cudownych cebulowych zdjęć. Nie zawsze się wpisuję, ale jestem zawsze na bieżąco
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 17:39 #327807

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Mamy upragniony weekend, ale pagoda skutecznie gasi entuzjazm...Wy też tak macie? Przez te wichury słabo sypiam, a potem cały dzień jestem dziwnie śnięta.
Dzisiaj od rana towarzyszyły mi emocje tenisowe - oglądałam występy Polaków w Pucharze Hopmana, zakończone historycznym sukcesem i wygraną z Amerykanami w finale - a teraz turnieje ATP w oczekiwaniu na kolejny Australian Open. Ależ będzie się działo!

Pogodowo bez zmian, poza tym że śnieg utrzymał się jeden dzień i w zasadzie ciągle pada deszcz.
Taka aura zachęca raczej do leniuchowania przy kominku, względnie w kuchni, gdzie próbuję sowich sił z nowymi przepisami.
Tym razem porwałam się na sernik nowojorski (wyszedł całkiem smaczny!) i chlebek wieloziarnisty. Na obiad focaccia i krem grzybowy B)

Tyle o kulinariach. Zmobilizowana waszymi postami (dzięki za zachetę!) przedzieram się przez tysiące zdjęć w bibliotece w poszukiwaniu wiosennych wspomnień.
Sięgnęłam głęboko, więc na początek kilka fotek z wiosny 2013. Pamietacie jak długo kazała na siebie czekać?
Wczoraj z niedowierzaniem oglądałam zdjęcia, na którym pod koniec marca mój ogród zalegał pod śniegiem..ale przebijały się pierwsze zwiastuny upragnionej wiosny:



...
Po długiej i mroźnej zimie chyba jeszcze bardziej doceniłam można ferie barw wiosennych kwiatów, którymi nas wówczas uraczyła!
Najpiękniejsze jak zawsze były tulipany B)

Fioletowa Negrita, różowe Andre Rieu i żółciutkie Golden Day:



To chyba odmiana Doll's Minuet:



A tu Claudia:



Fantasy Parrot:



Lemon Dream:



Yellow Crown:



Ale tamtej wiosny zobaczyłam wtedy też pierwsze kwiatuszki na judaszowcu, sadzonym rok wcześniej:



szafirki



Czosnki Gladiator:



.....i ukochane sasanki



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, andrzejek, dana1s, piku, Amarant, wxxx-a

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 18:05 #327826

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
I zaległe odpowiedzi:
Aguś, jesteś kochana, takimi komplementami zachęcasz do dalszej pracy nad warsztatem, dzięki!
Ja wciąż piekę na drożdżach o zakwas już dwukrotnie mi się nie udał...będę jednak dalej próbować, bo ponoć te pieczone na zakwasie jednak są niezrównane..potwierdzasz? ;-)
Miłego wieczoru!
ps. Słuchałaś wczoraj LP3? Znowu Fish na szczycie..nie kumam o co chodzi i kto na to głosuje?!?
Juliet, na MW jest 1200 przepisów hahahaha, jeszcze trochę przede mną ;-)
Muszę podszlifować warsztat cukierniczy zanim mnie odwiedzisz :whistle:julieta wrote:
(...)poproszę o ciepłe, razowe/orkiszowe bułeczki na śniadanie, a rogaliki z różą i pomarańczową konfiturą na podwieczorek. To co, nadal mam przyjeżdżać :wink4:
Zamówienie przyjęte! :idea1:
Monia, jak zdecydujesz się upiec ten pyszny lekki jagodowy serniczek to proponuję piec dłużej niż w przepisie - ja piekłam prawie 2 godziny.
Drobny cukier to nic innego jak zwykły, biały ale drobniej zmielony. Można go kupić w większości sklepów (zaraz obok zwykłego na półce) albo zmielić blenderem. Czasami się tak posiłkuję.
Muszę się przyznać, że ja też mam same niewypały z zakwasem chlebowym, już dwa bezskuteczne podejścia zrobiłam, ale jeszcze na pewno spróbuję. Piekę więc z powodzeniem na drożdżach, suchych i świeżych, bez znaczenia. Jeśli masz ochotę spróbować swoich sił to polecam jakieś bułeczki na start np. panini wychodzi świetne ( ze strony mojewypieki.pl).
Świeże bułeczki na śniadanie w weekend - bezcenne! A te zapachy w domu... :hearts:
Pozdrawiam serdecznie i daj znać jak poszło!
Ewuniu, dziękuję bardzo za przemiłe słowa, chciałabym wierzyć, że tak jest ;-) Ale porażki też mam liczne na koncie, tyle że rzadziej się nimi chwalę.. :whistle:
Prosiłaś o różane wspomnienia, proszę bardzo - specjalnie dla Ciebie!

















cdn. ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, dana1s, Isia, Amarant

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 18:12 #327833

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Keetee, witaj! Dawno Cię nie było kochana, tęskniłam!
Wiesz jak ja się cieszę z tego zakątka? Przeglądam stare zdjęcia i różne nieudolne próby zagospodarowania miejsca pod bukiem i wreszcie czuję, że te kule cisowe ze ślimakami i trawami to jest właśnie to, o co chodziło!
Ewcia, witaj! Budzisz się z letargu? Jak miło! Mi też brakowało różanych wspomnień i coraz częściej sięgam do biblioteki zdjęć.
Tym razem jeszcze wiosennie, ale różane widoki na pewno będą!
22 stopni mrozu?? Kurczak, faktycznie mieszkamy w innej strefie klimatycznej! :woohoo: U nas max spadło do -9 chyba, więcej mrozów nie pamiętam :huh:
Trzymam kciuki za ciemierniki, na pewno wkrótce zakwitną! :hug:
Madżen, witaj! Widzisz, ja mam zaległości u Ciebie, ale po cichu liczę, że wkrótce nadrobię ;-)
Wiem, że szalejesz z planami i jestem ciekawa tegorocznego sezonu u Ciebie, zwłaszcza w kontekście różanych nowości.
Teraz pewnie śmigasz na stokach? Ja wybieram się do Szklarskiej w przyszły weekend, ale raczej do spa niż na stok :wink4:
Pozdrawiam serdecznie!


I jeszcze trochę wiosny 2013:





















DSC_0101





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 18:24 #327841

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Kasiu :bye:
Takie zdjęcie zawsze poprawiają humor ,szczególnie w taki ponury dzień jak dzisiaj . :flower1: Patrząc na twoje zdjęcia i podziwiając je w innych wątkach przekonuję się ,że jednak warto sadzić po więcej roślin z jednej odmiany w grupie ,bo wtedy wygląda to dużo lepiej .Wiosną będę musiał niektóre rośliny przegrupować i posadzić w kępach .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 19:40 #327862

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku Kasiu....takie zdjęcia są jak najbardziej potrzebne kiedy za oknem wieje i leje.......wichurę mam tutaj i to niezłą..... :blink:
a wiesz, że ja sklerotyczka nie posadziłam tych moich cebul.......głupek ze mnie :hammer:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 19:41 #327863

  • MiD2006
  • MiD2006's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witaj Kasiu, oglądałam Twój ogród gdzie indziej. Postanowiłam zajrzeć tutaj i powspominać Twoje piękne rośliny. A i przy okazji dowiedziałam się, że oprócz pięknych roślin masz też dar do wypieków :) Wszystko wygląda smakowicie. Miałam dzisiaj podwójne szczęście, bo pokazałaś wiosnę i śliczne tulipany. A ja tak za tą wiosną tęsknię :) Pozdrawiam Cię Kasiu, Magda.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 10 Sty 2015 20:13 #327874

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Aż mnie palce zaswędziały, kiedy zobaczyłam Twoje zdjęcia-jest nadzieja, że wiosna jednak przyjdzie :woohoo: Bałagan w ogrodzie mam okrutny, potrzebuję szybkiej wiosny, żeby zdążyć przed jesienią uporać się z porządkami :rotfl1:
Wiedziona zazdrością posadziłam tulipany. Niewiele, ale dawno już tego nie robiłam, więc czekam z nadzieją na to, co się pokaże.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.777 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum