TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 21:20 #325743

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kasiu, dekoracje cudne :woohoo: . Widzę, że owiankowałaś nie tylko dom, ale i ogród :lol: . W ogóle to jakiś nie zimowy ten Twój ogród :think: , za bardzo zielono i za bardzo kwitnąco :whistle: :lol: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 22:17 #325776

  • nifredil
  • nifredil's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kasiula, dekoracje jak zwykle wysmakowane. Bardzo lubię twój styl. Z szokiem patrzę, że u ciebie tak zielono i przebiśniegi już na wierzchu i ciemierniki całe w kwiatach. U mnie śnieg ( w tygodniu ma dodatkowo konkretnie sypać) mróz ( w tamtym tygodniu dobiło do -17 :eek3: ) i wietrzysko takie, że wszystko urywa. Jednak okolice Poznania a Krosno do całkowicie dwa różne światy
Sabina
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 22:54 #325794

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oooo... ile gości! I nawet pajęczyny na wątku Was nie zniechęciły! :woohoo: Bardzo mi miło :dance:

Piotrek, witaj! Takie zdjęcia z pesrpektywy krasnali pozwalają pokazać ciemierniki w całej okazałości, choć pozycja fotografującego średnio wygodna i co najmniej komiczna :laugh1:
Kondzio, słyszałam, że w okolicach Krakowa nieźle sypie..u nas śniegu jak nie było, tak nie ma B)
Cześć Juliet! Właśnie piekę ciasto z malinami, ale coś kiepsko rośnie :dry: No cóż, kulinarną królową to ja nie jestem, ale próbować trzeba ;-)
Te gałęzie z mchem przytargałam z lasu w czasie wiankowania i szabrowania mchu. Były pocięte i mocno spruchniałe, stąd efekt. Wpisały się pod sosny jakby były tam od zawsze, prawda? Poza tym sama widzisz, że krajobraz mało zimowy..tak jak u Ciebie :wink4:
Siej kobeę kochana, bo dobrze Ci to szło w zeszłym roku! Już się piszę na sadzonki ;)
Markitko, kokardę dostał tylko Gracillimus od Juliet :funnyface:
Witaj Iwonko! Jak miło, że jesteś z nami :dance: Pamiętam Twój zwyczajny-nadzwyczajny ogród z tamtego Forum i te bajeczne magnolie...super, że będę mogła go podziwiać również tutaj! :hug:
Pashminy mam w sumie 5 krzaków w gruncie i jedną w donicy. Spisują się fenomenalnie! Baaaaardzo długo trzymają kwiaty i zdrowiutkie jak ta lala.
Jeśli chcesz, pogrzebię w archiwum i wrzucę Ci fotki. Dziękuję za serdeczne słowa i zapraszam zawsze!
Martuś, u mnie większość róż ma jeszcze liście...część opadła, ale większość się trzyma i to zielonych! :ohmy:
Pergola z jemiołą to ta z ND - ona ma w sumie niewiele liści, część jest zupełnie zielona... :jeez:
Sosny wejmutki co roku zrzucają 1/3 igieł, to taka nasza jesienna tradycja :lol: Ale mają ich jeszcze całe mnóstwo, więc nie ma obaw, że wyłysieją ;-)
Edytko, witaj! Widzisz, jak się rozpędziłam z tymi wiankami to dopiero wyhamowałam na ogrodzeniu ;-) Na furtce zewnętrznej też wisi wianek, zapomniałam go obfocić :devil1:

I jeszcze jeden widoczek z niezimowego ogrodu ;-)



Nifredilku, witaj noworocznie :kiss3: Mi samej uwierzyć, że to styczeń, gdy patrzę za okno, ale wystarczy spojrzeć do archiwum foto i przypomnieć sobie jak wygląda prawdziwa zima ;-)
W ubiegłym roku, o tej porze, było tak....

































Żeby nie było, że mieszkam w tropikach :wink4:
Ale od przyszłego tygodnia, odgrzewać będę tylko wiosenno-letnie kotlety, słowo skauta :idea1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 22:57 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Amarant

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 23:03 #325798

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Właśnie miałam wspominać świąteczne renifery zakupione przez Ciebie gdzieś na poznańskim rynku czy giełdzie, a tu proszę Pan renifer we własnej osobie :tongue2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 23:04 #325799

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tamta zima dawno i nie prawda :funnyface: Czekamy na krokusy u Ciebie, to będzie znak, żeby inne podbiegunowe rejony (czyt. ja) szlifowały grabie ;)
Przypomniałaś Rudolfa- Boszzzz, jak podobał mi się ten zielony stworek z noskiem do całowania! W tym roku chyba nie miałaś.. albo przegapiłam?

Chciałabym tak "nie radzić" sobie w kuchni, jak Ty- chlebki, ciasteczka lawendowe, konfitury różane.. Oj Kasieńko, zbyt skromna jesteś! :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sty 2015 23:18 #325805

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonko, Monia Rudolfy kupowałam na giełdzie, urocze są :) W tym roku się nie skusiłam, bo dekoracji mam aż nadto, ale pewnie jeszcze do nich wrócę :P
Monia, z tym wybitnym kucharzeniem, to przesada, serio. Dobry przepis to podstawa, śledzę go dokładnie, bo żadne udziwnienia czy improwizacje nic dobrego dla mnie nie wróżą :tongue2: Nie mam intuicji w kuchni, jak moja mama, która wszystkiego daje "na oko" ..widać "oko" mam koślawe :dazed: :devil1:

Skoro o pierwszych krokusach mowa, w ubiegłym roku pojawiły się 20-go lutego :dance:

24 lutego było już całe mnóstwo! :woohoo:



























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 23:22 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 05 Sty 2015 04:22 #325819

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Faktycznie: dzieje się :dance: Wypieki to i mój żywioł, ale po świątecznych szaleństwach bezwzględnie przystopuje. Została reszta ciastek kardamonowo-pomarańczowych, ale już postanowiłam: pójdą w biodra (albo gdzie kto sobie życzy) moim kolegom i koleżankom z pracy :rotfl1: U mnie za oknem biało i zamieć. Najwyraźniej żyję na innej planecie :think: A i u mnie mi się podoba, choć tak pięknych dekoracji nie mam... Cóż, talentu brak :dry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sty 2015 09:02 #325832

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wypatrzyłam, że w zeszłym roku tez miałaś wianek na furtce :lol: . Przegapiłam reniferka, ale faktycznie - słodziak był :lol: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sty 2015 17:02 #326004

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Ja już się piszę na te odgrzewane, szczególnie letnie, kotlety :) :ouch:
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2015 17:02 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sty 2015 22:34 #326216

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To już jest rewolucja, jesli Ty wzięłaś się za wypieki
Dziewczyny mobilizujecie oj mobilizujecie do wysiłku :happy:
Dopiero teraz zobaczyłam ile masz posadzonych ciemierników w jednym miejscu
Myślałam, że ten lesny zakątek jest z tyłu.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 18:44 #326530

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Mroźny, ale słoneczny dzień za nami, było pięknie! Obudziło nas mocne słonko zaglądające do okien i zachęciło do spaceru po porannej kawie.
Było ok. 3 stopni mrozu, więc niewiele, ale wystarczyło, żeby oprószyć kryształkami lodu cały ogród!

Ślimaczki w mroźnej odsłonie









I różyczki













Sweety, pojawiasz się i znikasz...ale fajnie, że jesteś!
Wypieki to zupełnie nie mój żywioł, zaczęłam w zeszłym tygodniu :rotfl1: Do tej pory jedyne moje ciasto w repertuarze to tiramisu :whistle:
Sporadycznie popełniałam też jakiś sernik na zimno i muffinki w proszku :laugh1: Teraz jednak złapałam bakcyla i mam ochotę zmierzyć się z kilkoma przepisami. Zaczęłam od chleba i bułeczek i te faktycznie wychodzą wyśmienicie! Wczoraj upiekłam też 2 serniki - z brzoskwiniami i jagodowy. Pierwszy (po testach przydatności do spożycia) powędrował do sąsiadów, a jagodowy właśnie testuje M i ...wciąż żyje! :woohoo: Inna rzecz, że ciacho wygląda ładnie, fioletowe z białą pierzynką :P
Śniegu Ci nie zazdroszczę, choć dziwna nieco aura za oknem...jeśli jednak wiosna przyjdzie zgodnie z oczekiwaniami (szybko!) to nie będę marudzić. Pozdrawiam serdecznie!
Edytko, wianki wieszam, gdzie się da i o dziwo nie znikają, nawet z furtki ;-) Chyba nawet przypadkiem wprowadziłam osiedlowy trend, bo zauważyłam wianki na innych drziwach, choć zwykle wisiał tylko u mnie. W ramach dekoracji drzwi wejściowych wszedł do repertuaru na stałe - wiosenny, letni, jesienny, a potem zimowy :dance:
Madżen, spoko, jeszcze mamy trochę czasu do wiosny, zdążymy odgrzać to i owo ;-) A może masz jakieś życzenia?
Gosiu, ciemierniki mam w większej grupie przy wejściu do domu, żeby mieć okazję je codziennie podziwiać, są urocze! Kilka następnych rośnie pod sosnami, w leśnym zakątku.

...I jeszcze kilka fotek











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2015 18:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, Amarant, eda_s

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 18:48 #326534

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zjeżony ślimak :P wymiata!
A opis jagodowego sernika podziała na wyobraźnię... i na ślinianki :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 18:49 #326535

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, witam wieczorem z Irish Cream w dłoni ;-)
Wymarzłam dziś - było znacznie zimniej niż u Ciebie, bo ok -7-8st mrozu.
Pięknie jednak, słonecznie!
Szkoda, że jutro trzeba wracać do pracy...
Urocze zdjęcia zrobiłaś... ślimaczki z ostnicami i cisami czarują :hearts:
Miłego wieczoru!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 19:28 #326562

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, specjalnie dla Ciebie, sernik jagodowy:



Pokrywa się z wyobrażeniem? :oops: Jagodowy smak przywołuje wspomnienie lata, a całość nie jest przesadnie słodka..może być :P
Przepis pochodzi z niezawodnego bloga kulinarnego, gdzie nawet ja rozumiem przepis :wink4:

Aguś, dzięki! Mroźne ślimaczki kusiły mnie z okien i zmobilizowały, żeby zamienić szlafrok na futerko i ruszyć z aparatem. Fajny dziś był dzień!
Taki lekki mrozik i dużo słonka to mój ideał zimy :cool3:
Miłego wieczoru kochana!
A może serniczka z brzoskwiniami do Irish Cream? Będzie pasować..?

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2015 19:29 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 19:29 #326563

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
A jednak....i do tej oazy zieleni i ciepła zawitał mróz :) No, mrozek :lol: bo w porównaniu z temperaturą u nas (było -10) to i tak masz ciepełko :happy: Twojemu ogrodowi do twarzy w subtelnym szronie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 19:32 #326564

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Rzeczywiście, przepis wygląda na prosty... ale mój brzuszek zrobiłby się zbyt wypukły :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 20:17 #326596

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, Tylko nie mów mi, że Ty wciąż na diecie...chcesz przejść na rozmiary dziecięce? :hammer:
Trzeba mieć trochę radochy z jedzonka, ale jak nie sernik to może pachnący chlebuś prosto z pieca?
Ty pieczesz razowy, a ja dzisiaj - orkiszowy:



Witaj Iwonko! Pozazdrościłam Ci tych bajecznych oszronionych pejzaży z ogrodu i mam ;-) Wprawdzie zdjęcia gorszej jakości, ale..jak się nie ma co się lubi... ;-)
Miłego wieczoru!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sty 2015 20:21 #326598

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ha, piękny wypiek!
Mój razowiec za 15min idzie do pieca :)
Nie ma nic piękniejszego, niż zapach pieczonego chleba rozchodzący się po domu...
Kaśka, ale Cię wzięło! ;-)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.554 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum