TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 23 Cze 2015 22:42 #382671

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, czytałam, że coś zapolowało na twoje jaszczurki..może kot? Nie martw się, środowisko masz dla nich bardzo przyjazne, więc na pewno się pojawią. No chyba, że nowy domownik (gratuluję!!!!) je chwilowo przepłoszy :silly:
Pytasz jak ogarniam ten busz..no widzisz, nie ogarniam :tongue2:
W ostatnich dniach nie miałam czasu na ogród i błyskawicznie widać zaległości..Ogród wymaga mojej nieustannej aktywności, a przecież nie zawsze możemy robić to, co lubimy najbardziej, prawda? :oops: Teraz czeka mnie sporo prac porządkowych po deszczach, potem przycinanie...i tak bez końca :lol:
Jeśli chodzi o niszczylistkę, to ptaki pomagają, ale potrzeba nam więcej naturalnych sprzymierzeńców..oby przyroda sama zrobiła porządek z tą zarazą, bo mam serdecznie dość widoku objedzonych kwiatów :sick:
Witaj Aprilku! Nie uwierzysz, ale ostatnio myślałam o Tobie! Czytałam o tym, jak sadziłaś kostki cisowe, a akurat przycinałam moje stożki i zastanawiałam się co słychać w Twoim magicznym lesie, jak tam różyczki sobie radzą i w ogóle...co słychać. Tęskniłam! :kiss3:
Ostatnia bezsilność w ogrodzie doprowadzała mnie niemal do rozpaczy, bo nic tak nie działa uzdrawiająco jak terapia zielonym, prawda?
Dziękuję za wpis, serdeczność i pamięć..zapraszam kiedy tylko masz ochotę, może na żywo mnie też odwiedzisz? :bye:
Witaj Edytko! Bardzo mi miło, że zajrzałaś. Dziękuję za przemiłe słowa i zapraszam ponownie, a tymczasem idę zwiedzać Twoje zakątki :bye:
Ewa, ND już zaczyna szaleństwo, ale po tych deszczach płatki sypią się hurtowo! Mam je już na całym trawniku ;)
Lucynko, co się odwlecze... ;-) Spokojnie, jeszcze będzie okazja! Zaproszenie masz otwarte :hug:
Udanej podróży i miłego wypoczynku!
Emiszku, witaj! Jak Ci na imię? Bardzo mi miło, że ogród Ci się podoba, zapraszam :bye:

Na altanie aż huczy od bzyków!























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2015 22:43 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, majowa, eda_s, broja


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 23 Cze 2015 22:54 #382676

  • Emiszek
  • Emiszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
Wpadlam jak sliwka w kompot :happy4: . Mam na imie Ania. Czy jest szansa, ze odpowiesz na moje pytanie? Bardzo mi zalezy. Inaczej nie zasne do rana :think: Bede dumac, dumac, dumac......
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2015 23:09 przez Emiszek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Cze 2015 23:27 #382685

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, przepraszam, umknęło mi pytanie. Te pnące to Edeny, zgadza się. Moje ukochane :hearts:
Nie wiem o jaką lawendową różę pytasz? Nie mam żadnej lawendowej róży, może to byliny, albo złudzenie optyczne? Zacytuj proszę o jakim zdjęciu piszesz, będzie łatwiej :)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Cze 2015 23:36 #382689

  • Emiszek
  • Emiszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
Oj juz pomyslalam, ze popelnilam faux pas pytajac tak bezposrednio...
nad zdjeciem jest zamieszczny Twoj komentarz-cytuje
"Lucynko, różnica w wegetacji faktycznie jest spora, bo u nas kwitnienie trwa na dobre od 3 tygodni! Jak już przekwitnie, będę oglądać lato u Ciebie ;)
Wybierasz się na urlop? Dobrej pogody i odpoczynku życzę!"
Lawendowa roza po srodku, no dobrze, niech sie poprawie-w kolorze lawendy francuskiej.Jest niesamowita....
Cudowne zdjecia:)
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2015 23:37 przez Emiszek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Cze 2015 00:01 #382692

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, pytaj o co chcesz, ogród nie ma żadnych tajemnic :silly:
Na tym zdjęciu, pod Edenem jest Leonardo da Vinci, intensywnie różowy. Przez "lawendowy" odcień rozumiem trupi fiolet w stylu Novalisa, ale chyba nie taki miałaś na myśli :wink4: Poza tym na fotce jest morze dzwonków, które zasłaniają niziutkie Stephanie Baronin zu Gutenberg Rose i Graceful Palace. Dalej po prawej jest Bailando - również słabo widoczne przez dzwonki, a z tyłu kolejny Eden i Szekspir. Poza tym, na tej rabacie jest Księżniczka Sophie, Gentle Hermione i Jude the Obscure dalej po prawej.
Czyli innymi słowy - róża, różę, różą pogania :happy4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Cze 2015 01:17 #382699

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
RObaczku :kiss3: ..jak ja lubię ten Twój "nieogarnięty busz",,chociaż to chyba jedynie Twoje wrażenie..Jest bujnie, kwieciście i bogato :woohoo: i tak ślicznie pokazujesz urodę każdego kwiatka :thanks:

Nowy domownik jest przeuroczy- psotny, wymaga wiele uwagi, ale śliczny i słodziutki- dla jego dobra życzę mu, aby mi jaszczurek nie płoszył :hammer: :P
nasza martwa jaszczureczka nie miała śladów ugryzienia..więc nie wiem :think: Znaleźliśmy ją już chwilę dłużej chyba leżącą, łaziły po niej mrówki :sick: Mąż sie obruszył, że nie będą łazić po naszej jaszczurce i wyprawiliśmy jej pogrzeb :silly: zakopując pod jednym z krzaczków. Martwię się jednak :unsure: Mam nadzieję, że mimo wszystko jakieś mieszkać będą i że to nie była jedyna parka..! W razie czego się podziel swoimi, ok.. :whistle:

Niszczylitska u Ciebie tak tłumnie występuje, bo i do stołu ma obficie podane :rotfl1: Oby nicienie dały radę wytłuc kolejne pokolenia!

Ściskam, czasu na nadgonienie prac ogrodowych życząc! U mnie wszystko leży odłogiem, nawet na pielenie nie mam czasu, a co dopiero na opanowane czekającej reszty trawnika, którą trzeba zrobić :jeez: Gonię własny ogon.. No cóż- może w czasie urlopu..
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Cze 2015 06:57 #382702

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Pierwsza bierze się za kwitnienie Veilchenblau, widać już kolor pąków, ND ciągle pozawijana. Płatki sypią się bez względu na pogodę ;) Faktycznie mocno się oziębiło.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Cze 2015 08:40 #382725

  • Emiszek
  • Emiszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
Dziekuje slicznie za odpowiedz.U Ciebie jest PIEKNIE. Pozwol, ze bede czestym gosciem, bardzo mnie inspirujesz. Ciesze sie na niezwykla lekture Twojego watku....szkoda tylko, ze zdjecia tak powoli sie laduja, a ja jestem glodna tych wspanialych widoczkow. Milego dnia.
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2015 08:47 przez Emiszek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Cze 2015 11:05 #383018

  • Emiszek
  • Emiszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
Siedze i ogladam. Coz za wrazliwosc na piekno! Czy Ty te wszystkie tulipanki wykopujesz na zime, gdyz moje w drugim sezonie juz nedznie kwitna? Przypuszczam, ze dokarmiasz nowozem do pomidorkow? Jestem na 30 stronie, delektuje sie kazdym zdjeciem:))
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Cze 2015 23:14 #383643

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Pierwsze kwitnienie róż zbliża się ku końcowi i czas na cięcie..trzeba wyciąć mnóstwo przekwitłych kwiatów, spleśniałych od deszczu pączków...ehhh...szkoda, że ostatnie deszcze skróciły nieco różany pokaz. Liście wciąż zdrowe (odpukać..), niszczylistka w odwrocie, teraz czekam na świeże przyrosty i kolejne pąkasy :)
Na dobranoc, kilka archiwalnych już ujęć z ogrodu..





















..i takie tam..











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, Wiola, r-xxta, Isia, DANA, Amarant, VERA, edulkot, Krzysia

Ogródek Robaczka 27 Cze 2015 23:40 #383658

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
La Grande Finale? No, to teraz czas na wielkie sprzątanie. I czekanie - na drugie kwitnienie róż. To pierwsze doprowadza do zawrotu głowy, to drugie pozwala docenić piękno. Ech, po prostu lubię jesienne róże :)
Kasiek, trochę z opóźnieniem , ale chciałam podziękować za relację z Chelsea Flower Show. Nawet nie wiesz jak wielką frajdę mi sprawiły Twoje zdjęcia i komentarze :kiss3: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Cze 2015 23:41 #383659

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, dzisiaj wróciłam z ogrodu na tarczy..róże się kładą po deszczach, jedne na drugie :unsure: Mnóstwo pączków do wycięcia, bo szara pleśń się panoszy od nadmiaru wilgoci i niestety, pierwsze kwitnienie dobiega końca. Powoli dojrzewam do zmian na jesieni i pozbędę sie kolejnych 30-40 krzaczków bo jest zdecydowanie za ciasno..
Twój nowy domownik wymaga wiele uwagi, więc ogród pewnie poszedł w odstawkę? ;-) Zazdroszczę! Tak bardzo chciałabym małego psiaka.. :oops:
Może kiedyś.... B)
Miłego weekendu :bye:
Ewcia, u Ciebie zaczynają. a u mnie kończą! Veichenblau już przekiwtła, ale New Dawn wciąż daje czadu :woohoo:
Emiszku, bardzo mi miło, że poświęcasz czas na lekturę wątku :flower1:
Tulipanów nigdy nie wykopuję, nie mam na to czasu szczerze mówiąc...zwłaszcza teraz :oops: Kwitną dosyć regularnie, nawet te sadzone kilka lat temu.
Nie nawożę ich też jakoś szczególnie, tylko ściółkuję kompostem i drobną korą.
Pozdrawiam serdecznie!

Nawet jak przekwitnie większość róż, zawsze znajdzie się kilka do wazonu, prawda?
W ubiegły weekend odwiedziła mnie mama i poszalała w przydomowej "kwiaciarni" :wink4:







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2015 00:06 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Isia, anie, Bozi, Amarant, edulkot, Krzysia

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 00:02 #383663

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iza, jesienne róże też lubię, ale zanim nastąpią, liczę jeszcze na wakacyjnie kwitnienia ;)
U Ciebie też wielkie sprzątanie w toku? U mnie porządki powoli zaczęte, ale jakoś tam powolutku się rozkręcam, bez pośpiechu.
Smutno mi się trochę zrobiło dzisiaj gdy ciachałam Edena, taki cudny był w tym roku.. :cry3: Jutro planuję pociachać cisy i bukszpany, a potem kolejna rabata różana pójdzie pod sekator :pinch:

Dzisiaj przycięłam Grahama Thomasa i przy okazji zmontowałam bukiecik. Oczywiście do maminego się nie umywa, ale pachniał bossssko..





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, Amarant, edulkot, Monika-Sz, Krzysia

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 00:08 #383664

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu , ten maminy bukiet boski ! Artystyczny.

U Ciebie róże kończą , u mnie zaczynają , tym razem dobrze wychodzę na opóźnionym klimacie :happy4:
Ale co to u mnie za ilości - żadne ,w porównaniu z Twoimi różami ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 00:40 #383666

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- bukiet Mamy piękny, jak spod ręki florystki :woohoo: Twój bukiecik może skromniejszy, ale jakże uroczy, zachęca, aby zanurzyć w nim nos :hug:

Jesteś artystyczną duszą na każdym kroku. Ja bym się chyba nie umiała odnaleźć w tak bujnym ogrodzie- tu wychodzi mój kompletny brak konsekwencji.. Z jednej strony nie mogę się doczekać, aż wszystko urośnie i się zagęści..a z drugiej nie lubię u siebie niektórych miejsc "zagęszczonych".. Ale to zapewne efekt tego, że jedni mają "artystyczny nieład" pozorny jedynie, bo precyzyjnie zaplanowany..a inni (ja :P ) zwykły bałagan :rotfl1:

Domownik zajmuje sporo czasu- to fakt, ale jest wesoło z nim- szalenie pomysłowa i wesolutka psinka :hearts: .
Dziś całe popołudnie poświęciłam na mocowanie siatki na ogrodzeniu, bo rezolutny maluch zaczyna zwiedzać ulicę.. Co prawda to boczna osiedlowa droga bardzo rzadko uczęszczana, ale 2 działki obok rozpoczęła się budowa- więc teraz betoniarki, dostawy z HDS'em..lepiej, żeby nie wychodził! Spryciarz przerasta mnie swoją pomysłowością :blink: Zasłoniłam przekonana, że skutecznie.. wyszłam jeszcze zrobić mocowanie od strony ulicy- a maluszek od razu pokazał mi 4 miejsca, którymi bez problemu się z ogródka wydostaje :supr3: On jest bardzo drobniutki, waży ok 2kg.
Po 4 godzinach spędzonych w kucki, na wiązaniu supełków na siatce, ledwo powłóczę nogami- uwierz..ani mi w głowie rabaty, pielenie.. Rano byłam jeszcze na zakupach, a wieczorem machnęłam sernik na zimno.
Chociaż nie powiem..nie powiem..w ogrodniczym też dziś byłam i przywlokłam kolejne 6 doniczek :rotfl1:

Kasiu, dlaczego nie możesz pozwolić sobie na psiaka..? Zapewne związane to jest z pracą :think: U nas o tyle dobrze, że ja psinę zawożę do Mamy i tam na mnie psiak czeka..inaczej byłoby trudno- a w zasadzie to nie bardzo to bym sobie wyobrażała.. Ale wiesz.. może można się dogadać z jakąś życzliwą sąsiadką..albo jakąś sensowną nastolatką w sąsiedztwie, żeby np psiaka wyprowadzały w ciągu dnia.. :think: To w zasadzie kłopot tylko przez kilka pierwszych miesięcy- starszy piesek bez problemu siedzi sam w domu kilka godzin.
Może jakiś petsitter :whistle:
www.petsitter.pl/d/znajdz_opiekuna

Ściskam, udanej niedzieli :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 07:37 #383674

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia ...róże u Ciebie jak zwykle cudowne :hearts: Bukiety śliczne ...just śliczniste,uwielbiam połączenie kwiatów przywrotnika z różami :hearts:
Ja właśnie wczoraj w nocy wróciłam z wiochy...2 róże od Ciebie rosną dzielnie u mamuśki :kiss3:
Maritim niestety w pąkach i jej nie zobaczę na razie,ale ładnie się rozrasta :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 08:36 #383681

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Piękne bukieciki :) :flower2: :flower2:
Kasiu, u Ciebie kończy się pierwsze kwitnienie, a u mnie dopiero zaczyna :rotfl1:
Ogród masz tak bogaty w roślinność, że nie mogę się nadziwić jak jesteś w stanie pomieścić wszystko - widać jesteś mistrzem kompozycji :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 09:00 #383683

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Cześć,Kasiu!
Jak zwykle jestem zdziwiona tempem zakwitania i przekwitania, wciąż i niezmiennie, choć przecież wiem, jaka jest różnica w terminach wegetacji między Poznaniem a Słupskiem :) U mnie róże właśnie wchodzą w pełnię kwitnienia, a niektóre nawet jeszcze całkiem są w pąkach, np. New Dawn, Astrid Lindgren, czy Pashmina.
Mam w tym roku takie piękne kwitnienie róż, jak jeszcze nigdy... wreszcie i ja! Pokazałam wczoraj u siebie niektóre z nich :)

W niedzielny poranek nadrobiłam zaległości u Ciebie od połowy maja, łącznie z pięknymi ogrodami artystycznymi i pokazowymi. Nawet nie wiesz, jaka jestem wdzięczna, że dzięki Tobie mogę obejrzeć co jakiś czas te cuda. Podoba się czy nie podoba - każdy z nic może być źródłem inspiracji i niepowtarzalnych doznań.
Mnie najbardziej trafiły do serca ogródki plecionkarza i kowala, bo ja mam takie wsiowe serce :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.840 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum