TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 28 Cze 2015 22:53 #383988

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, jak miło Cię widzieć! :dance:
Super, że wróciłaś, brakowało Cię tutaj i to bardzo... :oops:
Przywrotnik jest bardzo wdzięcznym dodatkiem do kwiatów, zwłaszcza jak gipsówką jeszcze nie kwitnie ;-)
Lubię też jarzmianki i inne baldaszki, które dodają bukietom lekkości :lev:
Lecę poczytać co u Ciebie, na pewno są relacje z wojaży :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 00:30 #384014

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Witaj Kasiu!

How are you?

Miło mi zobaczyć ulubione miejsce w Twoim ogrodzie, czyli Wyspę Ślimaków. Cieszę się, że nadal płyną razem z trawami w jedynie słusznym kierunku.
Natomiast wystające główki tojeści przypominają mi węże tańczące przy muzyce fakira…

A co porabia najbardziej charyzmatyczna ze wszystkich Roz? Czyżby nie kwitła?
A może popadła w niełaskę…?
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 07:10 #384044

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, trudno byłoby pożegnać tak piękny ogród - zalogowałam się więc tutaj, żeby go podziwiać nadal :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 07:30 #384050

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Kasiu niezmiennie podziwiam piękno Twojego ogrodu ND i deszcz z płatków róż super u mnie kwitnie przy pergoli ale też płatki na trawniku zupełnie mi nie przeszkadzają, bukiety cudne może już niedługo zobaczę to wszystko z bliska :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 08:10 #384054

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nieprzyzwoicie obficie kwitną Ci te róże :P i nieprzyzwoicie pięknie wygląda teraz Twój ogród :hearts: . Kasiu róże masz po prostu obłędne :ohmy: , a ta altana nimi porośnięta to już w ogóle mistrzostwo świata :bravo: .

Ostatnio opowiadałam o Tobie i pokazywałam Twój ogród mojemu mężowi. Mówiłam, że jesteś dla mnie mistrzynią ozdobnych detali :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 09:32 #384085

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, dziękuję za zdjęcie, bardzo mi pomogłaś :kiss3: . Czy na lewo od niej ta obwódka jest z bodziszka Max Frei? Coś tam jeszcze rośnie niskiego..., bodziszka przycinasz po przekwitnięciu?
Jęczmień może woli suche piachy ;) . Z parapetowych siewek zrobiłam dwie kępki, ale one sięgają trochę powyżej kostek :rotfl1: i kłosów niet. Obcasy pomijam :happy: .
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 09:50 #384087

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu, pięknie kwitną róże tego roku, to widać na Twoich zdjęciach, płot przed domem wygląda bardzo bogato.
Czasem żałuję, że u siebie obsadziłam płot przydrożny (ciętym regularnie) żywotnikiem, ale akurat zimą to mi pasuje.
Bardzo nie lubię okresu, kiedy róże przekwitają, wczoraj ścięłam kilka wiaderek osypujących się kwiatów,
ręce mam podrapane (jakoś nie mogę tego uniknąć) a pracy jeszcze zostało sporo.
U Ciebie róż dwa razy więcej i na dodatek deszcz, wiem, ile to pracy kosztuje, dlatego podziwiam Twoje zacięcie.
Moje prowizoryczne podpory nie wytrzymują obfitości tegorocznego kwitnienia, muszę koniecznie dokupić.
Twoje metalowe dobrze spełniają swoje role, prawda?
Dzięki za relacje z wystawy z Chelsea - tam ogrody przygotowywane są na konkretne dni, potem jednak te kompozycje przekwitają
a Twój ogród kipi roślinnością w każdy czas i to jest dopiero sztuką :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 11:51 #384108

  • lulka
  • lulka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Cześć Kasiula,
w tym roku ogród nie do poznania. Co rok było widać jak się zagęszczają rabaty, ale w tym :supr3: :supr3: :supr3: ...o mateńko. Jedyne czego współczuję, to pielęgnacji. Oczywiście jest to przyjemność, ale jak dla mnie za dużo-nie dałabym rady, także wielki ukłon w Twoją stronę :thanks: U mnie też jakoś tak się różanie zrobiło i bardzo kolorowo, no ale metraż mniejszy :cool3: , więc łatwiej ogarnąć. Kolorowy mur to zcedydowanie efek WOW, sądzę że nikt obojętnie nie przejdzie obok niego.
Mamina ikebana jak zawsze elegancka i piękna. W takiej przydomowej kwiaciarni (jak to ładnie ujęłaś)dla osoby lubiącej robić dekoracje to raj.
Uściski z pochmurnej Wa-wy
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 13:08 #384125

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Czytam o zmaganiach z nadmiarem opadów, a ja już zapomniałam jak wygląda deszcz. :whistle: U mnie mszyca szaleje na całego. :club2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 16:10 #384168

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dziś zobaczyłam pierwszy rozwijający się kwiat New Dawn :) Mączniak mnie ominął ( a właściwie pochłonął niezapominajki), niszczylistka w odwrocie, więc doczekam się kwiatów naszej ulubienicy :) Jej popularność nie wzięła się z niczego.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Cze 2015 23:33 #384386

  • Figaro
  • Figaro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jeśli gdzieś można "zatonąć" w różach, to chyba najbardziej u Ciebie:).
Co prawda, widziałam je tylko w pączkach, ale spędzając dzisiejszy wieczór na przeglądaniu Twoich zdjęć z ogrodu (i z Chelsea też, ale o tym później), mam wrażenie zanurzania się w różach, ich zapachach (bo każda przecież pachnie inaczej).
I powiem też, że nie miałam takiego poczucia nawet w Rosarium Europa, gdzie byłam znowu "po drodze" dwa tygodnie temu, no i całe szczęście, bo kwitły wszystkie co do jednej róże historyczne.
Wcale nie czuję się zmęczona, czy przesycona różami i z żalem obrywam przekwitłe kwiaty. Ale zaczynają kwitnąć następne i następne i tak bardzo cieszę się, że z krótkimi przerwami, większość będzie zachwycać aż do mrozów.
No bo czy jest jakaś roślina, która kwitnie dłużej i piękniej? Uwaga - pytanie jest retoryczne. :dance:
W następną podróż, zabieram w prezencie różę Chopin, która przyjdzie od pani Ewy jutro albo pojutrze, Polish Spirit już czeka.
Nie byłabym sobą, gdybym się nie skusiła na róże dla siebie, bo kto widział żeby zamawiać tylko jedną?:). No i będę miała za chwilę dwie róże Colette. Masz, albo znasz? Troszkę podobna do Abrahama Darby, czyli w dość "trudnym" kolorze.
No i czytam, że zamierzasz eksmitować róże jesienią - moim zdaniem to czyn heroiczny, na który ja się nie zdobywam. Nawet cherlakom daję szansę i taka właśnie jedna stara róża NN wreszcie zachwyciła mnie w tym roku wzrostem, kwitnieniem i zapachem.
Według jakich kryteriów będzie więc Twoja selekcja?
Dodam jeszcze, że linaria purpurowa bardzo będzie pasować do Twojego ogrodu, dam Ci siewki, będziesz miała szybciej, bo ona potrzebuje dwa lata żeby pokazać co potrafi.
No i jeszcze słówko o ChFS - bardziej podobają mi się kompozycje roślin, niż same ogrody. Wiesz, ja mam taki własny system oceniania ogrodów: najbardziej podobają mi się te, w których chciałabym zostać na zawsze. No i jak patrzę na zdjęcia, to tam takiego w tym roku nie było:).
Uściski:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia

Ogródek Robaczka 30 Cze 2015 09:49 #384445

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiek :screem: wykłaszają mi się jęczmienieeee :dance: Udało mi się :dance:
Trojeść purpurowa u mnie jest ulubiona przystawką ślimaków :placze: dosadzę nowe.. :think: .ale nie wiem jak ich upilnować...no dziady te ślimaki jak nie wiem co :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lip 2015 09:30 #384749

  • Emiszek
  • Emiszek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
Robaczek wrote:
Markitko, czytasz mi w myślach normalnie :woohoo: Miejsce na werbenki mam przewidziane tylko werbenek brakło na magazynie…Wysiałam wprost na rabtę 3 paczki wiosną i doooooopa wzeszła. Mam jakieś niedobitki zeszłoroczne, ale to pikuś w porównaniu z potrzebami na angielskość w ogrodzie. Jesteś wielka, dzięki :thanks:
Siberko, oooooo tak, mów do mnie jeszcze. Trawy z werbeną to istna bajka, u siebie też tak planuję… :whistle:
Julek, ja mam 11 worów 80-litrowych do wywiezienia….dobrze, że zabierają bo wycinam od razu chore liście i na kompost się to nie nadaje..z resztą kompostownik mam tak malutki, że już dawo jest full a potrzeby mam na 20 x większy. Tyle, że miejsca brak :cry3:
Ewa, z tymi trawami to zagadka u Ciebie normalnie…przecie one na piachu lubią :think: U mnie glina twarda i mokra jak fiks i rosną, choc to maleństwa sadzone w zeszłym roku.
Może sadzonki były kiepskie? Trzeba dać im szansę kochana..po tych inspiracjach na pinie chora jestem zupełnie i mam ochotę wyciupać połowę róż i trawy sadzić :rotfl1:
Rabata z Twojej inspiracji już w fazie tworzenia :idea2:

cdn.

Ano czytam z zapartym tchem!!!! Jestem pod ogromnym wrazeniem.Musze powiedziec, ze cudowna bajke stworzylas. Ciekawa jestem tej kompozycji traw z jezowkami, wkleisz fotke? I prosze, napisz koniecznie co to za rodzaj trawy gdyz moje jezowki potrzebuja towarzystwa. A te biale kwiatuszki na zdjeciu, ktorym zainspirowalas sie( zdjecie Constancji), co to za jedne? Przepiekna kombinacja.Tyle pytan ale i tak sie ograniczam:))) Jestem na str. 63 hihi.
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2015 09:36 przez Emiszek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Lip 2015 23:43 #384908

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu, ciesz się, że nie mieszkam obok Ciebie.. siedziałabym pod "płotem" i różyczki wywąchiwała :D :D :D Świetnie to wygląda! I nadal te ślimaczki mnie czarują.. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 02 Lip 2015 23:31 #385111

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mam nadzieję, ze mimo wszystko jeszcze parę róż będzie kwitło :)
Ale cieszę się na samo spotkanie.
Zazwyczaj to U Ciebie było najbardziej słonecznie, a czytam, że narzekałaś na deszcz.
Ja odwrotnie
Chętnie bym ponarzekała. Wszystko u mnie mizerne z powodu suszy
Do zobaczenia :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 05 Lip 2015 13:59 #385721

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Kasiu! Chcę podziękować za przemiły dzień. Ugościłaś nas po królewsku. Chociaż może to nie najlepsze określenie - atmosfera była taka serdeczna!
Jeżeli ktoś nie wie, Kasia, oprócz doskonałych umiejętności ogrodniczych, ma i inne talenty - np. kulinarne. Upał zwykle osłabia apetyt, ale patrząc, jak pochłaniamy pyszności serwowane przez Kasię, nikt by tego nie powiedział.
Ogród zrobił na mnie wielkie wrażenie - bogactwo pastelowych kwiatów (podobno połowa już przekwitła...), zapach setek róż, lawendy, romantyczna atmosfera... Kasiu, masz wyjątkowy ogród!
Cieszę się, że mogłam być Twoim gościem. I mam nadzieję, że spotkamy się u mnie w końcu lata.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 07 Lip 2015 12:48 #386286

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Cudnie :hearts:
pięknie zarosła pergola pod brzozą :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Lip 2015 20:27 #386722

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Witaj Kasiu :kiss3: ja również bardzo dziękuję Ci za cudowny dzień wśród róż, w miłej atmosferze, ze wspaniałą gospodynią - Tobą w roli głównej :) Zobaczyć w realu to wszystko co na zdjęciach, zanurzyć się w aromatach olejków różanych, lawendy i innych roślinek których u Ciebie okazy są naprawdę niesamowite (patrz na przykład ostróżki ;) ) Możliwość zakupu różyczek to tylko dopełnienie tej wspaniałej wyprawy, która na długo zapadnie w moim sercu. :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.714 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum