TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 14 Paź 2012 19:59 #77903

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
A te najbardziej podłużne z liści - czy to może kalina? Kiedyś spodobała mi się sztywnolistna, ale nie znalazłam dla nie j miejsca, te liście ją przypominają.
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 14 Paź 2012 22:05 #77951

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, jakoś tak jesienią zaczynamy bardziej skupiać się na detalach w ogrodzie, przebarwienia są w stanie sprawić, że liść staje się interesujący i zasługuje na zdjęcie!
A co do datur... Podważacie ich swojsko-wiejskie walory... Nowoczesna wieś stroi się teraz w datury, nie w malwy! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Paź 2012 22:11 #77957

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Tia..... tyle,że malwy dawały radę same a datury są takie wymagające.
Chyba sobie dam z nimi spokój, bo znowu mi nie zdążyły zakwitnąć :ohmy: .
Pięknie się srebrzy brunnera, widzę, że ma dość ciasno, sadzisz gęsto, Dalu?
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Paź 2012 22:29 #77970

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Oj ja także najbardziej lubię roślinki, które są ozdobne z liści, wole je o wiele bardziej od takich, których jedyną ozdobą jest kwiat
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 09:00 #78022

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Dalu śliczne zdjęcia przebarwiających się liści :bravo: , najciekawiej wygląda liść na 3 zdjęciu , co to za liść?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 09:40 #78029

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- proszę o informacje od jakiej rośliny są liście z przedostatniej fotki. Mam taki krzaczek i nie wiem jak go nazwać.Coś mi chodzi po głowie, że to jakaś kalina :think:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 10:23 #78040

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Roma wrote:
.Coś mi chodzi po głowie, że to jakaś kalina :think:

No ,mi też tak chodzi ,chociaż mało znam się na Kalinach :lol: Ale ostatnio przymierzam się do zakupu i takie
liście pasowały by ...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 15:05 #78084

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magdo, Romo, dobrze kombinujecie - tak przebarwia się moja kalina pagodowa, stosunkowo nowy nabytek, kupiłam ją ma maju tego roku, już kwitnącą. Na razie jest stosunkowo mała, ale jest posadzona na trawniku jako soliter, bo docelowo ma być bardzo efektowna - śliczny pokrój, obfite kwitnienie, ciekawe listki, fajnie wybarwiające się jesienią...

056_2012-10-15.JPG


Geniu, to jest jesienny listek zwykłego bodziszka :) Ale, masz rację, ślicznie się wybarwił B)

Iwonko, jak kupuję roślinkę zwracam uwagę i na kwiaty, i na liście, a czasami nawet na owoce...Chodzi mi o to, żeby była jak najdłużej atrakcyjna :flower1:

Elu, na zdjęciach jest jednoroczna datura, rosnąca w gruncie, zupełnie niewymagająca; ma za to pełne kwiaty skierowane ku górze ;) I, co też ważne, zakwita już w lipcu i kwitnie nieprzerwanie aż do przymrozków :eek3:
Jest też niesłychanie fotogeniczna:

01710.JPG


Brunery to ostatnia moja fascynacja - na razie mam trzy odmiany, ale baaardzo i coraz bardziej mi się podobają. Tak, ja sadzę rośliny dosyć gęsto, bo najbardziej nie lubię widoku gołej ziemi :whistle:

Martusiu, to ja jakoś nie jestem jeszcze nowoczesną wiejską ogrodniczką, bo daturę mam tylko jedną i to darowaną :happy4:
A teraz, gdy coraz mniej kwiatków w ogrodzie, trawy i listki mają swoje pięć minut.

Agatko, tak to kalina, piszę o niej wyżej. Kaliny to jedne z moich ulubionych krzewów i powolutku dokupuję sobie nowe odmiany. Na razie mam tylko trzy, ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa :lol:

Magdo, ja nie mam, niestety, jaśminu nagokwiatowego, chociaż to pnącze bardzo mi się podoba B) Zawsze jednak bałam się, że nawet u mnie, w stosunkowo łagodnym klimacie, nie da rady w gruncie i trzeba by uprawiać je w donicy.

Pokazywałam już jesienne kwiaty, liście, widoczki, dzisiaj więc pora na trawki. Nie mam ich dużo, ale jesienią zawsze sobie o nich przypominam, bo są teraz prawdziwą ozdobą ogrodu.
Tu miskant jeszcze się nie wykłosił, ale fotka sprzed paru dni. Dzisiaj ma już piękne "kwiaty".


0384.JPG



0397.JPG



0407.JPG


...i na koniec moja jabłoń; jak zwykle mam do czynienia z "klęską urodzaju":

02812.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 15:24 #78093

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jesienią, jesienią, sady się rumienią... tak to jakoś leciało chyba? ;)

Trawy ładnie się u Ciebie rozrosły... no i zdjęcia udane :bravo: co w przypadku tych roślin nie jest łatwą sprawą... mój aparat przy nich głupieje :mad2:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 16:08 #78101

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ale numer, Dalu !
No ,dałabym się pokroić ,że u Ciebie w przedogródku jest takie pnącze ,co przed listkami kwitnie na żółto....
Tak bym się pomyliła?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 16:23 #78103

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dopiero u Andrzejka pisałam o klęsce urodzaju, a u Ciebie widzę to samo :rotfl1:
A tak prawdę mówiąc, to zazdroszczę Wam tych starych jabłoni obsypanych jabłkami :oops:
Że już nie wspomnę o cudnej kalinie :hearts: i dorodnych trawach :hearts:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 17:37 #78111

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś jesień kocham, to moim zdaniem najpiękniejsza pora roku i widoki z Twojego ogrodu to potwierdzają. Cudnie, nostalgicznie....po prostu pięknie.....
Chryzantemka na stole wygląda wspaniale. U mnie w tym roku niestety nie będzie jesiennej dekoracji poza dyniami, ale jestem na wyjeździe z Gabrynią a i wszystkie doniczkowce jeszcze bujne i piękne, niech zdobią jak najdłużej :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 19:34 #78150

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dalu, odnośnie datury.. jeżeli jednoroczna to powinna zawiązać owocostan. Tak jak Alinka wspominała, takie małe kolczaste jajo. W środku masa czarnych nasionek. U mnie rosły datury (bieluń dziędzierzawa) o fioletowych pojedynczych kwiatach. Traktowałam to jak chwast, bo rozsiewa się gdzie popadnie i rośnie, rośnie … A te jego nasienniki nieźle mnie już swymi kolcami poharatały. Taka byłam na niego zła, że nawet żadnej fotki mu nie zrobiłam. Twój bieluń wyglada niezwykle dekoracyjnie i gdyby miał nasionka, to pięknie się uśmiecham :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 20:18 #78174

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, jutro sprawdzę, czy moja daturka ma taki owocostan, o jakim piszesz :search:Jeżeli znajdę nasionka, oczywiście się nimi podzielę :)
Właśnie ja też słyszałam, że te jednoroczne strasznie się rozsiewają i trochę się tego boję :think:

Agnieszko, ja też lubię jesień, ale taką złotą, kolorową, słoneczną... No i raczej tę wczesną, październikową, bo listopad to już...brrr :angry:
Miłego wypoczynku życzę Tobie i oczywiście Gabrysi :kiss3:

Marto, jabłek to Ty mi nie zazdrość :whistle: Ja mam trzy takie jabłonie i chociaż "od przybytku głowa nie boli", to czasami je przeklinam, bo nie mam już na nie pomysłu i większość ląduje na kompostowniku :oops:

Magdo, u mnie jedyne pnącze w przedogródku to winobluszcz trójklapowy. Tyż pikny ;)

0445.JPG


Gosiu, te "sady" to moje jesienne utrapienie. Zresztą wielokrotnie już o tym pisałam...Moje jabłka kocham, są pyszne i całkowicie ekologiczne, ale ta ilość :silly:

Alinko, dzięki za instrukcję; sprawdzę na pewno!

Jadziu, dzięki za miłe słowa :kiss3: Jesień jest niesłychanie wdzięczna do fotografowania :)


02914.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 20:21 #78175

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Hmmmm....
Mówisz Dalu ,ze ten nagokwiatowy na pewno nie u Ciebie?
A może to było u Eweliny ?


Winobluszcz bardzo pikny :) Na czym on wisi?
Też posadziłam trójklapowego :)
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2012 20:23 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Paź 2012 22:06 #78218

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A jaka to odmiana kaliny japońskiej?
Ja niedawno posadziłam Cascade, bardzo podoba mi się układ gałęzi w tych kalinach,
taki... "pagodowy" właśnie.
Widziałam jednoroczne bielunie, ale kwiaty miały niepełne białe.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Paź 2012 17:25 #78406

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Elu, w tym sęk, że nie znam nazwy - kupiłam tę kalinę jako "pagodową" i tyle :blink:
Tak wyglądała wczoraj, jeszcze w promieniach październikowego słońca, bo dzisiaj od rana leje:

00712.JPG


Cały urok tej datury tkwi w tym, że jest pełna i żółta :flower2:

Magdo, na pewno nie u mnie, ale widziałam dzisiaj jakiś jaśmin u naszego Dawidka w jego wątku ogrodowym.
Winobluszcz trójklapowy sam wspina się po ścianie domu, przyczepiając się do niej specjalnymi "przylgami".


00618.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Paź 2012 14:06 #79214

  • evluk
  • evluk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 27
Daluś- piękna jesień w Twoim ogrodzie. :)
Pozdrawiam serdecznie uroczą gospodynię :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.596 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum