TEMAT: Ogród Dali

Ogród Dali 17 Lut 2013 17:32 #125143

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Śliczne miałaś poletko ciemierników :) Moje też przetrzebiła ta zima.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali 17 Lut 2013 17:32 #125144

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Piękny łan ciemierników,szkoda,ze zima je spustoszyła :( cały ogród ciekawy,trochę tajemniczy,spacer po nim to przyjemnosc :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 17:46 #125152

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś, a więc wysiałaś azarinę :think: chyba to to pnącze i ja nabyłam, muszę sprawdzić :think:
Zajrzałam z ciekawością o nowinki w pogodzie i się nie zawiodłam :lol:
U Ciebie ostatnie śniegi już :)
Dzisiaj i dla naszych rejonów prognozy zmieniły się na lepsze czyżby wiosna była blisko :woohoo:

Udane zbliżenie gwiezdnych kwiatów :bravo: faktycznie nazwa polska dużo ładniejsza od łacińskiej :wink4:
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2013 17:48 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 19:54 #125289

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Dalu, odpisuję u Ciebie :) A przy okazji ładnie dygam nóżką i mówię "Dzień dobry" bo mam zwyczaj przesiadywać tutaj po cichutku :)
Popiół wysypany na rabatach i trawniku + białe psy = katastrofa :rotfl1:
Zazwyczaj czekam z rozsypaniem popiołu na koniec roztopów, wtedy znika szybciutko ,co pozwala uniknąć popielnej katastrofy na psich łapach...czyli wszędzie...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 20:10 #125306

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, pnącza bardzo lubię i to zarówno te wieloletnie jak i te jednoroczne. Jako że mam mało miejsca w ogrodzie, to kombinuję co by tu jeszcze posadzić...no i wychodzi mi że lilie i pnącza zawsze się zmieszczą :whistle:
Oprócz azariny wysiałam jeszcze tunbergię - zawsze lubiłam te pomarańczowe kwiatuszki z oczkiem :)


P1020906.JPG



P1010310.JPG


...a wiosna? Pewnie stoi już gdzieś za progiem ;)

Aniu, ciemierniki mają już solidne pąki - mam nadzieję, że w tym roku znowu pokażą na co je stać!
Dla Ciebie 'tajemniczy' fragment ogrodu:


_MG_5420_1_2013-02-17.jpg


Piotrze, obecnie panująca nam zima jest łagodna jak baranek, więc jest wielka nadzieja na kwitnące łany ciemierników ;)

Izo, moje jakoś na rabatki się nie pchają, a ja na trawnik staram się popiołu nie wysypywać, więc jakoś na razie katastrofy nie było ;) One w ogóle nie przepadają za bieganiem po ogrodzie, największą radochą jest zawsze wyjście na spacerek po łąkach i lasach - tyle tam fajnych zapachów!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2013 20:14 przez dala.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 21:04 #125354

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Uwielbiam tunbergię. Ale nie umiem jej wyhodowac.
To mówisz, że kupiłam piękną odmianę piwonii?
Teraz tym bardziej będe na nią czekała
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 21:30 #125374

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękny łan ciemierników. Ten powój gwiezdny jest niesamowity, ale to jednoroczna roślina a ja nie mam do nich ręki :oops:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 17 Lut 2013 22:10 #125423

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, ta długa zima wpędza mnie powoli w depresję ogrodniczą. :club2: Dobrze, że u Ciebie można się podładować energetycznie mnogością i barwami kwiatów. Wyobrażam sobie jaka piękny zapach musi unosić się wieczorem w takim ogrodzie. :flower2:
Psiaki przezabawne.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 20 Lut 2013 13:52 #126819

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romku, dzisiaj za oknem jeszcze większa zima, że się tak wyrażę ;)
Od wczoraj sypie mokry śnieg, wieje wiatr i jakoś nie widać światełka w tunelu :(
Ale trzeba sobie jakoś radzić - ja buszuję po sklepach ogrodniczych, nawet nie w celu zakupowym, ale bardziej informacyjnym. Zainspirowana opisami Tabci w wątku Poli, studiuję sobie opisy różnych ciekawych drzew i krzewów; to naprawdę pasjonujące zajęcie :idea1: A jak dodać do tego jeszcze plany i marzenia typu ' a gdybym tak znalazła miejsce w ogrodzie i kupiła to cudo?'
A dla podładowania akumulatorków, może taki kwiatek w energetycznym kolorku?

P1040233.JPG


Iwonko, powój jeden raz mi się udał, ale już w zeszłym roku siewki mi padały :( Troszkę się zniechęciłam i w tym roku z pnączy wysiałam niezawodną tunbergię i -po raz pierwszy - azarinę :unsure:
Dla Ciebie również coś kolorowego na ten biało-szary dzień:


P1010284.JPG


Małgosiu, tunbergia to rzeczywiście urocza roślinka i wpisuje się w mój dzisiejszy 'oranżowy' klimacik.
A biała piwońka - będzie Pani zachwycona :flower1:

...i jeszcze kilka pomarańczowych fotek, chyba dobrych na dzisiejsze smuty:

P1030113.JPG



P1020987.JPG



P1030512.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, pamelka, Alina-277, Gosia, chester633, Margolka

Ogród Dali 20 Lut 2013 14:12 #126827

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Piękne, energetyczne fotki.Ja też przeglądam sklepy ogrodnicze, bo możne trafi się jakaś okazja. A tak naprawdę to wolę patrzeć dzisiaj w monitor, jak za okno. Dzisiaj u nas chyba pierwsza w tym roku zamieć. :bye:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 20 Lut 2013 22:06 #127076

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dalu, no to życzę, byś znalazła miejsca w ogrodzie i kupiła te różne cuda! Coś nowego w ogrodzie musi być, a nie samymi liliami ;) człowiek żyje!
Ja też odwiedzam sklepy ogrodnicze, tak z potrzeby ducha bardziej ;) niż z realnej... I stojąc przed regałami z nasionami staram się pamiętać, że zwykle parę tygodni po wysiewach, jak już się zaczną prace wiosenne w ogrodzie, jakoś tracę nimi zainteresowanie... Asarina też mi wpadła w oko, ale w porę sobie o tym przypomniałam ;) , ciekawa jestem, jak Tobie się z nią powiedzie... Trzymam kciuki! :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 20 Lut 2013 22:33 #127096

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu energetyczne fotki szczególnie liliowców .Tez mam do nich sentyment i chociaż miejsca mam jak na lekarstwo nie umiem obok nich przejść obojętnie .Piesio śliczny taka przytulanka .Już niedługo zaczniemy szaleć na ogródku bo tegoroczna zima w miare łagodna to i kwiecia będzie mnóstwo .Moje ciemierniki też całe w pąkach i tylko czekają na lepsza pogodę ,żeby się pokazać w pełnej krasie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 21 Lut 2013 19:15 #127486

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też sobie dziś nabyłam azarinę :P . Przeczytałam, że lubi półcień, a ja poszukuję pnącza na mój taras pod dachem ;) , no i kobea coś nie wyłazi :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 22 Lut 2013 22:18 #127954

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Też uważam, że coś nowego w ogrodzie powinno się znaleźć. Zazwyczaj zima rozwiązuje za nas problem miejsca. Ale chyba nie tym razem. Chociaz dzisiaj zauwazyłam, że śnieg przygiął, albo złamał tuję. Nie zdązyłam jej otrząsnąć.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 23 Lut 2013 12:07 #128081

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
kolorki dodają energii :) pięknie. Brakuje mi kolorków za oknem bardzo bardzo bardzo.... :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 23 Lut 2013 12:16 #128082

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Bardzo mi się podobają czerwone albo pomarańczowe"jabłuszka"ognika. Twój pięknie owocuje - jak długo u Ciebie rośnie? Moje maleństwo miało dosłownie kilka czerwonych kuleczek -i tak się bardzo cieszyłam- wyglądały przepięknie na tle białego śniegu , potem zniknęły w wielkich zaspach :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 27 Lut 2013 13:19 #129653

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Dalu też lubię tunbergię za to oczko tylko co wysieję to się okazuje bez oczka :silly: :bye: , może w tym roku się uda
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Ogród Dali 27 Lut 2013 14:23 #129674

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ja lubię i tunbergie i energetyczne kwiaty a rozczochranego psiaka chyba będę musiała polubić ;) bo on czesanie nie bardzo :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.449 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum