TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 29 Kwi 2012 00:32 #30908

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, w takim upale szybko ogrody z całej Polski zrównają się w stopniu rozwoju. U mnie też już rozwijają się pierwsze różaneczniki.
Tulipany w ogrodzie wyglądają slicznie i trzymają się dłużej niż ścięte we flakonach.
Kwitnące drzewa owocowe, zwłaszcza te stare, duże i rozłożyste odmiany wyglądają fantastycznie. :eek3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 29 Kwi 2012 06:52 #30924

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Dalus te rózowe roztrzepane tulipanki bossskie :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:03 #31401

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, też je lubię - szkoda, że tak krótko kwitną :(

Romku, troszkę mi smutno, że wiosna tak szybko się skończyła i mamy już upalne lato, bo kwiatki tak szybko zakwitają i przekwitają :flower1:

Jolu, prawie 30 stopni od kilku dni i zamiast wiosny mamy lato!

Marto, u mnie w tej chwili pół ogrodu jest zadarnione ziarnopłonem :silly: I fajnie, bo wolę żywo zielone listki ziarnopłonu od widoku gołej ziemi :lol: A za chwilę ziarnopłon zniknie, a w tym czasie roślinki zdążą się rozrosnąć.
Z teorią sprawdzania i testowania zgadzam się, ale w ograniczonym zakresie, bo tyle roślin wypadło mi po ostatniej zimie, że nie chciałabym zostać z pustym ogrodem :blink:

Dorotko (dodad), u mnie nie wszystkie japonki będą ładnie kwitły, ale za to wielkokwiatowe mają mnóstwo pąków :)

Tulipanki przekwitają w ekspresowym tempie, więc może fotki zatrzymają czas:

0163.JPG



032.JPG


...podobnie wisienki ozdobne - Amanogawa i Kiku-shidare:

0302.JPG



028.JPG


I coś tam jeszcze kwitnie na skalniaczku:

0192.JPG



0203.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:08 #31405

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, właśnie, jak długo kwitną wiśnie piłkowane? Tak mniej więcej? Bo u mnie posadzona jesienią pierwsza zmarzła i nie wiem, jak bardzo mam żałować? ;)
Tulipany przy tej pogodzie faktycznie przemkną błyskawicznie...Komu potrzebne takie upały! :angry:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:18 #31410

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, u mnie już po wiśniach japońskich - normalnie kwitną ok. 10 dni, a w tym roku upały i wczorajszy mocny wiatr zrobiły swoje i dzisiaj kwiatki już są brzydkie, przekwitnięte :angry: W sumie cieszyłam się pełnym rozkwitem może z tydzień...
Trochę pociesza mnie kwitnienie zwykłej wisienki, bo jak będą owoce, będzie naleweczka :drink1: Pod nią widać fragment uszkodzonej przez mrozy laurowiśni:

038.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:25 #31411

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Dalu :bye: Temperatury ostatnio lipcowe i roślinki jak na turbodoładowaniu rosną i przekwitają niestety tez bardzo szybko :angry: .Kolekcja azalii i Rh robi wrażenie .Ja dokupiłem drugiego do kolekcji Rh Rasputin cz masz go może w swojej kolekcji ?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:27 #31412

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś to prawda, wszystko szybko przekwita - wiśnie piłkowane, migdałki, tulipany, zaraz zaczną kwitnąć liliaki, a u mnie szykuje się kielichowiec wonny :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Kwi 2012 22:30 #31413

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie te straszne wiatry pozbawiły prawie wszystkich kwiatów Magnolię "Susanę" :huh: Szaleństwo z tą pogoda, ale to ponoć tylko ten tydzień ma być taki upalny
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Maj 2012 10:26 #31502

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
U mnie podobnie. Jeszcze przed chwilą wiśnia była cała w kwieciu, a dziś ... Ciekawe czy pszczółki zdążyły zrobić swoje. Inne drzewa też w przyspieszonym tempie pokazały mnustwo kwiatów.
W moim ogrodzie też floksiki rozpoczęły stroić poduszki :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Maj 2012 11:05 #31512

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś przepiękne kępy tulipanów , faktycznie upały sprawiają, ze roślinki dosłownie gotują się, zaparzają i błyskawicznie zakwitają i przekwitają....Wiosny praktycznie nie było.....przedwiośnie i od razu upalne lato. Aura zmienia się bardzo niekorzystnie, ostatnie lata to gwałtowne przeskoki z zimna na gorąco i odwrotnie...zanikły łagodne przejścia pór roku charakterystyczne dla naszego klimatu....nie jest to dobre ani dla roślinek , ani dla nas :dry:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Maj 2012 17:55 #31559

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Jestem w Krakowskim , upał ponad 30 stopni .
Lilaki już pięknie kwitną i pachną.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Maj 2012 20:48 #31596

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 734
  • Otrzymane dziękuję: 199
Witam :) :flower1:
W Twoim ogrodzie wyczuwa się swoistą atmosferę minionych i obecnych lat. Wszystko pięknie współgra :)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Maj 2012 21:50 #31947

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mosewa, dziękuję :kiss3:

Olu, na Dolnym Śląsku też od tygodnia upały, a lilaki zakwitły i przekwitają w ekspresowym tempie...

Agnieszko, u mnie upały i okrutnie sucho :( Dzisiaj ciemne chmury krążyły i krążyły, spadło kilka kropelek deszczu i ...nic :dry: W Sobótce jak Ślęża nie zatrzyma chmur, to o deszczu nie ma co marzyć...

Olu (Aleksandro), drzewa owocowe już przekwitły, teraz czekamy na owocki...W moim ogrodzie (a właściwie w murach domku) na szczęście mieszkają murarki, bo pszczółek coraz mniej...

Iwonko, na jutro zapowiadają nadal 29 stopni i deszcze. Oby, bo upały i wiatry bardzo wysuszyły glebę i wiele roślinek pozbawiły kwiatów, albo przyspieszyły przekwitanie :huh:

Jolu, nie mam Rasputina; ostatnio wolę azalie, zwłaszcza wielkokwiatowe - są łatwiejsze w uprawie, tolerują więcej słonka, mniej kwaśną glebę, a kwitną równie pięknie; no i dodatkowo wspaniale przebarwiają się jesienią :flower2:

Dzisiaj byłam w Książu, gdzie od paru dni odbywa się Festiwal Sztuki i Kwiatów. Wspaniała impreza - przy okazji zwiedzania pięknie odrestaurowanego pałacu i jego dziedzińców oraz ogrodów, można było kupić fajne roślinki. Czego nie omieszkałam uczynić :) Najbardziej się ciszę z kaliny pagodowej, następnej do mojej skromnej kolekcji kalin.
Bardzo żałuję, że nie wzięłam aparatu, bo naprawdę było co focić :(

A więc ostatnia fotka tulipankowa

033.JPG


...i pierwsza poziomkowa

0213.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Maj 2012 22:09 #31968

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Piękne tulipany. Szkoda, że tak szybko przekwitły.
W czasie takich upałów warto ścinać je w pąku i trzymać w wazonie. Cieszą o wiele dłużej.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Maj 2012 22:40 #31992

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, czytałam, że już uczciłaś dwumiesięcznicę :) Udało się wszystko posadzić?
W zasadzie już po tulipanach, upały "wyrównały" nam wiosnę :angry: U Ciebie to teraz czekamy na kwitnienie rododendronów i azalii? Jak tam pąki? Żywe w ogóle? ;) Przepraszam za to pytanie, ale ta zima temu winna! :P
Dalu, bardzo szkoda, że nie wzięłaś aparatu... ;) Piękne kwiaty w pięknej scenerii...Pamiętam te rododendrony wokół zamku w Książu, chociaż nie kwitły, jak byłam, ale i tak wrażenie swoimi rozmiarami zrobiły!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Maj 2012 22:56 #32004

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, okrutnie byłam zmęczona po dzisiejszej wycieczce, ale też baaardzo szczęśliwa! Tyle pięknych kwiatów w takiej wspaniałej scenerii - czegóż więcej potrzeba do szczęścia? No, może roślinkowych zakupów :silly:
Rododendrony w przypałacowym parku, a właściwie lesie właśnie zaczynają kwitnąć, a widok jest -ze względu na ich wielkość i różnorodność- zjawiskowy :flower1: To że nie wzięłam aparatu to chyba znak, żeby pojechać tam raz jeszcze :whistle: ,
Po powrocie czekałam aż troszkę się ochłodzi, wyglądało nawet, że spadnie deszcz...Ale nic z tego!
Udało mi się posadzić wszystkie zioła, winorośl, jakiegoś ślicznego rojniczka na skalniaku; zastanawiam się jeszcze nad kaliną - mam kilka koncepcji dot. miejscówki dla niej. Miejsce powinno być eksponowane, bo pokrój ma prześliczny. No i jeszcze lilijka - pachnąca i olbrzymia Anastazja - też należy jej się honorowe miejsce :ouch:
Mój M. w tym czasie skosił trawę i w ogrodzie zrobiło się tak ...schludnie i pięknie B)
Na fotki już dziś nie mam siły - jutro będzie dokumentacja :bye:

Siberko, jakoś tak zawsze mi szkoda zrywać kwiaty z ogrodu...Zerwałam kilka tulipanków do wazonu, ale serce mi krwawiło...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Maj 2012 08:15 #32049

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Pogoda aż do dziś była wspaniała, moja ulubiona-upał :) A dziś w nocy przymrozek.
Niektóre z roślin mogły ucierpieć, przejdę się po ogrodzie, pewnie już coś będzie widać :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Maj 2012 10:57 #32084

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ja też Dalu nie mogę się zdobyć na zerwanie kwiatów do wazonów, bo tak jak piszesz "serce krwawi". Za to w każdej wolnej chwili robię obchód i przystaję po enty raz przy kwiatuszkach i je podziwiam. Sąsiadka z za płotu chyba się przyzwyczaiła się do tego rytuału, bo już nie robi na niej to wrażenia. Często chodzę z aparatem, bo a nóż uchwycę coś , co wcześniej uszło mej uwagi. Przyroda jest teraz tak dynamiczna. Wszystko trawa tak krótko, że trzeba zatrzymać za fotce. No , wielka szkoda, że zapomniałaś aparatu wziąć do Książa ;) Ja namawiałam moich panów na wyjazd do Kurnika, do arboretum, ale leniwce wolą się byczyć w domu .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.319 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum