TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 10:36 #29009

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Dalu ! ale juz masz pięknie, U mnie to chyba wiosny nie będzie ,tylko od razu lato .Pod koniec tygodnia zapowiadaja 28 stopni i jak to buchnie, to wiosenne momentalnie przekwitną Zobacz u mnie jaka bryndza jeszcze !
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 10:45 #29012

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś ja też uwielbiam czas, kiedy kwitną drzewa owocowe, u Ciebie już pewnie nad ogrodem królują wspaniałe białe bukiety, u mnie dopiero pokazały się pąki na czereśniach, ale myślę, ze ze 2 słoneczne dni i też zakwitną :P
Powojnik też już zieloniutki, u mnie niektóre ruszyły, ale kilka jest takich jeszcze śpiących.....mam nadzieję, że ociągają się , a nie że padły :unsure:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:01 #29228

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, drzewa owocowe kwitną, ale jest dosyć zimno i nie widzę zbyt wielu pszczółek :( Mam nadzieję, że jednak popracują i będzie duuużo owoców ;) Ale widoki kwitnących drzew owocowych na tle błękitnego nieba - bezcenne!

Ewuś, nie jest tak źle u Ciebie, a za parę dni jak zrobi się tak ciepło to wszystkie kwiaty będą nam błyskawicznie przekwitać :( Wcale nie wiem, czy to tak dobrze...

Megi, cieszę się bardzo, że znalazłaś mnie w Oazie :lol: Oczywiście, że Cię pamiętam z FO, ale tamto to już dla mnie zamknięty rozdział, więc teraz serdecznie zapraszam moich miłych gości do Oazy! Furteczka jest szeroko otwarta :bye:

Marto, widzę, że u Ciebie wiosenka mniej więcej na tym samym etapie co u mnie...Kwitną czereśnie, wiśnie, grusze, za chwilę zakwitną jabłonie...Ślicznie wygląda trawnik usłany płatkami kwiatków :)

Marto, a mi się wydaje, że w tym roku wiosna u mnie taka powolna, późna i niemrawa...Niektóre rośliny jeszcze śpią, inne ożywiają się ślamazarnie, jeszcze inne w ogóle już chyba nie ruszą...Ale ciągle, mimo słońca, jest po prostu zimno :eek3:

Iwo, morelka rzeczywiście przekwitła, ale czy będą z tego owoce? Oto jest pytanie, które stawiamy sobie co roku. I, niestety, zazwyczaj nie ma :evil:

Romo, narzekam, narzekam, bom ciepłolubna i chyba bardziej odpowiadałby mi klimat, powiedzmy - śródziemnomorski :whistle: Jakaś Prowansja, Toskania, Andaluzja - te klimaty :rotfl1:

Dorotko, ten powojnik to jeden z niewielu, które wyglądają po japońsku - jako tako, inne są bardzo cherlawe, a dwa czy trzy nie raczyły obudzić się po zimie :jeez: Jednak trzeba kupować sprawdzone i niezawodne odmiany, bo te wymyślne to kapryśne i chimeryczne roślinki...

Dzisiaj zaczęłam powolutku obsadzać skrzynki i donice, bo mam tego tyle, że do lata się nie wyrobię :garden1: Na pierwszy ogień poszła kompozycja - czerwone pelargonie rabatowe w połączeniu ze zwisającymi i plektrantusem.
Posadziłam też biedronkowe Rh:

0092.JPG



Attachment 0102.JPG not found



Modrzewnica za chwilę zakwitnie:

022.JPG


...a ciemiernik kwitnie już baaardzo długo:

0143.JPG


I jeszcze takie cosik odkryłam na skalniaku :eek3: I za chińskiego boga nie pamiętam co to za roślinka :oops:
Pomożecie?

0232.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:13 #29240

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Daluś, po ile kupiłaś te azalie?
Ja w sobotę upolowałem w Brico Marche azalię za 11,99zł (foto w moim wątku).

Ogólnie to mam już dwie azalie w donicach i czekają na posadzenie a ja nawet miejsca nie przygotowałem :huh:
Muszę też przesadzić jednego rh ale to jak przygotuje miejsce. Ogólnie mam dopiero 2 rh i dwie azalie :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:18 #29244

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dawidzie - te azalki to maleństwa, ale były bardzo tanie (bodajże kosztowały 7 zł). U mnie dostały miejscówki na skalniaczku :)
W sumie Rh i azalii (japońskich i wielkokwiatowych) mam ok. 40 :flower2: Ale to moje ulubione, stąd kwaśne rabaty zajmują spory kawałek mojego ogrodu B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:21 #29250

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
40 :ohmy:

Moje 4 przy Twoich to nic :dry:
Ale ja mam mały ogródek i mało cienia :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:23 #29256

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, wydaje mi się, ze to jakaś odmian pięciornika :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Kwi 2012 21:24 #29257

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
ja nie wiem czy to to samo co moje,moje zostalo zidentyfikowane jako szczawik Hekel :flower2:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Kwi 2012 07:52 #29363

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Też mi się zdaje, ze to szczawik - Jadzia - Jagoda ma go na skalniaku - piękna roślinka też mi na nią ślinka cieknie tylko, że u mnie ciężka ziemia więc nie wiem czy to nie byłby wyrok dla tej roślinki - lewizje u mnie nie dają rady nawet na skalniaku :unsure:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Kwi 2012 09:15 #29414

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Dalu 40 rh i azalii :eek3: no widoki będą wkrótce boskie :bravo:
U mnie podłoże i warunki nie sprzyjają tym roslinkom, więc będę podziwiała u Ciebie :hug:
U mnie także część powojnkiów już pieknie rośnie, a inne jeszcze w ziemi :oops: masz rację, że za zimno chyba. Nawet nie myślę, ze mogły ulec zimie :huh:
Błękitny Anioł już wiem, ze pięknie będzie kwitł :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Kwi 2012 09:42 #29420

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dalu już skrzynki obsadzasz ? Ja trochę mam pietra, bo pogoda wcale mi się nie podoba. Na dniach mają być upały a potem przymrozki. Oby żadna z tych prognoz się nie sprawdziła. Wiosna powinna przychodzić stopniowo. To i dla nas i dla naszych roślin byłoby lepiej.
Znaczy się , przynajmniej rozpocznę hartowanie pelargonii :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Kwi 2012 22:58 #30363

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, ano obsadzam - codziennie po jednej, bo inaczej nie wyrobiłabym się B) Na razie nie zapowiadają jakiś większych chłodów, więc powinno być dobrze. Ja zresztą co roku zabieram się za skrzynki i donice już pod koniec kwietnia :flower2:

Jolu, długo było zimno, ale jak się zrobiło ciepło, to od razu, gwałtownie temperatura wzrosła do 25 stopni :eek3: Przyroda dostała turboprzyspieszenie - na raz zakwitły wszystkie drzewa owocowe i tulipany :flower1:

Iwo, a ja właśnie kupiłam lewizję na skalniak - nie mogłam się oprzeć, taka była śliczna :) A czy roślinka z fotki to szczawik - jeszcze nie jestem pewna...

Ewo - Zocho, Dorotko muszę zapytać wujka Google, żeby się upewnić :unsure:

Dawidzie, a u mnie odwrotnie - dużo cienia, dosyć kwaśna ziemia, no i ja - miłośniczka Rh i azalii :silly: To musi skutkować taką liczbą tych roślinek (jak dla mnie wciąż za mało, ale miejsca już brak :( )

Zakwitł pierwszy Rh - różanecznik karoliński P.J.M. Elite:

0033.JPG


Zrobiło się gorąco i masowo zakwitły tulipany. Zacznijmy od takich:

0093.JPG



0112.JPG



0124.JPG


No i przepięknie kwitną drzewa owocowe - nic więcej nie potrzeba mi do szczęścia:

0442.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Kwi 2012 23:37 #30382

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
dala wrote:

I jeszcze takie cosik odkryłam na skalniaku :eek3: I za chińskiego boga nie pamiętam co to za roślinka :oops:
Pomożecie?

0232.JPG

Dalu, wydaje mi się, że jest to przywrotnik alpejski. Przynajmniej przypomina mojego
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Kwi 2012 07:44 #30419

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Potwierdzam , tak to przywrotnik alpejski.
Łopatkowałam taki u Gencjany ale nie przeżył przeprowadzki.

Dalu i Margo przypominam o II racie na zjazd.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Kwi 2012 21:33 #30634

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, a ja nawet nie pamiętam skąd ten śliczny przywrotnik wziął się u mnie :oops: Ale fajnie wygląda i bardzo ładnie rośnie na skalniaczku. Ciekawa jestem jakie będzie miał kwiatki :eek3:
Ratę wpłacę niebawem - ostatnie dni zalatana jestem B)

Gosiu, dzięki za identyfikację :kiss3:

Dzisiaj dzień był iście lipcowy - 28 stopni i ani jednej chmurki :) Kwiaty rozkwitają i przekwitają w ekspresowym tempie :angry: Zwłaszcza tulipanki. Następna porcja:

0134.JPG



0144.JPG



0154.JPG


Niezapominajki to są kwiatki z bajki:

0184.JPG


...a po migdałku zostało już tylko wspomnienie:

037.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Kwi 2012 21:46 #30653

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, u nas też nareszcie ciepło. Tulipany w pełni kwitnienia, zaczyna wczesny rh.
Niestety odkryłam dziś sporo przemarzniętych pąków na azaliach wielkokwiatowych. Wygląda na to, że niezawodnie zakwitną tylko japonki. Już widać na nich pąki
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Kwi 2012 22:02 #30667

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, tulipanki śliczne, ciemiernik wielki, wygląda jakby w ogóle nie zmarzł ;) , a widzę też, że ziarnopłony szaleją! :)
Zdanie na temat kupowania odmian pewnych i sprawdzonych bardzo słuszne! Ale tak z drugiej strony...to ktoś musi te odmiany sprawdzać i testować, żeby było wiadomo, jak sobie radzą, tak? ;) Trzeba tę misję dla dobra ludzkości czasem wziąć na siebie! ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Kwi 2012 23:22 #30891

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
dala wrote:
...długo było zimno, ale jak się zrobiło ciepło, to od razu, gwałtownie temperatura wzrosła do 25 stopni :eek3: Przyroda dostała turboprzyspieszenie - na raz zakwitły wszystkie drzewa owocowe i tulipany :flower1:
Daluś właśnie odczułam to o czym piszesz, dzisiaj u nas 29stopni, znaczy upalnie i wszystko rwie się do słoneczka :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.518 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum