TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 09:23 #32934

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Tulipanek faktycznie przepiękny. A jakie sobie tło wybrał :whistle: Zdaje się, że to hosty .
Ja na swego migdałka tak nie narzekam. Nigdy u mnie nie chorował. Niczym go nie podkarmiam. Podlewanie tylko z nieba. Właściwie bezobsługowy. Nawet go nie cięłam wcześniej,bo nie wiedziałam, że trzeba. Teraz go dopero solidnie przycięłam.
Piękne widoki nas czekają i w maju i czekam na czerwcowe kwitnienie róż :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 09:54 #32953

  • Poll
  • Poll's Avatar
Wpadłam Daluś obejrzeć hostowe alejki, ale skąpisz nam tych widoków. :cry3:
Czas chyba wybrać się do Wojsławic, tam zaczyna się szał Rh w wielkiej masie. :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 13:01 #33045

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Polu, w tym roku jeszcze nie byłam w Wojsławicach, ale za to udało mi się wybrać do Książa - też rosną tam i właśnie kwitną wspaniałe okazy Rh :flower2:
W tym sezonie rzeczywiście jeszcze nie robiłam widoczków, nazwijmy to, ogólnych rabat hostowych, bo skupiłam się na kłach i skrzydełkach (konkurs!).
A więc udał mi się uchwycić takie stadia rozwoju host (fotki sprzed paru dni; teraz liście większości są już rozwinięte):

0155.JPG



0164.JPG



0185.JPG


Olu, to masz dużo szczęścia, że w Twojej okolicy jeszcze się nie rozprzestrzeniła się ta zaraza drzew pestkowych...
Tulipanek rzeczywiście rośnie wśród host. Jest piękny!
Jeszcze jeden wyjątkowej urody - układ płatków ma trochę jak piwonia:

0233.JPG


Gosiu (Margo), dzisiaj jakoś tak pokazuję Wam żółte kwiatki, więc może spodoba Ci się kwitnący właśnie złotlin:

0303.JPG



031.JPG


Gosiu, mój ogród to może nie, ale my z M. śmiejemy się, że okolice Sobótki do złudzenia przypominają toskańskie krajobrazy - te niewysokie, porośnięte drzewami górki...Są też nawet winnice, ale zdecydowanie brakuje tego zapachu, jaki wydzielają nagrzane włoskim słońcem zioła :)
Czytałam u Ciebie, że zwiedzałaś też Bolonię - mnie nie zachwyciła, w przeciwieństwie do Florencji. Tylko te tłumy :evil:
Czy we Włoszech też kwitły wiśnie ozdobne?

0293.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 13:02 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 20:30 #33243

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Bolonia rzeczywiście nie dorównuje Florencji, ale akurat była po drodze, więc czemu nie? ;)
A sama Florencja? Chyba nie ma tam dnia bez tłumów...
My już byliśmy po tamtejszym "długim weekendzie" a mimo to, było tłoczno... jak na krakowskim Rynku ;)

Zapachy Toskanii... chyba jeszcze za wcześnie na nie... kwitnących wiśni nie widziałam, a to róże... jak najbardziej...
I te maki... takie czerwone...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 22:08 #33346

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
witaj Dalu :) rzeczywiście tulipanek prześliczny :P złotlin wnosi tyle słońca do ogrodu szkoda że to taka wybujała roślinka i chyba nie lubi kwaśnej ziemii - kiedys sie nad nią zastanawiałam bo bardzo mi sie podoba. Hosty rozwijają sie w oka mgnieniu u mnie tez liście coraz większe :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Maj 2012 22:11 #33350

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś tulipanek żółty piękny, wiem o czym piszesz.
Mam takie czerwone, istna piwonia i ta wilekość :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Maj 2012 12:31 #33580

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś pełne tulipanki cudeńka, moje czerwone pełne chyba nie zakwitną, mają ładne pąki....ale one jakoś tak zaczęły zasychać....nie wiem co im nie pasuje....może to te upały??? :dry: :dry:
Daluś powiedz mi proszę jak Twoje hibiskusy, czy już ruszyły? moje wszystkie wyglądają jak martwe, ale wiem, że one późno startują i mam nadzieję, ze jeszcze ruszą...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Maj 2012 12:56 #33584

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, tym pełnym, pomarańczowym zachwycam się od kilku dni :search: Teraz rozwinęły się rosnące obok hosty i z tymi tulipankami wyglądają jakby zakwitły:

039_2012-05-07.JPG


Isiu, złotlin nawet nie jest taki duży, ale ma dość uciążliwe odrosty...Trzeba go trzymać w ryzach, ale warto mieć, bo kwitnący wygląda pięknie - te żółte pomponiki wspaniale rozświetlają ogród, zwłaszcza w taki pochmurny, szary dzień jak dzisiaj B)
Hosty szaleją - pewnie podoba im się, że zrobiło się chłodniej i spadł solidny deszcz:

0193.JPG


Gosiu, o tej Bolonii to napisałam trochę przekornie, bo KAŻDE, naprawdę każde włoskie miasto i miasteczko to perełka w swoim rodzaju i w POlsce marzylibyśmy o jednej tysięcznej italiańskich zabytków :) I krajobrazów zresztą też!
Coś Ci te widoczki przypominają?

P1000612.JPG



P1000619.JPG



P1000638.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Maj 2012 13:37 #33594

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, widzę, że zaczyna się już u Ciebie festiwal różanecznikowy. Pierwsze rododendrony już rozkwitają. :fly:
U mnie niestety mają znacznie mniej kwiatów niż w ubiegłych latach.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Maj 2012 13:47 #34688

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Piękny ten tulipanek wśród hostowych listków :bravo:
A ja pamiętam Twoje włoskie zdjęcie wśród kwiatów, masz może gdzieś pod ręką ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Maj 2012 22:27 #34844

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, musiałabym poszukać gdzieś w archiwum...Niebawem będę miała świeże włoskie fotki - w czerwcu jadę na urlop w tamte strony :)

Romku, u mnie na szczęście azalie i rododendrony specjalnie nie ucierpiały i kolejno zakwitają - widoki i zapachy w majowym ogrodzie są bajeczne :flower1:

0034.JPG



004_2012-05-10-2.JPG



Attachment 0156.JPG not found




Attachment 0262.JPG not found




0452.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Maj 2012 23:19 #34887

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
O! Zaczyna się u Ciebie azaliowe kuszenie! A ja z podziwu godnym spokojem mogę patrzeć na azalie i rododendrony, lubię patrzeć, ale to patrzenie nie wywołuje u mnie pragnienia posiadania! Cudowne, nieobciążone konsekwencjami ;) patrzenie...To tak, jak Ty patrzysz na kulki! ;)
Śliczny ten tulipan, czemu tylko jeden,nornice?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Maj 2012 23:35 #34894

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
ja tam widzę w prawym górnym rogu drugiego :teach:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Maj 2012 07:32 #34913

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Posadzenie tulipanów między hostami to wspaniały pomysł - wstyd się przyznać, ale do tej pory prawie nie mam tulipanów bo bardzo nie podobają mi się tygodniami więdnące lisciory - a to jest wspaniały pomysł :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Maj 2012 09:53 #34967

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Dalu azalie przecudne u mnie już też zakwitły ,jestem z nich bardzo zadowolona , dobrze że je jesienią podlewałam jak była susza teraz odwdzięczyły się pięknym kwitnieniem .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Maj 2012 16:32 #35071

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś nie zauważyłaś mojego pytania o hibiskusy, więc ponowię , bo bardzo interesuje mnie, czy Twoje już ruszyły? Moje wciąż same patyczki, wyglądają jak martwe, wiem, ze późno startują więc jeszcze mam nadzieję, ale nie wiem czy się niepotrzebnie nie łudzę :(
Azalie bajeczne, uwielbiam je....moje niestety w tym roku wyjątkowo marne, japońskie wszystkie przemarzły, mają tylko po kilka kwiatuszków na krzaczku, jedna wielkokwiatowa też straciła pąki, a 2 rododendrony chyba będą do wykopania, a kilka innych nie zakwitnie....okropna była ta zima, nigdy wcześniej się to nie zdarzyło....czasami japońskie trochę słabiej kwitły, ale tylko one....teraz pogrom....a i inne straty wciąż odkrywam :placze: np hortensja dębolistna, piękny wielki krzak stracony :placze:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Maj 2012 19:27 #35099

  • Ania
  • Ania's Avatar
Jak miło Dalu popatrzeć na Twoje kwitnące azalie i rododendrony :flower2: moje bidule po zimie są w opłakanym stanie,pewnie pójdą do likwidacji :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Maj 2012 20:16 #35112

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, pięknie u Ciebie - kolekcja rododendronów i azalii bajkowa :flower2: .
Aga, mój hibiskus też jeszcze nie ruszył, ale czekam, że jednak się obudzi :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.570 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum