TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 17 Kwi 2012 21:30 #26931

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Uleńko, miałaś nosa - dzisiaj pogoda się poprawiła :) Wprawdzie było dosyć zimno, ale chociaż słoneczko świeciło!
A w ogrodzie zakwitły szfirki - wyjątkowo wątłe w tym roku :silly:

0133.JPG


Pawle, rzeczywiście ładnie wygląda połączenie różowej mgiełki śliw i wyrazistej różowości magnolii :)

Magdo, u mnie na szczęście trochę lilii wzeszło, ale sporo wymarzło :( Ciągle dokupuję nowe, ale zanim cebule się rozrosną potrzeba trochę czasu...No i białe róże od naszej forumowej Ewy już do mnie jadą (w paczuszce) B)

Gosiu, oj, tak! Kolorów nam potrzeba, kolorów :flower2:

Dzisiaj w nocy miały być przymrozki, więc przykryłam moje oleandry już wytachane na zewnątrz. Jeden przezimował rewelacyjnie, drugi tak sobie. To ten ładniejszy:

0123.JPG


Powolutku, bardzo wolno zakwitają tulipany, też jakieś wyjątkowo małe w tym roku. Na fotce widać też mojego białego pomocnika, który wszędzie za mną chodzi:

0153.JPG


No i taki tam widoczek - słoneczko zachęcało dzisiaj do chwili odpoczynku:

029.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 17 Kwi 2012 21:34 #26934

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, widoczek bardzo ładny. Miło posiedzieć w takim otoczeniu :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 17 Kwi 2012 21:47 #26955

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, może to były orientalne lilie? Azjatyckie są mniej dekoracyjne ale trwalsze. Zdjęcie ze śliwami wiśniowymi i magnąlią cudowne. :thanks:
Wczoraj straszyli przymrozkiem i dziś też.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 17 Kwi 2012 21:56 #26964

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- prawdziwie wiosennie w Twoim ogrodzie aż skłania do posiedzenia.
Mam taki sam garnek kamienny, czy będziesz w nim coś sadziła? Z utęsknieniem czekam na moje lilie ale niestety wyszła tylko jedna, obawiam się, że mogły zostać skonsumowane a może nawet i wymarzły :( :placze:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 17 Kwi 2012 22:55 #27008

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Dalu ale zielono u Ciebie :woohoo: pięknie :bravo:
Już mi się tęskni, bo u nas ... jeszcze nie tak :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 11:03 #27138

  • tasikk
  • tasikk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 35
Dalu, z checia by sie posiedzialo w takim slicznym ogrodzie :whistle: Szafirki :flower2: przepieknie kwitna-ja je zawsze uwielbialam i mialam ich pelno u siebie na dzialce.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie
Kasia
Poczatki mojej osobistej dzungli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 12:28 #27171

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przepiękne to zdjęcie magnolii na tle śliw, ale nie jestem jedyna która nim sie zachwyca - wiem :P Bardzo mi się także podoba twoje miejsce do wypoczynku, z czego masz zrobiona podłogę?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 12:29 #27175

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dalu... już pewnie kiedyś pisałaś, ale nie pamiętam... a kiedy u Ciebie byliśmy, kącik "słoneczny" nie miał jeszcze nowego podłoża...
Z tego, co pamiętam, to jet żwirek granitowy, tak?
Czy pod nim podłoże jest jakoś utwardzone? Jak gruba jest warstwa? Czy nóżki mebli się nie zapadają?

Edit: oooo... Iwona też zainteresowana :lol:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2012 12:30 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 12:43 #27182

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Zrobiłam sobie pierwszy space po Twoim zaczarowanym ogrodzie, bo chyba musi być zaczarowany że tak wszystko pięknie rośnie. Można odnieść wrażenie, że ten czakram ze Ślęży przeniósł się do Ciebie, bo każde zdjęcie emanuje spokojem i radością. Historia domu także zrobiła na mnie wrażenie, zazdroszczę Ci tego klimatu starego domu, duchów ludzi którzy tam żyli i pewnie byli szczęśliwi. Nie dziwię się też, że przyłączyłaś sie do Ligii, w takim miejscu człowiek MUSI być szczęśliwy i zadowolony z siebie :flower2:
To był mój pierwszy spacer u Ciebie, ale zapewniam że nie ostatni. :kiss:
Bardzo gorąco pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2012 12:44 przez Andzia1.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 13:54 #27208

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
szafirki cuudowne, zaś ta wisienka z magnoliami - bomba! :woohoo: :woohoo:
podobają mi się takie ozdobne drzewka owocowe jak wisieńki, jabłonki ale mam za mały ogródek, żeby sobie takie sprawić :(
też kiedyś miałam szairki, ale jednego roku coś się z nimi stało i nie mam ani jednego.....tak samo konwalie....dziwne bo tam gdzie były posadzone to znknęły :unsure:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Kwi 2012 20:23 #27289

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, na siedzenie to na razie pogoda nie bardzo pozwala :( Ciągle baaardzo zimno :blink:

Marto, te śliwy wiśniowe to już wielkie drzewa! Mam jeszcze maluszki - dwie jabłonki ozdobne i dwie wisienki. Właśnie szykują się do kwitnienia i już się cieszę na te widoki :flower2:
A powiem Ci, że na przykład wiśnia ozdobna Amanogawa nadaje się do małych ogrodów, bo ma wąski, kolumnowy pokrój.

Aniu, kocham mój domek i jego otoczenie i nie wyobrażam sobie już życia we Wrocławiu, w kamienicy w centrum miasta...Dopiero w Sobótce i ja, i M. odzyskaliśmy spokój i każdego dnia od nowa cieszymy się, że możemy tu żyć :) A ja odnalazłam swoją nową, wielką pasję - rośliny i ogród :garden:
Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś, a Ligę podczytywałam po cichutku jeszcze na FO :coffe:

Iwonko, Gosiu, kiedyś w moim ogrodzie stał brzydki murowany domek, w którym poprzedni właściciele trzymali wszystkie "przydasie", a nawet hodowali jakieś króliki czy inne gołębie. My rozebraliśmy go, ale kazałam robotnikom zostawić podłogę, bo wymyśliłam sobie, że zrobię tam właśnie kącik wypoczynkowy. Podłoga jest zwykła, betonowa, obrzeżona starymi cegłami. Ten beton nie wyglądał najpiękniej, więc wymyśliłam, że wysypię tam kilkucentymetrową warstwę żwirku granitowego.Nie jest ona gruba, więc z mebelkami nie ma problemu...

Kasiu, u mnie też było kiedyś dużo więcej szafirków, ale w tym roku wyszło ich niewiele i do tego jakieś takie dziwnie niskie :eek3: To chyba sprawka mrozów, bo tulipany też jakieś takie mikre...



Jolu, rzeczywiście zazieleniło się już, ale nie można jeszcze za długo siedzieć w ogrodzie, bo ciągle jest bardzo zimno jak na połowę kwietnia :(

Romuś, takich garów mam kilkanaście - dużych, mniejszych i całkiem małych. I do tego są autentycznie stare, kilkudziesięcioletnie; całą ich kolekcję odkryłam w piwnicy mojego domku. W większości służą mi za osłonki na doniczki i już niebawem będą je zdobić różne kwiatuchy :flower1: Ale w jednym n.p. kiszę ogórki :whistle:

Romku, tak, wymarzły lilie orientalne, ale nie zimowały one w moim ogrodzie po raz pierwszy...Zima była wyjątkowo ostra i bezśnieżna, a moje lilie chyba zbyt płytko posadzone :(

W ogrodzie mimo zimna coś tam się dzieje...
Augusta Luiza wypuściła spore listki:

0042.JPG


...Elite będzie wkrótce kwitł (jako pierwszy wśród moich Rh):

005.JPG


...a brunerka już zakwitła:

0242.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2012 20:25 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 12:49 #28567

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kilka dni nie było mnie na Forum, ale miałam sporo zajęć nie związanych z ogrodem.
Koniec kwietnia to gorący okres dla organizacji pozarządowych, dla których 1% podatku to być albo nie być. Stąd ich zwiększona aktywność. Ja pracuję jako wolontariusz w Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i w kwietniu prowadzimy akcję Pola Nadziei, mającą na celu propagowanie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej a także zachęcanie do wpłacania 1% podatku na rzecz naszej Fundacji opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany to wszelkie informacje znajdzie na stronie www.hospicjum.wroc.pl

A tymczasem w ogrodzie powolutku, bardzo powolutku robi się zielono i coraz bardziej kolorowo.
Zakwitły drzewa owocowe, a jako pierwsze nasz wczesna czereśnia:

027.JPG


...kwitnie serduszka wspaniała:


0082.JPG


Dochodzą do siebie żurawki

0072.JPG


...i niektóre powojniki - tu Ville de Lyon


0183.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 14:41 #28598

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, twój powojnik zapowiada się wspaniale :bravo:
U mas do kwitnienia owocowych jeszcze chwila, ale pąki juz nabrzmiałe. Ostatnie ciepłe dni znacznie przyspieszyły wiosne, tym bardziej, że codziennie przelatuje deszczyk.
Miłej niedzieli ci życzę :kiss:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 18:29 #28655

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- i Ty narzekasz na zimno ? :eek3: kwitnące drzewa owocowe to ja może zobaczę za dwa tygodnie :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 21:53 #28808

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie już przekwitła morela, - a lada moment wystartują kwiatki na śliwach - uwielbiam ten czas w ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 22:06 #28827

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, jeszcze się nie wyrównało...Wciąż jesteś "do przodu" z wiosną...Drzewa owocowe? U nas może za tydzień...Serduszki? Owszem, tuż nad poziomem ziemi coś tam fioletowego się pojawia...
Za to żurawki powoli zaczynają dochodzić do siebie, choć nie wszystkie... :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 22:08 #28829

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie lada dzień zakwitną wiśnie, zaś od pewnego czasu kwitną już czereśnie i takie wczesne jabłonki......jak ide na działkę to wszędzie jest biało od ich płatków :woohoo:
zaś jak wiatr zawieje to :woohoo: :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Kwi 2012 23:07 #28898

  • megi
  • megi's Avatar
Witaj Dalu :bye:
Nie wiem, czy mnie pamiętasz (megi1402). Chociaż rzadko się wpisywałam w twoim wątku, to bardzo mi brakowało twojego wspaniałego ogrodu i czarodziejskiej mocy czakramu. Uwielbiam czytać twoje opowieści.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.552 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum