TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 09:55 #45541

  • giga45
  • giga45's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 26
Oj Daluś już lilie?? U mnie jeszcze nic. Przyszłam powiedzieć Tobie, że fotki wysłałam na pocztę i nie wiem czy doszły ? buziaki :kiss3:
Pozdrawiam cieplutko Giga
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 12:21 #45560

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, tak, te lilie już kwitną, a sporo w blokach startowych :flower1:
Za fotki bardzo dziękuję :kiss3: Dostałam parę dni temu i odpisałam Ci od razu maila :)
Miło było wrócić wspomnieniami do Sulejowa :hearts:

Siberko, po zimie byłam przerażona, bo większość orientalnych wyciągałam z ziemi w postaci ...paskudnej mazi :mad2:
Teraz już wiem, że sadziłam cebule za płytko - one muszą być wkopane na głębokość kilkunastu cm, wtedy żaden mróz im nie groźny! Musiałam więc troszkę odbudować swoją malutką kolekcję i dokupiłam kilkadziesiąt :flower2: Teraz jest fajnie, bo kwitnienie rozłoży mi się na jakieś dwa miesiące - te posadzone na początku maja zakwitną dopiero w sierpniu :wink4:

Gorzatko, zapach goździków jest nieporównywalny z żadnym innym! A białe goździki to już dla mnie absolutny hit B)
Chociaż teraz w ogrodzie to jest wyjątkowa kakofonia zapachów - woń jaśminowców miesza się z bardzo ostrym zapachem ligustru. Mój M. uwielbia ten zapach i celowo nie ścina żywopłotu. Zapachu i dźwięku uwijających się pszczół nie prześlę przez ekran, ale wygląda to tak:

0208.JPG



Attachment 0223.JPG not found



...a mojego malutkiego rododendronka kupiłam u nas na targu. Najpierw przez cały sezon główkowałam, gdzie jeszcze mogłabym znaleźć miejsce dla Rh w moim ogrodzie, bo marzył mi się taki o kremowych, albo żółtych kwiatach... I w końcu bingo :idea2: Jest miejsce, jest rododendron ;)

Marto, azalki wielkokwiatowe! te to dopiero pachnąną! Albo żółte pontyjskie - woń goździków i wanilii :wink2:
To moje ukochane kwiaty, ale zaraz za nimi lilie, więc przede mną dwa miesiące sezonu liliowego!

Marysiu, lilie mają to do siebie, że wszędzie się zmieszczą! Ja je "upycham" we wszystkie wolne miejsca na rabatach. Oj, będzie się działo :garden1:

Zakwitnie jeszcze jeden piękny krzaczek...A już się bałam, że z kwitnienia nici, gdy zmarzły wszystkie młode listki. Na szczęście roślinka doszła do siebie, mało tego - wypuściła sporo pąków kwiatowych. I tu mała zagadka - co to za roślina?

0254.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 12:37 #45566

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Przy tak dojrzałych ogrodach jak Twój wstydzę się pokazać mojego małego wypierdka :oops: gdzie bez ładu i składu "upychane" są rośliny... :kiss3: A przemykam nawet w swoim domu, na FO już też dawno nie byłam...
pozdrawiam
ankha
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 12:48 #45570

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Anka, Ty nie czaruj - ten Twój "wypierdek" to raj skalniakowy jest , tak właśnie :bravo:
Dalu, Rodki zaje.... fajne :supr3: :bravo:
No i tyle przestrzeni jeszcze wolnej, można :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 14:26 #45588

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Przyjmuję Twoje kwitnięcie lilii jako punkt odniesienia :D Ciekawe po ilu dniach od Twojego kwitnięcia ja się doczekam :lol:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 14:37 #45592

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dalu :bye: Świetny masz ten swój targ ...
Ja to muszę chyba ruszyć się bardziej w teren i poszukać takich miejsc zakupowych.

Zakątki ogrodu masz przepiękne!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 15:14 #45603

  • wawik
  • wawik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 26
dala wrote:
I tu mała zagadka - co to za roślina?

0254.JPG

Czyżby Paulownia?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 16:25 #45630

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wawik, nie, to nie jest paulownia, chociaż listki ma nieco podobne...Ktoś jeszcze spróbuje zgadnąć???

Magdo, wielkiego wyboru na tym moim targu nie ma, ale czasami coś tam można wypatrzeć :search: Ostatnio n.p. kupiłam sporą sadzonkę hortensji piłkowanej Blue Bird za całe ...12 PLN. Sprzedawca chyba nie wiedział, co ma :eek3: Zresztą zauważyłam, że często ci, co sprzedają rośliny, mają o nich niewielkie pojęcie...Wczoraj pan, który sprzedawał róże obraził się, że pytałam o nazwy odmianowe. Dla niego określenie "róża biała, czerwona itd" było wystarczającym opisem rośliny :angry:

Pawle, pytanie jeszcze kiedy sadziłeś swoje cebule. Jeśli tej wiosny, to od momentu wsadzenia cebuli do zakwitnięcia musisz liczyć ok. 100 dni...U mnie część jest już starych, rozrośniętych cebul - te zakwitają najwcześniej, część sadzonych jesienią, część wiosną...Liczę na długie, rozłożone w czasie kwitnienie :)

Leszku, wszyscy wiedzą, że Ania ma śliczny skalniaczek, tylko jest skromna :silly:
Co do mojej przestrzeni trawnikowej, to mam już kategoryczny zakaz uszczuplania powierzchni trawnika :whistle:
Nie zgadza się na to moja rodzina, której poszczególni członkowie (M., synowie, pieski) mają swoje potrzeby trawnikowo-ogrodowe :lol: A to kocyk czy leżaczek rozłożyć, a to pograć w bule, a to poganiać ptaszki...

Aniu, w takim razie miło, że zajrzałaś do mnie :kiss3:
Wiem, że lubisz roślinki skalniakowe, dla Ciebie więc dzwonek Poszarskiego:

Attachment 0086.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 16:36 #45634

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
aha ;p to dopiero za rok porównamy więc :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 18:18 #45661

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dalu ja również bardzo lubię zapach ligustru.....ja w ogóle uwielbiam pachnące krzewy i kwiaty....ligustr ma trochę duszący zapach....ale mimo wszystko jest cudny....strasznie lubię gdy ogród wypełniony jest zapachami....Goździki też pachną bajecznie....najpiękniej różowe pierzaste i białe....
U mnie dzwonek Poszarskiego rośnie na rabacie, strasznie się wykłada....ale powiem szczerze, że tak lubię dzwonki, że wcale mi to nie przeszkadza B) :happy:
Ty wiesz, ze uwielbiam Twoje kąciki wypoczynkowe....pisałam o tym mnóstwo razy....i pewnie nie raz jeszcze powtórzę.....są wspaniałe. Wypoczynek w nich to prawdziwa przyjemność :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 19:49 #45714

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
To hortensja...tylko sobie zaraz przypomnę jaka :idea2:
A ja mam pytanie z innej beczki....o beczkę właśnie...czym ją czyściłaś..odnawiałaś?
I czy w ogóle ona jest odnowiona, czy tak wyglądała cały czas?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 20:08 #45726

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Grzesiu, ciepło, ciepło! To jest JAKAŚ hortensja :think:
Beczki kupujemy na Alledrogo od pana, który odnawia stare. Ta, niestety, przepuszczała wodę, więc skończyła jako osłonka dla oleandra ;) Mam jeszcze jedną, która stoi pod rynną i zbiera deszczówkę, którą podlewam kwiaty w skrzynkach :garden1:

Agnieszko, podział jest taki - śniadanka w kąciku słonecznym, pozostałe posiłki i przyjmowanie gości - w cienistym :lol:
Ligustr rzeczywiście ma mocno duszący zapach, który - jak widać - ma swoich miłośników :silly:

Pawle, możemy porównywać te sadzone wiosną 2012 :flower1:

Dzisiaj przeglądałam sobie stronki związane z roślinami i ogrodami w necie i znalazłam sporo swoich fotek w Googlach. Pół biedy, jeżeli są one na stronkach p.t. Grafiki, ale na stronach sklepów internetowych?
N.p. fotki mojego lilaka Meyera ilustrują ten krzaczek na stronie pewnego sklepu; mało tego - są oznaczone znakiem tegoż sklepu. To już chyba przesada :think: Zastanawiam się, czy można jakoś temu zapobiegać? Czy ktoś z Was miał takie doświadczenia?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 20:13 #45729

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
To oburzające, powinnaś to zgłosić koniecznie, tylko komu? Proponuje najpierw napisać do tego sklepu, że zgłosisz kradzież, a wcześniej zrób zrzut z komputera. Może Cię przeproszą i zmienią zdjęcie a Ty dasz im spokój?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 20:48 #45752

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dziękuję ci Dalu :hug: To jedno z najpiękniejszych miejsce na świecie :bravo:

Mój mały jaśminowiec o zapachu poziomek już przekwitł. Nie znam jego nazwy, ale wygooglowałam, że to może być jaśminowiec panieński - Philadelphus 'Virginal'. A ten mój drugi krzaczor pokazuje dopiero pierwsze kwiaty i nie będzie mi dane je wąchać, bo dziś lało, rano wracam na Śląsk do pracy, a w sobotę wyjeżdżam na dwa tygodnie na Mazury :cry3: To chyba najgorszy czas na wyjazd - moje nowe róże w pąkach czy ja je zobaczę :placze: Ale cóż mój M to zapalony żeglarz, od 5 lat ciągle remontuje nasz dom i należy mu się już zasłużony urlop, a mnie tylko zostało wierzyć w to że wszystkie kwiaty nie przekwitną do mojego powrotu.

Co do ligustra mam 'Vicaryi" - bardzo wolno rośnie a w tym roku prawie całkiem wymarzł ale wypuścił kilka gałązek, chyba się nigdy nie doczekam kwiatów :blink:
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2012 20:50 przez iwa27.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 20:56 #45756

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zapach ligustra jest, jakby to powiedzieć... kontrowersyjny ;)
Kiedyś go nie lubiłam, ale ostatnio, ze zdziwieniem spostrzegłam, że nie budzi już we mnie negatywnych odczuć...
Lubię iść sobie przez miasto (bo przecież ligustr jest często używany jako materiał na przyblokowe żywopłoty) i wyłapywać zapachy... tu czarny bez... słodko... za chwilę ligustr właśnie... ostro, ale przyjemnie...
I tak mi jakoś... miło na duszy i ciele ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 22:19 #45834

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jeszcze bardziej kontrowersyjnie jest z zapachem Berberysów...
Dla mnie pachnie bardzo pięknie ,ale wiele osób uważa,że... śmierdzi po prostu.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Cze 2012 07:39 #45899

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dalu, dziękuję za zaproszenie :hug: Niby nie daleko, ale ... cierpię na chroniczny brak czasu. Może łatwiej byłoby gdyby dolnoślązacy przypuścili szturm na zdobycie Twojej okolicy, tak jak miało to już kiedyś miejsce. Ja się wahałam, bo jestem z tych cykorków. Więcej niż 10 osób, to już tłum ;)
Problem z fotkami nieodpłatnie "pożyczanymi", to jest nagminna rzecz. Niby są paragrafy, ale ... Z pewnością można zacząć od wymiany meili z delikwentem. Tak to jest jak się robi piękne fotki :)

A ja lubię zapach jaśminowców, a one w tym roku pięknie kwitną a prawie nie pachną.Mam dwa i oba tak mają :unsure:
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2012 07:40 przez Aleksandra.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Cze 2012 08:44 #45906

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Dalu, powinnaś skontaktować się w pierwszej kolejności z tym sklepem informując, że jesteś właścicielem zdjęcia i nie wyraziłaś zgody na użytkowanie go oraz oznaczenie ich własnym znakiem. Jest to zwykła kradzież i oszustwo.
Wracając do ligustru to ja też go lubię, mam zwykłą odmianę i wspomnianą odmianę Vicaryi o żółtych liściach, jest piękna.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.557 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum