TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 07 Cze 2012 22:37 #44876

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
no mam, ale to się pisze od razu co to za odmiana :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 07 Cze 2012 22:42 #44882

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Moja Astrid Lindgren wygląda tak, jak ta w linku podanym przez Gosię :) ,
ale tak delikatnie zakwitł pęd Madame Plantier, jeden, pozostałe są większe.
Muszę tę gałąź wyciąć, bo szkoda mi Madame, choć te malutkie kwiatuszki są też śliczne.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Cze 2012 22:44 #44884

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
To może być Multiflora. Cudna...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Cze 2012 22:51 #44889

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja jestem wręcz pewna multiflory z podkładki :rotfl1: tylko dopóki nie zakwitła, nie zwróciłam na to uwagi!
Zielone... pęd długi na ponad metr - no to hura! :woohoo:
Wczoraj nawet zażartowałam z niej w swoim wątku ;)

Ale z ubiegłorocznej 'Astrid' nie byłam w pełni zadowolona... złapała plamistość, kwiaty szybko przestawały być dekoracyjne...
Postanowiłam: pozwalam się rozrosnąć podkładce. Z tą myślą przesadziłam ją dziś w dogodne miejsce... i nie wiem, czy będzie z tego zadowolona :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Cze 2012 23:09 #44898

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, u mnie domniemana Astrid rośnie wśród kilkunastu krzaczorków okrywowej The Fairy i nie mam pojęcia skąd tam się wzięła :eek3:

Siberko, w Rosarium fotka Multiflory niezwykle podobna :) I piszą jeszcze, że często stosowana bywa jako podkładka. To by rozwiązywało tajemnicę, skąd ona się wzięła wśród moich okrywowych...
To popołudniowe słoneczko może się nie podobać Twojej roślince (chodzi o parzydło).

Elu, czyli ta moja to jednak chyba nie Astrid L...

Marto, chyba tak! Ja ją w takiej postaci kupiłam jakiś miesiąc temu i jestem nią niezmiennie zachwycona: kwitnie cały czas, ma mnóstwo pączków, nie widać w ogóle przekwitniętych kwiatuszków (sama się oczyszcza?). Jednym słowem: pelargonia idealna!
Wrzosy w tym roku, w przeciwieństwie do wrzośców, fajnie mi przezimowały B) Mało tego - zaczęły się rozsiewać i mam mnóstwo malutkich wrzosików! Są posadzone na małym wzniesieniu i to chyba bardzo im się podoba - nie lubią zalegającej wilgoci.

Pawle, i tu Twoje pytanie pozostanie bez odpowiedzi! Winorośl została posadzona milion lat przed naszą erą :happy4: A patrząc na jej konary grubości męskiego ramienia nie można wykluczyć, że to jeszcze Niemiec ją posadził :silly:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 08:18 #44945

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Miałam i ja różę z podkładki, ślicznie rosła, zasłaniała paskudna rynne i w jakimś amoku chyba wycięłam ją razem z wiciokrzewem obleganym przez mszyce :hammer: A tak slicznie wyglądała :cry3:
Dalu, twój kwasny zakątek śliczny. Wrzosy mnie nie lubią a raczej nie lubią mojej gliny, a u cienie się nawet nasiewają - super.
Miłego dnia ci zyczę. Ja zaraz wyruszam do obrodu na małą rewolucję :lol:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 09:16 #44963

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Witaj Dalu.
Spędziłam troszkę czasu w Twoim przepięknym ogrodzie i znowu jestem nim zauroczona :wink2:
Z przyjemnością będę tu wracała popatrzeć na pięknie rozrośnięte rośliny, cieniste zakątki, funkie przesłaniające ścieżki. O rh i azaliach to już nawet nie wspomnę bo moje w tym roku dość ucierpiały więc tu nacieszyłam oczy. Cieszę się też, że nie jestem jedyną, która nawet w katolickie święta zakrada się do ogrodu i skubie w nim z dala od ulicy i oczu sąsiadów :wink4: .
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2012 09:18 przez ewulab.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 10:31 #44982

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dalu to takie winorośle zimują wszędzie :silly: stare babcine jak to się mówi :D

Ja miałem na myśli, że w Twoim klimacie bym się pokusił o plantacje wielkoowocowych :teach:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 14:37 #45041

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
TY piszesz że ta pelaska słabo kwitnie ???? toż to cudo jest !!!!
Przepięknie kwitnie.....ja miałam kiedyś....ale słabiutko kwitła....bardzo....
Pozdrowionka.....Grażyna
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 15:08 #45045

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Grażynko, pelaśka słabo pachnie, ale kwitnie całkiem, całkiem :flower2:

Pawle, byli tacy, co już wpadli na ten pomysł - niedaleko mnie jakiś Amerykanin założył plantację winorośli i wyrabia własne wina, które sprzedaje w Świecie Win po prawie 100zł za butelkę. Jak dla mnie to kwach, ale chyba te wina znajdują nabywców :eek3:

Ewuś, witaj w moim ogrodzie :bye: Miło, że Ci się podoba :)
Wczoraj po południu już nie wytrzymałam bezczynności i coś tam poskubałam w ogrodzie :silly: Na szczęście dookoła mam posadzone wysokie żywopłoty, które chronią mnie przed sąsiadami :whistle:

Dorotko, wrzosy się jakoś zaaklimatyzowały w moim ogrodzie, ale z wrzoścami to chyba dam sobie spokój :sad2:
A rewolucja w Twoim ogrodzie to ...zdradź, co będziesz zmieniać, bo ciekawa jestem okrutnie :supr:

Dzisiaj duchota jakaś się zrobiła, ale -chociaż chmury krążą i krążą- deszczu na razie nie widać...
Może to i lepiej, bo przecież za parę godzin zaczyna się we Wrocławiu mecz, a stadion chyba nie ma dachu :(
Nie jestem wielką fanką piłki kopanej, ale ponieważ dookoła mnie sami faceci, to i mnie udzielił się dzisiaj nastrój oczekiwania i podniecenia przed dzisiejszym meczem Polski z Grecją w Warszawie :lol:
Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszą pozytywne opinie o Polsce i naszych wspaniałych stadionach, pięknych lotniskach, dworcach, nowych drogach i mostach. Polska ma teraz swoje pięć minut i chciałabym , abyśmy pokazali się światu jako naród życzliwy i gościnny, a nasz kraj zachwycił wszystkich krajobrazami i infrastrukturą :hearts:
Kilka obrazków z ogrodu:

0092.JPG


Nowe życie starych przedmiotów


029_2012-06-08.JPG



0344.JPG



0363.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 16:18 #45058

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Wspaniałe zakątki, piękne kompozycje, a stare przedmioty są najwspanialszymi dodatkami. Miejsce ze stolikiem jest fantastyczne, wygląda jakby było odizolowane od całego, śpieszącego się świata.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 22:24 #45192

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przecudny masz ten domek ogrodnika :supr3: W przyrodzie to jest ciekawe- pojedyncze kwiaty - zapach odurzający, kwiaty wypasione - zapach delikatny :) Ja tez się w końcu doczekałam kwiatów na jaśminie, a właściwie to jeszcze się nie doczekałam - bo jeszcze w pąkach - musi to być jakaś późna odmiana bo w okolicy wszystkie jaśminy już kwitną a mój jeszcze nie. Piszesz, że ten drugi krzaczek trzymasz w ryzach - rozumiem, że przycinasz po kwitnięciu, ale o ile go skracasz?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Cze 2012 22:41 #45201

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Bardzo ładne te kompozycje :) i wykorzystanie starych przedmiotów :) to ma swój niepowtarzalny urok :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Cze 2012 14:11 #45314

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Celinko, lubię wygrzebywać stare przedmioty i znajdować im nowe przeznaczenie :) Najczęściej oczywiście jako osłonki albo podstawki dla kwiatów :whistle:

Iwonko, krzaczek pełnego jaśminu ma teraz ok. 1,5m wysokości; po kwitnieniu ścinam mniej więcej 1/3.
A jaśminy dalej kwitną i cały ogród pachnie:

0104.JPG



0198.JPG


I dla Ciebie domek ogrodnika w innej odsłonie:

0404.JPG


Ewuniu, tak, to przyjemne miejsce - dobrze się tam czujemy my i nasi goście B) Zwłaszcza jak jest gorąco, ponieważ rosnące dookoła drzewa, krzewy i byliny sprawiają, że panuje tam zawsze miły chłodek :cool3:

Dzisiaj na zakończenie sezonu rodkowo-azaliowego kupiłam sobie piękny krzaczorek rodka o żółtych kwiatach z delikatnym różowym środeczkiem. Przedstawiam Wam mojego przystojniaka Goldbukett:

0354.JPG


...i uroczyście ogłaszam rozpoczęcie sezonu LILIOWEGO!!! :dance: Pierwsze lilie zakwitły:

0073.JPG



0066.JPG


Sporo orientalnych wymarzło mi po tej zimie, ale obliczyłam, że i tak mam ich w sumie ok. 130 :oops:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Cze 2012 14:17 #45316

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:eek3: 130 Lilii? Przypomnij mi ile hektarów ma Twój ogród :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Cze 2012 15:51 #45340

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ale wielki jaśminowiec :eek3: no wyobrażam sobie ten zapach, bo jak ja wchodzę w alejkę działek, to u sąsiadki rośnie i kwitnie taki olbrzym a ten zapach.......o rany :woohoo:
aż mama przystanęła z wrażenia.......i zapadła decyzja, że sadzimy jaśminowca przy altance czyli jak dobrze pójdzie to albo jesienią albo wiosną :dance:
śliczny roduś.... :woohoo: ja poluje na azalkę jakąś pachnącą, to może mi się uda coś jutro kupić bo jade po jeszcze jedną matę i po biohumus :whistle:
no i te lilie... :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Cze 2012 20:42 #45409

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Piękny, zdrowy krzaczek nabyłaś! :)
Po ostatnich wizytach w szkółkach, odnoszę wrażenie, że sprzedający wychodzą z założenia, że i tak towar się sprzeda, więc po co dbać? :unsure:
A już tzw. "markety" reprezentują poziom katastrofalny... odwrotnie proporcjonalny do cen zresztą...
U Ciebie pierwsza lilia... i pachnie jaśminowiec...
A u mnie w salonie już drugi tydzień słodko pachną białe goździki w komunijnych kompozycjach stołowych :) to jest kwiat nie do zdarcia!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Cze 2012 09:33 #45536

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Pierwsze lilie bardzo obiecujące :-) Niecierpliwie czekam na pozostałe :-) bo u mnie zapowiada się cieniutko... Nowych zakupów nie mogę zlokalizować...
Obym się myliła!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.524 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum