TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 16:27 #47081

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wiesiu, i tu Ci nie pomogę, bo u mnie wszelkie krety i nornice skutecznie odstraszają koty sąsiadów :)
Tak więc lilie rosną sobie spokojnie, może tylko słoneczka im nieco brakuje, bo zobacz jak się do niego wychylają:

0383.JPG


Siberko, masz 4 odmiany tojeści? U siebie sadzę je tam, gdzie mam kłopoty z innymi, bardziej wymagającymi roślinkami. One zadowalają się każdym stanowiskiem:

0042.JPG




0364.JPG


I jeszcze takie tam aktualne:


0296.JPG



0032.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 16:40 #47084

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Piękne ogrodowe widoczki, fantastycznie wygląda przywrotnik posadzony w tym rządku, pomysł wspaniały. A rabata z garnuszkiem bardzo ładna.
Już sobie dokupiłam dwie odmiany tojeści, a przy okazji jeszcze parę drobiazgów roślinnych :oops: .
Takie spacery po ogródkach forumowych napędzają biznes roślinny niemiłosiernie :happy3: .
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2012 16:41 przez ewulab.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 17:18 #47096

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo nastrojowo jest w Twoim ogrodzie Dalu. Spacerując po Twoim ogrodzie czuje się jak spada napięcie a pozostaje błogi spokój.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 17:35 #47105

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj Dalu...przebiegłam cichutko po twoim pięknym ogrodzie.....zauważyłam pięknego oleandra...dużo ciekawych roślinek o których nawet nie wiedziałam...ogródek ziołowy jest śliczny..a pelargonia to królowa doniczkowych cudo...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 19:45 #47161

  • kamma
  • kamma's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 21
Witaj Dalu pospacerowałam u Ciebie ,masz bajkowy ogród a ogródek ziołowy pachnie aż u mnie :bye: Bardzo się cieszę że mogłam Cię poznać :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 19:47 #47164

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Ale zielono :woohoo: pięknie, uwielbiam takie kolory :lol: choć ostróżka także grzechu warta ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 20:09 #47173

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, teraz po tych deszczach to w ogrodzie zieleń aż bucha! Mówimy zawsze, że maj jest piękny, ale czerwiec też ma mnóstwo uroku :)

Kasiu, miło, że zajrzałaś do mojego ogrodu :bye: Ja też bardzo ciepło wspominam nasze sulejowskie spotkanie!

Alinko, cieszę się, że mogę Cię gościć w swoich skromnych progach B)
Oleander dzisiaj pokazał pierwsze kwiatki, a pelargonia angielska w tym roku jest niesamowita - spod kwiatków nie widać listeczków :eek3:

Romuś, w ogrodzie nawet jak pracuję - odpoczywam! A teraz, w czerwcu ogród zrobił się taki bujny, zieleń soczysta, kwiaty kwitną obficie - czegóż chcieć więcej? Zapraszam Cię, kochana, jak najczęściej - furteczka zawsze jest otwarta :kiss3:

Ewuś, wzdłuż żywopłotu rosną małe wisienki i jabłonki ozdobne :) Jakoś tak "w nóżkach" było pustawo, więc podsadziłam je przywrotnikami i liliami. Przywrotniki fajnie wyglądają właśnie jako "wypełniacze" wolnej przestrzeni i świetnie uspokajają chaos kolorystyczny na rabatach ;)

Augusta Luiza ładnie kwitnie, chociaż jakaś zaraza dobierała się do jej listków :mad2:

0246.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 21:42 #47231

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Faktycznie, coś piękną Augustę je...Dobrze jednak, że nie obnaża! ;) :rotfl1: Widziałaś u pamelki obnażacze? :lol:
Ja też uwielbiam ten męczący odpoczynek w ogrodzie! Zmęczony ogrodnik to szczęśliwy ogrodnik! Chyba po tych deszczach dużo szczęścia nas czeka! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 22:15 #47261

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, dziś spostrzegłem, że dawno nie zaglądałem do Twojego ogrodu, prawie trzy tygodnie. Z zainteresowaniem oglądnąłem wszystkie zdjęcia, zachwycające duże rabaty i drobne kompozycje. Urzekły mnie też obwódki z przywrotnika ostroklapowego i z buszpanów w ogródku ziołowym.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Cze 2012 22:37 #47279

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
artam wrote:
Faktycznie, coś piękną Augustę je...Dobrze jednak, że nie obnaża! ;) :rotfl1: Widziałaś u pamelki obnażacze? :lol:
Obnażacze :think: głównie berberysów się czepiają i zdaje się mahonii :hammer: a u Dali chyba przędziorki czepiły się różyczek :hammer: pięknych ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Cze 2012 15:23 #47453

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, chyba masz rację z tymi przędziorkami, ale na szczęście młode liski już są zdrowe, a pączków sporo :)

Romku, miło, że znalazłeś czas na spacerek po moim ogrodzie B) Chociaż bardzo lubię kwiaty, to chyba jednak zieleń jest dominującym kolorem w moim ogrodzie. Mam bardzo dużo dojrzałych drzew i krzewów, w tym zimozielonych, a teraz w czerwcu to prawdziwy busz się zrobił!

Marto, a jakże! Widziałam obnażacze i nawet mi się podobały, choć to paskudne szkodniki :silly:
A po tych deszczach to wszystko zielsko rośnie w ogrodzie jak oszalałe i czasmi mam wrażenie, że niedługo wejdzie na mnie i mnie zarośnie :happy4: Z heroizmem walczę z nadmiarem tej zieleniny, ale czasami ręce mi opadają...ze zmęczenia :angry: Ale potem jaka radość jak już jest tak jak by się chciało...

Dzisiaj zrobiło się ładnie, ale nie chce mi się iść do ogrodu, bo mój porządnicki sąsiad od rana walczy z maszynami wszelakiej maści :mad2: Hałas jest taki, ze głowa mi pęka...Najpierw kosił kosiarką spalinową, a teraz od dwóch godzin wykasza każdą wystającą trawkę kosą spalinową :evil: Dodam tylko, że jego ogród to: w 50% puzzle betonowe, a reszta to trawnik i kilka iglaków. Ale porządek musi być!

Niebawem hortensje pokażą całą swą urodę. A póki co wyglądają tak:
Drzewiasta Anabelle

Attachment 0046.JPG not found



Dębolistna


0093.JPG


Bukietowe Kiushiu


0067.JPG


...i ciągle kwitnąca ogrodowa Pink Wonder (kwiaty nie mają już tego rumieńca limonkowego)


0169.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Cze 2012 15:56 #47457

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, ty nie rozumiesz porządnickiego sąsiada a ja mojego M. On też wszystko porządkuje :evil: . Ja sadzę busz – on go wycina. Choć prawdę mówiąc czasami ma rację ( tylko nie mów mu tego ;) ) częściej jednak się wściekam. Kiedyś się śmiałam, że para nim powie tak przed ołtarzem powinna uzgodnić jaką ma wizję ogrodu :lol:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Cze 2012 21:47 #47523

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Dalu piękna różyczka , u mnie hortensje bukietowe kupione w zeszłym roku nie wszystkie zakwitną , chyba że później powstaną kwiatostany .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Cze 2012 12:19 #47652

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś Augusta Luiza nieodmiennie mnie zachwyca :P Moje róże bardzo źle przetrwały zimę, wiele wypadło, a te co przetrwały strasznie marne....cały sezon będą się odbudowywać....na szczęście młodziutka Augusta mą pąki, chociaż też słabiutka, ale kwiatuszka wreszcie zobaczę :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Cze 2012 18:06 #47680

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Fajne te hortensje :flower2: ja w zeszlym roku kupilam dwie hortensje i nawet nie widzialm ich kwiatow,na szczęście w tym roku widzę piękne pąki :P a Augusta Luisa też mi niedlugo zakwitnie ;) Twoja jest przepiękna :drool:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Cze 2012 19:17 #47692

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo-Zosiu, w tym roku moje ogrodówki będą kwitły dość skromnie, podobnie zresztą róże :unsure:
Za to hortensje - dębolistna i krzewiasta szaleją!


0105.JPG


Agnieszko, Augusta Luiza chyba najlepiej przeżyła u mnie zimę, kwitnie już od dłuższego czasu :) Moje okrywowe The Fairy zaczynają powolutku swój spektakl - pojedyncze nie są może zbyt spektakularne, ale w swojej masie zachwycają.


001.JPG


Geniu, bukietówki w większości jeszcze nie mają widocznych pąków, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. U mnie jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie zakwitły B)

Marysiu, to prawda - nasi M. bardzo często mają zupełnie inną wizję ogrodu niż my :whistle: Lubią trawniczek, iglaczki, jakieś wielkie dziwne rośliny typu gunnera lub rącznik...No, cóż, ale w ogrodzie najczęściej rządzimy MY!

Dzisiaj kilka hostek, które teraz w czerwcu i po deszczach są chyba najładniejsze:

0118.JPG



0128.JPG



0139.JPG



01412.JPG


Słuchajcie, co się dzieje dzisiaj we Wrocławiu! Tylu ludzi to miasto nigdy nie widziało :eek3:
Mój syn pojechał niedawno do Strefy Kibica w Rynku. Najpierw brał prysznic, golił się, perfumował, prasował sobie koszulkę i spodenki, czego nigdy nie robi (chodzi o prasowanie :laugh1:). Na moje zapytanie czemu się tak szykuje odpowiedział: "Przecież tam będzie 200 tys. ludzi!"
Polska gola!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Cze 2012 19:29 #47695

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dalu - w Trójmieście też jest niesamowita atmosfera :P Byłoby fajnie ,gdyby
te mistrzostwa miały trwały i pozytywny wpływ na Polaków- my ,przy świętujących np.Hiszpanach czy Irlandczykach wydajemy się nieco smutni ;) Oni tę zabawę
mają jakby we krwi :P Ale i tak na ulicach ludzie więcej się uśmiechają i stają się otwarci-
trochę by się nam tego przydało,prawda?

Dalu- kupiłam sobie Hortensję Limelight-ale nie widać u niej pąków ,czy one wytwarzają
się później czy jednak nie będzie kwiatów?

Jakie z bukietowych są godne polecenia? (tylko ja nie lubię pstrokacizny... Jakieś biele ,kremy itp)

Przepraszam ,teraz doczytałam o pączkach bukietówek -czyli nadzieja jest na kwitnienie.
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2012 19:32 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Cze 2012 19:40 #47697

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magdo, masz rację, panuje opinia, że w swej masie raczej jesteśmy smutasami i bez alkoholu nie bardzo umiemy się bawić :drink1:
Może ten zryw narodowo-patriotyczno-piłkarski troszkę zmieni te stereotypy :wink2:
Większość bukietówek ma jasne kwiaty - białe albo kremowe; odmian jest mnóstwo - ja akurat polecam Kiushiu, bo je mam, ale zerknij do spisu odmian na naszym forum, może tam znajdziesz coś, co Cię zainteresuje :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum