TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 21 Lip 2012 22:38 #56535

  • Roma
  • Roma's Avatar
Piękne miejsce do posiedzenia i podziwiania.Agapant piękny, czy on zimuje w gruncie?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 23 Lip 2012 20:50 #56887

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, niestety, nie :( Agapanta trzeba przechowywać zimą w nieogrzewanym pomieszczeniu; ja trzymam go w piwnicy z małym okienkiem i podlewam bardzo oszczędnie. Jest jeszcze jedna ważna sprawa w jego uprawie - nie lubi przesadzania i musi rosnąc w ciasnej donicy...

Alinko, u mnie też już nazbierało się tych roślin do przechowywania - dwa wielkie oleandry, figowiec, rozmaryn, prusznik, jakobinia, no i teraz jeszcze agapant :flower1: Na szczęście mam spore piwnice :whistle:

Marto, a pewnie, ze poczekały! Lilie kwitną u mnie od początku czerwca do sierpnia i za to też je lubię :hearts: Jeszcze kilka czeka w blokach startowych, a ja codziennie zastanawiam się, która się otworzy i co to będzie? Bo nigdy nie wiem jaką mam odmianę - sprzedawcy pokręcili albo oszukali, a ja mam też bałagan w notatkach B)
Niektóre muszę podpierać bambusowymi kijkami, ale akurat te najwyższe stoją sztywno jak żołnierze na warcie :silly:
Jesień? Tfu! Wypluj to słowo :evil: Ja w ogóle nie wiem, co ono znaczy :mad2:

Miskant rośnie do nieba i fajnie się kołysze na wietrze :)


0225.JPG


Duecik - hortensje i floksy


0257.JPG


...i widoczek z iglaczkami w roli głównej (to jedyne iglaki w moim ogrodzie :funnyface: )


0309.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Lip 2012 20:58 #56895

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś zakątek z iglaczkami śliczny :P Taki spokojny, wyciszający :P
Hortensja z floksami ślicznie się prezentuje :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lip 2012 08:50 #57041

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
W trawach widzę ukryty kranik - czyli tradycyjnie trawy nad wodą ;) U mnie są najpierw trawy, a może kiedyś doczekam się wody
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lip 2012 09:05 #57051

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Witaj Dalu :bye:
Na zdjęciach z hortensjami mój wzrok przykuło 'coś' niebieskiego na ścianie domu. Wybacz moje wścibskie usposobienie, ale co to jest?
A tak w ogóle to za każdym razem jak odwiedzam Twój ogród to mam wyobrażenie jak będą wyglądały moje rośliny za miesiąc :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lip 2012 13:46 #57088

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, miesiąc to może przesada - chyba teraz to już się mniej więcej wyrównało :) No, może jestem tydzień do przodu ;) Zobacz, hortensje bukietowe jeszcze w pąkach...
A to "coś" niebieskiego na ścianie domku ogrodnika, to oryginalne kafelki tunezyjskie, które kiedyś przywiozłam z wakacji i przy okazji remontu, poprosiłam panów fachowców, żeby mi je wmurowali:

01314.JPG


Iwonko, dobrze wypatrzyłaś - ten kranik, niezbyt zresztą urodziwy, był sobie na środku trawnika i mnie denerwował :mad2: Postanowiłam więc jakoś go ukryć, a że od dawna marzyła mi się rabata z trawami, rozwiązanie było jedno - posadzić różne trawki wokół kranika B)

Agnieszko, iglaki to nie moja bajka, ale kilka musi rosnąć w każdym szanującym się ogrodzie :whistle: W ciągu sezonu w ogóle nie zwracam na nie uwagi, dopiero zimą mają swoje pięć minut, kiedy naprawdę zdobią i urozmaicają ogród...Co innego hortensje i floksy - nie ma dnia, żebym ich nie podziwiała :hearts:

Lipcowe widoczki:

01514.JPG


Polish Spirit


01616.JPG


...i takie sobie kwiatki - rudbekie, rozwary i rozchodniki


01810.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lip 2012 14:37 #57095

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości :kiss3: Ozdoba domu super :bravo: Bardzo podobają mi się takie rzeczy :)
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2012 14:37 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 25 Lip 2012 21:39 #57363

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
To fakt! Śliczny taki detal, ale ile dodaje charakteru! I klimatu... Różne rzeczy się przywozi z podróży, ale tu to zagrało i współgra! :)
Słowo "jesień" wypluwam, tylko czy to coś zmieni? ;)
Dalu, rzadko pokazujesz swój iglasty zakątek, a proszę, jak się podoba! :) A Tobie się podoba? ;)
Kto odpowiada za cięcie tego bukszpanowego? żywopłotu? Bo należą mu się brawa! Mąż? Jaka precyzja, jaka elegancja! :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Lip 2012 13:54 #57441

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, ależ proszę :) Mam więcej takich pamiątek z podróży; n.p. taka lampka rodem z Turcji - wieczorem, gdy włoży się do środka świeczkę, kolorowe szybki wysyłają piękne refleksy:

0287.JPG


Marto, iglaki traktuję bardzo użytkowo, nie zachwycam się nimi, ale cieszą mnie zimą, kiedy ogród pustoszeje...W tym zakątku starałam się zróżnicować formy, wielkość i kolory poszczególnych roślinek, ale to są same pospolite odmiany. Nie byłabym sobą, gdybym nie dołożyła do kompozycji czegoś liściastego; w tym wypadku to jest śliwa ozdobna Hessei, która ma śliczne pstre listki z przewagą bordowego, wczesną wiosną obsypuje się białym kwieciem, a latem ma nawet niezłe śliweczki ;) Rośnie tam jeszcze mój największy pieris Variegata...
W moim ogrodzie M. wykonuje tylko "grube" prace, wymagające męskiej ręki i siły. Cięcie żywopłotku bukszpanowego to zbyt precyzyjna praca jak dla niego, więc oczywiście zajmuję się tym ja!
Ale nalewki to jego "działka"; oto wstępny etap w przygotowywaniu nalewki wiśniowej; nie wiem, czy Gutek wącha kwiatki, czy przymierza się do nalewki :silly:

0288.JPG


A propos nalewek - wczoraj byłam na imieninach Anny i piłam pyszną nalewkę miętową, o ślicznym zielonym kolorze, zrobioną wg przepisu Zofii Nasierowskiej. A że mięty u mnie dostatek, na pewno zrobimy...

Dzisiaj fotki lilii Muscadet, która kwitnie niestrudzenie:

0267.JPG



Attachment 0258.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Lip 2012 16:33 #57459

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Witaj Dala :bye:
piekne te ostatnie lilie...moje robale zjadły
a widoczki i pamiątki z wojaży-wspaniałe
nalewka na nastepny zlot? heheh....moje już stoją w butelkach,a miętową też mam,dobra i zdrowa
Pozdrowionka.....Grażyna
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Lip 2012 20:57 #57494

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To ja poproszę przepis na tę miętóweczkę :P
Mięty u mnie też dostatek i chętnie zrobię z niej jakiś pożytek :drool:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Lip 2012 21:17 #57501

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, ja jeszcze nie robiłam tej nalewki, podaję przepis taki jaki podała mi dzisiejsza solenizantka :drink1:
MIĘTÓWKA
Dwie spore garści mięty zalać litrem spirytusu i odstawić na tydzień. Po tym czasie odcedzić alkohol od mięty. Rozpuścić 0,75kg cukru (może być mniej) w 1 litrze wody na małym ogniu do uzyskania klarownego syropu. Ostudzić, połączyć z alkoholem, przelać do karafki lub butelki. Smak niesamowity, a kolor piękny! Podobno, żeby kolor się utrzymał dłużej, miętówkę trzeba trzymać w ciemnym pomieszczeniu.

Grażynko, wątpię, czy nalewka wytrzyma do następnego zlotu - jest taka pyszna! A kwitnących lilii jest teraz więcej, zapach w ogrodzie unosi się ...upajający!

0024.JPG



0037.JPG



0226.JPG


...i na koniec, pozostając w żółtych klimatach - grzesiowa daturka (miała być fioletowa, ale i tak jest piękna)

01710.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Lip 2012 21:30 #57504

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :woohoo: :hug:
Jutro kupuję spirytus i nastawiam :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lip 2012 12:34 #57631

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś może i ja skorzystam z pomysłu na nalewkę miętową, tylko muszą moje mięty odrosnąc, bo wszystkie pościnane do wysuszenia :P
Lilie przepiękne, jak nie kochac tych kwiatów.....
Uwielbiam te ozdobne detale w Twoim ogrodzie, są niesamowicie oryginalne, niespotykane i piękne. Wspaniale wkomponowują się w całośc ogrodu i stwarzają bajkowy klimat..... Przepięknie zgrywają sie z charakterem kącika wypoczynkowego, mozaikowym stołem i ażurowymi krzesełkami....cudo :supr3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lip 2012 14:02 #57671

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko,jeśli podobają Ci się moje ozdoby ogrodowe i różne detale, to dla Ciebie dawno nie pokazywane figurki z fontanienki:

02910.JPG



03010.JPG


...a także gary i beczka jako osłonki na donice; na fotce widać też lilię Anastazja i własnoręcznie wysiane groszki:


02012.JPG


Marto, pochwal się rezultatem, bo sama jestem ciekawa, czy będzie Ci ta miętówka smakowała :silly:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lip 2012 15:34 #57685

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zakupiłam już potrzebny alkohol, ale niestety muszę się wstrzymać na razie z nastawieniem, bo przypomniałam sobie, że w poniedziałek pryskałam miętę na przędziorka nissorunem :( . W dodatku wyrzuciłam ulotkę i nie wiem jaki jest okres karencji :hammer: . W internecie piszą tylko o jabłkach, że miesiąc :blink: , no i trochę się boję :huh: .
Ale zrobię na pewno i się pochwalę :P
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2012 15:35 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Lip 2012 12:59 #57858

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, a ja odwrotnie - mam całe łany dorodnej mięty pieprzowej, tylko alkohol muszę kupić :whistle:

Dzisiaj kilka lipcowych bylinek:
Rozwar

0057.JPG



01212.JPG


Liatra

0069.JPG



01515.JPG


...i, oczywiście, floksy

01416.JPG



01617.JPG



0239.JPG


Upał dzisiaj okrutny! Do wieczora nawet nie wyściubiam nosa na ogród :angry: A jak nie będzie burzy, to czeka mnie wielkie podlewanie, bo rośliny już omdlewają z gorąca i suszy :mad2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Lip 2012 14:31 #57866

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu...piękne i praktyczne przywozisz pamiątki z wakacji ...lilie naprawdę pięknie zakwitły i tak obficie..liatria ,floksy rozwary to chyba standartowe kwiaty każdego ogrodu..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.488 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum