TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 04 Sie 2012 16:04 #59281

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, to Ty taka skromna jesteś, ogród masz piękny - może będziesz oprowadzać po nim wycieczki i oczywiście z biletami :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 04 Sie 2012 18:24 #59291

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś całkowicie zgadzam się z Twoim gościem ogródek naprawdę jest piękny i wcale się nie dziwię, ze tak ją zauroczył :P Na hibiskusa patrzę z sentymentem, moje wszystkie zimą wymarzły, miałam 5 krzaczków :unsure: Już więcej nie posadzę, zimy jednak u mnie zbyt dla nich ostre.... Na szczęście przed 3 laty odkryłam bukietowe hortensje a one kwitną w tym czasie kiedy hibiskusy, więc nie będzie kwitowej pustki :P U Ciebie i hibiskusy bajeczne i hortensje, jest czym się zachwycac.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 04 Sie 2012 22:09 #59334

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Widzę, że u ciebie Dalu niedługo winobranie. Olbrzymie kiście. wyglądają na bardzo smaczne. Niebawem też hortensje wybuchną kwieciem...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Sie 2012 17:38 #59697

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Lucynko, już większość hortensji kwitnie :) Nawet ogrodowe pokazały jakieś marne kwiatki:

01417.JPG


Agnieszko, u mnie na 4 hibiskusy wymarzły dwa :( Na szczęście te dwa, co zostały ładnie rosną i kwitną :flower2: Bardziej bałam się o hortensje ogrodowe, ale i te kwitną:

01516.JPG


Marysiu, oj tam, oj tam! Ogród, jak ogród - tu, na forum takich ogrodów jest na pęczki, ale w Szwajcarii pewnie mają takie ogrody iglakowo-trawnikowe, wiec mój - rozwichrzony- im się spodobał ;)

Martusiu, a i owszem, to miłe, ale mnie zawsze trochę takie zachwyty zawstydzają :oops:

Zaczęliśmy hortensjami, więc jeszcze kilka:


01618.JPG



01711.JPG



01812.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Sie 2012 17:44 #59699

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moje hortensje ogrodowe nie kwitną, przemarzły. Hibiskusy także mi wymarzły, co mnie dziwi bo u sąsiadki, parę metrów od mojego ogrodu ma się świetnie i pięknie kwitnie :eek3: Loteria jakaś :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Sie 2012 18:11 #59705

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Wizytacja z Unii zjawila sie podziwiac ogrod Dalu,winogrona mi nie opylili ? znasz ich dokladnosc mogli ani grona nie zostawic
Caly dzien wpadam na Marysie :) Isia mi gdzies zwiala wiec przssalem sie do Ciebie :)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Dali 06 Sie 2012 19:48 #59715

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nalewka miętowa nastawiona :drool:
Będę meldować o postępach, no i oczywiście o efekcie końcowym :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 06 Sie 2012 20:58 #59729

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś Twoje ogrodówki przepiękne, u mnie niestety nie zakwitł ani jeden krzaczek. Na szczęście bukietówki zapełniają pustkę :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Sie 2012 13:20 #59875

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Dalu :kiss3: Mam sporo zaległości, więc podziwiam Twoej hortensje ogrodowe i oddalam się nadrabiać poprzednie strony...
Pozdrawiam Cię gorąco!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Sie 2012 20:58 #59941

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agusiu, miło Cię gościć po dość długiej nieobecności w Oazie :)

Agnieszko, ogrodowe zakwitły, ale nie wszystkie :( A bukietówki jak zwykle niezawodne!

Martusiu, sama jestem ciekawa efektu :drink1: Ja jeszcze nie miałam czasu, żeby się tym zająć, ale na pewno to zrobię tę pyszną naleweczkę ;)

Markus, Isia ostatnio rzadko bywa - pewnie się urlopuje B)
Winogrona zostały nie tknięte, bo są jeszcze kwaśne i twarde :happy4:

Marysiu, ja miałam w ogrodzie 4 hibiskusy, z tego 2 mi wymarzły, a dwa mają się bardzo dobrze. I też nie bardzo rozumiem dlaczego jedne przeżyły, a inne nie, rosnąc od siebie w odległości kilkunastu metrów...

Rabata z rodkami i azaliami nie jest teraz może zbyt efektowna, bo z wyjątkiem lilii nic tam nie kwitnie, ala ja się cieszę, że moje ukochane kwasoluby mają się dobrze i pięknie wytwarzają pąki kwiatowe :flower2: Oj, bedzie się działo w przyszłym roku wiosną!


02911.JPG



0448.JPG


No i przedogódek, oczywiście z cedrem:

0428.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Dali 07 Sie 2012 21:18 #59948

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
dala wrote:
Kurcze, gdybym wiedziła, że ona będzie na kolanach fotografować każdą roślinkę, wczoraj trochę bardziej przyłożyłabym się do pielenia :happy4:
Eeeee, dobrze, że się nie przyłożyłaś, dzięki temu ta pani ma więcej do fotografowania! :rotfl1:
Dalu, dla mnie widok kwitnących ogrodówek staje się mniej więcej tak samo egzotyczny jak widok palm! ;) U nas w tym roku nie widać ich w ogrodach wcale... No w hipermarketach tylko! ;)
Rzeczywiście azalie się spisały i Ty masz jakby gwarancję kwitnienia, co u nas też nie byłoby wcale takie pewne...
I potwierdzam moc kwitnienia Stella d'Oro, u mnie zakwitł w trawniku i nie mam pojęcia, skąd się tam wziął! :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Sie 2012 00:13 #59986

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nadrabiam zaległości.
Podziwiam ogród, a przy okazji zapisałam sobie przepis na nalewkę.
Tylko muszę miętę zdobyć.
A u mnie Stella jakoś słabo kwitnie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Sie 2012 06:59 #59997

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Nie sposób nie zgodzić się z Amerykanką :-) To fantastyczny ogród :-)

Dalu, chora winorośl sama z siebie nie wyzdrowieje. Albo opryskaj kilka razy w roku roślinę i glebę, albo ją wytnij. Ja bym oczywiście spróbowała ją leczyć.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Sie 2012 07:08 #59999

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No to następny na liście do kupienia Stella de oro .Będzie miejsce ,bo parę kępek będe dzieliła, a niektóre pójdą w całości w dobre ręce ,gdyż mam w 2-3 miejscach takie same odmiany .Dalu nie dziwię się gościowi ,że na kolanach fotografował .Twój ogród jest piękny i zasługuje na zachwyt i uwiecznienie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Sie 2012 09:44 #60031

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś rabata azaliowo-rh zapowiada sie zjawiskowo :bravo: i dobrze, będziemy mieli co podziwiać ;)
U mnie nigdy nie bedzie szansy na takie widoki, nawet roze żołkną od nadmiaru zasady w podłożu :cry3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Sie 2012 09:18 #60470

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, pięknie ci się zregenerowały azalie! Ależ będzie wiosna spektakl!
U mnie tez zawiązały juz pąki. Juz nie moge się doczekać kwitnienie. Miejmy nadzieję, ze ta zima juz nie będzie tak mroźna.
Hortensje ogrodowe u mnie w tym roku niestety nie kwitną mimo, że zimowane w szklarni, pod przykryciem. I tak chyba było za zimno :huh:
Cedr :hearts: Napatrzyłam się na te drzewa w Grecji, wspaniałe!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Sie 2012 13:32 #60509

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, bardzo się cieszę, że azalie i rododendrony tak ładnie doszły do siebie, bo zwłaszcza japonki po zimie nie wyglądały najlepiej...
Ja z kolei podziwiałam wielkie cedry we Włoszech :) Ale nie mam kompleksów, bo mój jest równie okazały, a byłby jeszcze ładniejszy i bardziej kształtny, gdyby nie sosna czarna, która go trochę blokuje z jednej strony ;)

Joluś, a u mnie ziemia kwaśna, więc nawet specjalnie nie muszę jej zakwaszać dla kwasolubów :kiss: Do dołka dodaję trochę igliwia spod sosny, potem wiosną prysnę je Magiczną Siłą i chyba nie narzekają :flower2: Dolnośląskich zim też się nie boją, no, może trochę azalie japońskie...

Jagódko, Stella d'Oro to chyba najbardziej wytrzymała i bezproblemowa odmiana liliowców! Nie jest może taka efektowna jak te falbaniaste i z oczkami, ale na pewno najdłużej kwitnie :flower1:

Siberko, chemią nie pryskam w ogrodzie, więc wybrałam drugie wyjście i wiosną ją wycięłam. To znaczy przycięłam przy samej ziemi, bo to wiekowa winorośl i wykopanie jej z korzeniami oznaczałoby dewastację całej rabaty. A ona zaczęła oczywiście wypuszczać nowe pędy z korzeni i teraz one mają już po kilka metrów i -jak na razie- wyglądają na zdrowe :dance:

Małgosiu, ciekawe, co brakuje Twojej Stelli? :eek3: A na jakim stanowisku rośnie? Inne liliowce ładnie Ci kwitną? Nalewkę polecam, trzeba ją robić póki mięta jest w ogrodzie...U mnie jej nie brakuje:

0473.JPG


Martusiu, pani jest nieco zdziwaczała, bo teraz to już nie na kolanach, ale na leżąco coś tam fotografuje :search:
Ale - niech jej tam! Moim roślinkom nie ubędzie :whistle:
A pączki mają już i azalie, i rodki :)

0328.JPG


Sierpniowy widoczek:

0464.JPG


...i moje begonie, wyhodowane na własnej piersi :happy4:

0455.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Sie 2012 13:36 #60511

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Sierpniowy widoczek wspaniały!
Hortensje mimo, że nie kolorowe wspaniale dekorują letni ogród.
Idę dziś pooglądać moje rodki, może też już pączkują.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.582 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum