TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 28 Lip 2012 20:31 #57908

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Alinko, to prawda, lipcowy ogród bez lilii, rozwarów, floksów, liatr i ...wielu, wielu innych letnich kwiatów jest smutny...


0099.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 28 Lip 2012 22:45 #57938

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wyjątkowo oryginalne elementy dekoracyjne :bravo: ale figurki z fontanienki biją wszystko na głowę :thanks: Czy takie cudo można gdzieś kupić?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Lip 2012 14:10 #58069

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, takie fontanienki można było kupić ładnych kilka lat temu...Ja długo szukałam fontanny do swojego ogrodu, bo bardzo chciałam mieć jakiś element wodny, ale niekoniecznie oczko :) No i trafiła się taka w jednym z wrocławskich sklepów; potem niczego podobnego już nigdy nie widziałam :(
Dzisiaj, po nocnej ulewie, roślinki odetchnęły; zrobiło się chłodniej i nieco przyjemniej B)

0277.JPG


...i raz jeszcze mój agapant, który nieustannie zachwyca mnie czystym, błękitnym kolorkiem:


Attachment 01811.JPG not found

Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Ogród Dali 29 Lip 2012 14:27 #58070

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś jak Ci zazdroszczę tej ulewy.....u mnie tak strasznie sucho, roślinki mdleją od upału i suszy.... wczoraj nie miałam siły podlewać ogrodu... dziś koniecznie muszę nastawić podlewanie.... sąsiadce uschła śliczna dwuletnia śliweczka, mimo podlewania....
Śliczny jest ten zielony zakątek z hostami i bluszczem :P Nawet jak przekwitną liliowce jest cudnie :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Lip 2012 21:37 #58139

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajne te figurki fontanienkowe ,chyba juz takich sie nie spotyka .Przepis na likier miętowy też sobie zapisałam ,bo lubię miętę, a raczej herbatkę miętowa .U mnie też wiśnie już zalane spirytusem stoją i nabierają mocy .Miło było znów zajrzeć do Ciebie Dalu .Agapant ma dość duzo kwiatów mój ma tylko 2 łodyzki kwiatowe
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Lip 2012 18:32 #58281

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jadziu, spróbuj tego likierku, bo naprawdę jest pyszny, szybko się robi i ma fajny kolorek :drink1:

Agnieszko, za całego serca życzę Ci porządnego deszczu, bo wiem, jak u mnie męczyły się roślinki podczas tego upału :(
Moją okrągłą rabatę tak planowałam, żeby możliwie jak najdłużej była efektowna - wczesną wiosną kwitną tam narcyzy i tulipany, potem czarują listkami młode hostki i kokoryczka, jeszcze później kwitnie hortensja pnąca i bodziszki, a latem to już jest festiwal liliowców...Nie mam tam tylko nic kwitnącego jesienią, ale przebarwiające się listki host i jabłonki, a także dojrzewające jabłka są też jakąś tam ozdobą...

Dzisiaj kilka fotek hortensji bukietowych Kyushiu, które właśnie zaczynają kwitnienie:

Attachment 0259.JPG not found




0268.JPG



0278.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Lip 2012 18:56 #58284

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Dalu piękny ten agapant , mój po trzech latach wypuścił jeden pąk :rotfl1: :rotfl1: ale jest nadzieja , że teraz będzie tylko lepiej ;) .......... w ogrodzie miałam cebulki brodii (brodiea) kwiaty podobne do agapantów i w kolorze i w formie ale po ostatniej zimie nie wylazły :placze: :placze: pewnie zmarzły.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Sie 2012 13:41 #58639

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mireczko, brodii nie znam, ale jeśli podobna do agapanta, może warto się nią zainteresować?

Lato w pełni, owoce i warzywka dojrzewają zaczynają :) U mnie może niezbyt dorodne, ale w pełni ekologiczne, niczym nigdy nie pryskane:

00611.JPG



00910.JPG



01911.JPG



02013.JPG



0435.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Sie 2012 15:25 #58650

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pięknie dojrzewa Ci Dalu winogrono :bravo: u mnie niestety w ubiegłym roku zaatakował tarcznik i musiałam zlikwidować :placze: Spróbuję jeszcze raz w tym roku.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Sie 2012 15:28 #58651

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie jabłuszka tez się już rumienią, choć ja mam te późne odmiany. Przepis na miętówkę odpisałam - u mnie mięty tez dużo. Ale ja mam aż trzy odmiany mięty - variegate - ananasowa - tej nigdy nie spożywałam bo nie wiem czy jest "spożywcza", mięta o dużych listkach - ma taki mocny smak i taka o małych listkach - tez jeszcze nie próbowałam.

Takkże jestem zachwycona twoimi figurkami - bardzo oryginalne
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Sie 2012 10:19 #58778

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Och jak się cieszę że 'Kyushiu' tak pięknie kwitnie, bo właśnie sobie taką nabyłam :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Sie 2012 10:42 #58782

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Dalu... to jest właśnie problem. Do wieczora nie wychodzimy do ogrodu, bo słońce, a wieczorem chcą nas zjeść komary :supr3:
Pięknie jest u Ciebie, floksy, hortensje- wszystko takie dorodne. Rzeźba pokaźna, ja bym chyba takiej nie zmieścił :happy4:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Sie 2012 14:00 #59054

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Igorku, moja fontanienka wygląda na taką dużą tyko na tej fotce - w rzeczywistości sięga mi mniej więcej do pasa i na pewno zmieściłaby się w każdym ogrodzie...

0224.JPG


Dzisiaj od rana pada - i dobrze! Po wczorajszym upale, kilka chwil wytchnienia dla ludzi, zwierząt i roślin :)

Wiesiu, właściwie wszystkie hortensje bukietowe ładnie kwitną, ale -jak dla mnie- prawdziwie efektownie wyglądają tylko w większej grupie, ponieważ ich kwiatki są bardzo delikatne, często ażurowo-koronkowe :flower1:

Iwonko, u mnie rosną trzy wiekowe jabłonki - jedna ma dosyć wczesne owoce, które zajadamy już w połowie czerwca, druga jest pyszna jesienią, ale głównie jako składnik szarlotek, a trzeci ma bardzo późne jabłuszka, które dojrzewają zimą już na strychu...
Do miętówki oczywiście nadaje się najbardziej zwykła mięta pieprzowa; jest najbardziej aromatyczna.
Pozostałe, to raczej ciekawostki ogrodowe, ale ja też mam kilka w moim kąciku ziołowym...

Romuś, ta odmiana, która rośnie w moim ogrodzie od kilkudziesięciu lat, jest niezawodna. Mam jeszcze odmianę o ciemnych owocach, ale ta -niestety- co roku łapie mączniaka i nie ma z niej pożytku :placze:

Liliowce powoli kończą kwitnienie, więc dzisiaj ostatnie już niedobitki (nie licząc Stella d'Oro, która to odmiana zawsze kwitnie najdłużej, aż do pierwszych przymrozków).

Attachment 0216.JPG not found





0227.JPG




02310.JPG



0338.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2012 14:02 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Sie 2012 15:12 #59060

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- moje winogrona właśnie były ciemne, jeden krzaczek bardziej ciemny a drugi nieco mniej.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Sie 2012 15:48 #59068

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, piszesz:
(nie licząc Stella d'Oro, która to odmiana zawsze kwitnie najdłużej, aż do pierwszych przymrozków).

Niesamowite, Twoja tak długo kwitnie :eek3: !? Moja już dawno bez kwiatów, za to zawiązała dużo nasion, jak zwykle. Może moja to nie Stella?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Sie 2012 15:57 #59071

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, witaj. Dawno nie byłam w twoim ogrodzie, ale nadrobiłam wszelkie zaległości.
Piękny ten pierwszy liliowiec mimo, że żółty ;)
Zawsze z zachwytem oglądam twoje kwitnące hortensje, masz racje w grupie wyglądają jeszcze wspanialej.
U mnie tez bukietówki zaczęły pokaz. Nie mogę się na nie napatrzeć.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 04 Sie 2012 15:47 #59277

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, ja też lubię tego żółtego liliowca - oprócz tego, że ma fajny, pająkowaty kształt, ślicznie pachnie, co nie jest regułą u liliowców :)
Hortensje zaczynają swój spektakl - na szczęście trwa on wystarczająco długo, żeby się nim nacieszyć B)

Marysiu, Stella d'Oro kwitnie kilka razy! Teraz zbiera siły po pierwszym kwitnieniu i za chwilę znowu będzie kwitł! Pamiętam rok, kiedy ostatnie kwiatki zwarzył pierwszy przymrozek; to był chyba listopad...

Romuś, to może te ciemne są bardziej podatne na różne choroby? Kompletnie nie znam się na winoroślach, ale uwielbiam winogrona, więc w ogrodzie są obowiązkowe :yummi:

Dzisiaj przyjechali do mnie goście ze Szwajcarii, ale okazało się, że pani jest Amerykanką i chyba nieco ekscentryczną osobą, choć przemiłą. Jeszcze nigdy mój ogród nie widział takiej miłośniczki roślinek :eek3: Słuchajcie, kobieta od wejścia wyciągnęła aparat i przez dwie godziny fotografowała każdy kwiatek, każdy krzaczek, każdy chwaścik :whistle: Przy brzozie stała dobre dziesięć minut :search: Czy oni w tej Szwajcarii nie mają ogrodów???Gdy powiedziałam, że mamy "nice garden", zrobiła wielkie oczy i rzekła "nice? i have never seen such a fantasic garden!" Kurcze, gdybym wiedziła, że ona będzie na kolanach fotografować każdą roślinkę, wczoraj trochę bardziej przyłożyłabym się do pielenia :happy4:
A więc parę fotek z tego "fantastic garden", tym razem na różowo :funnyface:


0227.JPG



0356.JPG


0367.JPG



0374.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 04 Sie 2012 15:53 #59279

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No popatrz jaka osoba na poziomie Ci się trafiła jako gość :lol:
Ale zupełnie jej się nie dziwię, a Amerykanie są po prostu bezpośredni - powiedziała, co naprawdę myśli :idea1:
Czyż to nie miłe, jak ktoś się tak bezgranicznie zachwyci :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.402 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum