TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 09:41 #55609

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Dala, czy to taka odmiana lilii? Czy może zasługa dobrej ziemi? One chyba wymagają podpórek.
A tak nawiasem mówiąc to mówią, że ładnemu we wszystkim ładnie... :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 10:27 #55629

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pokazowe lelujki... tylko ogrodniczka... smutna :dry:
Że dni lata upływają? Nic to! :kiss3:

Passiflora dziwna... taka... plastikowa mi się wydaje...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 13:45 #55661

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, ogrodniczka może nie smutna, ale przytłoczona ŻYCIEM :jeez: Z jednej strony niby dorosłe już dzieci, ale ciągle sprzedające nam swoje problemy, a to zawodowe, a to sercowe, a to finansowe, a z drugiej tata, którego mam od jakiegoś czasu pod opieką. Kto zajmował się kiedykolwiek starszym, zniedołężniałym fizycznie i mającym problemy osobowościowe człowiekiem - wie, o czym piszę :think: .
Chciałam wnuczusia, mam dziadziusia ;)
Ale przemijającym latem nic, a nic się nie przejmuję, przeciwnie - cieszę się jego każdym dniem :)
A kwiaty passiflory, rzeczywiście niesamowite, mnie się podobają :flower1:

Lucynko, nie znam imienia tej lilii, ale zadziwia mnie to, że na trzy posadzone identyczne cebule, dwie tak wyrosły, a jedna jest dużo mniejsza. I co najciekawsze, te dwie wielkie mają bardzo grube i silne łodygi i wcale nie potrzebują podpórek :flower1:

Jolu, miłe to, co piszesz, a ja swoje wiem :silly:
Co do męczennicy, to tę zimę na pewno spędzi w piwnicy, a potem się zobaczy...

Pawle, więc ja czekam na wyniki Twojego testu, a moją przeniosę na zimę do piwnicy, tym bardziej, że na razie nie jest duża.
Ja też już dawno zauważyłam, ze sprzedawcy wmawiają biednym kupującym, że wszystkie roślinki: a) są wieloletnie b) zimują w gruncie :happy4: Pewnie wydaje im się, że w ten sposób łatwiej sprzedadzą swój towar...

Marto, wiesz, to się nazywa konstruktywny pomysł! Zaraz poproszę M., żeby cyknął mi jeszcze jedną fotkę, póki lilie ładnie kwitną, a ja pomyślę o czymś miłym i może uda mi się uśmiechnąć ;)

Marysiu, dzięki, dotarłam do wszystkich dostępnych w Oazie źródeł na temat passi :comp: i wiem już sporo :idea2:

Pogoda ciągle jest u nas ...zmienna :whistle:

0056.JPG



0067.JPG


...ale to nie przeszkadza w kwitnieniu pierwszym budlejom i tojadom:


0078.JPG



01312.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2012 13:46 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 13:58 #55666

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
budleja piękna no i te lilie ....... :eek3: :woohoo:
jaka tam smutna....wesolutka gospodyni i jaka dumna ze swoich lilijek :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 21:17 #55754

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Daluś ja Ci dam smętna postać bardzo ładnie wyglądasz szkoda że lilie Cię zasłoniły ależ one olbrzymki :woohoo: piękne, pamiętasz może jak nazywas się hosta na biało kwitnąca bo nie zauważyłam nazwy (i gdzie można taką kupić ?)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 21:39 #55766

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 391
A co to Daluś za Lilia?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 18 Lip 2012 22:07 #55791

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Uleńko, nie mam pojęcia :oops: Szukałam w necie, ale niczego podobnego nie znalazłam. Jest czysto żółta i pięknie, intensywnie pachnie - to chyba jakaś orientalna? No i ma ze 170 cm wzrostu :blink:

Isiu, ta hostka na biało kwitnąca jest śliczna, ale jak większość roślinek u mnie - bezimienna :oops: Może Pola pomoże nam ją zidentyfikować? Na razie jest malutka (hostka, nie Pola :happy4: ), ale jak się rozrośnie, to chętnie się z Tobą podzielę :)

Martuś, dumna, oj, dumna! Lilie pięknie w tym roku kwitną, chociaż ostatnio deszcze niektóre mi poniszczyły :(

01210.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Lip 2012 00:13 #55852

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
dala wrote:
....Szukałam w necie, ale niczego podobnego nie znalazłam. Jest czysto żółta i pięknie, intensywnie pachnie - to chyba jakaś orientalna? No i ma ze 170 cm wzrostu :blink:

Daluś a może ta lilijka to OT Jelloween . Mam taką, jest bardzo wysoka, przepięknie pachnie, śliczny żółty kolorek,
jak zakwita jest taka bardziej cytrynowa, później żółty odcień trochę ciemnieje. Na Twojej fotce wydaje mi sie bardzo podobna :P
Widoczki super, u nas po niesamowitych upałach zrobiło się zimno, ale deszczu wciąż jak na lekarstwo. Popadało troszkę wczoraj i dziś, ale tak, że ziemia pod drzewami nadal sucha :blink:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Lip 2012 07:01 #55870

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
rispetto wrote:
Co do zimowania męczennicy w naszych warunkach to będę w tym roku robił test. Mam dwie odmiany, których nie chce mi się już targać do domu jesienią i zostają na tarasie. Wiosną dam Ci odpowiedź :) Tak naprawdę to nie mam nadziei, ale tak dla uspokojenia sumienia wmawiam sobie, że to test :rotfl1:
Ostatnio byłem świadkiem jak sprzedawca w centrum ogrodniczym wmawiał klientce, że bugenwila także zimuje w naszym klimacie, więc nic mnie już nie zdziwi :blink:

Paweł czy masz obie odmiany męczennicy o takich samych kwiatach? bo jeżeli nie to sadzonkę tej drugiej proszę , nie takiej jak ma Dala bo taką mam .

Witaj Dalu widzę że lilie Cie przerosły w tym roku u mnie tylko jedna ,mam nadzieje że w przyszłym roku przerosną mnie wszystkie .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Lip 2012 09:38 #55893

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, żółte lilie prześliczne. :bravo: Aż dziw, że takie wysokie i nie położył ich deszcz i wiatr. Muszą rosnąć w zacisznym miejscu. U mnie ostatnie opady powaliły nie tylko hortensję Anabelle ale nawet rudbekie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Lip 2012 11:00 #55925

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Zdjęcie z liliami przepiękne. Nie od parady mówią małe dzieci małe kłopoty, duże dzieci duże kłopoty :dry: oj jak ja to znam, a mam tylko jednego :jeez: Piękna ta hortensja i płaskich kwiatach. Moje ogrodowe i piłkowana też już w kwiatach. Szukałam w Łosiowie bukietówek, ale prócz Anabeli, którą mam nic nie mieli, obiecałam sobie kupić jakąś w Otmuchowie, ale w ostateczności nie pojechałam.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Lip 2012 22:22 #56073

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, świetna fota z liliami, do twarzy Ci z nimi :kiss3:
Passflorę również posadziłam w gruncie, mam ich kilka, ta sama odmiana co Twoja, czyli błękitna. Rosną jak szalone, super już kwitną, ale traktuję je jak pnącza jednoroczne, tak jak np. kobeę. W naszym klimacie oczywiście nie zimują, ale można przeprowadzić mały eksperyment..u Ciebie ciepło, jakby zima była łagodna to może kawałek korzonka się zachowa..? Hmm..warto spróbować, ja w każdym razie zostawiam je w gruncie - ponoć kwitną do listopada! :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Lip 2012 20:47 #56309

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, witaj! Sfotografowałam się z tymi liliami, bo wyrosły najbardziej z moich wszystkich :eek3:
Są ładne, ale te, chociaż znacznie niższe, zdecydowanie bardziej mi się podobają. Mają solidne łodygi, mnóstwo kwiatów i kwitną już od trzech tygodni. Royal Sunset:


008_2012-07-20.JPG


Moja męczennica na razie jest w doniczce; zastanawiam się, gdzie mogłabym ją posadzić...Może w tym roku zostawię ją w donicy, tylko zmienię na większą...Szkoda by mi było ja stracić ;)

Iwonko, bukietówki chyba najłatwiej kupić w sklepach internetowych - w Future Gardens mają bardzo duży wybór hortensji i ładne sadzonki :) Aspera ma piękne, duże liście i niesamowite, talerzowate kwiaty. No i jest wielka! Moja ma już z 1,5 metra wysokości.

Romku, ta odmiana ma wyjątkowo mocne łodygi i mimo swej wysokości nie potrzebuje podpór. Ale wczoraj zakwitły już nowe lilie i teraz zachwycam się takimi:


01211.JPG


Geniu, jednak nie wszystkie lilie rosną takie wielkie i chyba dobrze, bo to w końcu nie drzewa :whistle: Mnie wystarczą takie metrowe, byle tylko miały piękne kwiaty, długo i obficie kwitły :flower2:

Agnieszko, sprawdzę, może to ta odmiana, ale nie pamiętam, żebym taką kupowała...Ach, te pomyłki sprzedawców :evil:
U mnie od tygodnia nie ma dnia, żeby nie padało :silly: Za ciepło też nie jest, ale roślinkom chyba taka pogoda odpowiada :wink2:
Zaczyna już kwitnąć nawłoć (u Tuwima zapowiedź jesieni?)i ketmia:

Attachment 0045.JPG not found




005_2012-07-20.JPG



0062.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2012 22:00 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Lip 2012 20:51 #56310

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś a u mnie ketmia wciąż w pąkach :whistle:
Może .... jednak jesień nadejdzie o czasie :whistle: Środek lata jakby mamy :lol:
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2012 20:51 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Lip 2012 22:15 #56352

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Widze dwa cieple serduszka jak patrza na mnie okraszone usmiechem Dalu :)
Piekne lilie i zdjecia Twoje Hibiscusy sa szybsze od moich tutaj wciaz pogoda do kitu
Wczoraj wieczorem w ogrodzie bylo +14°C
Hosta z bialym kwiatem klasse a fotka z tecza krasiwaja :)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Lip 2012 21:28 #56505

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markusie, u mnie nie jest najgorzej - temperatura nie spada poniżej 20 stopni, wiec roślinki dobrze się czują :flower1: W ogóle stwierdziła, że lipiec w ogrodzie jest piękny - zieleń nadal bujna i soczysta, kwitnie mnóstwo kwiatów :flower2: Oczywiście z moimi ukochanymi liliami na czele!

Jolu, niech nadchodzi jak najpóźniej! Wcale mi się do niej nie spieszy :silly:

Dzisiaj pokażę moje rączniki, które zaczynają "nabierać ciała", chociaż coś w tym roku rosną wolniej niż zazwyczaj...Muszę je podlać gnojóweczką, bo to żarłoczne roślinki.

007_2012-07-21.JPG


I sesja zdjęciowa agapanta. Ma śliczny, błękitny kolor, którego jednak do końca mój aparat nie jest w stanie uchwycić.

0098.JPG



Attachment 0109.JPG not found




01111.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Lip 2012 21:53 #56521

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Agapant w pełni zasłużył na sesję zdjęciową! Piękny!
Dalu, czyli jednak lilie poczekały z kwitnieniem na Twój powrót z wakacji! Wciąż nowe kwitnienia! A te takie wysokie to utrzymują się jako tako w pionie? U Ciebie nie wieje... A ja już sobie wyobrażam, jak musiałabym je podwiązywać! Ale u mnie by takie nie wyrosły! Nawet gdybym posadziła! ;)
Mnie też ostatnio takie myśli nachodzą, że tych kwitnień już niewiele przed nami...i jesień...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Lip 2012 21:54 #56522

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Bardzo ładny na kolor Ketmia taki żywy ,wyraźny...Agapant jest wspaniały ..ja nie mam ...nie mam gdzie przetrzymać przez zimę mam trochę do przetrzymania więcej już nie chcę...lilie cudne..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.571 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum