TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 14:32 #526291

• słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1023
Kiki wrote:
potwierdzam zdanie o Benexie jak i o panu K. Obie firmy już dawno wykreśliłam z listy "kwalifikowanych" dostawców :hammer: :club2:

Kiki , Ja też wykreśliłam i podpisuje się pod tym , jak najbardziej .
W moim mieście okoliczne sklepy ogrodnicze już dawno zerwali z nimi współpracę
także to samo mówi za siebie :mad2: :mad2: :mad2:

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 14:47 #526293

• Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 182
Pierwszy raz zamawiam w Bylinowym Raju.Dobrze wiedzieć że się nie zawiodę.Z zamawiałam na Allegro w zeszłym roku ,nie byłam zadowolona.Chociaż doczytałam się ,że oni też sprzedają na all.
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 15:55 #526311

• karol
  • karol's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 145
Nie są to luksusy ale firma na te ceny co ma, mogłaby przysyłać lepsze rośliny.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 16:34 #526319

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 402
Dostałam "informację" a właściwie to reklamę nowego sklepu ogrodniczego. Jak zwykle najpierw musiałam sprawdzić co to za sklep i skąd się wziął i dlaczego tak mocno jest reklamowany w "Poradniku ogrodniczym". Otworzyłam stronę sklepu "Gardenmarkt" - reklamują się, że są nowym sklepem i mają mnóstwo wszelakiego dobra na sprzedaż. Szukałam dalej i w zakładce "o nas" w pierwszym zdaniu jest (cytat): "Firma BENEX z siedzibą w miejscowości...... ".
Nawet się pan właściciel nie pofatygował żeby zmienić, poza nagłówkiem strony www, w treści nazwę sklepu :drool: . Telefony do kontaktu też te same :happy3: . Właściciel jeden a dwie różne firmy :devil1: . I oprócz zmienionej nazwy strony www to jeszcze są inne numery kont bankowych. :happy4:
Podsumowanie: Gardenmarkt to to samo co Benex :club2: :thanks: :ouch:
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2017 16:38 przez Kiki.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 17:07 #526328

• karol
  • karol's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 145
I znów będzie przez pewien czas miał zbyt, jak klienci się nie zorientują.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2017 23:57 #530270

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
Chcę jeszcze podrzucić troszkę informacji o sklepie internetowym przy portalu - forum ogrodniczym "świat kwiatów". Trafiłam tu szukając interesujących mnie odmian liliowców. Zajrzałam do zakładki liliowcowej i znalazłam mnóstwo błędów. Aż dziwne, że nikt z członków tego forum nie doprowadził do zmian w zdjęciach i opisach odmian. (np. zdjęcie Entendre - tu nieprawidłowa nazwa - powinno być Double Entendre - jest zdjęciem Kwanso :happy: , zdjęcie Double Dream - jest zdjęciem Lacy Doily :hammer: )
Dużo gorszy jest stan informacji o odmianach liliowców w Bergenii. W tym sklepie np: liliowiec Kwanso ma mieć wysokość 150 cm :devil1:, zdjęcie odmiany pojedynczej Helena jest zdjęciem odmiany pełnej możliwe, że Mount Helene :ohmy: , pod zdjęcie odmiany Summer Wine podpięło się zdjęcie liliowca George Caleb Bingham a w opisie jego wysokość to 100 cm :happy3: , zdjęcie Black Watch - złe, przedstawia chyba odmianę Tovarich :happy: , opis do liliowca Destined to See "bylina rabatowa, roślina wieloletnia, na rabaty, na kwiat cięty, kwiat biało-fioletowy (VII-VIII), wys. 120," :happy4: W Bergenii liliowce są kwiatem do cięcia !!!!!!
Również u Bilskich jest kilka błędnych zdjęć i było sporo błędów w nazwach - np: Silome Tiny Mite, Moonlight Masqerade, Tree Tears . Tu napisałam, że było bo jako jedyni nanieśli poprawki w nazwach odmian. Zdjęcia pozostały dalej niewłaściwe.
Do tych ww. sklepów wysłałam maile ze szczegółowymi informacjami ale właśnie tylko Bilscy choć w małym stopniu zareagowali.
W związku z powyższym mam bardzo duże zastrzeżenia co do wiarygodności kolejnych sklepów tj. Świata kwiatów i Bergenii skoro świadomie wprowadzają klientów w błąd podając nieprawdziwe zdjęcia i informacje.
U Bilskich są sprzedawane m.in. odmiany liliowców Bitsy i Eenie Allegro a w rzeczywistości są to inne bliżej niezidentyfikowane odmiany. To "przerobiłam" sama. A liliowce "franczaki" były ok!
Pozdrawiam
Katarzyna
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa, ostróżka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 09:53 #530290

• ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 74
Jestem pełna uznania dla osób,które reagują na takie nieprawidłowości.Był czas,kiedy interesowałam się odmianami żurawek i chodziłam do centrum ogrodniczego.Przy kilku podobnych w liściach żurawkach pisało Heuchera - zwracałam na to uwagę i po jakimś czasie odniosło skutek-pojawiły się nazwy odmian.Ale czy to trzeba dopiero wymuszać?
Halina

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 17:46 #530364

• lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 15
Znalazłam ciekawe odmiany cann i dalii w Gartenea. Mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą. Rzeczywiście na forach dalie można jeszcze spotkać ale pacioreczników nie ma. :eek3:
Pozdrawiam
Lidka

Mój domowy zielony zakątek
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2017 17:47 przez lidkal8.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 20:22 #530413

• Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1609
Lidziu kupowałam u nich cebulki w ubiegłym roku -zdrowe,w papierowych torebkach .Jestem bardzo zadowolona.Nie wiem jak się sprawa ma z cannami i daliami.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 21:32 #530435

• lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Senior Boarder
Iwonko, a co ze zgodnością odmianową?
Pozdrawiam
Lidka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 21:37 #530440

• Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1609
Z wiosny wszystko się zgadzało z jesiennych zakupów jeszcze nie wiem :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 02:23 #530463

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
I znowu moje uwagi do kolejnego sprzedającego a dotyczące głównie zakupów liliowców. Tym razem na cenzurowanym cebulekwiatowe z Częstochowy.
Łącznie zamówiłam tam 14 odmian liliowców: w 2013 - 1 odmiana - zakwitła po dwóch latach i jest zgodna, w 2015 roku - kupiłam 13 odmian. Z tych 13-u po 1 roku wegetacji zginęło mi 7 odmian i nawet nie wiem czy były zgodne odmianowo bo nie zdążyły zakwitnąć jak już padły, a z pozostałych sześciu to 3 niezgodne odmianowo, 1 zgodna, 2 jeszcze nie kwitły ale tu jedna bardzo słaba sadzonka. Reklamowałam jakość sadzonek (załączyłam zdjęcia) bo przecież tak szybko padły i się okazało, że sadzonki nie zimowały zadołowane w gruncie a od jesieni przez całą zimę i wiosnę były przetrzymywane w chłodni co je po prostu wykończyło - głównie zgorzel podstawy - i tylko "mocniejsze" odmiany to wytrzymały. Podobny stan jakości dotyczył również host - na 4 zakupione 3 padły a właściwie to nawet nie zaczęły wegetacji (powód zbyt długo przetrzymywane w chłodni) i 1 zgodna. Większość cebul tulipanowych się zgadzała ale już z liliami nie było tak dobrze. Mają tylko jedno na "plus" - uznali reklamację i zwrócili kasę.
Podsumowanie: kolejny sprzedawca wykreślony z dostawców.
Pozdrawiam
Katarzyna

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 09:16 #530496

• lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Senior Boarder
Iwonko wielkie dzięki. Cieszy mnie to bo ceny są u nich przystępne i sporo odmian. Wobec tego zdecyduję się na zakup. Dam znać latem co wyrosło.
Pozdrawiam
Lidka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 09:58 #530515

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 3522
Ja w cebulachkwiatowych z Częstochowy zamawiałam w 2014 roku 19 host w woreczkach . Wszystkie rosną , 2 były niezgodne odmianowo ,ale tylko jedną zareklamowałam po roku i dostałam dobrą już w doniczce , były też 4 lilie zgodne odmianowo . W tamtym roku zamówiłam 6 host , 5 było w doniczkach , jedno kłącze . Zamówiłam też 10 lilii , ładnie rosną na parapecie , bo nie zdążyłam ich posadzić , jedna na razie zakwitła i jest niezgodna .
W lutym zamówiłam 16 host , 5 tańszych kłączy i 11 doniczek w cenach jeszcze promocyjnych . Dostałam 2 kłącza i 14 doniczek , zobaczymy co wyrośnie :) .Doniczki mają nawet po 3 kiełki . Przykładowo za jedną z host w woreczkach zapłaciłam 5,93 , przyszła w doniczce co teraz kosztuje prawie 17 zł

te z jesieni
Zdjcie2606-2.jpg

te przyszły teraz
Zdjcie4291-2.jpg

Zdjcie4294-2.jpg

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Kiki, CHI

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 10:24 #530517

• viola
  • viola's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1130
Zaszalalas Beatko.Ja też się teraz zastanawiam gdzie dokupic parę sztuk

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 17:26 #530560

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 3522
Violu , szaleństwo dopiero się zaczyna :happy3: , jeszcze Pi-ma , Lilie wodne i Barcikowscy .A jeszcze Lilypol . Wszystkim się pochwalę ,żeby orientacyjnie było wiadomo , jakie wysyłają . Będą też żurawki :)

B.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 17:49 #530567

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1462
Beatko ja w Twoim chwaleniu nic złego nie widzę.Wprost przeciwnie - widzimy na własne oczy jakie roślinki przysyłają firmy.A to jest dla nas bezcenna wskazówka.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Mar 2017 18:58 #530585

• Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Platinum Boarder
Może cebulekwiatowe się poprawiły i oby tak było. A ja żebym nie była gołosłowna to przykładowe zdjęcia reklamowanych roślinek

To miał być x-factor
4-X-FACTOR1.jpg

tak wyglądał Night Beacon po wyjęciu z woreczka - zgorzel
P1300539-1.jpg

tak wyglądał Little Miss Maners - suche kłącze
P1300538-1.jpg

to miała być hosta Hadspan Blue - całkiem sucha
P1300527-1.jpg

to miała być hosta Ivory Coast - od początku była zgniła
P1300532-1.jpg

pozostałych zdjęć już nie będę tu zamieszczać. I chyba trudno się dziwić, że zrezygnowałam z ich dostaw.

A jak wcześniej napisałam to cebulki tulipanowe prawie się odmianowo zgadzały a z liliami to już było różnie.
Pozdrawiam
Katarzyna
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.259 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum