TEMAT: Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą.

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 05 Maj 2018 18:13 #604569

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
U mnie jest to samo. :(


Zielone okna z estimeble.pl

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 10 Maj 2018 23:42 #605633

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Dziś zauważyłam u mojej różowej ogrodowej NN zalążki kwiatów :garden1: , druga ogrodowa zimująca w gruncie pierwszy rok też chyba coś pokaże. :bad-idea: :fly:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 13 Maj 2018 10:24 #605958

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Nasze hortensje w dniu dzisiejszym wyglądają tak,na razie widać tylko jeden kwiat a pozostałe pąki wierzchołkowe przemarzły i zostały usunięte

IMG_3890.jpg


IMG_3891.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 15 Cze 2018 20:55 #613203

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
IMG_20180615_201239-2.jpg


IMG_20180615_201244-2.jpg


IMG_20180615_201258-2.jpg


IMG_20180615_201311.jpg


IMG_20180615_201333-2.jpg

Tak prezentują się ogrodówki, kwitnące nn, tej w pączkach mam gdzieś zapisaną odmianę.
Bukietowe w pączkach na razie
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 30 Cze 2018 13:18 #615910

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Tylu kwiatów to jeszcze nie miały. Zima była słaba, a dodatkowo rosną przy ścianie pokoju, który tej zimy nie robił za spiżarnię, był nieźle ogrzewany:

PICT0003-11.jpg


PICT0004-15.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 14 Wrz 2018 20:01 #624890

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6161
W tym roku miałam nałożone na hortensje ogrodowe kaptury z zimowej włókniny, a pomimo łagodnej zimy przemarzły i nie kwitły.
Może za wcześnie zdjęłam okrycie? W tym roku spróbuję zrobić w pobliżu krzewów od północy i od wschodu parawan z podwójnej włókniny,a jak się nie uda to będę je musiała polubić jako zielone krzewy.Jeszcze nigdy hortensje ogrodowe u mnie nie zakwitły,a mam je już kilka lat.

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 12 Lis 2018 17:14 #629779

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Kaja wrote:
W tym roku miałam nałożone na hortensje ogrodowe kaptury z zimowej włókniny, a pomimo łagodnej zimy przemarzły i nie kwitły.
Może za wcześnie zdjęłam okrycie? ...
A kiedy zdjęłaś okrycie?
Hortensje ogrodowe związałem sznurkiem, aby pędy były w jednym miejscu co ułatwi mi okrywanie ich agrowłókniną zimową. :)
Ostatnio zmieniany: 12 Lis 2018 17:15 przez Jan4.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 19 Lis 2018 13:38 #630399

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Zabezpieczał już ktoś hortensje ogrodowe?

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 19 Lis 2018 17:04 #630413

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Po pierwszym, lekkim przymrozku zrobiłam swoim kopczyki, a od góry przykryłam stroiszem. Przed spodziewanym poważniejszym ochłodzeniem dołożę im włókninę.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 19 Lis 2018 18:58 #630423

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
Moje do przedwczoraj miały wielkie liście - częściowo zielone. Dziś mają nadal...obwisłe, brązowe szmatki, które jednak dość mocno się trzyzmają. Nie chcę niczym owijać, bo boję się, że liście spleśnieją, poza tym ponowne ochłodzenie zdaje się nadejść dopiero za jakąś dekadę.

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 19 Lis 2018 23:10 #630473

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Moje liście straciły częściowo; te opadłe zebrałam, te, które się trzymają, zdejmę (jeśli nie odpadną same) przed owijaniem we włókninę. Mogę się tak bawić, bo to jeszcze malutkie krzaczki - może zeszłoroczne? W poprzednią zimę nikt się z nimi nie cackał - jedna, posadzona na nieosłoniętym terenie, oczywiście nie zakwitła; drugą osłaniała drewniana palisadka i jakieś zeschłe chwaściory - i to pozwoliło jej wypuścić latem jeden kwiat. W przyszłym roku chciałabym się bardziej nimi nacieszyć, dlatego zamierzam trochę pocudować. :funnyface:
Na balkonie mam bukietową i piłkowaną, są leciutko osłonięte włókniną, ale tylko po to, by odizolować je od foliowej płachty chroniącej przed opadami (tak, tu też cuduję :flower: )
Aniu, ponowne ochłodzenie...? Mnie tam cały czas jest zimno :silly: mimo że faktycznie, mrozu już dziś raczej nie było.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 19 Lis 2018 23:23 #630475

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Mój błękitek wyglądał tak:
DSCF1344.jpg

Przed nadejściem mrozów został lekko ściśnięty :
DSCF0184-3.jpg

Teraz już jest zabezpieczony agrowłókniną, nóżki dostały kopczyk z grubej kory.
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Łatka, UllaM

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 24 Lis 2018 13:58 #630910

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Hortensje ogrodowe zabezpieczyłem dziś agrowłókniną zimową. U góry zostawiłem otwory by był przewiew powietrza. Górę zawiążę sznurkiem gdy będą minusowe temperatury w dzień.

DSCN2480.jpg
DSCN2481.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, kurjan, Kaja, UllaM, Mandorla

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 27 Lis 2018 17:16 #631232

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
Moje od kilku dni też opatulone - ale inaczej, większość ma naciągnięte kaptury z grubej agrowłókniny:



Te kilka bardzo niskich, które trudno było owinąć, przysypałam grubą kora i jeszcze nakryłam iglastymi gałązkami. A na wierzch, o ile coś wystawało - duża plastikowa donica obciążona kamieniem.
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2018 17:17 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Kaja

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 28 Lis 2018 13:09 #631345

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie na okrywanie roślin, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Tu cały czas w dzień utrzymują się dodatnie temperatury, a na przykład wczoraj i dzisiaj jest sporo słońca. W nocy są lekkie przymrozki, takie do minus 2,3 stopni i moje prognozy do końca grudnia nie pokazują większych zmian. Tak więc rośliny w kapturkach mogą się zaparzyć, no i pozbawia się je możliwości zahartowania. Na podstawie moich wieloletnich doświadczeń w uprawie hortensji ogrodowych, uważam, że powinno się je okrywać, gdy temperatura spadnie poniżej minus 8,10 stopni i to nie jednorazowo. Dodam, że nie zdarzyło mi się, żeby moje ogrodówki nie zakwitły.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Jan4, CHI, UllaM

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 28 Lis 2018 13:39 #631351

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Zgadzam się z Tobą. Dlatego ja po owinięciu agrowłókniną zimową u góry zostawiłem otwory by był przewiew powietrza (zdjecia wyżej). Górę zawiążę sznurkiem gdy będą minusowe temperatury w dzień.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 28 Lis 2018 16:50 #631360

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ja po przeczytaniu poprzedniego postu Andrzeja zmodyfikowałam swoje zabezpieczenia - zamieniłam gałęzie na włókninę z dziurą ;) Niezbyt dużą jednak, bo na piątek zapowiadają -10. W weekend ma się ocieplić, to podjadę zwiększyć trochę "przewiew".
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Jak zabezpieczyć hortensje ogrodowe i piłkowane przed zimą. 28 Lis 2018 19:54 #631380

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6161
No to ja już nie wiem co zrobić. Chciałam jechać w tym tygodniu owinąć krzewy, ponieważ jeszcze nigdy nie kwitły. Chociaż u nas nie ma dużych mrozów to końce pędów zawsze mają przemarznięte. W zeszłym roku nakryłam kapturami z grubej włókniny, ale prawdopodobnie za wcześnie je odkryłam. Nie pamiętam kiedy to zrobiłam, ale chyba w kwietniu. Działkę mam w dole i chyba tworzy się tam zastoisko mrozowe.
A gdybym zamiast owijać postawiła przed nimi z grubej włókniny parawan? Czy to zdałoby egzamin jeżeli będzie od północy?


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.311 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum