TEMAT: <ID> Elki foliak, warzywa i zioła

Elki foliak, warzywa i zioła 20 Kwi 2014 13:51 #244825

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witam Elu i chylę czoła przed wszystkimi co mają warzywniki-a tu taki gigant :eek3: czy staw jest głęboki, zarybiony :think: ,napisz coś więcej o ,,swojej'' wodzie :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): tija


Zielone okna z estimeble.pl

Elki foliak, warzywa i zioła 20 Kwi 2014 19:32 #244859

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Świątecznie , pogodnie witam .

Sylwia wiesz czasami się zastanawiam po co mi to i aż tyle :ouch: do pracy rąk nie uświadczysz ale na szaberek chętni zawsze , nie ważne ile by nie było znika w try miga :supr3: Co do pracy to się z Tobą w zupełności zgadzam :bravo: mały czy duży ogród ,pracy ogrom , wystarczy chcieć . Jako ,że sama obrabiam wszystko, powoli mi to idzie w szczególności zagospodarowywanie ogrodu . Może to i dobrze , przynajmniej na brak miejsca jeszcze długo nie będę narzekać .
Fajnie trafiłaś z tym majerankiem :thanks: nie mam więc się za nim rozejrzę .
Przypomniałam sobie , że mam jeszcze laur :think:
Roma , tym roku z dyń sieję tylko i aż 2 odmiany . Raz , że w piwnicy mam jeszcze ponad 20 sztuk różnej wielkości , na długo mi jeszcze starczą a dwa , zdrowie troszkę się skiepściło więc postanowiłam sobie ciut zmniejszyć warzywnik . Dzięki za czomber :thanks: będzie na pewno + majeranek :dance:
Witaj Gosiu . Skoro nie szanują ludzi :jeez:
Witaj Paweł . Z tym warzywniakiem to lekka przesada , aż taki duży nie jest :oops: Zdjęcia robione komórką może dlatego ta dal wydaje się jeszcze dalsza :rotfl1: Widzę , że trafił mi się wędkarz :P Staw ma ponad 3 metry głębokości , z początku miał być stawem rekreacyjnym i tak wpuściliśmy kilka rybek . Po jakimś czasie kolejne i kolejne co by je było widać na stawie . I tak po 2 latach rekreacja się skończyła bo rybkom szczęki stwardniały a że jest ich tam sporo to pływający poczuli się zagrożeni i stwierdzili że sami niosą zagrożenie rybom :rotfl1:
Mamy zapuszczone , karpie , tołpygi -toż to też karp :devil1: amury - piękna ryba :hearts: karpie ozdobne i przez przypadek ...1 karaś którego podbierakiem wyłowiłam ze starej studni , lata tam siedział sam :supr3: i dostałam kiedyś 1 krasnopiórkę .
Tak na marginesie .... uwielbiam wędkowanie , cudna sprawa :dance: kiedyś nie rozumiałam "takich"ludzi , ale kiedy sama spróbowałam :devil1:
Ubiegłoroczni mieszkańcy stawu...

abdzie.jpg


I moje piranie :happy4:

ryby.JPG
Załączniki:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Elki foliak, warzywa i zioła 23 Kwi 2014 09:25 #245884

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Kolejny słoneczny cieplutki dzień :dance: przed chwilką wróciłam z ogrodu , posadziłam resztę dymki i przygotowałam warzywnik pod zasiewy . W poniedziałek prawie przez cały dzień padał deszczyk , trawa migusiem podskoczyła , wczoraj było otwarcie sezonu kosiarkowego , pierwsze koty za płoty


pierwszekoszenie.jpg


...A co za tym idzie , pierwsze dokarmianie warzywek


pierwszenawoenie.jpg


Pomidorki , papryka i reszta zielonego już od kilku dni nocuje pod folią , jaka ulga :jeez: sesja wieczorem , teraz za ostre słońce , moja komórka nie wydoli :rotfl1:
W domku zostały pojemniczki z dyniami ale tak jak już pisałam , w tym roku szaleństwa nie będzie tylko 2 odmiany atlantic giant pumpkin , taka próba sił :P i krzaczasta White swan acorn .
W święta kroiłam white swan bo nasionka były mi potrzebne do siewu , upieczona czeka na przeróbkę i kolejna duża do której muszę się przybrać a nie ce mi się , wolę prace w :garden: za to sfociłam zasoby piwniczne


dyniezezbioru2013.jpg


Pod folią sałata rośnie jak na drożdżach , trzeba ją ciut przerzedzić ,przepikować na warzywnik a i rzodkiewka nadaje się do chrupania ale na razie nie informuję o tym rodzinki, przedłużę jej żywota o dzień lub dwa :devil1: .
Dość marudzenia ,trzeba wykorzystać pogodę do wysiewu nasionek .
Miłego dzionka
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Ela, Bobka

Elki foliak, warzywa i zioła 23 Kwi 2014 22:43 #246352

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Elu,ściółkujesz świeżo skoszoną trawą ? Ja najpierw podsuszam ,dopiero pod warzywka :)
Piękne te brzózki na zielonym dywanie i błękitem w tle :bravo:

Niezły zapas dyniek ,a jak z ich smakiem po dłuższym przechowywaniu?
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 24 Kwi 2014 09:37 #246526

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Elu, u mnie piachy , woda nie zalega ,ziemia szybko przesycha więc ściółkuję zieloną soczystą od razu po koszeniu . Nie kładę grubej warstwy a cienkie i co jakiś czas systematycznie dokładam kolejne . Pod truskawki pierwszą warstwę położyłam świeżą , kolejne będą podsuszone .
Dżemów miałam narobione i w zamrażarce zamrożone więc przez jakiś czas miałam spokój z dyniami bo w pewnym momencie miałam już ich serdecznie dość , te wcześniej zebrane musiałam na gwałt przerabiać :jeez: teraz zostałam zmuszona kroić i .... White swan acorn mnie nie zachwyciła ale i tak z niej nie zrezygnuję . Sucha nie jest bo po przekrojeniu widać sok :think: za to w smaku dyniowy suchy ziemniaczek nie czuć wilgoci :supr3: Nie wiem jak reszta , stopniowo będę je próbować , a nóż któraś się lepiej spisze .Ta zostaje bo zabiera mało miejsca a ma dużo owoców na krzaku , kolorek ma jasny idealny dla mnie do placuszków , dżemiku i serniczka za to do chlebka nie za bardzo bo jest praktycznie nie widoczna a w tym jedynym przypadku lubię kolorek :ouch: i do tego celu jak dla mnie idealną była black futsu .

Dynia black futsu po przekrojeniu

dyniablackfutsu.jpg


..I chlebek z tą dyńką

chlebekzdyniblackfutsu.jpg


Jak znajdę trochę czasu zrobię zdjęcia z whait swan bo się okazało , że zapomniałam :oops:

Wczoraj obiecałam zdjęcia rozsady z foliaka ale się nie popisałam , bo do późnego wieczora wycinałam mlecz zasilając kompostownik a dzisiaj od 6 rano siałam warzywka :dance: wracając w biegu zrobiłam kilka zdjęć no ale większość do d... :mad2: Coś tam jednak pokażę

Trzy pierwsze skrzynki to pomidory z których jestem bardzo zadowolona :hearts: rozsada nie wybiegnięta , krępa dożywiona i zdrowiutka . Kolejna to "dosiewajki" później papryka słodka a na końcu ostra , i co nie co jeszcze w mieszkaniu .

rozsada.jpg


...A tu zbliżenie

rozsadapomidora.jpg


Ozdobne

rozsadabyliny.jpg


Sałata ...kubeczek dla zobrazowania wielkości :P

saata.jpg
Załączniki:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko

Elki foliak, warzywa i zioła 24 Kwi 2014 16:03 #246749

  • aptenia
  • aptenia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 44
Witaj Elu!
Podoba mi się u Ciebie-zwłaszcza warzywka :)
Czy chlebek z dynią sama piekłaś :oops: a przepis można prosić :oops:
Pozdrawiam gorąco bożena
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 24 Kwi 2014 17:02 #246762

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Witaj Bożenko :)
Przez całą zimę piekłam chlebek co 3 dni ,teraz tylko w środy na specjalne zamówienie córci , która w czwartki ma cały dzień wykłady , nie może się urwać do mieszkania by zrobić sobie obiadek więc z tym chlebkiem robi sobie kanapki .
Przepisik można , wykonanie bardzo proste a chlebek puszysty smaczny , przynajmniej dla mnie , chodź osoby które go też piekły , chwaliły sobie . Przepis z drożdżami nie zakwasem , tego mój żołądek nie toleruje więc musiałam zaprzestać pieczenia .


Przepis na chlebek
1 kg. mąki
2 - 3 szklanki ciepłej wody
2 jaja
kosteczkę drożdży babuni a tam jest 42 g
około 3 płaskie łyżki soli
1/2 torebki słonecznika + 2 garści siemienia lnianego , można i inne nasionka według uznania
1 szklanka upieczonej zblenderowanej dyni jeżeli ma być z dynią
Wykonanie

Drożdże kruszymy , posypujemy szczyptą cukru i ucieramy do czasu aż się rozpuszczą , dodajemy ociupinkę mąki i odstawiamy do wyrośnięcia . Mąkę sypiemy do miski , dodajemy sól , ziarna robimy dołek wlewamy 2 szklani ciepłej wody ,dodajemy wyrośnięte drożdże ,jaja , mieszamy . Ilość wody jest uzależniona od tego jaką konsystencje ma dynia , czasami wystarczą 2 szklanki a czasami dwie i pół. Ciasto wyrabiamy około 5 minut , wykładamy do keksówek i odstawiamy do wyrośnięcia . Piekarnik nagrzewamy do temperatury 180 stopni , ja nastawiam na 175 bo tak mam na czasomierzu . Pozwalamy ciastu wyrosnąć do 2/3 foremki nie więcej , bo będzie problem z krojeniem -za puszyste . Przed wstawieniem do piekarnika skrapiamy wodą . Pieczemy około 40/ 50 minut . Po upieczeniu od razu wyjmujemy z foremek by nie zawilgotniał , ustawiamy na siatce .
Ja piekę z mąki poznańskiej pszennej typ 500 ....
Ważna rzecz .... ciasto wkładamy do nagrzanego piekarnika ...
W razie jak się na niego skusisz to napisz proszę czy smakował :thanks:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): aptenia

Elki foliak, warzywa i zioła 24 Kwi 2014 20:24 #246872

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Witaj Elu,

jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy, którą wykonujesz w dodatku sama.
Wiem ile roboty potrzeba by warzywnik obrodził dlatego "kapelusz z głów" tym bardziej, że masz ładny kawał z warzywami (jaka różnorodność odmian!).
Masz fajne miejsce na wędkowanie - amury są pyszne i osiągają duże rozmiary :)
Och, a jaki apetyczny chlebek - mniam, schrupałbym od razu cały :D
Z apetytem oglądałem też zdjęcia zapasów, warzywek oraz czytałem o przetworach - samo zdrowie! (którego Ci z całego serca życzę :)))
Pozdrawiam
Adrian
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 24 Kwi 2014 23:20 #247032

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Podpisuję się pod tym,co napisał kolega wyżej :)

Ciekawy przepis na chlebek,z jajkami :think: Wypróbuję dopiero jak tegoroczne dyńki urosną,a black futsu mam :dance: tzn mam nasiona wysiane do doniczek razem z innymi dyniowatymi,mam nadzieje,ze lada chwila skiełkują ;)
Widzę ,że masz dobrze opanowane przepisy z wykorzystaniem dyni. Będę Cię męczyć,jak moje,mam nadzieję obrodzą :happy:

Rozsada piękna,ja mam podobną ,tylko szerszy asortyment ;)
A możesz bardziej szczegółowo,co tam w tych "ozdobnych' za sadzonki są? Interesuje mnie zwłaszcza to coś wysokiego,takie jakby paprotkowate ? :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 25 Kwi 2014 11:17 #247241

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
No i powtórka z rozrywki , powróciły zimne noce , trzeba ganiać ze skrzyneczkami do mieszkania :cry2: szkoda pracy i roślinek które może i nie zmarzną ale odchorują a tego bym nie chciała więc sobie noszę . Wczoraj wynalazłam sobie nowe zajęcie , wycinanie mniszka , oraz pokrzyw i podagrycznika które posłużą mi do sporządzenia wyciągu do zasilania kwitnących a nadmiar podsuszonego zielonego ląduje w kompostowniku . Miejscami mniszek już zaczyna kwitnąć trzeba będzie się przybrać do robienia miodku :dance: robota bardzo upierdliwa ale efekt wart zachodu . Część warzyw czyli te którym zimne noce nie straszne już posiane , za kilka dni rozpocznę wysiew ogórka i mini ogórka na rozsadę , czekam też na zrobienie płotka dla fasoli z orzełkiem , anielicy i jakiejś nowości , groch Shiraz się zowie :think:
To jedna z mich fasoli z orzełkiem ze zbiorów ubiegło rocznych

fasolazorzekiem.jpg


Fasola po bretońsku często gości na naszym stole :devil1:

Się rozpisałam a dzisiaj wyjątkowo narzekam na brak czasu :supr3: trzeba ogarnąć chatę i zacząć przygotowania do obiadku bo dzisiaj towarzystwo wcześniej wraca do domku . Córa nie ma wykładów tylko rano w ogrodzie uniwersyteckim bawi się swoimi liliami , nawozi mierzy opisuje , później laboratorium i po robocie. Fajnie bo wszystko na spokojnie , luzik ........Zapomniałam napisać , że jutro wybieram się na targi :funnyface: ....

Adrian witaj
Bardzo bardzo dziękuję za tak miłe słowa :thanks: Warzywnik nie jest tak duży jak wygląda na zdjęciach za to zgodzę się co do różnorodności , bo było straszne zagęszczenie . Masę różności popróbowałam , jedne zostaną inne wypadną ich miejsce zastąpią nowe odmiany . Póki się da z warzywniaka nie zrezygnuję , zauważyłam że on mnie bardziej kreci niż rabaty kwiatowe :rotfl1: Co do rybek , karpia swojskiego jadłam amurka nie i chyba nie będę , za ładny jak dla mnie , niech rośnie a ja będę go podziwiać :devil1:
Chlebek nie tylko na zdjęciu wygląda smacznie , świeżutki z masełkiem szybko znika .
Za życzenia zdrówka serdecznie dziękuję i odwzajemniam bo tego nigdy za wiele
Pozdrawiam

Elu :thanks: w ubiegłym roku asortyment był szerszy , odpadło kilka odmian np czarne i białe rzodkwie które mi za bardzo nie schodziły a zajmowały dużo miejsca , na górze i na dole porosły jak głupie , sałata pod folią na zapas wysiana gęściej , sporo zostanie przepikowane na rabaty a w ubiegłym roku robiłam rozsadę w doniczkach , kilka odmian , szaleństwo :ouch: i tak by można jeszcze wymienić kilka rzecz z którymi radzę sobie na skróty :devil1:
Dyń do przechowania miałam ponad 50 sztuk , nie licząc niedobitków które nadawały się od razu do przeróbki , zmuszona zostałam do szukania przepisów i improwizacji w kuchni . Teraz już odważne dodaję dynie do różnych potraw .
Wieczorkiem jak znajdę chwilkę to spiszę chodź niektóre z ozdobnych , teraz tylko o tej o którą pytałaś . To złocień wieńcowaty , roślina jednoroczna . Z sadzonek zakwitnie wcześniej a dodatkowo wysieję na rabaty i będe miała późniejsze kwitnienie :P

zociewiecowaty.jpg


..A na koniec zapodam zdjęcie chlebka z dynią white swan , oznak dodanej dyni żadnych

chlebekzdyniwhiteswanacorn.jpg


Uciekam do pracy
Miłego dzionka
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): aptenia, gosiap32, Ela

Elki foliak, warzywa i zioła 26 Kwi 2014 23:41 #248260

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Mniam-ale apetyczny ten chlebek :)

Elu- moja zielenina już od tygodnia nocuje pod folią i ma sie dobrze. Ale ile się nanosiłam przez 2 tygodnie pod rząd to :jeez: Dziś część pomidorów już wystawiłam do ogrodu do hartowania pod dach altany ( bo padał drobny deszczyk). Strasznie szybko rosną pod folią,a do wysadzania w grunt jeszcze 3 tygodnie. :supr3:
A co to takiego mini -ogórek?
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 28 Kwi 2014 12:27 #249090

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Elu , szczerze mówiąc to już serdecznie mam dość noszenia skrzynek :( tydzień miałam spokój teraz na nowo muszę bo temperatury w nocy niskie i z tego co widzę to tak pozostanie do połowy maja :mad2:
Pytałaś co z kwitnących stoi pod folią , z małym poślizgiem wypisuję ;)
ostropest plamisty, złocień żółty ,rudbekia żółta, rudbekia brązowa ,żmijowiec, petunie, słonecznik sunspot ,dziwaczek biały , kłosowiec golden jubilette , pierwiosnek kandelabrowy , lwia paszcza zwisająca, szałwia powabna, złocień maruna, trawa łzawica , rozplenica japońska i inne których nie pamiętam :ouch:
Dziwaczek biały wysiałam wcześniej z nasionek bo chciałam go podgonić , jako jedynego brak mi było do kolekcji , reszta posadzona , bulwy 3 letnie :dance:
Elu ,Cucamelon zwany mysim melonem albo u nas mini ogórkiem :P w słoiczkach wygląda tak

miniogrekogrekmeksykaski.jpg


Jak już wcześniej pisałam w sobotę u nas były targi na których i ja byłam :wink4: tradycyjnie w pierwszym dniu i z samego rańca :flower2: oto co sobie kupiłam ...2 krzaczki borówki Chandler , mięta jabłkowa ,szałwia ananasowa,majeranek i cząber to wszystko dla podniebienia a dla serduszka - clematis recta purpurea do kolekcji , zwykły już mam , jarzmianka moulin rouge , thalictrum/rutewka black stockings i rutewka mix . Mam jeszcze kilka chciejstw na teraz , muszę pokombinować bo w sobotę kolejne targi , wstępnie umówiłam się już z jedną panią ze szkółki :think: która jest na telefon , dzwonię ona bierze ze sobą roślinki a ja odbieram , tylko jak tu namówić swoje słońce na kolejny wypad :jeez: W każdym razie , bardzo ale to bardzo zależało mi na kupieniu azalii :hearts: nic z tego nie wyszło , wybór słabiutki :jeez: szkoda bo myślałam, że kolekcja z 3 sztuk powiększy mi się o kolejne odmiany .
Zapomniała bym o najważniejszym :ouch: sezon nowalijkowy od dnia 26 kwiecień uważam za otwarty :happy4: sałatka i rzodkiewka jest pałaszowana na bieżąco , nigdy jeszcze tak wcześnie nie miałam swojskiej zieleniny

rzodkiwekazlata.jpg


Na koniec może , chodź mały skrawek mojej wiosny


cooptymistycznego.jpg



wiosnauelki.jpg



kolorkiszalej.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko

Elki foliak, warzywa i zioła 28 Kwi 2014 13:55 #249123

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Elu pięknie, ja cierpię niedobory miejsca, sadze niemal piętrowo. Codziennie przed snem marzy mi się większy areał, ale Ty masz tam raj!!! Jednakże chylę czoła przed Twoją pracowitością!
Piękne miejsce, urokliwe bliskość natury i zwierząt! Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoim doświadczeniem!
Ach nie mogę się napatrzeć na ten foliak!!!!!!!!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 28 Kwi 2014 23:39 #249496

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Elu-gratuluję łupów z targów ;) Właśnie przypomniało mi się,że miałam polować w tym roku na taki cudny przetacznik niebieski z zielonym grzebieniem. Teraz zajęta jestem bardzo doglądaniem rozsady pomidorasów ,papryk i bakłażanów i nawet hosty odpusciłam chwilowo :unsure: W tym roku strasznie jestem zakręcona na punkcie różnych odmian pomidorów,już nie mogę sie doczekać,co z nich wyrośnie...I ostrych papryczek- nie wiem ,kto to będzie jadł :mad2: Do host wrócę w maju,jak się z grubsza obrobię :happy2:

Strasznie fajne te mini-ogóreczki. Marynujesz je jak korniszony? I z ostrą papryką widzę... Jeszcze takich nie widziałam. Będę się uśmiechać do Ciebie o nasiona na przyszły sezon. Jak one smakują? I czy nie są kłopotliwe w uprawie?

Wiosenka w ogrodzie piękna :bravo: Widzę dorodny krzak kurdybanka,miałam go kiedyś i bardzo lubiłam,ale po jakiejś mrożnej zimie wyleciał doszczętnie... :(
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 29 Kwi 2014 23:22 #249907

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No kochana pięknie u ciebie , jakie ładne pomidorki i inne uprawki nic tylko :bravo: :bravo: ale tej przestrzeni nie chcesz troche oddać ,chętnie przyjmę :rotfl1: :rotfl1: u mnie kazdy centymetr na wagę złota a ty masz miejsce nawet dla piranii :rotfl1: :rotfl1: Pieknie pięknie .... :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Elki foliak, warzywa i zioła 30 Kwi 2014 10:34 #250043

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3017
Haniu ja cierpię ale tylko dlatego ,że latka lecą zdrowie do d...sił brak .Ziemi ci u mnie pod dostatkiem można rzec ,że mam jej jeszcze od groma :rotfl1: Dziękuję za miłe słowa i oczywiście , witam Cię serdecznie :flower1:
Elu ,zapomniałam dopisać , że kupiłam sobie jeszcze śliczne tymianki :hearts: a te przetaczniki o których piszesz u nas były nawet córa zwróciła na nie uwagę . Z powodu parapetowych zasiewów zrezygnowałam z doniczkowych , nie że całkiem ,znacznie uszczupliłam bo z miejscem było krucho a i ja nie poświęcałam im czasu tyle ile powinnam a szkoda było by patrzeć jak marnieją . Mnie też wciągnęły pomidorki , w ubiegłym roku miałam problem z wyborem odmian , nie wiadomo było czym się sugerować co mi zasmakuje :think: chodź z ubiegłego roku miałam sporo wybrańców które miały być wysiane i w tym , niestety a może i stety sporo odłożyłam na "później" bo doszło mi dużo fajnych których nawet nie myślałam że zdobędę . O papryki się nie martw :hug: też na zapas się martwiłam , kto to będzie jadł a później wraz z pomidorami nosiłam miskami a one znikały :devil1:
Ogóreczki konserwuję jak korniszony , i to i to na słodko :P smak nie podobny do ogórka , warto spróbować , a nóż Ci popasi ;) jakby co , po nasionka zapraszam jesienią :dance: Ja je sieję , koniecznie , to zdrowe aż do przymrozków krzaczki , żadnych zmian chorobowych piękna soczysta zieleń i masa cudnych owocków.
Wiosna w ogrodzie piękna , masa kwitnień tych oczekiwanych i tych mniej jak mlecze i stokrotne :rotfl1: Bluszczyk mam już od wielu wielu lat , czasami zdarza mu się przemarznąć ale nigdy jeszcze tak nie było by po zimie nie zostały jakieś gałązki , tego zwykłego też mam i to ile :supr3: drań nie przemarza :think:
Tomku :thanks: musisz się określić ,na jakiej wielkości działce Ci zależy :rotfl1: staw z piraniami to już nie zła działka :jeez: i ile mniejsza powierzchnia do koszenia :dance:

Dzisiaj pokarzę wycinek ogrodu przydomowego .
Kiedyś znienawidzone miejsce ,gołe mury , ruiny , teraz wygląda to tak .

zaktekbrzozowy.JPG


Musiałam sięgnąć do katalogu z 2012 roku


zaktekkoodomu.JPG



widokzokna.JPG


I ubiegło roczne , też ogród koło domku

cieka.jpg


W kolejnym wejściu sesja zdjęciowa pomidorków :hearts:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2014 10:36 przez tija.

Elki foliak, warzywa i zioła 30 Kwi 2014 22:24 #250274

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
:eek3: :eek3: :eek3: Boszzz Elu,ale masz tam cudnie :eek3: Jak w ogrodzie botanicznym albo starym parku. A ten murek ceglany to po prostu majstersztyk - zaczarowany ogród jak nic :bravo: :bravo:

Elki foliak, warzywa i zioła 02 Maj 2014 09:39 #250867

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zazdroszczę folii, M się upiera, że nam niepotrzebna :angry: A pomidorów kilka odmian stoi na parapecie-będę ćwiczyć uprawę w gruncie. Posiałam już wszystko poza ogórkami i fasolą, teraz czas na drugi siew rzodkiewki i sałaty.
Tęskniłam za Twoim ogrodem :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.297 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum