TEMAT: <ID>Ekologiczne środki ochrony roslin

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 25 Sie 2019 08:08 #673598

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12659
Jan4 wrote:
...Ponadto na próbę (test) opryskałem w tym stężeniu kilka liści marchwi i selera. :idea1:
Po oprysku PW w stężeniu 30ml/l zmian na liściach nie widać.
Oprysk selerów, porów, buraczkow, marchwi, pietruszki, fasolki, cukinii PW w stężeniu 25 ml/l + polopiryna i saletra potasowa.
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2019 10:15 przez Jan4.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 25 Sie 2019 23:39 #673759

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1764
  • Otrzymane dziękuję: 12229
PW 50ml/l + saletra potasowa 2g/l + aspiryna 200mg/l - pomidory ok, ale np. rabarbar, kwiaty (aksamitka) czy zwykła pokrzywa, które były w zasięgu, już miały popalone liście.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Jan4, Azbi

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 27 Sie 2019 12:52 #673882

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Almera

Odbierz pw.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 27 Sie 2019 19:10 #673894

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12659
Del a dlaczego "saletra potasowa 2g/l" - Pomodoro zaleca 5g/l. "aspiryna 200mg/l" - zalecenia 150mg/l.
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2019 19:10 przez Jan4.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 28 Sie 2019 00:56 #673926

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1764
  • Otrzymane dziękuję: 12229
Jan4 wrote:
Del a dlaczego "saletra potasowa 2g/l" - Pomodoro zaleca 5g/l. "aspiryna 200mg/l" - zalecenia 150mg/l.
Ogólnie to na PW byłem nastawiony. Mam 5L opryskiwacz i tak sypnąłem saletry (nie wiedziałem o zaleceniach). Odnośnie aspiryny to wyczytałem wcześniej o 500mg/l, ale wydawało mi się to dużo, więc zmniejszyłem (dawałem 2 x 500mg na 5L opryskiwacz).
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 29 Sie 2019 11:44 #674015

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Mija już piąty dzień od oprysku cukinii przeciw mączniakowi prawdziwemu i mogę stwierdzić, że sorbinian potasu zatrzymał tą chorobę. Gdybym się nie zagapił i opryskał te cukinie profilaktycznie wcześniej, prawdopodobnie choroba by nie weszła wcale. Jest to w każdym razie wniosek na przyszły sezon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, podjadek, Jan4, rychu44, Armasza, Barborka

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 29 Sie 2019 13:54 #674032

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Czyli jednak jest coś eko na mączniaka bo tymi eko środkami zwalczy wszystko oprócz mączniaka bo próbowałem
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Sie 2019 10:01 #674105

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12659
Oprysk IF + saletra potasowa: pomidorów, papryki, oberżyny, ogórków (liście usychają - mączniak), selerów, porów, cukinii, marchwi, pietruszki, buraczków.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Wrz 2019 20:40 #674846

  • VIRUS
  • VIRUS's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 108
pomodoro wrote:
U mnie też pokazał się mączniak rzekomy na ogórkach Krak F-1 z nasion sklepowych. Ogórki wysiane z własnych nasion jako F-2 pozostały do dziś nietknięte. Jednak po opryskach sorbinianem potasu + polopiryna mączniak został zatrzymany i jak się okazało, na moje nieszczęście :rotfl1: . Muszę teraz rozdawać ogórki

Poproszę o proporcje oprysku sorbinianu potasu+polopiryny ?
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 12 Wrz 2019 14:02 #675450

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Ponieważ oprysk musi mieć pH poniżej 7 istnieje groźba wytrącenia kwasu sorbowego, ponieważ jego rozpuszczalność wynosi w wodzie 1,6 g/l. Stężenie sorbinianu potasu musi więc być na takim poziomie, by wyparty z roztworu kwas sorbowy miał szansę rozpuścić się w wodzie. Z drugiej strony dolny zakres skutecznego stężenia przy pH5 dla czystego kwasu wynosi 0,02 % czyli 0,2 g/l. Ponieważ sorbinian potasu zawiera 74 % kwasu sorbowego ten zakres stężeń będzie od 0,3 g/l do 2,1 g/l. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że przy pH 5 do stężenia 0,8 g/l sorbinian wykazuje działanie grzybostatyczne, a dopiero powyżej - grzybobójcze.
Na marginesie . Pytanie padło 5 września, ale od tej daty widzę, że pytający nie jest obecny na forum.
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2019 14:07 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, VIRUS

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 19 Wrz 2019 23:39 #676203

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Pomidorki bardzo zdrowe , pryskane moją miksturą , czyli wyciąg z chrzanu, czosnku, orzecha włoskiego oraz z czosnku niedźwiedziego w roli konia trojańskiego DMSO . W mojej ocenie to przy zastosowanu DMSO otrzymujemy środek kontaktowy , wgłębny.

WP_20190919_15_51_16_Pro.jpg



WP_20190919_15_49_33_Pro.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2019 23:51 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mikar, Azbi, Ada

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 03 Paź 2019 11:17 #677349

  • Jedrucha
  • Jedrucha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 106
  • Otrzymane dziękuję: 125
Niestety jeszcze nie udało mi się przebrnąć przez całość (a mam jakiś rok do nadrobienia ;) ) ale czy ja dobrze rozumiem, że Pomodoro teraz skupiasz się nad środkami na mączniaki?
Jeśli tak to byłoby super. Z Twoich receptur korzystam na zarazę ziemniaczaną i działają jak marzenie (i tu serdeczne dzięki), większość krzaków już wyrwałem i wszystko było zdrowe (2 nadal rosną :) ), ale z mączniakiem dyniowatych np. na Śremskim mam duże problemy, soda trochę pomaga ale ona jest tylko interwencyjna więc to nie jest do końca rozwiązanie, a do tego to antagonista środków opartych o kwasy.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 03 Paź 2019 11:40 #677352

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
To trochę nie tak.

Jestem na etapie testowania sorbinianu potasu. Ponieważ na moje cukinie wlazł mączniak prawdziwy wykonałem próbny oprysk. Choroba została zatrzymana. Większej pewności co do skuteczności tego środka być może nabiorę w przyszłym sezonie, ale muszę nim opryskiwać cukinie już profilaktycznie nie czekając na pojawienie się choroby.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, sierika, Jan4, helia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Paź 2019 17:12 #677554

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12659
Wskazane by było dać na stronie 1 przepis na DMSO i Sorbian potasu. :idea2: :idea2:
Dostałem dużo próśb na PW o podanie przepisu zwłaszcza na DMSO. U nie ten preparat zdał egzamin. :idea2:
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2019 17:31 przez Jan4.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, helia, Kornel

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Gru 2019 19:34 #682901

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
pomodoro wrote:
Myśl sobie co chcesz. Ja Ci tylko powiem tyle, że nie czytuję żadnych ruskich stron. A może na tych rosyjskich stronach są już moje nowe preparaty tj sorbinian potasu i benzoesan potasu ?. Jak nie ma, to znaczy, że to nie ja zrzynam preparaty od nich.

A mówiłem , żeby odebrać pacjentom w Tworkach komputery. :rotfl1:
Bardzo przepraszam, dzien dobry.
Czytam was na stale, ale nie pisze, bo symboli polskie to problem w moim przypadku.
Co do tego ruskiego, ja akurat jestem z Bialorusi, ale mnie az podrzuca, od pewnego pana z blogu, jak na forum juz bylo to i ja praktykowalam, to tego pana jeszcze i nie bylo z tym wszystkim, sciaga duzo u kogo i nawet byl podlapany na tym. Przepraszam, nie moglam sie powstrzymac .
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Gru 2019 19:57 #682902

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Galino, dobry wieczór,

o ile brak polskich liter mogę całkowicie zrozumieć w Twoim przypadku, o tyle sensu napisanego przez Ciebie, dość tajemniczo, postu - już nie bardzo. Aby posądzić kogoś o przywłaszczanie sobie jakichkolwiek informacji i danych czy przypisywanie sobie cudzych publikacji, poproszę Cię o niezbite dowody takich czynności. W przeciwnym wypadku możesz zostać posądzona o pomawianie forumowiczów :think: .

Poza tym wydaje mi się, że wiadomości tego typu można, jak już nie można się powstrzymać, zamieszczać na pw, prawda ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 05 Gru 2019 22:07 przez Adasiowa. Powód: literówka
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Gru 2019 20:20 #682905

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
A swoją drogą pacjenci w Tworkach nie powinni być tematem żartów :huh: .Nie widziałam wcześniej tego wpisu Pomodoro...
Galina, na rosyjskojęzycznych stronach jest rzeczywiście skarbnica wiedzy.Sama wielokrotnie korzystałam,a nawet pokazywałam pewne moje próby tu na forum.Czy to źle,że korzystamy z wiedzy i doświadczenia innych? W końcu internet służy też takim celom.Tu w Oazie dzielimy się czym możemy i jak potrafimy,i nikt nie czerpie z tego korzyści finansowych.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Gru 2019 20:37 #682908

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Adasiowa wrote:
Galino, dobry wieczór,

o ile brak polskich liter mogę całkowicie zrozumieć w Twoim przypadku, o tyle sensu napisanego przez Ciebie, dość obcesowo, postu - już nie bardzo. Aby posądzić kogoś o przywłaszczanie sobie jakichkolwiek informacji i danych czy przypisywanie sobie cudzych publikacji, poproszę Cię o niezbite dowody takich czynności. W przeciwnym wypadku możesz zostać posądzona o pomawianie forumowiczów.

Poza tym wydaje mi się, że wiadomości tego typu można, jak już nie można się powstrzymać, zamieszczać na pw, prawda ?
Przepraszam, mialam na mysli, ze tu na forum, to wszystko wczesniej bylo napisane i korzystalismy z waszych wskazowek i praktyki, za co dziekujemy. A dopiero pozniej juz to poszlo na ruskim blogu. Zle wyrazilam pierwsza mysl.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.762 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum