TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 10:35 #581325

  • MORANGO
  • MORANGO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 24
To super, bo nie przepadam za hotami, a ta jest wyjątkowa jak dla mnie. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 10:45 #581326

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
A czy ktoś sadził te papryczki wymienione przez Adriana89 w gruncie, a potem jesienią przesadzał do donic i przechowywał zimą? Udało się komuś je przezimować?
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 14:15 #581349

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
[quote="whitedame" post=581313
Aniu ( Adasiowo , oprysk mocznikiem zaczynałam od 0,5% a potem zwiększyłam do 1% ( był to rada Pomodoro ). Zawsze lepiej użyć słabszego roztworu i sprawdzić jego działanie.[/quote]

Beatko, bardzo Ci dziękuję, także za zwrócenie uwagi na początkowe mniejsze stężenie.

BettyL - papryka NN Adrian jest roślinką jednoroczną, więc zimowanie jej nie ma sensu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 14:52 #581355

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Nie Aniu Beatka pyta o te papryki ktre Adrian wymienił, Otóz
Trinidad perfume nie uprawiałam , ale to Capsicum Annuum więc nie do zomowania.
Resztę jak zapewni się im warunki dobrze zimują, Większość mam w gruncie, a jak mi się podoba to przesadzam w sierpniu, wrześniu do doniczek i one dobrze to znoszą.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2018 14:53 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, BettyL, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 15:02 #581359

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Bardzo Was przepraszam - nie doczytałam ... Betty - wybacz :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 15:05 #581360

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
O właśnie Emalko, o to mi chodziło. Ja po raz pierwszy będę siać takie śliczne ostre maleństwa i tak pomyślałam, że jak mi spodobają, to spróbuję je przezimować. A że nie będę miała na nie dużo miejsca, to wymyśliłam, że posadzę między kwiatkami - przecież są tak piękne i tak ślicznie się przebarwiają, że mogą za ozdobę w kwiatkach robić :funnyface:
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 15:15 #581362

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16972
Z tym Trynidad Perfume jest trochę zamieszania. Sporo źródeł zalicza go annumów i ja też tak go klasyfikowałam. Znalazłam jednak kilka wpisów, że to chinenese. Dlatego wszystkie 3 krzaczki są zimowane, jeden u mnie, drugi u Kasi Mymysteryy a trzeci u kolegi. Jak na razie trzymają się dzielnie. O wynikach eksperymentu będę dalej informować.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Armasza, Pestka, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 15:21 #581364

  • Harmoszka
  • Harmoszka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 31
Kurczę... a ja gdzieś wyczytałam, że tak naprawdę wszystkie papryki są wieloletnie i słowo 'annum' jest wpadką językową :blink:
Tak czy inaczej, ekspetymentuję z zimowaniem Chilli Cayenne i zwykłej słodkiej papryki Granova. Póki co się trzymają :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 16:23 #581374

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Tu jest artykuł w którym autor opisuje Trynidad Perfume i zalicza ja C. chinese. Twierdzi ze ja przezimował. yougrowgirl.com/food-worth-growing-trinidad-perfume-pepper/ Nie jest to rozprawa naukowa i najlepiej jak ją sama Beata przezimujesz. Ale muszę przyznać że układ liści ma charakterystyczny własnie dla Chinese.
Harmoszka koniecznie informuj, bo ja kiedyś w szklarni przezimowałam parę annuunów Ale nie miały na wiosnę nowych przyrostów i po pewnym czasie zrobily sie brzydkie., wyrzuciłam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 16:38 #581380

  • Harmoszka
  • Harmoszka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 31
W takim razie otoczę je większą opieką bo do tej pory je traktowałam po macoszemu. Dopiero wczoraj zerwałam z Cayenne ostatnie owoce i obie papryki przycięłam.
One po prostu stoją na północnym parapecie w domu (ogrzewany oczywiście ale bez grzejnika pod parapetem). Chyba powinnam im znaleźć chłodniejsze lokum co?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 16:59 #581385

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja dotąd do póki nie widzę nowych przyrostów trzymałam w ganku. Peter mi sie przeziębił a resztę jak zaczęła wypuszczać nowe przyrosty przeniosłam do domu . Dosyć ładnie nowe liście rosną. Ale to musi każdy sam wypracować metodę zimowania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Harmoszka, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 17:02 #581386

  • Harmoszka
  • Harmoszka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 31
One mi cały czas puszczają liście a Cayenne nawet kwiatki, które obrywam oczywiście.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 18:57 #581408

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16972
Piotruś jest chyba strasznym wrażliwcem, wciąż ze wszech stron słychać że nie chce zimować. Miałam kilka lat temu w domu ale padł jak mucha w grudniu.
Ten typ tak chyba ma.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 20:09 #581432

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Na przyszły rok będę na niego bardziej uważała.A Aji cito maja bardzo długie międzywęźla. Przycięłam dzisiaj nowe przyrosty. zobaczymy czy to pomoże. Bo juz ma taki drapakowaty wygląd , gdzie to jeszcze do wiosny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 21:35 #581445

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Dostałam takie nasionka.Czy warto je wysiewać ,bo może szkoda na nie miejsca.

20180106_212810.jpg
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 22:09 #581452

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Z tych co pokazujesz to znam tylko Ciliegia Picante to jest to samo co Red Cherry. Westlandia jest podobno OK.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 22:28 #581455

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16972
A ja miałam Peperoni Lombardo. Słodka papryka do złudzenia przypomina ostrą Cayenne, ale ścianki cienkie, mnie nie zauroczyła - całość ususzyłam.
Znam taka osobę, która robiła kawały znajomym jedząc słodką Lombardo a im serwując Cayenkę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rzepka2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Sty 2018 23:17 #581459

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Westlandia jest plenna, łatwa w uprawie i nie grymasi. Moim chłopakom smakowała na surowo, miałam w gruncie i donicach.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.510 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum