TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 01 Lut 2019 23:21 #640315

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Dodam jeszcze, bo mi się przypomniało, że ta sama firma (i w tych samych sklepach) ma czasem w ofercie białe (najpewniej Giant White, mam wrażenie, że trochę łagodniejsze) i czekoladowe habanero (najpewniej Habanero Chocolate, ostrzejsze od czerwonych, ale też zjadliwe spokojnie). O ile te pierwsze zwykle jest okej, o tyle w tych drugich straszliwie często jest pleśń, aż przestałam je brać - radzę uważać i dokładnie oglądać, gdyby ktoś chciał je kupować.
No i jest jeszcze wersja Orange, ale z nią tak samo jak z żółtą, widać wyraźnie na pierwszy rzut oka, jeśli coś się dzieje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Ada, iwa


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 02 Lut 2019 11:43 #640344

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3122
Pepperoncino z sklepowej przyprawy kiełkuje po 4 dniach:


IMAG2578.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Ada, gurman

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 04 Lut 2019 20:53 #640931

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2109
  • Otrzymane dziękuję: 7047
No i jest pierwszy maluch. :whistle:


IMG_20190204_203933.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, pouder, Marlenka, Sylwiaaa, Jaedda, gurman, Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 05 Lut 2019 15:32 #641033

  • gurman
  • gurman's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 198
Nie było mnie kilka dni i prawie wszystkie papryczki wyszły z perlitu. Jednak bardzo się wyciągnęły. Muszę zacząć jakieś doświetlanie, może trochę pomoże.
papryki1.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, Adasiowa, Jaedda

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 05 Lut 2019 20:11 #641091

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Rzut oka na wysiane do tej pory papryki pozwolił mi na sporządzenie notatki służbowej:

- w fazie liścieni ( rozłożonych ) są: Cayenne Red ( nasiona oryginalne ), PCR, Black Pearl i jedna Kinizsi z nasion wydłubanych z owocu

- zaczątki liści właściwych mają: pozostałe Kinizsi, Jalapeno Big, Pasilla, Rocoto Red Manzano i Habanero Mustard ( nasionka z 2016 )

- wykształcone liście właściwe zauważyłam u: Habanady, Aji Charapita i Mulato Isleno ( z nasion ubiegłorocznych, tych trefnych, które u nikogo nie dały normalnej rośliny; zobaczymy, jak będzie w tym roku )

Nasiona innych ostrych odmian są umieszczone w kiełkowniku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2019 20:12 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Łasiowa, Zielona, Sylwiaaa, Jaedda, aga

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 12:44 #641195

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
20190206_121237.jpg

Carolina Reaper HP 22 B
Carolina Reaper Yellow (nasionka wydłubane z suszonej papryczki; z 6 skiełkowało 1)
Cheyenne Yellow
Joe Long Cayenne
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, Ada, Pizza, aga

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 15:28 #641220

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Edytko, widzę u Ciebie Karolinkę ... wczoraj zostałam obdarowana nasionami Caroliny Reaper i zastanawiam się, czy zaprzyjaźnić się z TAKĄ diablicą. Znam ją tylko ze zdjęć i z opisów, więc z pewnością nie będzie u mnie papryką konsumpcyjną, ale chciałabym nacieszyć się owocami "na żywo". Może jakiś diabeł mnie podkusi ...
A tymczasem donoszę, że w kiełkowniku obudziły się nasiona Thunder Mountain i Taze Biber :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 15:34 #641222

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Jak wcześniej pisałam moje nasionka wyłożone na waciki były 25.01.Wszystkie mają już liścienie.Są słabiutkie,brakuje im słoneczka.Jak dostaną oddzielne lokum z pewnością się wzmocnią.


20190204_150647.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, ewa-s, Marlenka, Sylwiaaa, Jaedda, Pizza, Zygowa

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 15:49 #641227

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
A przypomnij, jakie odmiany wysiałaś ? :oops: Idą jak burza.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 15:55 #641228

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Aniu posiałam je właśnie dla oka, podniebienie mogłoby nie dać rady :mad2: Może do kiszenia z innymi ostrymi się nada, z których robi się sosy.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 16:04 #641230

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
A ja powiem szczerze zaczęłam się zastanawiać nad tą papryczką właśnie dlatego, że jestem bardzo ciekawa jej smaku. Ponoć to "krewniaczka" Habanero i smak i aromat ma niepowtarzalny.
No i przy niej na pewno nie musiałabym się męczyć z siekaniem po sześć, siedem sztuk. :laugh1: Prędzej po pół sztuki, jeśli w ogóle by była zjadliwa.
Hmm, zobaczy się, ale to już może na przyszły rok, choć kusi, kusi. Tyle się o tym maluchu z piekła rodem słyszy. Byłby ktoś może dobrą duszą i wysłałby mi pod koniec roku jedną, świeżą papryczkę z krzaczka, skoro i tak użytkowo się marnuje? Jeśli w ogóle jest w stanie znieść taki transport. W handlu tylko suszone, a ja za suszoną papryką nie przepadam i lubię ją tylko w wersji sproszkowanej.

EDIT:

to nie reklama, ale coś, co mnie bardzo rozbawiło:
pl.aliexpress.com/item/Gor-ca-Sprzeda-10...evice=c&gclsrc=aw.ds
Fajna "Carolinka", doprawdy :happy:
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2019 16:18 przez Pizza.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 16:11 #641231

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Odmian sporo: Thai Hot Culinary,Biquinco Red,Pimientos Cristal,Lemon Drop,Kinizsi,Jalapeno,Habanero Yucatan White,Ywona .Po dwa krzaczki zostawię sobie,po dwa dostanie syn i po jednym siostra.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Adasiowa, Marlenka, Zielona, Pizza, Zygowa

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 17:59 #641247

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Pizza Nie to nie Carolina to Piotruś. The Peter pepper, Capsicum annuum . Bardzo wiele ludzi ja tu uprawia. No nie zawsze wychodzą takie skojarzeniowe owoce.
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2019 18:00 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 18:08 #641253

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Wiem, że to nie Carolina, stąd cudzysłów :) Mam nawet nasionka tego Piotrusia.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 20:23 #641294

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2109
  • Otrzymane dziękuję: 7047
No i przyśpieszyłem troszkę wysiew, z powodu nadchodzącego wyjazdu.:)


IMG_20190206_190953.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Marlenka, Sylwiaaa, Bala, Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 21:45 #641318

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Pizza jak doczekam owoców Carolinek, pakuję i wysyłam. A jak zniosą transport :think: ... Przekonamy się :whistle:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pizza

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 06 Lut 2019 21:51 #641320

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Dziękuję Ci bardzo. :drink1:
A moja "pani Habanero z przypadku" na chwilę obecną jest taka:

habanero-2.jpg


Już na tyle duża, że zaczynam się martwić, by mi za wcześnie pączków nie puściła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, ewa-s, Adasiowa, Jaedda, Bala

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 08 Lut 2019 11:16 #641573

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Moje papryczki mają już po 2-3 pary liści właściwych, myślę, że należy im się już zmiana lokum na większe; czy przy przesadzaniu zagłębić je mocniej w grunt, czy zostawić na takim poziomie, jak były? :think: Wydaje mi się, że w zeszłym roku sadziłam głębiej, ale nie pamiętam... :oops:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.684 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum