TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 08:55 #619160

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15441
  • Otrzymane dziękuję: 51282
Sugestie może by i się znalazły , tylko wyobraźni brak :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 09:25 #619167

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
U mnie też na cukiniach zauważyłam białe kropki. Przyplątał się mączniak.
Mietku w jakich ilościach PW+HT zastosowałeś interwencyjnie?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 12:17 #619196

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Muszę dołączyć do Was, u mnie też mączniak na cukinii.Do tej pory rosła modelowo i sporo jej już zebrałam :flower:. Oprysk będzie konieczny.
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 13:46 #619210

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
To sa najmniej okrągłe które zostawiłem , reszta ping pongów trafiła na kompost.

F76A40CB-9BC0-4BDB-A86E-6FCCCA110241.jpeg
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 14:18 #619215

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15441
  • Otrzymane dziękuję: 51282
Mamma wrote:
w jakich ilościach PW+HT zastosowałeś interwencyjnie?

Dokładnie ten sam oprysk co do ogórków. 15 ml/l PW + 5 ml/l HT. Przypominam , że koncentrat HT nie dodajemy bezpośrednio do oprysku lecz emulgujemy go wstępnie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń i dodajemy do opryskiwacza.
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 14:21 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, pszczolka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 14:23 #619216

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15441
  • Otrzymane dziękuję: 51282
carbon wrote:
To sa najmniej okrągłe które zostawiłem , reszta ping pongów trafiła na kompost.

Pierwsze dwa z lewej wyglądają na niedobór azotu. Z prawej- niedobór potasu. Generalnie to albo ogórki są niedożywione albo podłoże zbyt kwaśne.
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 14:24 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 15:00 #619222

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Zerwane dzisiaj ogóreczki
Tessa F1 i Wisconsin
20180722_091754.jpg

Niektore przerosły, bo mnie nie było w tygodniu i były wielkości cukinii :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 15:10 #619224

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
carbon wrote:
To sa najmniej okrągłe które zostawiłem , reszta ping pongów trafiła na kompost.

F76A40CB-9BC0-4BDB-A86E-6FCCCA110241.jpeg

Guzik prawda. Te 3 co pokazujesz mają niedosyt N. Dalej zwykle jest tak: "Czy były robione były badanie gleby" i pokazywanie angielskojęzycznych zdjęć itd....

Ja od lat mam swój sposób bez znalezionych w Necie i sobie przypisanych "wynalazków".

Ogórki sieję/sadze na początku maja w rzędy gdzie wkopałem w końcu marca Świeży obornik koński, potem jak mają 4 liście właściwe wykonuję dolistny oprysk 0.5% miedzianem. Potem jak zaczynam zbierać plony co tydzień 0,5% K2So4.

Za tydzień kończę uprawę ogórków (pomidory domagają się o priorytet), choć ogórki są ładne, plenne i zielone.

Potem wysadzę poplon, w tym roku będzie to facelia. A w przyszłym roku na "ogórkowej rabacie" będzie królowała dynia Lungo d'Napoli, jedyna którą znam świetnie smakuje na surowo. Tak wyglądają, odmiana ANYA, bardzo smaczna.
OgrekAnya18.7.jpg
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 15:20 #619225

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Biotit ładne twoj krzaki i zdrowo wyglądają .
Napewno obydwoje z Pomodoro macie rację , faktycznie w zeszłym roku na tej samej grządce podwyższonej miałem ladne ogórki w w tym nic . Skupiłem sie za bardzo na pomodorkach a na ogórkową grządkę sypnąłem z wiosny trochę granulowanego nawozu naturalnego , widocznie za mało ,bo ziemia mogła być wyjałowiona Teraz dałem kompost plus nawóz w granulacie i namoczyłem już nasiona , zobaczymy czy do połowy pazdziernika coś z nich wyrosnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Darek67

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 15:43 #619230

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6919
  • Otrzymane dziękuję: 42056
Przewężenie części przyszypułkowej ogórka to brak potasu,natomiast zgrubienie przy szypułce to może być brak azotu.Niektórym jednak zalecam czytanie w necie lub w prasie ogrodniczej.To nie boli a daje wyniki.
A to są polskie opracowania :www.ogrodinfo.pl/nawozenie/zywienie-ogorka/1.Właciwie to już kończę i nie mam zamiaru komuś wypominać,że np.swoją wiedzą nie dzieli się z innymi(a może nie ma tej wiedzy) a się nią chwali.Jeszcze tylko dodam,że nie zauważyłem,aby ktokolwiek przypisywał sobie cokolwiek. :hammer: :club2: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Zbyszko46, Ada, Almera

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 15:49 #619232

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
Z balkonowej uprawy na razie do skosztowania były tylko 3 ogóreczki z odmiany krzaczasty krótki. Mysle,że odmiana jest dosyć późna. Dwa tygodnie po krzaczastych wysiałam kilka odmian jednocześnie w tym te krzaczaste powtórnie i oto co mam dzisiaj
Krzaczasty krótki i krzaczasty sałatkowy kwitną, ale na razie owoców brak.
Korniszonek ma owoców mnóstwo, ale jeszcze malutkie.
Cezar i Glacius także maja juz mnóstwo małych owoców.
Przyczyną opóżnienia w zbiorach ogórków na pewno był brak wczesniejszej fertygacji i atak szkodników - widać to jeszcze na niektórych starszych liściach. Pokonane bez chemii :)
Wielkie dzieki Pomodoro za porady odnośnie fertygacji :thanks: - efekty na zdjeciach poniżej.

Oto moje skrzynkowe Glacius i Cezar. Rusztowanie to prowizorka, w nastepnym roku zmienię - potrzebne wyższe...

ogrkiwskrzyni22-07-2018.jpg


Glacius

glacius22-07-2018.jpg


Cezar

cezar22-07-2018.jpg


I krzaczaste * miały być max 50 centymetrowe a maja co najmniej metr ...

ogrekkrzaczasty22-07-2018zdj1.jpg


ogrekkrzaczasty22-07-2018zdj2.jpg
Witam ! Krysia
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 15:57 przez Almera.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Ada, gazela

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 16:02 #619234

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Mam pytanie czy preparatu tymiankowo - oreganowego HZT też użyć 5 ml jako dodatek do oprysku z PW. Tylko taki posiadam. :thanks:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 16:29 #619236

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6919
  • Otrzymane dziękuję: 42056
HZT dajemy 150 ml.na 2-3 l.wody. :garden1: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczolka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 18:03 #619248

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Krecik stary wrote:
Niektórym jednak zalecam czytanie w necie lub w prasie ogrodniczej.To nie boli a daje wyniki.
A to są polskie opracowania :www.ogrodinfo.pl/nawozenie/zywienie-ogorka/1.Właciwie to już kończę i nie mam zamiaru komuś wypominać,że np.swoją wiedzą nie dzieli się z innymi(a może nie ma tej wiedzy) a się nią chwali.Jeszcze tylko dodam,że nie zauważyłem,aby ktokolwiek przypisywał sobie cokolwiek. :hammer: :club2: :drink1:

Och Józiu, czytasz w myślach :) Dodam od siebie tylko to, że niektórym brakuje odrobiny dystansu do własnej "wszechwiedzy", natomiast mają w nadmiarze narcyzmu i zawiści. Ale ponieważ wszyscy mają prawo do wypowiadania tutaj swoich opinii ( choć poziom wypowiedzi pozostawia czasami wiele do życzenia ), więc nie pozostaje nam nic innego, jak pobłażliwe odniesienie się do tego typu "wypocin".


Możemy się różnić w poglądach, ocenie problemu czy trafności diagnozy, jednak NIE BĘDĘ TOLEROWAĆ osobistych wycieczek pod czyimkolwiek adresem. Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Te czasy w Warzywniku już minęły.

W razie gdyby ktoś chciał kontynuować tę niesmaczną dyskusję, kończę temat w wątku i zapraszam na pw .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 19:02 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 18:47 #619259

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5563
  • Otrzymane dziękuję: 12754
Ogórki po opryskach IF i PW na razie zdrowe.

DSCN2133.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 18:49 #619261

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6919
  • Otrzymane dziękuję: 42056
Aniu dla mnie sprawa zakończyła się zanim się rozpoczęła.Jedynie to to że spuło mi to niedzielne popołudnie. :bye: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 18:59 #619268

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Mam nadzieje że to nie przeze mnie , ja tylko pytam i staram się od was czegoś nauczyć bo widzę jakie macie ładne plony i zadbane ogrody .
No właśnie będąc w Polsce trochè rzuciło mi się w oko że czasami ludzie napinają się o byle bzdurę zamiast wykazać trochę empatii i zrozumienia wobec drugiej osoby a właściwie jej poglądów .Wydaje mi sie że odrobinę uśmiechu i życzliwości na co dzień załatwiło by wiele spraw.
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 19:03 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Emalia112, pouder

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Lip 2018 19:01 #619270

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Nasze ogrody i świat są zbyt piękne, aby przejmować się i psuć sobie miły, niedzielny nastrój :coffe: , a jeśli dodam, że dzisiaj na działce stałam dobre 15 minut przed moją "ogórkową zasłoną" i przypatrywałam się pracy pszczół uwijających się pomiędzy ogórkowymi, złotymi kwiatami, to przynajmniej do przyszłej soboty będę miała ten widok przed oczami :)
Powrót ciepłej, słonecznej pogody przyspieszył kwitnienie i zawiązywanie owoców, na potęgę rosną boczne pędy z żeńskimi kwiatkami, a ja przyniosłam do domu kolejne plony.

Dwa krzaczki chyba przewieszą się przez poprzeczkę.

Carbon - absolutnie nie przez Ciebie.:) :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2018 19:04 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.628 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum