TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. V

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 08 Kwi 2019 20:17 #652203

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1858
  • Otrzymane dziękuję: 6232
U mnie też było dzisiaj "cieplutko" -całe 7 stopni i wiatr. Trzeba było przeprosić się z czapką i rękawiczkami.Jutro jeszcze zimniej,ale ja już się przyzwyczaiłam że prawdziwa wiosna jest dopiero pod koniec maja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Betula, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 08 Kwi 2019 20:32 #652207

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19328
  • Otrzymane dziękuję: 80021
U...Marysiu, współczuję "pomocnika". Moje mają jedną zaletę, że nie interesują się doniczkami (póki nie ma tam naturalnego nawozu :silly: ).
Widzę, że kraj się podzielił - nawet pogodowo :crazy:
Ja należę do części ciepłej (jeszcze) i słonecznej, dlatego drugi raz i to porządniej skosiłam trawę, posadziłam nowe nabytki, nadesłane i kupione w Biedronce (są całkiem porządne sadzonki piwonii, kilka ładnych odmian, podpędzone), rozpaczliwie walczyłam z pełzającymi chwastami w trawniku - wreszcie podlałam rabaty kwiatowe. W chwilach "między" fotografowałam moje magnolie - po prostu czuję trwogę, bo ma być pojutrze nad ranem -1, a to starczy, by zmienić te cudne góry kwiecia w burą breję... :woohoo:



Już dzisiejsza noc może być zimna, mimo +18 w dzień. Niedawno tak zachodziło słońce:



A teraz czyste niebo z cieniutkim nowiem.
Wszystkim obolałym ogrodnikom - szybkiego powrotu do dobrej kondycji!
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2019 20:33 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Kaja, Armasza, rozalia, Biotit, lucysia, Betula, Agusiak, najemnik, Basia Rozyczka, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 08 Kwi 2019 21:23 #652220

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Dziewczyny, ależ macie użytecznych mężów. Ja się domków dla ptaków od kilku lat doprosić nie mogę :)
Łatko! Zachwycająca magnolia. Ile ma lat?
Przed nami kilka chłodniejszych dni, a nocami możliwe przymrozki. Uważajcie więc na swoje rozsady.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2019 21:24 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Łatka, Agusiak, UllaM

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 08 Kwi 2019 21:43 #652223

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19328
  • Otrzymane dziękuję: 80021
Bea, ta to moja najstarsza, magnolia pośrednia, wyhodowana z patyczka 20 cm kupionego przeze mnie-ignorantkę w kartoniku dokładnie 20 lat temu. Początkowo "pielęgnowana" bez ładu, składu i sensu. Teraz sięga na pewno ponad pierwsze piętro. Mam magnoliowego hysia - cóż, jestem rodowitą wrocławianką. W mojej dzielnicy (i nie tylko) rosną w wielkiej liczbie poniemieckie magnolie, przy których moja jest dzidziusiem. Nawet sąsiedzi mają o taką (zdjęcie marne, robione wieczorem i telefonem):



Jeśli się podobają - właśnie wstawiam trochę dzisiejszych zdjęć w moim ogrodowym wątku, zapraszam! :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Armasza, Betula, Agusiak, Przylepa, UllaM, Basia Rozyczka, Nimfa, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 08 Kwi 2019 22:03 #652226

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Piękna magnolia :bravo: Dzisiaj i u mnie zagościła nowa odmiana magnolii, ale jakośnie mogę wykrzesać w sobie entuzjazmu z jej zakupu. A to dlatego, że zajęła ona miejce mojego pięknego klona palmowego (przynajmniej taki był przez te kilka lat) Niestety coś go zabiło :placze: Nie wiem czy zima, czy jakaś choroba. Tylko jedna gałązka wypuściła liście, reszta drzewa umarła :placze:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 00:00 #652237

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
koma wrote:
Tak jak pisze Ula/mieszkamy kilka km.od siebie/piękny dzień,Dodam tylko,że rano było -2 ,a w południe już 21 stopni.
Dobrze,że na taras wystawiłam tylko szałwię błyszczącą,bo albo pies,albo kot bardzo był ciekawy co jest w skrzyneczce.No i po szałwi.

20190408_145318.jpg

Marysiu, to prawda, szkoda roślinek :jeez: , dobrze że to "tylko" szałwia, nie dało się nic uratować?
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2019 05:26 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 09:48 #652251

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30090
Ula kilka sztuk uratowałam.Szałwii mam jeszcze jedną skrzyneczkę więc trochę będzie do posadzenia.
Od rana pokropił trochę deszcz,potem padał ŚNIEG.Słońce nieśmiało wychodzi zza chmur.Temp.2 stopnie na plusie.


20190409_092042.jpg


20190409_092050.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Betula, Agusiak, UllaM, jagodka27, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 17:20 #652300

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19328
  • Otrzymane dziękuję: 80021
Przylepa wrote:
Piękna magnolia :bravo: Dzisiaj i u mnie zagościła nowa odmiana magnolii, ale jakoś nie mogę wykrzesać w sobie entuzjazmu z jej zakupu. A to dlatego, że zajęła ona miejsce mojego pięknego klona palmowego (przynajmniej taki był przez te kilka lat) Niestety coś go zabiło :placze: Nie wiem czy zima, czy jakaś choroba. Tylko jedna gałązka wypuściła liście, reszta drzewa umarła :placze:

Ewo, niestety, z klonami palmowymi takie rzeczy się zdarzają. :( Ja nie jestem żadną znawczynią w tym zakresie, w przeciwieństwie do Beatki - beatazg, ją trzeba pytać w wątku tematycznym.
Możemy sobie rączki podać - straciłam chyba nieodwołalnie szczepiony na obcym pniu klonik Firecracker, w moim ogrodzie z pięć lat, a kupiony (jako prezent imieninowy) wyższy ode mnie. A "zwykły" Atropurpureum usechł w 2/3, tak jak Tobie, zostały najniższe gałęzie. Wydaje mi się, że między częścią umarłą a zdrową jest jakieś uszkodzenie mrozowe - tylko od jakiego to mrozu??? Jak go nie było dwa lata...
Od północy powiewy, jak z klimatyzacji nastawionej na max, ale jeszcze nie najgorzej, grunt, słonko świeci. Chyba nocą dodatnia temperatura (w odróżnieniu od Józia nie spoglądam nocną porą co chwila na termometr ;)). Tym niemniej alert przymrozkowy trwa, muszę wtargać drzewo cytrynowe do kuchni - i pozabezpieczać, co się da. Jutro hortensje wkładają z powrotem kurtki, nie ma zmiłuj.
Ale i miłe rzeczy się dzieją - z okna, przed którym stoi monitor, mam taki widoczek:





Trzymajmy się cieplutko!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, rozalia, Betula, Agusiak, jagodka27, Basia Rozyczka, Nimfa, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 18:30 #652309

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
W takiej ilości robią wrażenie :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 19:09 #652319

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1419
  • Otrzymane dziękuję: 11226
Piękna ta "żółta rzeka". Ja jednak nie na temat....Betula, pomóż, niedawno widziałam na forum przepis na kimchi, ktory mi bardzo odpowiadał. Wydaje mi się, że komentowalaś (a może jestem w błędzie) - no i nie mogę go nigdzie znależć. no nie mogę....:( Pomożesz?
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 19:31 #652326

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ależ proszę uprzejmie. Zapewne chodzi Ci o przepis Janinki:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...odem?start=72#650179
Ewentualnie jest też link do przepisu, z którego ja robię:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...zywa?start=72#629566
Te przepisy są bardzo podobne, o ile nie identyczne.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 19:35 #652327

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ciepło i wietrznie. Posiane aksamitki i łubin. Deszczu dalej brak liczę, że spadnie dziś w nocy. A tu rabarbar dostał ciepła i wyszedł w ciągu kilku dni a już się bałam że ciacha nie będzie.
20190409_164219.jpg
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2019 19:57 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Betula, UllaM, Nimfa, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 19:43 #652328

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ciepło, przyjemnie, u mnie wieczór bardzo ciepły.
A miasto też pozakładało nowe kwietniki, na razie bratki.
DSC00242.jpg
DSC00274.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Łatka, rozalia, Betula, Agusiak, UllaM, Basia Rozyczka, Nimfa, aga, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 19:59 #652332

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Miło popatrzeć. Wczoraj przypadkiem trafiłam w którychś wiadomosciach na informację, że w jakiejś miejscowości kradną bratki razem z kwietnikami. Nawet podobne były kwietniki (bynajmniej nic nie sugeruję :) ). Ja rozumiem ukraść małe kwiatki, ale żeby całe kwietniki, to potrzebna organizacja i transport i ze dwóch chłopa by to podnieść.
U mnie dzień nie był zbyt ciepły, bo tylko 9°C. W nocy mają być przymrozki, możliwe nawet -4°C. Pochowałam prawie wszystkie moje rozsady do domu.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Agusiak, Zielona, UllaM

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 20:13 #652337

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Wyświetliło mi w telefonie,że w nocy ma być 3 stopnie C.Poprzyrywałam wszystko,co się dało włókniną,nie będę ryzykować...A w szklarni zapaliłam 4 znicze olejowe-niech się "ciepli" ogóreczkom i pomidorkom. :mad2:


20190409_200105.jpg



Pierwszy raz w życiu mam takie rzodkiewki.Może dla kogoś to nic nadzwyczajnego,ale mnie cieszy ogrooomnie... :happy4: :happy4: Pozdrawiam rzodkiewkowo!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 09 Kwi 2019 20:21 #652339

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ja Cię nie mogę. Najpierw Przemek, teraz Ty :). Takie ładne rzodkiewki wstawiacie, a moje wciąż rosną i muszę czekać.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 10 Kwi 2019 07:02 #652382

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Uf południe na razie obroniło się przed mrozem, +4 nocą, niebo trochę się chmurzy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Betula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 10 Kwi 2019 07:19 #652383

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Centrum nie do końca. Na szczęście nie było tak źle jak zapowiadały niektóre prognozy, bo tylko -2°C. Słonecznie i nadal bez deszczu.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rozalia, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.542 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum