TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 19:25 #689283

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11395
KaLo owies czy jęczmień to dobry pomysł ale kupowanie sałat dla ,,służbowych '' żółwi to chyba nie bardzo. Poza tym, mieszanki sałat sprzedawanych w pojemnikach są jak wszystko co jest z masowej produkcji. Ani chodziło o żywność ekologiczną bo sałatę kupowaną żółwie dostają.
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 19:34 przez bietkae. Powód: dodano literę
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Kajtkowa, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 19:29 #689286

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30086
Przeglądałam dzisiaj książki,które mogę oddać do jednej z wiejskich szkół.W ręce wpadła mi książka/jedna z kilku tomów/Pana Adama Słodowego.Zrobiłam kilka zdjęć ze stron poświęconych ogrodnictwu.Może się przydadzą,więc je wstawiam.Jeżeli jest to nie odpowiedni wątek,to proszę je usunąć.


20200126_190905.jpg


20200126_190933.jpg


20200126_191029.jpg


20200126_191215.jpg


20200126_191130.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 19:36 #689289

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Elżuniu :hug:

Nowym forumowiczom należy się wyjaśnienie: z pewnych względów postrzegam rzeczywistość nieco inaczej niż większość ludzi i niektórym z Was mogę wydawać się "inna", ale zwierzaki są dla mnie bardzo ważną częścią mojego życia.

Ad rem: żółwie, o których mówię, to mieszkańcy Zoo, często odbierane interwencyjnie z masakrycznych warunków ( zresztą nie tylko one ). Dostają karmę dobrej jakości, świeżą i czystą, ale wyłącznie z marketu. Tymczasem mnie zależy, aby choć raz na jakiś czas dostały prawdziwą zieleninę. Obsada jest spora, sam Berenik waży ponad 20 kg.

Uprawy traw nie podejmuję się przy czterech domowych kotach.

Przepraszam za prywatę - wracamy do tematu wątku.

Marysiu - dziękuję !!! Ukłon w stronę ś.p. Adama Słodowego, a dla nas świetna ściąga.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 19:46 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 19:53 #689292

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Aniu na pewno w tym gronie nie jesteś mniejszością w tej "inności" (swoją drogą dobrze, że nie masz pod opieką żyraf albo słoni :happy3: )

A w temacie, mimo naparstkowego ogródka przygotowałam już miejscówki dla dyń i cukinii, które ofiaruję zwierzakom sąsiada jako walutę wymienną ;)
Ela
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 20:06 #689297

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7815
"waluta wymienna" w stosunkach sąsiedzkich jest bezcenna a jeżeli ktoś jeszcze taką nie płacił niech spróbuje a zdziwi się jak wielką ma wartość :dance: i to nie tylko w sferze materialnej ale również towarzyskiej
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 20:21 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, del, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 20:13 #689299

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41992
Jak pisałem wczoraj w południe włożyłem do gąbki kilkanaście nasion siedmiolatki ,której w tym roku kończy się termin przydatności.W tej chwili wietrząc je zauważyłem,że dwa nasionka wypuszcza kiełki.Papryka napęczniała,ale kiełków jeszcze nie ma.Jutro będą fotki. :dance: :dance: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 20:14 #689301

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
bietkae wrote:
KaLo owies czy jęczmień to dobry pomysł ale kupowanie sałat dla ,,służbowych '' żółwi to chyba nie bardzo. Poza tym, mieszanki sałat sprzedawanych w pojemnikach są jak wszystko co jest z masowej produkcji. Ani chodziło o żywność ekologiczną bo sałatę kupowaną żółwie dostają.
Nie no masz rację. Nie wiedziałem. Jak służbowe to niech służba kupuje :)



Pomyślałem o giełdzie rolnej. Na takich giełdach pozostaje sporo różnych niesprzedanych warzyw czy owoców, które przestały ładnie wyglądać ale jeszcze są zdatne do spożycia. Może ZOO jako instytucja mogłoby coś załatwić?
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 20:30 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, whitedame, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 20:34 #689314

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1853
  • Otrzymane dziękuję: 6198
Miałam żółwia 17 lat. Wzięłam go,bo pewnie wypuściliby go na łąkę bo się znudził.Od początku był chory.Nie miał w ogóle apetytu,ale widać że są to wytrzymałe zwierzęta. Uwielbiał tylko jedną roślinę,a to były listki mniszka.Uprawiałam je na balkonie od jesieni do wiosny, a potem już miałam z działki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Betula, bietkae, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 20:47 #689322

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Mój sąsiad wielokrotnie próbował uprawiać roszponkę, jak się spodziewacie, bez powodzenia. Resztki nasion jakie mu zostały rozsypał na trawniku ( nie takim boiskowym) i teraz co roku ma w trawie małe rozetki roszponki.
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 21:10 #689339

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30086
20200126_210247.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 21:29 #689355

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Idę się poskarzyć :(
Kupiłam na jesieni nasionka Shadow Boxing i za chiny nie mogę znaleźć. Gdzieś mama położyła jak ja gniłam w łóżku i nie wiem gdzie jest :club2:
Nosz, wściekła jestem.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 21:39 #689362

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11731
Nasionka roszponki Verte a Couer Plein 2 wyłożyłem na wacik 17 XI 2019r. Nasionka zaczęły kiełkować 21 XI ale nierównomiernie. Początkowo miały trafić do multiplatu po 1 nasionku ale zabrakło mi cierpliwości i do każdej minidoniczki trafiło po kilka czasem nawet kilkanaście nasionek (zdecydowanie za gęsto).
004-84.jpg

Tak roślinki wyglądały 24 XI
016-39.jpg

Tak 14 XII
007-72.jpg

A tak 31 XII
Nie była niczym nawożona, czasami przesychała. Parę razy ją podskubywałem do zjedzenia ale dzisiaj resztę roślin wywiozłem do tunelu. Cały czas mam też roszponkę w gruncie ale ta praktycznie stoi w miejscu i nie rośnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, Przylepa, Mandorla, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 21:41 #689366

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
KaLo wrote:
............................... Pomyślałem o giełdzie rolnej. Na takich giełdach pozostaje sporo różnych niesprzedanych warzyw czy owoców, które przestały ładnie wyglądać ale jeszcze są zdatne do spożycia. Może ZOO jako instytucja mogłoby coś załatwić?


I dobrze pomyślałeś

Nawet nie wiesz jakie ilości sałat i warzyw Sławek przywozi mi dziennie z giełdy " na kompost"
Niektóre po delikatnym obraniu można spokojnie zjeść, więc i zwierzętom by się nadały.
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 07:55 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 21:51 #689374

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
lucysia wrote:
Idę się poskarzyć :(
Kupiłam na jesieni nasionka Shadow Boxing i za chiny nie mogę znaleźć. Gdzieś mama położyła jak ja gniłam w łóżku i nie wiem gdzie jest :club2:
Nosz, wściekła jestem.

Lucysiu w takich sytuacjach moja mama mówi, że diabeł ogonem nakrył i piętą trzyma :happy3:

Ja wszystkie nasionka trzymam w magic boxach, z podziałem na warzywa i kwiaty oraz te które sieję wprost do gruntu oraz te, z których robi się rozsady.

1580075859055-906776959.jpg

A to moja Frania (wagi piórkowej 96 dkg) - pożeraczka wszystkiego co na działce urośnie.
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 22:00 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Miragoral, Betula, bietkae, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 22:54 #689388

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja też wszystko mam posegregowane. Nawet na roczniki, w kartonach. A że nie mogłam odłożyć na miejsce to gdzieś leży i sir że mnie chichra. :happy4:
A mi szkoda bo bym wysiała.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mandorla, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 22:55 #689389

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Poszukam jeszcze dokładnie. Może się znajdzie.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 23:07 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Mandorla, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Sty 2020 22:57 #689390

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Lucysiu, ja tak położyłam pietruszkę korzeniową :happy: Na szczęście mam jeszcze chwilę na szukanie :happy3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 27 Sty 2020 06:30 #689397

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Jedna z koleżanek nie mogła znaleźć nasionek , które jej wysłałem. Znalazła po roku w pudełku z ozdobami choinkowymi, tak że Lucysiu bądź dobrej myśli i nie załamuj się :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.617 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum