TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 09:05 #663440

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Adasiowa wrote:
Wszystkim Uczennicom i Uczniom życzę bardzo udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji - odpoczywajcie Kochani i korzystajcie z "wolności" :)

Dziękuję w imieniu mojej prawie licealistki. U nas zakończenie roku było wczoraj wieczorem, bo zawsze gimnazja u nas kończyły dzień wcześniej, żeby impreza mogła być wieczorem, aby rodzice też mogli wziąć udział. Moje dziecko jest w tej grupie, której komisja pomyliła wyniki z egzaminu z matematyki. Jak córka sprawdziła po egzaminie odpowiedzi, to wyszło jej, że mogła stracić tylko 2 punkty, a w wynikach otrzymanych w piątek z matematyki miała tylko 72%, czyli ponad 1/4 zadań musiałaby zrobić źle. Córka od razu napisała i dostarczyła odwołanie do komisji i wniosek o powtórne sprawdzenie egzaminu. A tu taka niespodzianka wczoraj. Niektórym dzieciom nie uwzględniono w ogóle punktów za zadania z części otwartej. Dobrze się skończyło, ale stres był.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 11:10 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, Biotit, CHI, Kajtkowa, Mamma, koma, Agusiak, hakul


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 09:07 #663441

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19023
  • Otrzymane dziękuję: 78153
Nimfo, szczególne podziękowania za widok niezwykłego jeziora. Budzi wspomnienia (jak o u starszych pań B) ). Nastolatka będąc, spędzałam wakacje biwakując na dziko (z rodzicami, z rodzicami, wtedy wyjazdy "z kolegą" nie były w zwyczaju) nad jeziorami Pojezierza Drawskiego. I pływałam za kajakiem - kilometr, albo i dwa. Teraz "moje" jezioro w Sosnówce jest niedostępne dla ludzi, pilnowane przez pana z gwintówką. Zresztą - w górach żadne pływanie, ot, wskoczyć, doznać szoku termicznego i wyskoczyć ;) . Muszę poczekać - do września - na cieplutką wodę.

Aniu od sznurków :lol: , berneńczyki piękne, stateczne, dobre charaktery - jedyna wada: zwykle szybko odchodzą :( . Ale serdecznie życzę, by Twój był z Wami wyjątkowo długo.

Józiu, prześliczna lawenda, moja się wykłada - żebym nie wiem co robiła :jeez: . Chyba też mam niezbyt dobre odmiany, a wyrzucać stare, zdrewniałe krzaki - żal.

Jak Józek napisał, na Dolnym Śląsku, przynajmniej nizinnym, upalny dzień. Naprawdę upalny.
Co do trawy - moją koszę regularnie, i owszem, miejscami jest przypalona, ale żyje i po większym deszczu odbije na 100%. Nawadniania w ogrodzie nie mam - bardzo niestety.

Zapach na dziś - angielska róża Lady of Shalot (inne robią sobie powoli przerwę na kawę).

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, CHI, Betula, Kajtkowa, Pestka, Mamma, koma, Agusiak, Zielona, Nimfa, JaNina, hakul

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 09:50 #663450

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Dzień gorący i nie tyko za oknem...
Uwielbiam Was odwiedzać w tym wątku, witać się z Wami i Waszymi zwierzętami.
No i oczywiście zaglądać co rośnie w ogródkach :flower2:

Muszę dziś odreagować, bo pogoniłam pracowników i odjechałam z piskiem opon.
Tylko kto mi teraz skończy wiatę... :think:
Gin przyszedł mnie uspokoić.

IMG_20190619_093939309.jpg

A mały upodobał sobie ciotkę Brendy (wczoraj nawet szukał cyca).

IMG_20190619_093952829.jpg


Miłego i spokojnego dnia :bye:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 09:53 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 09:56 #663451

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
28/32 i coś się szykuje w przyrodzie, bo robię za zombi. Podobno mogą być burze.

Wczoraj poległam. Już mi się wydawało, że prawie wszystko posadziłam, a tu mi się odkryły cebulki :mad2: oczywiście leżały na wierzchu.

Bocianie gniazda z drogi do Wrocławia (autostradę omijam):
P6185525.jpg


P6185528.jpg


Było jeszcze trzecie, ale nie zdążyłam. Boćki już mają duże młode - jak ten czas gna..
Moja młodsza bulka skończy w październiku cztery lata :supr3: :supr3: :supr3:

Z dzisiejszego spaceru:
P6195588.jpg


Oglądamy Śnieżne Kotły:
P6195580.jpg

P6195581.jpg


Staruszka Funia:
P6195578.jpg

Funi jest chyba łatwiej galopować niż kłusować, bo praktycznie nie kłusuje:
P6195574.jpg


Spokojnego dnia i udanych wakacji.
Druga kawa i do pracy
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 10:11 #663454

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Deszcz pada i to całkiem duży. Nie będzie długi, bo chmura widoczna na mapie radarowej mała, ale dobre i to. Przynajmniej podlewać dziś nie będzie trzeba. Po za tym w prognozie na popołudnie też przewidziane są deszcze, więc może jeszcze dopada. Ale się ciesze :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Marlenka, Kajtkowa, Pestka, Mamma, Agusiak, Nimfa, aga, JaNina, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 10:55 #663460

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
U mnie dzisiaj lekkie zachmurzenie ,słonka nie widać i wiaterek temperatura 28* od wschodniej strony.Czekam na zapowiadany deszcz po południu.Oby popadało bo już nie mam siły podlewać

W ogrodzie zaczyna kwitnąć coraz więcej kwiatów

20190618_100815.jpg

i moje ulubione surfinie

20190618_100835.jpg


Miłego ,spokojnego dnia wszystkim życzę:bye:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Marlenka, CHI, Kajtkowa, koma, Agusiak, Zielona, Nimfa, aga, JaNina, hakul, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 11:13 #663465

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
To delikatnie różowe na środku pierwszego zdjęcia i niebieska plama po prawej, to co to jest? Ładne.
U mnie po deszczu zrobiło się strasznie parno, aż się ciężko oddycha, więc może te zapowiadane burze jednak przyjdą.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 11:13 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 11:33 #663470

  • hakul
  • hakul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 129
  • Otrzymane dziękuję: 297
U mnie w nocy temperatura zjechała do 10 °C. To i tak lepiej niż poprzedniej nocy, kiedy termometr pokazał 8,5°C . W wielu punktach ogrodu kwitnie powojnik mandżurski. Za zapach wybaczam mu , że tak mocno rozsiewa się.
Na świdośliwach duży ruch. No i dobrze - przynajmniej porzeczki będą dla ludzi i to bez okrywania.
IMG_20190618_185153.jpg
Pozdrawiam Halina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Marlenka, Betula, Kajtkowa, Pestka, koma, Agusiak, Nimfa, aga, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 12:19 #663480

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Świdośliwy Ci teraz kwitną? Co to za odmiana? Moje już dawno zawiązane owoce mają.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 12:40 #663490

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Łatka ,na razie nie ma roku. Też słyszałam dużo o tej rasie, ale jest piękny i spokojny co do dzieci. Mąż chciał innego pieska, ale zabroniłam. Za wszelką cene miał być łagodny dla dzieci. Na razie młodzik skacze z radości, no cóż dzieci się boją, jest kawał psiny. Dorośnie zmądrzeje.
Mogę już powiedzieć :
Mamy wakacje, wakacje jupi jupi ju

15609406948381920284986.jpg

Pierwsza moja werbena zakwitła.
Miłego dnia
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 15:19 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Marlenka, Betula, Kajtkowa, Pestka, koma, Agusiak, Szafirek, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 12:57 #663495

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Kolejny upalny dzień.30 w cieniu.Mam już dość codziennego podlewania.Na niebie sporo chmurek za które od czasu do czasu chowa się słońce.


029-7.jpg


Katalpa ma pierwsze kwiaty


011-6.jpg


Kwitną ostróżki samosiejki


005-8.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Łatka, Marlenka, Betula, Kajtkowa, Pestka, Agusiak, Szafirek, Bala, aga, JaNina, hakul, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 15:08 #663512

  • hakul
  • hakul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 129
  • Otrzymane dziękuję: 297
Betula Świdośliwy oczywiście dawno przekwitły. Teraz dojrzewają owoce , które są przysmakiem kosów. :) Na zdjęciu jest powojnik mandżurski.
Pozdrawiam Halina
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 15:10 przez hakul.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary, Betula, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 16:35 #663520

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Opryskałam rano chemią pomidorki. I dobrze. Idzie burza a zz w powiecie obok szaleje. Na tydzień mam spokój.
Zakupiłam derenie jadalne, cytryńca chińskiego i aktinidię. Oj będzie się działo.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 18:33 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, Pestka, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 17:07 #663524

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Betula wrote:
To delikatnie różowe na środku pierwszego zdjęcia i niebieska plama po prawej, to co to jest? Ładne.
Bea różowy krzak to ślaz- wystarczy raz posadzić i sam się rozsiewa,a niebieski to dzwonek kremowy -jest naprawdę śliczny. Ten był kupiony w ubiegłym roku. Wiosną wysiewałam z nasionek i pięknie mi wzeszedł.Już posadzony w ogrodzie i w następnym roku będzie go więcej.
Ślaz różowy ,mam jeszcze biały ,też ładny.
20190615_195701-2.jpg

i dzwonek kremowy
20190619_174027.jpg


Właśnie przestał padać deszczyk.Za wiele go nie było ,ale zawsze lepsze to niż nic.Popadało na tyle że mogę odpuścić sobie dzisiaj podlewane
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 17:47 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Betula, Agusiak, Szafirek, hakul

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 18:20 #663542

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Kolejny suchy i upalny dzień z temperaturą na działce w cieniu 34 stopnie. Gorąco, duszno, niemal bezwietrznie.

Zyskałam sprzymierzeńca w walce z suszą na działce, a to dzięki podpowiedzi Wiki ( Pizza - stawiam Ci największe lody świata :) ). Od dzisiaj, zamiast biegać po ogrodzie z jednym wężem, a w międzyczasie obsługując konewkę, teraz rozkładam dwa. Oczywiście konewka nadal mi służy.



Cynie, których nie uszczykiwałam, rozkrzewiają się samoistnie. Niemal wszystkie rozkwitły :)



Cieszy mnie zwłaszcza ta pomarańczowa:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, lucysia, Betula, Agusiak, Szafirek, hakul, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 18:32 #663546

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
lucysia wrote:
Zakupiłam derenie jadalne, cytryńca chińskiego i aktinidię. Oj będzie się działo.

Jakie odmiany derenia i aktinidii kupiłaś?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 18:34 #663547

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Aniu Adasiowa ja też mam pomarańczową piękna jest. Widzę że twoje też puszczają boczne. Ja też nie uszczykiwałam i w sumie chyba nie ma potrzeby
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 18:36 #663548

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Anusiu, zasugerowałam się wpisem naszego Józia, któremu ktoś polecił uszczyknięcie wierzchołków. Jednak widzę, że rozkrzewiają się samodzielnie. Usuwam wierzchołki, owszem, ale np. floksom lub marcinkom - kwitną ciut później, ale dłużej cieszę się kwiatami :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, Betula, Agusiak, Szafirek, hakul


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.868 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum