TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 10:04 #663268

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie pod Krakowem przyjemnie. Świeci słoneczko, a czasem chowa się za chmurki, jest przyjemny wiaterek. Dziś kawke pije w takim towarzystwie,
IMG_20190618_093055.jpg



IMG_20190618_094757.jpg

A fkoksy gwiaździste jakoś mało gwiazdkowe niektóre. :-)

IMG_20190618_094948.jpg

Nowy kolor cynii, a i niespodzianka ma jeszcze dwie odnogi. Ciekawe czy kwiaty też będą pomarańczowe.Dziś będzie pracowicie jak tylko dzieci wrócą. Maja krótko to na razie w pole nie idę, bo nic nie dziubnę i już trzeba będzie iść po córę. Miłego dnia
Miłego dnia
Ostatnio zmieniany: 18 Cze 2019 10:24 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Kajtkowa, Mamma, koma, Agusiak, UllaM, Sylwiaaa, Nimfa, JaNina, hakul


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 10:17 #663276

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30070
Od wczesnego rana świeci słońce,wieje leciutki,przyjemny wiaterek.Temp.22 w cieniu.
Warzywa zdrowo rosną,w dyniach,ogórkach jak w buszu.

20190617_112021.jpg


20190617_111011.jpg


20190617_111145.jpg


Kwiatki pięknie kwitną,jest bardzo kolorowo


20190617_103131.jpg


20190613_190717.jpg


Zwierzaki rozleniwione odpoczywają w cieniu


20190617_103637.jpg


20190617_103718.jpg


Zyczę miłego dnia


020-2.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 10:20 #663278

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Pestka wrote:
Kwitną centraktusy

Co to za kwiat? Nie mogę znależć o nim informacji. Bardzo podobny do ostrogowca, którego mam, to to samo?
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Mamma, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 10:38 #663289

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Nimfo, Marysiu, Aniu - jak fajnie widzieć Wasze psinki z rana :dance:

Ponieważ jest to chyba najbardziej "uczęszczany" wątek, pozwolę sobie zacytować propozycję Dali z innego miejsca, dotyczącą spotkania we wrocławskim ogrodzie botanicznym:
dala wrote:
Przypominam - sobota 29 czerwca godz.11, główne wejście do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Kilka osób zgłosiło akces, ale wątek zatytułowany jest: zlot 2018, co bardzo mylące.
Może ktoś jeszcze się przyłączy?
Do rzeczy: jest "muliście", niebo wyblakło, choć słonko lekko się przebija przez cienki welon pierzastych chmur. Ciepło - nie jestem w stanie podać temperatury, póki nie ostygnie wschodnia ściana (te "dane w słońcu" mówią tylko, jak silną ekspozycję zafundowaliście termometrowi). Ciśnienie leci. Poważnie zaspaliśmy, wszyscy, z psami włącznie :woohoo: .
Dla Ani Adasiowej - pierwszy słonecznik. Nie ode mnie właściwie. Zasiały go w tarasowej donicy dokarmiane sikorki.



Zapach na dziś: lilia OT, prawdopodobnie Palazzo. Nie do końca prawidłowo wybarwiona, ale to "późne dziecko" sadzone końcem kwietnia z wybitym pędem. Pachnie, jak trzeba.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, CHI, Betula, Kajtkowa, Pestka, Mamma, koma, Agusiak, Zielona, UllaM, Nimfa, aga, JaNina, hakul, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 12:37 #663305

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7648
Kolejny upalny dzień. Obowiązkowe podlewanie wczesnym rankiem. W ogrodzie w miarę wszystko rośnie.

Załączniki:
Pozdrawiam.Rozalia
Ostatnio zmieniany: 18 Cze 2019 13:08 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, CHI, lucysia, Betula, Kajtkowa, Pestka, Mamma, koma, Agusiak, Zielona, aga, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 16:39 #663360

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Nimfo to jest ten sam kwiat :)
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Nimfa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 18:11 #663370

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
A u mnie dzisiaj przepiękny dzień!I nie dlatego,że słoneczny...I nie dlatego,że mniej upalny...I nie dlatego,że popadało...(bo nie popadało).Rano postanowiłam,że przed wyjazdem podleję chociaż ogórki.Spryskałam się sprejem przeciw komarom,twarz,szyję i uszy wysmarowałam.I wyszłam z całą odwagą,jaka mi została po dwóch tygodniach walki z komarzyskami.I dopiero po dłuższej chwili zauważyłam,że nie ma wokół mnie chmury owadów!Zniknęły!Eee tam,to nic że jeszcze jeden dziabnął mnie w nogę,a drugi pod łokciem...Plaga zniknęła.Podobno pryskali (tylko czym?).Chce się żyć! :happy4:


20190618_174948.jpg


Taka piękność zakwitła mi ostatnio.Może ktoś wie co to za odmiana ( bo ja niestety nie wiem).
Pozdrawiam pozytywnie... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, Agusiak, UllaM, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 18:48 #663373

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Rouge Cardinal? Popatrz na zdjęcia w sieci, lepiej zawsze porównać oryginał ze zdjęciem, niż dwa obrazki (w tym jeden obrobiony w programie graficznym B) )
Co do komarów - podobno nasz prezydent zakazał pryskania.
Miasto nie kosi również trawników, przynajmniej tych dużych - do tej decyzji mam tak zwany stosunek ambiwalentny.
Z jednej strony - sięgające obecnie dobrze nad kolana trawa przed moim domem jest na pewno dobrym schronieniem dla wszelkich żywiołków, od jeży po pasikoniki. Z drugiej - wśród wspomnianych istot są i niezbyt mi miłe, jako to mnóstwo kleszczy... a stratowana przez ludzi, psy i kogo tam jeszcze "miejska łąka" robi wrażenie dość żałosne.

Żeby nie zrzędzić - coś ładnego. Tarasowa Nubia

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, Agusiak, Zielona, Jaedda, aga, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 18:57 #663376

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Rouge Cardinal.Masz rację.Dzięki bardzo. :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 22:31 #663413

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1254
  • Otrzymane dziękuję: 8142
Ciepły dzień i zapowiada się ciepła noc, bo ok. 21 było 24 stopnie.



DSCN0112.jpg

hortensje krzaczaste kwitną


DSCN0113.jpg

hortensje ogrodowe szykują się do kwitnięcia


DSCN0116.jpg

pelargonie


DSCN0107.jpg

ostróżki sięgają już chyba 2 metrów
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, Agusiak, UllaM, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 22:32 #663414

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Łatka wrote:
Miasto nie kosi również trawników, przynajmniej tych dużych - do tej decyzji mam tak zwany stosunek ambiwalentny.
Z jednej strony - sięgające obecnie dobrze nad kolana trawa przed moim domem jest na pewno dobrym schronieniem dla wszelkich żywiołków, od jeży po pasikoniki. Z drugiej - wśród wspomnianych istot są i niezbyt mi miłe, jako to mnóstwo kleszczy... a stratowana przez ludzi, psy i kogo tam jeszcze "miejska łąka" robi wrażenie dość żałosne.

Taka decyzja ma swoje uzasadnienie. Niecięta trawa łatwiej może przetrwać suszę. Nie wiem jak we Wrocławiu, ale u mnie jest regularna susza. Na jutro zapowiadają burze. Oby prognoza się sprawdziła.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Łatka, Kajtkowa, Mamma, Agusiak, UllaM

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 22:43 #663415

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Aniu od sznurków! Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu by Cię tak nazywać (spodobało mi się). Czy na zdjęciu to jest berneńczyk? Umaszczenie podobne, ale po samym pysku z tej perspektywy trudno poznać.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Kajtkowa, Mamma, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Cze 2019 23:25 #663418

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Zabawne Ania od sznurków. Ale nie mam nic przeciwko. W sumie to na internecie pod takim psełdoninem jestem. Mąż zawsze mi mówi bawisz się tymi sznurkami, ja podłapałam i tak powstała moja nazwa stronki, bloga i nick:-)
Tak to berneńczyk. W sumie pełna nazwa to berneński pies pasterski. Idealny dla dzieci.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Łatka, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 06:33 #663424

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Wszystkim Uczennicom i Uczniom życzę bardzo udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji - odpoczywajcie Kochani i korzystajcie z "wolności" :)
Dorosłych proszę o przekazanie życzeń swojej Młodzieży :)


koniecroku.jpeg
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, Zielona, UllaM, Nimfa, Mandorla, hakul, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 07:43 #663430

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7846
  • Otrzymane dziękuję: 51980
Zapowiada się upalny dzień. Mam nadzieję na trochę deszczu, niekoniecznie z burzą :happy: Za chwilę trzeba iść do ogrodu, bo jeszcze jest trochę cienia. Moja poranna kawa i przegląd Forum, zawsze w miłym towarzystwie

6246DFA0-7261-491B-80E5-03EE60AD8B8E.jpeg

Miłego i spokojnego dnia :flower1:
Po obchodzie ogrodu, jeden wniosek: duszno, oj duszno :huh:

CA3A798B-CA0C-4271-9963-8851DC9ECF07.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2019 08:05 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Łatka, Biotit, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, UllaM, Nimfa, hakul

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 08:03 #663432

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
U nas 23*, ale niebo całkiem zachmurzone i po raz nie wiadomo już, który, zapowiadają popołudniowe burze. Ne powiem, byłabym wdzięczna za takie automatyczne podlewanie... :flower2:
Wygląda na to, że z wakacji znacznie bardziej cieszę się ja, niż moja latorośl, więc serdecznie dziękuję, Aniu, za życzenia :happy:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Betula, Kajtkowa, Mamma, Nimfa, JaNina, hakul

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 08:14 #663434

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Kolejny piękny dzień. Warzywnik kipi. Ale jednak jak bym mogła, zabrałabym Was tutaj. Nad rzeką jest inny świat. Kogo tu nie słychać i widać. Dzięcioł, kukułki, żaby, przypływają łabędzie i kaczki. Bobry! Dzisiaj dwa żurawie śmignęły mi nad głową. Pięknie.
Warzywnik
IMG_20190619_072527.jpg

Rzeka Gwda
IMG_20190619_061100.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, bela, Łatka, Biotit, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, koma, UllaM, JaNina, hakul

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Cze 2019 08:18 #663435

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41887
O godz.5 00 termometr wskazywał 17,5*C>Poranek w pełni słoneczny,ogródek podlany,oprócz czosnku i cebuli.Pszczółkom i trzmielom nic nie przeszkadza w pracy.Brzoskwinia popodpierana,bo gałęzie sięgają już ziemi co grozi wyłamaniem konarów.Spokojnego dnia.
001-183.jpg

002-150.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, podjadek, Łatka, Biotit, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, Zielona, UllaM, Nimfa, JaNina, hakul


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum