TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 16:30 #672587

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19023
  • Otrzymane dziękuję: 78148
Aniu, mimo że jestem po obfitym obiedzie, pociekła mi ślinka do tych knedli...po prostu czuję zapach przez ekran. :P
Słońca bardzo zazdroszczę, u mnie pogoda dość grobowa (ale nie pada). Mimo dzikich tłumów zrobiliśmy czterogodzinny spacer do naszych ulubionych miejsc - bez psów, to dla nich zbyt duży stres, takie ilości ludzi i czworonogów. Mroczno było:



Jeśli podobają Ci się te klimaty, zapraszam Ciebie (i wszystkich innych też) do mojego wątku - tam więcej obrazków.

Przy okazji - ciśnienie podniosło mi kilku właścicieli psów, puszczanych luzem w parku narodowym. Karkonosze są jeśli nie jedynym, to jednym z nielicznych obszarów chronionej przyrody, na które wolno wchodzić z ogoniastymi, pod warunkiem prowadzenia wytyczonym szlakiem i na uwięzi. Już są plany zniesienia tego przywileju - chyba tylko wspólne z Czechami szlaki ratują nas na razie przed zakazem. I oto niefrasobliwi właściciele czworonogów podcinają gałąź, na której siedzą...
Jedna hm, krewka pani na moją uprzejmą (naprawdę!) prośbę o wzięcie psa na smycz, popartą przedstawioną wyżej argumentacją, odkrzyknęła; najwyżej zapłacę mandat, stać mnie! :jeez:

Jak wiadomo, kocham psy - komu, jak komu, mnie nie przeszkadzają, ale ja tu jestem stale, nie tylko w ten jeden weekend i naprawdę chciałabym móc spacerować szlakami nie ścigana przez straż KPN.

Jak widać, wzrok niektórych sięga tylko do czubka nosa...bynajmniej nie psiego.
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2019 18:44 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, CHI, Betula, koma, Zielona, gazela, Nimfa, aga, hakul, Termaj, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 17:39 #672593

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Po chłodnej i deszczowej nocy nastał ciepły i słoneczny dzień. Rano tylko 10 stopni, a teraz 25. Niestety na niebie pojawia się coraz więcej chmur, a ja boję się, że znów nie uda się zrobić oprysku PW moim pomidorom.
Po obiedzie krótki spacer do lasu, a tam takie sztuki:
IMG_1348.jpg

IMG_1346.jpg

IMG_1349.jpg

I widok spod lasu:
IMG_1359.jpg

A teraz najwyższa pora sprawdzić co słychać w ogrodzie :)
Pozdrawiam, Małgorzata
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2019 17:40 przez gazela.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, aga, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 18:26 #672597

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Łatko i Gazelo,uduszę za takie widoki :search: Ale już nigdy w sezonie.W tym miejscu przy schronisku mieliśmy kiedyś chwilę odpoczynku.Wszyscy szli na Śnieżkę w lewo,a my w prawo,tam gdzie Pielgrzymy.Fajnie..jestem kompletnie zafiksowana na tym punkcie :happy: Wolę słuchać śpiewu ptaków i iść przed siebie podziwiając naturę niż pchać się wśród tłumu po zapchanych ulicach wielkiego miasta.A grzyby to też radość,nie wiem co lepsze ,zbieranie czy jedzenie..chyba zbieranie,bo co jeden to ładniejszy ,jak z bajki.Mam nadzieję,że coś w tym roku nazbieram :search: jak nie to przyjadę do Was :happy4: Najpierw Karkonosze :bye: Ten podobno jadalny :think:
domowe266.jpg

Łatko ,mam takich znajomych,którzy śmieci nie segregują,bo też ich było na to stać,ale teraz im tak dowalą ,że może się ugną.Najbardziej mnie to wnerwia ,że teraz każdy myśli o sobie i swojej wygodzie i nie rozumie jaki ma wpływ na środowisko taka postawa.Nie umiemy szanować tego,co wspólne .Jak za darmo ,to można niszczyć do woli,przecież nie moje.Taka postawa zniszczy nas i świat.Odbierają u nas każdą ilość śmieci,a dalej lasy są pełne śmieci..Jakbym złapała to :hammer: :club2: ale mi się wywód zrobił ,sorki :cool3:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2019 18:36 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, koma, gazela, Nimfa, aga, hakul, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 18:35 #672600

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Anaka, to po Karkonoszach - Beskid Wyspowy :bye:. Pokażę jeszcze widoczek z czwartkowego spaceru na Miejską Górę w Limanowej.
IMG_1338.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, koma, Szafirek, Nimfa, aga, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 18:42 #672601

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Gazelko tak tam też cudnie,niedaleczko urodził się mój dziadek :dance: Sucha Beskidzka, Wilkowisko,Węglówka,Nowy Targ,Ciężkowice ,Pisarzowa.. :hearts: Kto mnie zaadoptuje :happy3:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, gazela, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 18:44 #672602

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1382
  • Otrzymane dziękuję: 10896
Jak patrzę na zdjęcia z górami, (za które Wam dziękuję), to wydaje mi się, że nie ma tam miejsca na ogrody, ani sposobnej ziemi, żeby tam coś wcisnąć. A jednak rośnie - i to jeszcze jak! Pozdrawiam wszystkich z górzystych terenów.
U mnie płasko. Piękny dzień. Wycieczka rowerowa nad Gwdą:
DSCN0296.jpg

DSCN02742.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 18:57 #672604

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Ziemia trudna ,ludzie twardzi a działki piękne,bo każda inna.Musisz się do tej działki dopasować,ona nadaje ton wszystkim poczynaniom.No i klimat.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI, Betula, gazela, Szafirek, Nimfa, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 20:47 #672618

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1134
Dzień pochmurny,ale bez opadu.Ranek chłodny11* teraz 21,5*,no i znowu trzeba było podlewać .

Hibiskus - Jazzberry Jam
011D7C6B-59BD-4421-B8C3-64B3AFE962F5.jpeg


DA65E261-9898-49C5-9E59-AF6B73F0D693.jpeg



Spokojnej nocki
Pozdrawiam Teresa
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, koma, Szafirek, Nimfa, aga, Zygowa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 23:39 #672687

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie u mnie dziś było słonecznie, do czasu dopóki nie odrobiłam się z obowiązkami i stwierdziłam że pójdę się po opalać. Jak na złość zaszło wtedy i nici z planów.
Zrobiłam obchód ogrodu.

IMG_20190817_191647.jpg

Mieczyk nowy zakwitł

IMG_20190817_193947-2.jpg

I coś jeszcze kto zgadnie.
Jeszcze u mnie tego kwiatka nie było. Nie myślałam, że bedzie mi dane obejrzeć go w tym roku.
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2019 23:42 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI, Betula, Szafirek, Nimfa, aga, Zygowa, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 10:19 #672720

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41578
Nocka tym razem ciepła 19-17*C.Poranek był słoneczny,aktualnie niebo zachmurzone i strasznie duszno,nie ma czym oddychać.Oba termometry dziś są zgodne i teraz wskazują lekko ponad 24*C.Chyba zacznie padać.Dziś świeży szczypiorek czosnkowy i smaczny i pięknie kwitnie.Wszystkim ale to wszystkim spokojnej niedzieli. :dance: :rotfl1: :drink1: :coffe: :bye:

002-173.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, koma, Zielona, Szafirek, Nimfa, aga, Zygowa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 11:53 #672735

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19023
  • Otrzymane dziękuję: 78148
Wczoraj wieczorem temperatura zamiast spadać, zaczęła rosnąć. Ruszył ciepły fen - i wieje do tej pory, nie za mocny, ale do reszty wszystko wysusza. :jeez: 24o, chmury się rozeszły, pełne słońce.
W prognozie opady od jutra - ale czy tak będzie? Chyba po południu, jak zejdzie na zbocze cień, wezmę się za wąż - mimo wszystko... Tym bardziej, że nie będzie mnie tu w górach dłużej, a ci, co będą - raczej nic nie podleją.
Kilku najpóźniej sadzonych lilii też się nie doczekam rozwiniętych - nie w tym roku...
Pożegnalny zapach dnia - OT, mojego wzrostu, ale nazwy nie mogę dojść od kilku lat (chyba Małgosia CHI ma te same :think: ).

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Betula, koma, Szafirek, Nimfa, aga, Zygowa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 12:32 #672746

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Pamiętacie z dzieciństwa taką zabawę w pomidora? :silly: Na każde pytanie trzeba było odpowiedzieć "pomidor" i jeszcze nie wolno było się roześmiać.Mój mąż dzisiaj zadawał takie "dziwne" pytania...



20190818_120100.jpg


Co rośnie w każdym miejscu w ogródku?- Pomidor.



20190818_113858.jpg


Co leży prawie na każdym parapecie? - Pomidor.



20190818_113833.jpg


Na śniadanie, obiad, kolację i przekąskę przy komputerze? - Pomidor.



20190818_113940.jpg


Na półce w spiżarce? - Pomidor.



20190818_113921.jpg


Nieudany eksperyment mojej żony? - Pomidor.



20190818_114316.jpg


Co się suszy na ściereczce? - Pomidor.....

A nie było lepiej na wiosnę,kiedy to tylko sadzonki były na niektórych parapetach? ;)
Przyjemnie ciepło,24 stopnie, niewielkie zachmurzenie.Biorę koszyczek i idę do ogródka zbierać...zgadnijcie co? :happy:
Pozdrawiam pomidorowo.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 17:21 #672799

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie dziś słonecznie wygrzewam się w słoneczku.
1566141496516-1597205712.jpg

Piękne błekitne niebo z białymi obłoczkami. A w ogródku zakwitł pierwszy łubin
IMG_20190817_191925-2.jpg

A już myślałam że w tym roku nie zakwitnie.
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2019 22:56 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, koma, Szafirek, Nimfa, Zygowa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 17:48 #672807

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29752
Dzień ładny,słoneczny,bezwietrzny.Temp.dochodziła do 28 stopni.
Pierwszy w te wakacje wolniejszy dla mnie dzień.Tylko jedna wnusia i zero gości.
Są grzyby.

20190815_121315.jpg


No i ryby.Wnusia walczyła z tym karpiem prawie 15 min.Dziadek był w "pogotowiu"z podbierakiem.Udało się.


20190806_184603.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Iwona M, Adasiowa, Łatka, edek86, CHI, gazela, Nimfa, Zygowa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 20:13 #672826

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Dzień pochmurny, ale ciepły. Nawet chwilkę pokropiło. Teraz 21°. Od rana bardzo ciężki dla mnie dzień, niemoc, niechęć; na działce spędziłam dwie "długie" godziny - nawet tam się nie chciało. Tylko na Oazę starczyło dziś sił.

Fotoram.io-4.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2019 20:18 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Nimfa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 18 Sie 2019 20:24 #672828

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Piękny dzień - trochę słońca, trochę chmur. Idealna pogoda na małą wycieczkę z przyjaciółmi :dance:
Dzisiaj wybraliśmy się na spacer na górę Jaworz, na której postawiona jest wieża widokowa i skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę:
IMG_1403.jpg

IMG_1393.jpg

Przy dobrej pogodzie widać Tatry:
IMG_1461.jpg

Można też spotkać piękne roślinki:
IMG_1465.jpg

Kocham góry , a taki spacer potrafi napełnić mnie radością i optymizmem na cały tydzień :bye:
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Szafirek, Nimfa, Zygowa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 19 Sie 2019 07:44 #672871

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie
Śpicie jeszcze co tak tu cicho? U mnie pod Karkowem słonecznie. 18 stopni w półcieniu. Idę na zbiory owocków mojej ziemi.

IMG_20190819_074017.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, CHI, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 19 Sie 2019 08:16 #672875

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41578
Nocka ciepła i mokra.O goz.0 45 biegałem po ogrodzie aby zamknąć namiot foliowy.Bardzo mocno wiało.Poranek chwilowo słoneczny a teraz słoneczko zasłonięte ciężkimi chmurami szaro-granatowymi.Pomiar
teraźniejszy temperatury to 20,8*C. i zaczął padać deszcz.Wszystkim miłego dnia.

001-209.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2019 08:29 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Armasza, Marlenka, CHI, Szarotka, gazela, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.624 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum