TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Sie 2019 20:24 #673149

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Poszedłem na działkę po warzywa, a przywitały mnie grzybki :)


IMG_1773.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Sie 2019 21:18 #673152

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Dzień był ciepły i pochmurny,teraz pada spokojnie,miarowo.Zapasy rosną,też przerabiam co się da.Życzę wszystkim Forumowiczom udanych zbiorów i pełnych spiżarni. :garden1:
Może i ja w końcu znajdę jakieś grzybki.Jednego znalazłam,przy pędach arbuza.To była ogromna :supr3: pieczarka,która tak rosła,że myślałam ,że korzenie arbuza wypchnie spod ziemi.Na szczęście jest krucha.Nie zdążyłam zrobić zdjęcia,mój facet ją wyrwał.Miała ok 20 cm średnicy.

DSC_0659-2.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Sie 2019 21:27 #673155

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Tak na szybko Jelenia Góra - zdjęcia z dziś:

P8203812.jpg


P8203815.jpg


Dobranoc
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Sie 2019 21:41 #673156

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Małgosiu, kwitnące o tej porze magnolie to nie jest żaden ewenement, wiele odmian regularnie powtarza kwitnienie, oczywiście skromniej, niż wiosną - a prawie wszystkim trafiają się pojedyncze kwiatki. Dopiero co zgrabiałam żółte płatki Yellow River - w ilości kwiatów dwóch. ;)
A sensacyjna wiadomość jest taka, że we Wrocławiu leje od kilku godzin i ma podobno tak do rana. Jeśli prognoza na noc się spełni, spadnie z nieba więcej wody, niż od początku lata do dziś.
Tak więc będzie to na pewno dobra noc - przynajmniej dla roślin.
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2019 21:42 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, Termaj, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Sie 2019 23:06 #673169

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1396
  • Otrzymane dziękuję: 11065
U nas dzień jak co dzień, czyli pięknie. Sporo dzisiejszego dnia spędziłam w samochodzie. Wolę zdecydowanie pracę i obecność w ogrodzie, zwierzaki też.

DSCN0446.jpg


DSCN0449.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 08:11 #673175

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Wczoraj solidnie podlałam ogród, a dziś od rana leje. :evil: Temperatura zaledwie 15 stopni.
Miłego i owocnego dnia. :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Łatka, Betula, Nimfa, JaNina, Termaj, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 08:34 #673177

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
U mnie pada od wczoraj od godz.15 50,z tym,że raz leje drugi raz mży z krótkimi przerwami.W nocy bardziej lało,a teraz mży.Poranek oczywiście mokry,a termometr wskazuje 16,5*C.Taki też ma być dzisiejszy dzień.Wszystkim spokojnego dnia.

001-210.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, gazela, Nimfa, JaNina, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 08:35 #673178

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Prognoza deszczowa sprawdziła się - mało tego, pada nadal, choć nieco mniej intensywnie, niż wieczorem. Przez noc w stojącym na tarasie pojemniku o prostych ścianach zgromadziło się tyle:



Wylewa się z tarasowych donic - nawet z ogrodowych butów nieopatrznie zostawionych pod drzwiami. Tragicznie niskie ciśnienie sprawiło, że wszyscy zaspali, łącznie z psami. Podkręcam sobie krążenie kawą "double double".

Nimfo - świetne masz zwierzaki, nie ukrywaj ich!
Jako że zwierz wyjść musi przy pogodzie wszelkiej - do kieszeni sztormiaka wsadziłam aparacik i "strzeliłam" zapach na dziś - pączek róży Kronenburg.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, gazela, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 09:00 #673183

  • czesio
  • czesio's Avatar
Zielona wrote:
Wczoraj solidnie podlałam ogród, a dziś od rana leje.
Codzienne, kilkuminutowe śledzenie kilku adresów internetowych pozwala ustrzec mi się od solidnego podlewania działki w przeddzień opadów. Jak jesteś tym zainteresowana podam stosowne łącza i metodologię.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 09:35 #673186

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Narosło grzybów dzisiaj kolejny dzień będzie gorąco
20190821_083139.jpg

Truskawki też dojrzały kolejny raz
20190821_083201.jpg


20190821_083208.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2019 09:39 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 09:35 #673187

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1396
  • Otrzymane dziękuję: 11065
U nas też pada, równo, miarowo, z niewielkimi przerwami, nawet bez parasola poszłam na spacer spragniona deszczu. Deszcz również nie przeszkadza ptakom korzystać ze stołówki, jaką jest czeremcha. Widzę ją cały dzień, tylko nie zawsze zdążę chwycić za aparat. Dla mnie też wystarczyło.

DSCN0483.jpg


DSCN0405.jpg


DSCN0487.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Adriаn, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 09:35 #673188

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1134
U mnie troszeczkę popadało w nocy,już nie ma śladu .Na działce jest tak sucho,ze wczoraj powycinałam niektóre byliny,bo już były całe suchy,a od czasu do czasu podlewane.Dalie u mnie takie bidne,jeszcze takich nie miałam,a podlewane co drugi dzień .Teraz jest 18,5* i swieci słoneczko.
Józiu masz piękne aksamitki,moje zaczynaja usychać .

Na jednym krzaku róży dwa kolory,jeszcze tego nie było.Spokojnego dnia.


CB11AAE2-C609-4DCF-ACA3-26F7683A9941.jpeg


Pozdrawiam Teresa
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Zielona, Adriаn, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 12:26 #673201

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
No,teraz to jest podlane trawa i drzewa i warzywa :thanks: Wczoraj w prognozach mówili o 30 litrach,ciekawe ile jest w zbiorniku.Przyda się ta woda,bo roślin przybywa,a susza coraz częściej.Przed deszczem pozbierałam co dojrzalsze.Po tym dużym deszczu pojawiły się nowe kwiaty na cukiniach i ogórkach,byleby jeszcze było ciepło :lev:Teraz jest 17*.
DSC_0675.jpg


DSC_0671.jpg

Cieszę się ,że mam więcej odmian pomidorów niż w zeszłym roku, taki przecier jest super.To przez Was :flower1: ,tak się zaraziłam,że chyba do końca życia będę szukać nowych,doskonalszych odmian.Mój M już pyta ,czy powiększamy warzywniak,a może jeszcze jedna folia? :crazy: :idea2:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2019 12:31 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, pouder, CHI, Sylwiaaa, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 14:11 #673211

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
U mnie od rana spore zachmurzenie i przelotny deszcz lub mżawka. Na termometrze 18 stopni.
dzień płynie spokojnie. Pozbierałam pomidory rosnące w donicach na balkonach, fasolkę Neckargold i resztki ogórków rosnące w dwóch niewielkich skrzyniach w ogrodzie. Mój cały warzywniak to ok. 7 metrów kwadratowych ogrodu i 25 donic z pomidorami i papryką :happy:
IMG_1530.jpg

A przy okazji "przejazdu" obok ogrodniczego kupiłam sobie na świetny humor dwa rozchodnik okazałe i śliczną różę - Augusta Luise :dance: .
IMG_1532.jpg

Mam nadzieję, że jeszcze się trochę rozpogodzi i będę mogła wyskoczyć do lasu. :bye:
Pozdrawiam, Małgorzata
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2019 14:20 przez gazela.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Łatka, rozalia, pouder, CHI, Sylwiaaa, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Sie 2019 18:53 #673248

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 8113
Dziś w nocy wreszcie popadało, co nie uschło do tej pory to może jeszcze urośnie. :dance:

Jest świeże, rześkie powietrze, widać, że wszystko odżywa po deszczu.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 22 Sie 2019 05:41 #673296

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Po Hanki zimne noce i poranki, czy jakoś tak :) 10*c i za oknem

DSC07247.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, gazela, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 22 Sie 2019 06:57 #673298

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
U mnie też mgły,na razie 12*. Choć zapowiadają jeszcze upały,czuć nadchodzącą jesień.Po deszczu poprzedniej nocy mamy 400 litrów deszczówki,a więc jeden zbiornik to stanowczo za mało :jeez: Ziemia jest wilgotna,bardziej krucha,więc można coś pogrzebać.Do dwóch jarmuży wsadzonych już dawno dosadziłam jeszcze 6 szt.Przeżyły atak ślimaków , mączlika i upały.Stały w cieniu w 200 ml kubkach .Przeżyły mimo kiepskich warunków,należała się im lepsza miejscówka.Mam je pierwszy raz i jestem ciekawa jak dadzą sobie radę zimą.Udanego dnia :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Nimfa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 22 Sie 2019 07:10 #673299

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7807
  • Otrzymane dziękuję: 51688
Poranek jest ładny. Słońce świeci na lekko zamglonym niebie. Jest 12*. Dzisiaj najważniejsze będą pomidory. Muszę zebrać te które się do tego nadają, oberwać kolejne liście, a później jeszcze raz dokładnie, krzak po krzaczku sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Pogoda ostatnio sprzyjała rozwojowi wszelkiej maści grzybom :jeez:

6F91E107-3B70-448F-AEAE-6F81EDA0D328.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Betula, gazela, Nimfa, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.518 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum