TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 12:09 #672366

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Po szybkim obchodzie i degustacji pyszności z działki rodziców zabieram się do przerobienia śliwek.Mam dwa takie wiaderka po 8,5 kg,trzecie zawiozłam bratowej coby się nie nudziła :wink4: :devil1:
DSC_0637.jpg


DSC_0638.jpg

Dzisiaj znów dzień odpowiedni do roboty,tak lubię ,ok 18* wiaterek i czekam na deszcz,bo zbiornik na deszczówkę zamontowany :dance: :lev:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2019 12:11 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Betula, Mamma, najemnik, Nimfa, sznurki Ani, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 13:45 #672382

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Takie sierpniowe poranki jak dzisiaj mogę witać codziennie - może za sprawą urlopów, ponieważ na zewnątrz panowała cudowna, pełna wyczekiwania na słońce cisza, nawet hałaśliwe wróble i kawki na ten moment ucichły. Temperatura na ranem 20 stopni, początkowo niebo zasnute chmurami, nawet pokropiło, a obecnie przez lekkie obłoki przeciska się słońce. Bardzo przyjemny piątek i takiego życzę wszystkim Ludkom :)
Od rana działam w kuchni: kiszenie ogórków, pomidorowe przeciery i przygotowanie fasolki szparagowej do mrożenia, ale jeszcze muszę znaleźć zastosowanie dla papryk - pomyślę później ;-)

Dzisiaj zgadujemy - czyje jajeczko ? Znalezione na ścieżce ogrodowej, więc sądzę, że któreś z rodziców wyniosło je z gniazda, aby zmylić potencjalnego drapieżnika.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Armasza, Łatka, rozalia, Betula, Mamma, Zielona, Szafirek, JaNina, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 14:07 #672387

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7842
  • Otrzymane dziękuję: 51961
Też dzisiaj trochę utknęłam w kuchni, ale pomidorków sporo się nazbierało. Musiałam jeszcze z moim leciwym pędzidłem jechać do przeglądu. Na szczęście jest sprawny i trzyma się dobrze, jak jego właścicielka :rotfl1: . Później jeszcze zakupy, bo jutro goście. Na ogród nie ma dzisiaj czasu. Zresztą słychać odgłosy burzy i chyba zacznie padać.
Natka marchewki jakoś dziwnie wpływa na Maję, normalnie ma odlot :)

D1555949-A71E-496F-80E2-E82D012ADDB2.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Miragoral, Betula, Mamma, Szafirek, sznurki Ani, Termaj, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 19:05 #672453

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19273
  • Otrzymane dziękuję: 79704
JaNina wrote:
trzyma się dobrze, jak jego właścicielka

Kiedyś wszystko wykonywano staranniej i z lepszych materiałów. :lol:

Co do kici - prawdzie już ponad 15 lat nie mam kota i się nie znam- ale może tam jakaś kocimiętka się zawieruszyła, Janeczko?
W Karkonoszach nadal okropna susza - właśnie skończyłam lać hektolitry wody pod rododendrony :jeez:
W prognozie był deszcz - więc po przyjeździe czekałam cierpliwie...w końcu wsiadłam w auto i zjechałam do dolnej wsi - po lody. A tam - mokry asfalt i kałuże! :supr3: :supr3: :supr3: Natomiast u mnie spadło może kilkadziesiąt kropelek... :mad2:
Obrazki z wyprawy po lody - dla miłośników gór:
Moja wioska :hearts:



Wzgórza przed głównym łańcuchem Karkonoszy - Śnieżka włożyła woalkę



Obracam się na zachód...



...ku Szyszakowi i Śnieżnym Kotłom, nad którymi widać budynek Telekomunikacji Polskiej, taki klocek na grani



I jeszcze coś zabawnego - Cytra udaje mrówkojada :lol: (przypadkowy "strzał" telefonem)

Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2019 19:08 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 19:19 #672457

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7842
  • Otrzymane dziękuję: 51961
Aniu, Łatko, to tylko marchewka. Zauważyłam już to dawno, ale pierwszy raz miałam telefon przy sobie. Marchew to nic. Jak usuwam lubczyk, to jest widowisko :rotfl1: . Kocimiętkę mam, ale akurat na tę odmianę nie reagują koty.
Przed chwilą przeszła mocna , krótkotrwała ulewa, ale ja dzisiaj działam w kuchni :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Armasza, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 20:24 #672464

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie dziś był chłodny nie słoneczny dzień, ale nie padało. Mały wypadzik do miasta. Dzieci rosną jak na drożdzach, potrzebny strój galowy załatwony. Ale po za tym nie myśle o szkole, żyje wakacjami jeszcze. Szkoda że słoneczka brak. Kwitną cynie gruntowe.
IMG_20190814_140854-2.jpg

Białe cynie pachną mi kremem nivea :happy3:
Miłego wieczorku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 20:42 #672466

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
JaNina wrote:
[...]
Przed chwilą przeszła mocna , krótkotrwała ulewa, ale ja dzisiaj działam w kuchni :)
Mikołów przeszła, Tychy obeszła :ohmy: Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma :dry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 21:22 #672476

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Wciąż sucho, klimat zmienia się w pustynny :jeez:
A ja, dziś w kurniku, znalazłam (prawdopodobnie) najmniejsze kurze jajko na świecie i wcale nie od liliputki :silly:

IMG_20190816_211042342.jpg


I obok jajka normalnej wielkości.

IMG_20190816_210622842.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Szafirek, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 21:36 #672480

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21017
Mamma - zdarzają się takie niedoróbki, przeważnie bez żółtka.

Wróciłam z wyjazdu.

Najlepsze zdjęcie "pełni księżyca zielonej kukurydzy" wg "rdzennych amerykanów":
P8143479.jpg


Jeszcze kwitną lilie:
P8163537.jpg


P8163522.jpg

Ktoś coś pisał, że ma busz?

Aniu -Łatko, a wyglądało, że u Ciebie pada:
P8163531.jpg


U mnie też miało padać i nic :(

Spokojnej nocy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, Mamma, Szafirek, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 21:49 #672485

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Jutro Mariusz dostanie na śniadanie (w ramach odchudzania) :happy4:
W naszej stodole mieszkają nietoperze, pod wieczór naliczyłam już cztery a były tylko dwa.
Na niebie były dziś piękne smugi...

IMG_20190816_210256937.jpg


IMG_20190816_210227694.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2019 21:51 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Szafirek, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 21:50 #672486

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Mammau nas bywają takie małe jajeczka nie raz. Są od kurek które znoszą swoje pierwsze jajo w życiu. Potem już noszą normalne.

IMG_20190816_193954_wm-2.jpg

Lala córuni dostała nową kreacje. Sesja odbyła się na łonie natury na tle pięknej ostatniej lilijki :flower2: :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 16 Sie 2019 21:51 #672487

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7842
  • Otrzymane dziękuję: 51961
MagdaH wrote:
JaNina wrote:
[...]
Przed chwilą przeszła mocna , krótkotrwała ulewa, ale ja dzisiaj działam w kuchni :)
Mikołów przeszła, Tychy obeszła :ohmy: Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma :dry:
Tylko jedna ulewa była, krótka, tylko żeby ziemie uklepać :mad2: Najwierniejsza z wiernych jest koło mnie, więc spokojnie mogę iść spać.

16DB7D51-CE20-4DC6-99B4-9083323BE51E.jpeg

Nawet wąsy ma już siwiuteńkie. Do jutra :flower1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Szafirek, Nimfa, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 07:42 #672522

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7842
  • Otrzymane dziękuję: 51961
W nocy też padał deszcz. Nie wiem ile i jak długo, ale padał. Świeci słońce, jest ciepło. Idealny dzień na przyjęcie gości w ogrodzie. Wczoraj upiekłam już spód, dzisiaj tylko śmietana i owoce

5D6F1E8B-36E9-4699-8C5C-766D0F098895.jpeg

Zaprawiłam sobie też parę słoików.

E37706BD-396D-4C1C-B7C6-2A44BFB80DE1.jpeg

Miłego dnia :flower1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Betula, Zielona, Szafirek, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 08:06 #672523

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19273
  • Otrzymane dziękuję: 79704
CHI wrote:

Aniu -Łatko, a wyglądało, że u Ciebie pada:

Małgosiu, jak pisałam odrobinę wyżej, padało, i owszem - w dolnej wsi,kilometr od mojej rododendronowni :mad2: Takie lokalne opady są nieprzewidywalne.
Gdzie nie podlałam, dalej sucho jak pieprz. Noc i ranek mocno chłodne, o siódmej tylko 12o. Niebo co prawda mlecznosine i jeszcze wypiętrzone kumulusy na nim, ale nic z tego nie będzie. A jutro ma być znacznie cieplej - i wietrznie, ta woda z podlewania zniknie, jak sen złoty :jeez: .
Dla poprawy nastroju - piękny zapach na dziś, pierwszy i jedyny chyba pąk młodej austinki Gardner`s Friend.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Betula, Zielona, Szafirek, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 09:46 #672545

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6903
  • Otrzymane dziękuję: 41866
Nocka chłodna ok.15-13 *C.Poranek słoneczny i rześki.Aktualna temperatura w słoneczku wynosi 36*C i rośnie.W cieniu termometr wskazuje 22*.Odczuwalna temperatura jest mniejsza.U mnie wprawdzie nie padało,ale czuć wilgoć i stąd ten chłód.Na razie podlane pomidorki pod folią i kwiatki.WIeje bardzo słaby wiaterek.

001-208.jpg

002-169.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 09:53 #672546

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21017
W nocy trochę więcej niż 10, o 3 zamykałam okno...
Teraz powoli dobija do 20...
Deszczu nie było, muszę się obudzić i odpalić podlewanie.

Na razie rozpaliłam w kominku, Funia chora, niech ogonom będzie ciepło.

P8163519.jpg


Spokojnej soboty

Jakby kogoś interesowało to odmianę tego ze zdjęcia mam na doniczce, ale na razie kawa lub "dwie kawki"...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Betula, Szafirek, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, Termaj, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 12:10 #672574

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
U mnie już 26 stopni,powtórka z rozrywki.Rano szybki obchód,zakwas i powidła.Trochę za dużo chyba sobie wymyśliłam na dzisiaj,ale zobaczymy w trakcie.Powidła zaczęłam wczoraj,na obiad będą knedle ze śliwkami,zaraz zarobię chleb,a na jutro planowałam drożdżowy i kto zgadnie z czym?Oczywiście :crazy: śliwki mirabelki,śliwki od rodziców i jabłkowe spady.Ale spokojnie i do przodu.Wam też życzę owocnego dnia :happy3: :bye:
DSC_0643.jpg


DSC_0644.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Zielona, Nimfa, sznurki Ani, Termaj, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 17 Sie 2019 15:31 #672583

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Gotowe powidła i knedle,chleb rośnie :lev: Smacznego :tongue1:
DSC_0650.jpg


DSC_0647.jpg

W kuchni mam ukrop,słońce od południa dogrzewa mimo żaluzji i daszku.Podobno jutro gorąco,lato trwa w najlepsze i wszystko dojrzewa. :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, koma, Nimfa, aga, sznurki Ani, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.698 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum