TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 00:38 #676731

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie. Późno już ale spać nie mogę mimo wczesnej pobudki. Rano mgliście, potem wilgotno bez słońca. Chłodno. Ciężki dzień ,a pogoda nie sprzyjała. Większe pół dnia w przychodniach. U nas tak jak w powiedzeniu "jak nie urok to sraczka". Abym życie za monotonne nie miała , moje dzieci już o to dbają. Ciągle coś.

W radiu mówili że dzień grzyba był. To mi się zdjęcie tu z warzywniaku przypomniało o krasnoludkowych grzybach haha.
lucysianie wiem jakie robiłaś buraczki,ale ja w poniedziałek robiłam z octem takie delikatne jak dla mnie.
Ocet woda papryka cebula sól cukier i buraczki. Może coś takiego? Chcesz proporcje?
Dobranoc
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 00:42 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Betula, koma, UllaM, Nimfa, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 08:51 #676738

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Zapowiada się dzisiaj taki piękny dzień jak wczoraj.Słonko już świeci a termometr pokazuje 12*.Dzień znowu spędzę na pracy w ogrodzie.
Kilka jesiennych inspiracji

20190908_163558k.jpg


20190908_163550.jpg


20190908_163540.jpg


20190908_163534k.jpg


20190908_163435.jpg


20190908_163512.jpg


Spokojnego dnia
Załączniki:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 10:44 przez Betula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 08:58 #676741

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
A u mnie co prawda nie ma przymrozków, za to od rana leniwy deszcz, który dziś zupełnie mi nie pasuje. O 7.30 130 na tarasowym termometrze, od południa troszkę jaśniejsze niebo - może się przetrze.
Z życzeniami dobrego dnia - jeden z dwóch kwiatów Elfe, teraz bardziej budyniowej, niż wiosną.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, rozalia, Betula, Pestka, koma, UllaM, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 09:00 #676742

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9253
Aniu od sznurków to przez emocje i zmartwienia nie możesz spać,a zmęczenie też przeszkadza,gdy jest duże.Wiem,trudno czasem zwolnić,ale musisz pomyśleć o sobie i dać chwilę głowie i reszcie na odpoczynek od wszystkiego.Człowiek wpada w taki wir,który niesie go bezwiednie,trzeba czasem pójść pod prąd dla własnego dobra.Przepraszam,trochę zmartwił mnie Twój wpis.
Jeszcze taka przygnębiająca aura za oknem,szaro i mgliście,pada słaby ciągły deszcz.Teraz jest 10 stopni.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 09:39 #676747

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
U mnie też pogoda nie sprzyjająca do dobrego nastroju ,tym bardziej do prac w ogrodzie.Ranek przywitał mnie temp.4 stopnie.Dość pochmurny dzień.
Od rana praca w szklarni.Likwiduję już krzaczki pomidorów.Pierwsza skrzyneczka zerwanych pomidorów.


016-8.jpg


Zaplanowałam na dziś,oprócz szklarni,zbiór malin,które w tym roku pięknie obrodziły i może uda mi się zebrać chociaż trochę pigwowca,którego mam kilkanaście krzaczków.


005-10.jpg


017-8.jpg


Spokojnego dnia


018-6.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 09:40 przez koma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, UllaM, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 09:56 #676748

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41942
Nocka ciepła w przedziale 15,4 - 13,2*C.Poranek zachmurzony ale w miarę ciepły Ok.godziny temu spadło kilka kropel deszczu.Tyle ,że spłoszyło wróble z kąpieli w suchym podłożu.Aktualna temperatura 15,3*C.Brak wiatru,co skutkuje pomarańczowym kolorem na mapie smogowej.
Nadal brak grzybów,a więc jest papryka. :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :bravo: :bye: :bye:

002-187.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, koma, Agusiak, UllaM, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 10:51 #676749

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Grażynko! Piękne kompozycje. Twojego autorstwa?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 11:01 #676751

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Też mi się bardzo! bardzo podobają. Gustowne, ze smakiem, i naturalistyczne. :) Najbardziej serce.
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Pestka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 13:40 #676762

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
anaka Mając dzieci trzeba się pisać na różne wydarzenia losowe. Siniaki, stłuczenia itd. Bez dzieci byłoby nudno. A wczorajsza pogoda nie sprzyjała. Dziś po mglistym poranku z odrobiną deszczu zrobiło się słonecznie. Aż człowiek lepiej się czuje. Córcia szybko wyzdrowieje.
Kupiłam sobie wczoraj kalafiora, więc dziś zupka kalafiorowa mniam, szkoda że sama wyhodować nie umiem.
Na termometrze 20 stopni w słońcu, znów synoptycy nie trafili w przepowiadaniu pogody, ale to dobrze porobię sobie w polu.
Miłego dnia
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 16:14 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Betula, UllaM, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 14:17 #676763

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Cytat znowu gdzieś mi wcieło po drodze :jeez: , Marysiu, ale ja o 5 jeszcze pod kołderką :hug: , a kto wie co się działo :lev: :blink:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 14:22 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 14:25 #676764

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Krecik stary wrote:
Nocka ciepła w przedziale 15,4 - 13,2*C.Poranek zachmurzony ale w miarę ciepły Ok.godziny temu spadło kilka kropel deszczu.Tyle ,że spłoszyło wróble z kąpieli w suchym podłożu.Aktualna temperatura 15,3*C.Brak wiatru,co skutkuje pomarańczowym kolorem na mapie smogowej.
Nadal brak grzybów,a więc jest papryka. :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :bravo: :bye: :bye:

002-187.jpg
Józiu, na mnie takie dwa pełne wiadra czekają :lev: :drink1:, a najwcześniej przed 19 będę w domu dopiero :think: :wink4:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Pestka, koma, Agusiak, Nimfa, sznurki Ani

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 17:23 #676767

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
sznurki Ani wrote:
Witajcie. Późno już ale spać nie mogę mimo wczesnej pobudki. Rano mgliście, potem wilgotno bez słońca. Chłodno. Ciężki dzień ,a pogoda nie sprzyjała. Większe pół dnia w przychodniach. U nas tak jak w powiedzeniu "jak nie urok to sraczka". Abym życie za monotonne nie miała , moje dzieci już o to dbają. Ciągle coś.

W radiu mówili że dzień grzyba był. To mi się zdjęcie tu z warzywniaku przypomniało o krasnoludkowych grzybach haha.
lucysianie wiem jakie robiłaś buraczki,ale ja w poniedziałek robiłam z octem takie delikatne jak dla mnie.
Ocet woda papryka cebula sól cukier i buraczki. Może coś takiego? Chcesz proporcje?
Dobranoc

Chcę,będę bez papryki robić,ale proporcje wykorzystam.Dzięki

A dziś mój rekord życiowy znalazłam. I do tego zdrowy
IMG-20190925-WA0001.jpeg


20190925_110425.jpg


A u nas maślaki modrzewiowe rosną, dlatego takie żółciótkie
20190925_084222.jpg


20190925_084143.jpg


Coraz więcej ich znajduję.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 17:31 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, koma, Agusiak, y_y, Sylwiaaa, Jaedda, Nimfa, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 17:33 #676768

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9253
sznurki Ani wrote:
anaka Mając dzieci trzeba się pisać na różne wydarzenia losowe. Siniaki, stłuczenia itd. Bez dzieci byłoby nudno. A wczorajsza pogoda nie sprzyjała. Dziś po mglistym poranku z odrobiną deszczu zrobiło się słonecznie. Aż człowiek lepiej się czuje. Córcia szybko wyzdrowieje.

Aniu ,wiem co to dzieci i nagłe wypadki,moja córa kończy studia,a ja pewnie do końca będę się o nią martwić,bo życie to same niespodzianki,nie zawsze miłe.Myślałam ,że przyczepiła się do Was jakaś alergia,coś przewlekłego.Super,że mała jest na dobrej drodze.Powodzenia.

U mnie pada od rana jesiennie,a obiad letni ,czyli placki z cukinii.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 19:23 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 18:21 #676775

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
lucysiazaraz Ci na priv napiszę. Ja lubię paprykę, więc robię wg przepisu.
anakaalergie mamy,ale kontaktową, więc nie muszę specjalnie gotować itd. Tylko z kilku kosmetyków zrezygnować, więc da się żyć. A teraz miała mały wypadek w szkole.
Popołudniu zaczęło padać. W pole nie poszłam ale posprzątałam trochę w tunelu. Zostawiłam jeszcze kwitnące i owocujące ogórki i kilka kwitnących pomidorów, tak dla sprawdzenia ile się utrzymają. W gruncie już wszystkie krzaki padły i sczerniały, a miały takie duże owoce.

IMG_20190925_170510.jpg

Dzieciaki zbierały orzechy i grabiły liście. Moje małe kochane pomocniki.
IMG_20190925_170414.jpg

:-)
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 20:09 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, Agusiak, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 21:22 #676795

  • Barborka
  • Barborka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 521
JaNina wrote:
Nalewki robiłam już prawie ze wszystkiego, niewielkie ilości, tak dla degustacji, ale nalewka z cytryńca wymiata wszystkie inne. Zostaje tylko ona

Janinko muszę Ci się przyznać że Twój wpis mnie tak zaintrygował że postanowiłam zakupić sadzonkę cytryńca, może za parę lat jak pnącze rozrośnie się będzie mi dane spróbować takiej nalewki. Do tej pory moja ulubiona to nalewka z aronii, na drugim miejscu z czarnej porzeczki, może to się kiedyś zmieni..

Co do aronii, to gdy byłam dziś robić porządki na działce sąsiadka zapytała mi się czy chcę zerwać jej aronię - oczywiście ucieszyłam się i zerwałam pełną miskę ale szczerze to owoce były jakby przejrzałe czy nadadzą się takie owoce na sok? Poczekam z przerobem do jutra, gdyż dziś zrobiłam jeszcze parę słoiczków sosu słodko - kwaśnego ale tylko z dodatkiem papryki i ananasa.


20190925_142301.jpg



Na działce pozrywałam też dziś wszystkie jabłuszka, z 4 jabłonek zerwałam skrzyneczkę z czego na jednym drzewie wisiały dosłownie 2-3 szt.. Zawsze dobre i to..



20190925_142228.jpg
Pozdrawiam serdecznie Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Pestka, Agusiak, Nimfa, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 21:50 #676797

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Muszę się pochwalić zbiorem mojej kochanej żony.Czas zbiorów dwie godziny.

IMG-20190924-WA0008.jpg


IMG-20190924-WA0006.jpg

Z czyszczeniem i krojenie znacznie dłuuuuużej kto zbierał ten wie :)
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2019 21:57 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, lucysia, Betula, Pestka, Agusiak, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 22:23 #676802

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
No i po ptokach.
Właśnie złamałam stopę w śródstopiu.
I od 2 godzin dykwię na sorze.I jeszcze się zejdzie. :(
Roboty wszelakie staną. Zero grzybów, nic z warzywnika nie pozbierane.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, Zielona, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Wrz 2019 22:45 #676803

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
lucysiawspółczuje. My siedzieliśmy w piątek z córką.
Musisz znaleźć inne zajęcie jak będziesz częściowo uziemiona. Szybkiego powrotu do sprawności:-) :-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, lucysia, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.859 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum