TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 23 Wrz 2019 12:54 #676599

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Miał się tu zmieścić klucz żurawi, za szybkie były :eek3:
IMG_20190923_101314.jpg

Takie niebo dzisiaj, powietrze rześkie, słonecznie, wieczorem już zimno, po prostu :sleepy:
Na jutrzejszą noc słyszałam szeptane plotki o przymrozku :jeez:, ehh, Podlaskie z tym swoim klimatem... :think: :flower1:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2019 12:55 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Pestka, koma, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 23 Wrz 2019 18:11 #676618

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Pestka narobiłaś mi smaka tą szarlotką, ale nie mam czasu piec i jabłek dosłownie kilka sztuk na jabłonie.
Właśnie kończę pakowanie buraczków do słoików. Jak dobrze, że skusiłam się wysiać sobie paprykę. Teraz jak znalazł do przetworów. W przyszłym roku muszę więcej wysiać, żeby starczyło na słoiki z papryczką w occie-uwielbiam. Nasionka już zebrane mam.
IMG_20190923_174851.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2019 18:23 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, koma, UllaM, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 23 Wrz 2019 19:21 #676622

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Ja zdążyłam, może być? Chciałam napisać UllaM, że u Ciebie będą jutro rano, ale one na południe się kierowały. W każdym razie ten wrzask no i ten ład, - dzisiaj leciały ich setki

DSCN1010.jpg

IMG_20190923_171738.jpg

DSCN1011.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 23 Wrz 2019 21:44 #676642

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
Piękne zdjęcie - super je "ściągnęłaś".
Na Dolnym Śląsku raczej żurawi nie ma - no chyba że gdzieś w regionie Stawów Milickich? W każdym razie jedyne, jakie widziałam z bliska, to w Finlandii...

Za to mieliśmy śliczny wstęp do jesieni, sporo dziś działałam "na mieście" - i w pewnej chwili samochodowy termometr pokazywał 25o. No dobra, zawyża o stopień, ale to i tak nie najgorzej. A o 8 wieczorem wracałam z zakupów (ogrodniczych, a jakże :lol: ) i też było ponad dwadzieścia... Pewnie dlatego, ze gromadzą się chmury, jutro raczej koniec słonecznego balu. :(
Na dobranoc - powojnik Cezanne, błękitnych snów!

Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2019 21:45 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, rychu44, Armasza, Betula, Pestka, koma, Zielona, UllaM, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 23 Wrz 2019 23:44 #676650

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9256
Są żurawie na Stawach Milickich,na pewno w Rudzie Milickiej a także w okolicach Antonina w Wielkopolsce.Tam też widziałam smukłe czaple białe.To Dolina Baryczy,ważny obszar dla ornitologów ,turystów szukających aktywnego kontaktu z naturą ale najważniejszy dla ogromnej i zróżnicowanej grupy gniazdujących ptaków.Tereny piękne,przydałaby się tylko straż śmieciowa :mad2: :idea1:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Betula, Pestka, koma, UllaM, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 07:21 #676656

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52021
Na termometrze jest 10*, niebo zaciągnięte, zero wiatru. Dzisiaj chcę rozdrobnić wszystkie krzaki pomidorów papryki. Nazbierała się tego niezła góra. Później jeszcze chcę sprzątać na grządkach, ale się zobaczy. Zebraliśmy już owoce cytryńca. Jest i na sok i na nalewkę. Dżemu cytryńcowo gruszkowego w tym roku nie robię, bo jeszcze jest zeszłoroczny. Nalewki robiłam już prawie ze wszystkiego, niewielkie ilości, tak dla degustacji, ale nalewka z cytryńca wymiata wszystkie inne. Zostaje tylko ona.

087C7F7C-88CA-49A8-A4DC-6D77CB3E973C.jpeg

Miłego dnia
Aniu :kiss3: :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Armasza, rozalia, Betula, Pestka, koma, pszczolka, Jaedda, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 08:32 #676657

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41947
Nocka ciepła w zakresie temperatur 15,3*C do 13,5*.Poranek ze słońcem a termometr wskazuje 16,6*,a w cieniu jest 14*.
Na cyniach pracują ptaszki wybierając nasionka.W przekopanym gruncie pod czosnek kąpią się wróble,a dzikie gołębie wybierają owady z ziemi.Praca wre ostro,niestety nie mam jak zrobić fotek bo wszystko ucieka.Spokojnego i ciepłego dnia. :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:

002-185.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 08:33 przez Krecik stary. Powód: poprawka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, koma, pszczolka, UllaM, Jaedda, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 09:22 #676659

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Dziewczyny, dziekuje za te zdjęcia, tak właśnie wyglądały te które mi uciekły :fly:. To one do was poleciały ode mnie :drink1:, bo na południe się kierowały.
U nas jest ich sporo i coraz więcej w ciągu ostatnich kilku lat. Piękne są, chociaż te ich pokrzykiwania czasem mogą już męczyć, szczególnie jeśli zaczynają od rana :rotfl1:, drą te dzioby czasem... :lev:
Dzisiaj pogoda jest, taka sama jak wczoraj, tylko rano zero :flower1: w niektórych miejscach.
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, Betula, Pestka, koma, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 09:33 #676662

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
Krecik stary wrote:
.Poranek ze słońcem a termometr wskazuje 16,6*,a w cieniu jest 14*.
Józiu drogi - gdzie Ty masz to słońce??? U mnie - rzut beretem od Ciebie - jest tak:



Może i temperatura obiektywnie nie jest niska, ale subiektywnie ta wilgotna mgła przenika do szpiku, właśnie wróciłam z porannego parkowego spacerku z zgrabiałymi dłońmi (głupia, nie wzięłam rękawiczek, stałego ekwipunku spacerowego).
Czy to już smog? :(
Taki widok za oknem momentalnie obniża mi nastrój, na pociechę zostały tylko takie doniczkowe namiastki wakacyjno-letnich klimatów:



A jutro podobno ma lać...
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 09:34 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, rozalia, Betula, Pestka, koma, UllaM, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 09:44 #676663

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41947
Aniu a u mnie słoneczko świeci w pełni.Termometr balkonowy słoneczny wskazuje 30,4*C.Już jest gorąco.Niewielka odległość pomiędzy nami,a jednak często są duże różnice w pogodzie. :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:

002-186.jpg

001-227.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Łatka, rozalia, Betula, Pestka, koma, UllaM, Szarotka, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 10:06 #676664

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9256
Ha,ha..a u mnie jak u Ani Łatki szaro,mgliście,a wczoraj uciekałam przed słońcem ,tak grzało.Teraz jest 8 stopni,póżniej ma być cieplej.Zobaczymy,na razie i tak jestem uziemiona,bo jest kilka rzeczy do roboty w domu.Udanego dzionka :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Łatka, rozalia, Betula, koma, Nimfa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 10:27 #676665

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
U mnie o 5-tej rano na minusie 1,5 stopnia.W tej chwili 9 na plusie.Pięknie świeci słońce,wieje spory,chłodny wiatr.Ula-u Ciebie zero,u mnie minus,a dzieli nas "rzut kamieniem".


20190924_100211.jpg


20190924_100418.jpg


Najcieplej u pana na kolankach


017-7.jpg


Miłego,pogodnego dnia
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, Zielona, UllaM, Szarotka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 13:45 #676672

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
JaNina wrote:
Na termometrze jest 10*, niebo zaciągnięte, zero wiatru. Dzisiaj chcę rozdrobnić wszystkie krzaki pomidorów papryki. Nazbierała się tego niezła góra. Później jeszcze chcę sprzątać na grządkach, ale się zobaczy. Zebraliśmy już owoce cytryńca. Jest i na sok i na nalewkę. Dżemu cytryńcowo gruszkowego w tym roku nie robię, bo jeszcze jest zeszłoroczny. Nalewki robiłam już prawie ze wszystkiego, niewielkie ilości, tak dla degustacji, ale nalewka z cytryńca wymiata wszystkie inne. Zostaje tylko ona.

087C7F7C-88CA-49A8-A4DC-6D77CB3E973C.jpeg

Miłego dnia
Aniu :kiss3: :hearts:

A jest na forum przepis na tę nalewkę?
Zasadziłam 5 szt cytryńca to i przepisy będą potrzebne

A ma ktoś pojęcie gdzie znajdę przepis na buraczki z octem. W tamtym roku zrobiłam, były podobno lekko octowe, ale przepisu brak. Pewnie z forum wzięłam, ale znaleźć nie mogę.

U nas wysyp grzybów
Wczoraj było tyle przez 3 godziny. Sama zbierałam i las przez weekend wzdłuż i wszerz schodzony był
20190923_120233.jpg


Żeby nie teściówka to 2 dni bym obierała
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 19:37 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Pestka, koma, Zielona, Jaedda, Nimfa, JaNina, Zygowa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 17:32 #676686

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
No i pierwszy mróz mam za sobą. Miniona noc -3 stopnie. Skosiło wszystko, dalie, aksamitki, paprykę, pomidory koktajlowe. Część papryk miałam przykrytą bardzo grubą matą, to te są w porządku. A pozostałe niestety nic z tego. Większość jednak udało mi zebrać w formie zielonej. Na razie stoją w chłodnej piwnicy. W gruncie został mi por, pietruszka, pasternak. Zapomniałam tylko o fasoli, no cóż i tak się dziwię, że przy takiej ilości wszystkich warzyw udało mi się zebrać. Jeszcze dzisiejsza noc ma być chłodna, zobaczymy co pokaże.
Porządku nie mam na razie nic zrobionego, czekam na cieplejsze dni, choć dziś było trochę słoneczka. W zasadzie mogę robić tylko po 16, bo wnuczek buszuje po mieszkaniu.
Miłego wieczoru. :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 17:33 przez Zielona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Betula, Pestka, koma, Szarotka, Nimfa, JaNina, Zygowa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 20:17 #676698

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Noc ciepła 10* więc rankiem pojechałem na grzyby. Pochmurno do południa, potem słonecznie, 17kg nazbierane. Prawdziwki, podgrzybki kilka maślaków. 6 godzin obierania właśnie skończyliśmy :jeez:
70739984_2323919391192726_1169182242199568384_n.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 20:18 przez Adrian89.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Pestka, koma, Sylwiaaa, JaNina, Zygowa, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 20:26 #676699

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
O żesz, mróz!
A ja w lesie ze wszystkim. Czas zakasać rękawy, a nie tylko w grzybkach siedzieć.

Podziwiam Adrian, śliczne prawusy. U nas przede wszystkim maślaki. Dobre i to. Bo w lasach koło mnie nie ma prawie grzybów. Zbieram po drodze jak Julkę odwożę, 30 km odemnie.
A współpracy też zazdroszczę. U mnie:sama zbiorę, teściowa pomoże odbierać, sama gotuję i padam na pysk. No cóż. Robota głupiego lubi.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 20:30 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 21:05 #676702

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52021
Lucysiu, na nalewkę z cytryńca przepisu nie mam. Jak to ja, robię na własne wyczucie :whistle: . Zaraz napiszę w moim wątku jak robię, żeby tu wątku alkoholowego nie robić. A pogoda u mnie, dokładnie taka sama, jak u Adriana :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2019 21:06 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Wrz 2019 22:25 #676723

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7741
Oj, jak ja Wam zazdroszczę tych grzybowych wypraw! :oops: Lubię szukać, ale znam się na grzybach jak kura na pieprzu, więc boję się zbierać.
U nas pogoda jeszcze niezła, w tej chwili 12*, od południa było cieplutko i słonecznie. Wyczytałam, że deszcze nadchodzą, więc zamiast do pracy pognałam na działkę, zbierać pomidory i kopać ziemniaczki :oops:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, koma, Nimfa, Zygowa, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.871 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum