TEMAT: Pomidorowy Targ 2019

Pomidorowy Targ 2019 08 Sie 2019 22:20 #671103

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
W tej chwili nie wiem jakie odmiany znajdą się w pakiecie startowym. Na pewno te, które w tym momencie pozostaną na Pomidorowym Targu. Trudno mi przewidywać z takim wyprzedzeniem. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Azbi


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidorowy Targ 2019 13 Sie 2019 01:14 #671738

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Cześć! Przekopałam się przez wątek i dziwi mnie tak duży oburz jeżeli chodzi o nowe zasady. W Pomidorowym Targu brałam udział dwa razy. W 2017 roku byłam tylko biorcą, w 2018 tylko dawcą. Na razie nie wiem, czy w 2019 chcę prosić o jakieś nasiona, ale wiem, że chciałabym wysłać swoje. Dziękuję Ani Adasiowej za poprzednie edycje - nie wyobrażam sobie ile czasu to wszystko zajmuje. I dziękuję Horti za przejęcie "interesu" - mam nadzieję, że wszystko uda Ci się zoptymalizować tak, aby praca przy Pomidorowym Targu szła Ci możliwie jak najsprawniej.

Ale w sumie ja w innej sprawie:) Mam propozycję - zasugerowałam się poprzednimi wpisami, np. o Wikipedii. Mogę napisać dedykowany system do obsługi Pomidorowego Targu i relacji z upraw. Bardzo luźno, aby na razie nie tracić czasu, skoro możecie powiedzieć "nie", opiszę koncepcję:
- baza odmian pomidorów z Pomidorowego Targu wraz z dokładnym opisem cech i kilkoma wyraźnymi, charakterystycznymi zdjęciami (funkcja Wikipedii)
- wyszukiwarka na podstawie cech, np. wysokości krzaka, trudności uprawy, wielkości owoców, wczesności itp.
- pod każdą odmianą możliwość zamieszczenia relacji z uprawy przez każdego zarejestrowanego użytkownika (moderowane, wyświetlane chronologiczne, możliwa filtracja wpisów tylko jednego użytkownika)
- konta użytkowników weryfikowane przez admina
- możliwość oznaczania przez Świstaka kto w którym roku był biorcą/dawcą, podglądu relacji z uprawy
- jakiś ranking użytkowników, np. punktowy na zasadzie (punktacja przykładowa) 10 pkt. za zamieszczenie opisu odmiany, 3 pkt. za każdą relację, 1 pkt. za dodanie zdjęcia itp. (wtedy na podstawie punktów będzie można ustalać np. kolejność zamawiających oraz np. ustawić limity ilości zamawianych odmian - im więcej punktów ma użytkownik, tym więcej odmian może zamówić)
- możliwość wpisania do systemu przez Świstaka "stanów magazynowych" ściąganych automatycznie w momencie składania zamówienia
- możliwość zamawiania przez chętnych na nasiona na zasadach podobnych jak w sklepach internetowych (czyli podczas przeglądania katalogu "dodawanie do koszyka")

Jestem w stanie całkowicie ogarnąć to od strony informatycznej (wszelkie uwagi mile widziane, natomiast chcę mieć pełną decyzyjność jeżeli chodzi o funkcjonalność serwisu - nie będziecie zawiedzeni, obiecuję), ale będę potrzebowała pomocy w kwestii merytorycznej (przygotowanie opisów, uzupełnienie bazy).

To luźna propozycja, do przemyślenia dla Świstaka i zarządzających forum:) Wszystko może zostać uruchomione na adresie typu targ.forumogrodniczeoaza.pl - tylko oczywiście będę potrzebowała przekierowania subdomeny na mój serwer. Jeżeli do 20 sierpnia dostanę pozwolenie, gotowy system do testów oddam do 15 września.

Dlaczego? Bo nudzi mi się w pracy;) Oraz byłby to mój wkład w funkcjonowanie forum, podziękowanie za pracę moderatorów i za to, czego się tu nauczyłam. Myślę, że rozwiąże to kilka problemów - usprawni pracę Świstaka, usystematyzuje naszą wiedzę o odmianach i pomidorach, skróci czas szukania pomidorów o pożądanych przez nas cechach, pomoże ograniczyć wysyłanie nasion niepewnym, nieudzielającym się osobom.

Jeżeli nie, wcale się nie obrażę. Proszę tylko o decyzję do 20 sierpnia. Na pytania odpowiem:)
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 13 Sie 2019 11:34 #671783

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Patrycjo! Jesteś wielka :) Wszyscy forumowicze a zwłaszcza świstaki będą Ci dozgonnie wdzięczni :thanks: .
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2019 11:34 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, patrycja, Miragoral, Zygowa, anaka

Pomidorowy Targ 2019 13 Sie 2019 21:42 #671917

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Patrycjo, stronę informatyczną i jej ideę oraz sposób funkcjonowania powinnaś przedyskutować głównie z Hiacyntą, naszą Adminką.

Sam sposób działania oprogramowania Pomidorowego Targu, o którym piszesz podoba mi się bardzo. Natomiast jak to zawsze bywa ważne są szczegóły, których jest bardzo dużo do ustalenia i wyjaśnienia. Sama wiesz ile trzeba dogadać, gdy mamy przepływy danych i plików pomiędzy dwoma, jeśli dobrze rozumiem, systemami informatycznymi, o zasadach funkcjonowania nie mówiąc. To tak na początek. :)

Mamy w tej chwili czas zbiorów i robienia przetworów, niewiele czasu na zgromadzenie danych do bazy. Na liście nasion jest ponad 730 pozycji, choć część to kolejne pokolenia krzyżówek, więc odmian jest mniej. Jednak roboty i tak bardzo wiele ze zgromadzeniem choć krótkich opisów i zebraniem zdjęć. Takie prace łatwiej się robi jesienią/zimą.

Dlatego mam propozycję, abyś najpierw zaczęła od ustalenia z Hiacyntą wszelkich aspektów od technicznych poczynając Twojego pomysłu.
Jakby co, formularz zamówień już zrobiłam w Formularzach Google. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2019 21:44 przez Horti.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 15 Sie 2019 23:05 #672298

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Poniżej wstawiłam link do arkusza, w którym zgromadziłam informacje o ilości nasion, które mamy obecnie na Pomidorowym Targu. Pozostały po jego poprzednich edycjach.

Całość listy uporządkowana jest alfabetycznie, natomiast w formularzu zamówień postaram się pogrupować odmiany, tak, aby łatwiej się szukało.

Jeżeli w nazwach są pomyłki, proszę o informację. Największy problem jest z odmianami rosyjskimi, które wędrowały do nas na wiele sposobów i w różnych krajach miały przerabiane nazwy. Tam gdzie znalazłam, podaję nazwę rosyjską. Transkrypcja jest też w wersji bazy Tatiany. Pisownia w internecie jest przeróżna, proszę więc o uwagi.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2020 16:54 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Iwona M, pouder, patrycja, Szafirek

Pomidorowy Targ 2019 16 Sie 2019 11:36 #672362

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Czy ilość nasionek podaje się na sztuki,czy może na woreczki?
Czy wysyłamy też oryginalne nasiona,których mamy pod dostatkiem?
Po ile pakuje się nasionek?
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 16 Sie 2019 15:37 #672412

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Dorotko Horti, jeśli w nasionach z ubiegłego roku są nasiona San Marzano Nano ode mnie to wyrzuć je proszę.Powód forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...19?start=1800#670736
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 16 Sie 2019 21:29 #672478

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
anaka, ilość nasion podanych w tabeli to porcje do wysyłki, czyli 1 szt. = 1 opakowanie.
Od tego roku pakujemy przynajmniej po 6 nasion, aby było 3x2 w przypadku uprawy dwóch krzaczków przy jednym paliku.
Jeżeli masz nadwyżki nasion oryginalnych, sprawdź je proszę na liście COBORU. Link znajdziesz w pierwszym poście tego wątku. Na liście COBORU znajdują się zarejestrowane odmiany, których nie przysyłamy na Pomidorowy Targ. Jeżeli oryginalne nasiona, które masz są spoza listy COBORU, zapakuj je proszę po przynajmniej 6 sztuk, a opakowanie opisz podając swój nick, nazwę odmiany, podaj też informację "org." (nasiona oryginalne), a jeżeli na torebce znajdziesz rok zbioru możesz także go dopisać. Gdybyś miała wątpliwości - pisz i pytaj.:)

Elu - Kajtkowa
- dzięki za informację :bye: - sprawdziłam, nie mamy ich na Targu.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, anaka

Pomidorowy Targ 2019 16 Sie 2019 22:06 #672491

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Horti dziękuję już przejrzałam i wiem nasion jakich pomidorów nie szykować na targ, np. Malachitowej Szkatułki jest nadmiar.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 16 Sie 2019 23:13 #672506

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Mogę zasilić straganik z nasionami, przejrzałam wykaz. Sama chyba nie zamówię, ponieważ na swoim stanie mam ich za dużo, zbyt dużo odmian. Jeśli pozwolisz Horti, mam pytania.
1. Jeśli np jest torebek 1 lub 2, czy dosłać nasiona?
2. Czy jeśli mam nadmiar jakieś odmiany, której nie ma w wykazie, to czy dosłać, bez względu na termin, kiedy pobrałam nasiona np. ubiegły rok, czy tylko odmiany w tym roku uprawiane?
3. Ile maksymalnie wysyłać opakowań (dilerek) danej odmiany, 2-3 szt czy więcej.
4. No i może ktoś wrzuci namiar w czym to wysyłać (jakaś strona internetowa), bo rozumiem, że w dotychczasowych dilerkach foliowych już nie.
Na wykazie jest K/14 i druga pozycja K/14 Megagronek. To są dwie odmiany, bo tak się zastanawiam, jak je opisałam w ubiegłym sezonie, a może to, to samo.
Z góry przepraszam, jeśli moje pytania są nie na miejscu. :oops:
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2019 23:21 przez Zielona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 17 Sie 2019 21:53 #672638

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Alicjo, bardzo dziękuję, że zamierzasz przysłać nasiona na Pomidorowy Targ. :) Opowiadam w kolejności Twoich pytań.

1. Jeżeli mamy końcówkę nasion czyli 1-2 opakowania, bardzo proszę przyślij nasiona.

2. Gdy odmiany nie ma w wykazie, to znaczy, że nie mamy jej nasion na Pomidorowym Targu. Niektóre nazwy na mojej liście są bez ilości nasion. Brak liczby na ogół oznacza, że nasion nie mamy. Nasiona pomidorów, inaczej niż papryki, są długowieczne. Jak czytałam nasiona do 10 lat, przechowywane w domowych warunkach wschodzą bez problemów. Jeżeli masz nasiona sprzed 2- 3 lat przysyłaj je na Targ bez wahania. Jedynie na opakowaniu zaznacz proszę rok ich zbioru.

3. Ile dilerek przysłać - to zależy jak wyglądają Twoje zapasy i jak wyczuwasz, jak popularna może być dana odmiana. Jeżeli masz niewiele nasion, jedna dilerka jest wielkim darem dla Targu. Jeżeli możesz przygotować, np. około 5-7 opakowań to proszę zapakuj je.

4. Papierowe opakowania do nasion są tylko pomysłem, propozycją. Nie każdy ma czas i warunki, aby je wykonać, czy kupić. Jeżeli zapakujesz nasiona w tradycyjne dilerki, będzie dobrze.

Magagron i Megagronek - czy to dwie odmiany? Fachowców od odmian Kozuli proszę o pomoc. Licząc nasiona uznałam, że to ta sama odmiana, nie miała, tak jak Winogronek numeracji rozszczepienia. Na wszelki wypadek zostawiłam w tabeli nazwę Megagronek. Na stanie mamy jedną dilerkę nasion Megagronka. Jeżeli to dwie odmiany skoryguję tabelkę.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2019 22:27 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Zielona

Pomidorowy Targ 2019 17 Sie 2019 23:02 #672673

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Ponieważ pomysł linków okazał się skomplikowany i mało zrozumiały zrezygnowałam z niego. Przed chwilą opublikowałam na pierwszej stronie wątku Zasady Pomidorowego Targu, w których już nie ma linków do postów w formularzu zamówień.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Iwona M, pouder, Zielona, Szafirek, anaka

Pomidorowy Targ 2019 30 Sie 2019 21:16 #674166

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Ja chciałam potwierdzić,czy dobrze zrozumiałam;nie wysyłamy nasion tych pomidorów ,które znajdują się w banku akcji,tak?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 31 Sie 2019 13:42 #674215

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Na pewno nie wysyłamy licencjonowanych. Jeżeli masz nowe odmiany, ale bez licencji to trzeba będzie je opisać w odpowiednim wątku(Horti wskaże). Wtedy będziemy wiedzieć co można jeszcze fajnego zamówić. :bye:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Horti

Pomidorowy Targ 2019 31 Sie 2019 19:47 #674246

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Jadwigo, udostępniłam nasze "stany magazynowe", aby ułatwiać decyzje, bo widać, których nasion mamy spory zapas, a które się kończą, a jakich nie mamy wcale. To informacja przydatna na etapie pakowania i wysyłki nasion.

Na pewno warto zasilić zasób nasion Pomidorowego Targu, w nasiona odmian których mamy niewiele lub wcale, albo które dobrze się u Ciebie sprawowały, albo którymi chcesz się podzielić z innymi Forumowiczami, lub które są poszukiwane. :)
Co ważne nasiona, których mamy najwięcej, to bardzo dobre odmiany, stąd tak wiele tych nasion zostało nadesłanych na Targ.

Na Pomidorowy Targ nie przysyłamy nasion zarejestrowanych na liście COBORU - link do listy odmian licencjonowanych znajduje się w pierwszym poście tego wątku - a także nasion wydłubanych z odmian marketowych i z pomidorów kupionych na targowiskach.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga

Pomidorowy Targ 2019 31 Sie 2019 21:19 #674265

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Zasilić zasilę,widzę jednak,że w większości te co mam to także są w zasobach targu.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 01 Wrz 2019 19:09 #674331

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
To proszę przyślij także i swoje.:) Nasiona zawsze znajdą dobry dom, co roku schodzi ich sporo.

Poza tym warto mieć zapas. Ostatnie dwa lata były bardzo przyjazne dla pomidorów, ale wystarczy, że będziemy mieć zimne deszczowe lato i wysyp pomidorowych chorób. Wtedy nasza rezerwa będzie jak znalazł.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2019 19:14 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Armasza

Pomidorowy Targ 2019 01 Wrz 2019 20:28 #674345

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Horti wrote:
.............................................................................
4. Papierowe opakowania do nasion są tylko pomysłem, propozycją. Nie każdy ma czas i warunki, aby je wykonać, czy kupić. Jeżeli zapakujesz nasiona w tradycyjne dilerki, będzie dobrze.

Magagron i Megagronek - czy to dwie odmiany? Fachowców od odmian Kozuli proszę o pomoc. Licząc nasiona uznałam, że to ta sama odmiana, nie miała, tak jak Winogronek numeracji rozszczepienia. Na wszelki wypadek zostawiłam w tabeli nazwę Megagronek. Na stanie mamy jedną dilerkę nasion Megagronka. Jeżeli to dwie odmiany skoryguję tabelkę.

Papierowe dilerki to mogą być torebki farmaceutyczne do leków, jest jeden problem trzeba ich dużo zamówić.
Tego typu: techmix.eu/category/torebki-recepturowe/

Megagron K/14 jest jeden, natomiast bywają rozszczepienia i te należy zaznaczyć.

Chciałabym jeszcze dodać, ze przydałaby się jasna instrukcja jak i z jakich owoców pobierać nasiona aby nie było niespodzianek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Zielona


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.708 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum