TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 15:56 #693053

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
U mnie dzisiaj +3, ach z tą pogodą, od wczoraj leżę z bólem głowy :club2: tak się czuję.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Pestka, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 16:05 #693057

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
A w Kalnicy taka sytuacja:



Pozdrawiam!
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Jan4, Łatka, rozalia, CHI, Agus, Pestka, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 17:04 #693071

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7909
  • Otrzymane dziękuję: 52378
Ale ładnie :)
U nas było dzisiaj nieprzyjemnie, a teraz leje deszcz. Jest +5*.
Dostałam od Męża prezent na Walentynki :happy:

29821EA0-9C4D-41D5-99D2-16D244978CCA.jpeg


Jaka żona, taki prezent :rotfl1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 17:08 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Jan4, Łatka, CHI, Agus, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 17:06 #693072

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Super prezent ja chyba sama jutro sobie kupię o ile się zbiorę i wyjdę z domu, bo mąż nawet w niedzielę pracuje
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Pestka, Mamma, JaNina, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 17:33 #693079

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
Mam od kilku lat opryskiwacz marolex i powiem że świetny sprzęt.
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Mamma, JaNina, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 17:39 #693080

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Mamy dzisiaj pochmurny dzień, jakiś wybitnie mało romantyczny. Wieje, huczy... nic się robić nie chce.
A ja, korzystając z tego, że nic dziś nie robię i nawet mogę pozwolić sobie na luksus niewychodzenia przez cały dzień z domu... upiekłam chlebek :) Mieszany, na młodym zakwasie żytnim. Z modyfikacji jedynie chude, ciepłe mleko zamiast wody, wyrobione ciasto popryskane delikatnie oliwą.


IMG_20200214_163258.jpg


IMG_20200214_172757.jpg



Ogrodniczo nadal czekam niecierpliwie na wschody bakłażanów i diablic (papryczek), które chyba testują moją cierpliwość. No cóż, wybaczę im tę złośliwość, jeśli mnie nie zawiodą i się w końcu pokażą.
A co do Marolexa - ja również mam najprostszy model i sobie chwalę. Raz odesłałam na gwarancję, usterki nie wykryli, ale kontakt przez cały czas bardzo dobry i spryskiwacz wrócił w stanie nienagannym, w pełni działający - do dziś nie wiem, czym był wtedy spowodowany chwilowy problem ;) Ale działa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Agus, Pestka, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 18:15 #693087

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1859
  • Otrzymane dziękuję: 6235
Dzisiaj było nie za ciepło,ale pełne słońce mocno przygrzewało.Na północnych stokach widać było przez cały dzień szron.
Świecące słońce zachęciło mnie do wyjazdu na działkę. Dziki nie wiadomo jak się wdarły,bo żadnej dziury nie widać.Owszem w dwóch miejscach jest uszkodzona siatka. Wygląda jak by była wypchnięta,ale nie jest odchylona, bo chyba jej nie wyprostowały. Wszystko zabezpieczyłam deskami i powiązałam drutem.Moją jedyną lilię martagon znalazłam kilka metrów od miejsca gdzie rosła.Na szczęście nie smakowała im.A może zgubiły cebulę innej lilii, a ja się ucieszyłam że martagona. Widzę,że najbardziej zryły tam gdzie rosły szafirki,śniedki i lilie azjatyckie.No i oczywiście przekopały całą trawę,bo w niej rosły krokusy botaniczne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 18:24 #693092

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19352
  • Otrzymane dziękuję: 80141
Wiktorio - ślinka cieknie!

We Wrocławiu też nieciekawie, do południa tylko pochmurno, około pierwszej zaczęło kropić, a potem całkiem mocno padać. Koło czwartej po południu było +7o i chyba jest tendencja zwyżkowa.
W związku z dniem świętego Walentego pozwolę sobie przekleić animowany filmik, który ubawił mnie na moim beaglowym forum:

www.facebook.com/jeanpierre.marsault/vid...tif_t=group_activity
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 18:25 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Agus, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 18:41 #693094

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
bastis wrote:
U mnie temperatura na plusie, małym ale jednak plus 3, słoneczka nie widać, może jeszcze wychynie zza chmur.
Wszystkim miłego i pogodnego dnia

OBRAZKIDLAWSZYSTKICH_NAWESOO-2019-10-18T135346.466.png
20200214_113201.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Lut 2020 20:35 #693124

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
A u mnie wreszcie pięknie, słoneczko tak grzało, że była pierwsza w tym roku kawa na tarasie. Niestety wychodzą liliowce a róże mają centymetrowe liście, za wcześnie.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Pestka, Mamma, Przylepa, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 07:43 #693159

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1462
  • Otrzymane dziękuję: 7839
sobotni poranek przywitał mnie temperaturą -1, i chyba mgłą ale nie wiem czy przy minusowej temperaturze to jest mgła czy inaczej się to nazywa, w każdym razie widoczność mniejsza :lev:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2020 08:14 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Pestka, Mamma, Przylepa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 08:46 #693170

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6926
  • Otrzymane dziękuję: 42123
Nocka minęła spokojnie i już bez deszczu.Poranek słoneczny a termometr wskazywał 3,6*C.Jest pełne słońce i bezwietrznie.Temperatura rośnie i w tej chwili jest 6.8*C.Mój inwentarz rozsadowy się rozrasta i to cieszy.

001-293.jpg
buraczek liściowy ma bliźniaka
002-226.jpg
nowy sposób przesyłania suchej papryki w całości. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Łatka, rozalia, CHI, Pestka, Mamma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 10:56 #693194

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21047
O 5-tej była taka mgła, że nie było widać ogrodzenia, które stoi <3 m od drzwi...
Teraz +9 i tak jakby "cisza przed burzą"...

Dziś podobno "dzień singla", no to :flower1:


Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Pestka, Mamma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 10:57 #693195

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
U nas słońce skryło się za sinoszarymi chmurami. Teraz termometr wskazuje 3 stopnie powyżej zera.
Lekki wiatr. Powietrze zamglone. Może to smog. :coffe:



Udanej soboty :flower2:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Pestka, Mamma, anaka, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 11:12 #693197

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Dla wszystkich singli i zakochanych z serdecznymi pozdrowieniami :flower2:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 11:37 #693204

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
Wczoraj było bardzo przyjemnie, trochę rześko, ale słonecznie i praktycznie bez wiatru. Dziś zapowiada się podobnie, tylko słoneczko za chmurami. Prognozy zapowiadały deszcz, ale może przejdzie gdzieś obok?
Z okazji Walentynek dostałam wczoraj od dziecięcia nasiona kalafiora Romanesco - chyba trzeba będzie posiać, i tyle z moich obietnic. Miało nie być w tym roku żadnych kapustnych, a tu najpierw sama kupiłam (i częściowo już posiałam) kalarepę, teraz ten kalafior... :supr3: :rotfl1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2020 11:38 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 11:39 #693205

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
U mnie plus 4, nie wieje, nie pada, ale bez słońca.

W kalendarzu Świąt nietypowych

DZIEŃ SINGLA

I

ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY PRAWOSŁAWNEJ

Dzisiaj pomidorowa z przecieru z pomidorów malinowych z działki :woohoo:

MIŁEJ SOBOTY KOCHANI :flower2:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Pestka, MARRY, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Lut 2020 12:55 #693214

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
W nocy - 2,ale o 3 rano to była taka mgła, że ledwo jechałam. Zamiast jechać chwilę to jechałam 15 minut x 2 kursy i do 4 się zeszło. A zimno jak człowiek niewyspany, Brrr.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.520 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum